Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Karrier vagy család? fórum

Karrier vagy család? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. nov. 25. 09:48
és.. nem zárja ki egyike a másikát
2011. máj. 29. 11:59

Szia!


Bele kell a dolgokba vágni.


Utána meg úgy alakítani, (amennyire lehet), hogy kompromisszum legyen...

Akkor támogatom azt, hogy valaki "hanyagolja" egy kicsit a családot, ha belátható időn belül a munkának olyan haszna van, ami ellenkező előjelű.


Nekem a két nagyobbik gyerekem elég nagy kínok között végigcsinálta velem a Műegyetemet, hurcoltam őket, vagy épp bölcsiztünk (amit nagyon szerettünk). Senki nem értette, hogy miért vagyok én ilyen "önző". Most, hogy a harmadikkal már nyugodtan itthon vagyok, törődök a nagyokkal, sőt még dolgozni is tudok valamennyit a szakmámban, és azért több esélyem van visszailleszkedni a munka világába, így talán már érthetőbb... Ezért az előnyért vállaltam akkor a "hátrányt".


Viszont az önmagában vett pénzhajhászással tényleg óvatosan, mert azért a hajtásban én is tapasztaltam olyat, hogy bizony rámegy a gyerek egészsége. És olyankor meg aztán gyorsan észbe kell kapni...


Viszont azért annyit széplelkűsködni se lehet a mai világban, valamiből föl kell nevelni azt a gyereket, pláne, ha úgy néz ki, hogy egyedül maradsz...


Kitartást a döntésed megvalósításához, akárhogy is döntesz. Olyanok mindig lesznek, akik szerint pont a másik a tuti megoldás...

2011. máj. 28. 21:19
ez nézőpont kérdése - részemről a család volt fontosabb
43. csorocsaj (válaszként erre: 36. - Kmét)
2010. febr. 13. 21:01
én át érzem nekem fogyatékos a lány mikor ott hagyott a párom csak nézte az ajtot és hullot a könnye
2009. márc. 29. 10:03
Mindkettő
41. Binky
2009. márc. 12. 23:07

CSALÁD.

Édesanyám karierista, mi szenvedtük meg. Ugyan most otthon van, de mindaddig rosszkedvű volt, míg nem járhatott el. Most van új szerelem, de így se sokat van itthon, vele mászkál.

Nem mintha sok közös témánk lenne:)

2008. nov. 3. 05:23
Remélem MINDEN rendbejött az életedben :)
2007. júl. 20. 16:51
Ne hibáztasd magad, ha nem most, akkor x idő múlva lett volna ugyanez. Jobb túlesni a dolgokon. Ne törj meg.
38. kmét
2007. júl. 20. 16:49
ez az a pont amikor magamat hibáztatom és azon gondolkodom hogy nekem kellett volna másképp csinálnom...kicsit összetört ez a kis történet ma és most nem sok erőt érzek ahhoz sem hogy hozzáfogjak pedig tudom hogy bizonyitanom kellene márcsak a mno miatt is hogy ha sikerül neki jo legyen.
2007. júl. 20. 16:41
Sajnálom, hogy így alakult, de várható volt ez a hozzáállás a párodtól. Na, most tényleg kell a kitartás, mutatsd meg magadnak és neki, hogy igenis jó ötlet, és megéri így is. Bár lehet, hogy jobb is lesz nélküle, de, lehet, hogy még nem ezt érzed. Nagyon drukkolok, hogy minden oké legyen. Írj, fejleményeket, hogy bevált-e, amit vártál.
36. kmét
2007. júl. 20. 16:35

tudom hogy igy van de most elég szomoru vagyok mégis.:(

délelőtt felszaladt a papucsáért és amikor elment a szivem majdnem megszakadt a manoért ugy üvöltött és mégcsak vissza sem jött megvigasztalni...olyan borzalmas ez amior látod a picike kis arcát és azt is hogy nem érti hogy mi is történik és csak toporzékolt minthaa én nem engedném.

ez most igazán fáj...:(

35. 0c97fbb607 (válaszként erre: 33. - Kmét)
2007. júl. 20. 10:57

de egy kapcsolat ha igazi lenne nem merülhetne ki ennyiben.szoval ketten maradtunk:"



Ez így is van.Ha működik egy kapcsolat bármit meg lehet beszélni,bármit lehet tolerálni.

Ez nagyon gyerekes és éretlen viselkedés volt a férjed részéről.Lejön belőle az ,hogy nem szeret és tiszel annyira,hogy a te boldogságodat is szemelőtt tartsa,ne csak a magáét.

34. Donina (válaszként erre: 33. - Kmét)
2007. júl. 20. 10:50
Szia kmét! Nagyon örülök, hogy elmentél, ezek szerint már jól vagy. Sajnálom, ha a párod így döntött, de sztem ez csak egy ürügy volt, hogy végre leléphessen. Nem ? És mit tudtál meg?
33. kmét
2007. júl. 20. 09:21
tegnap sikerült feljutnom pestre és végre részt venni ezen a konferencián,amiből még többet megtudtam erről a lehetőségről,de ahogy már előre megirtam tényleg ugy viselkedett a "párom" ahogy előre megjosoltam...tegnap összeszedte a ruháit és elment...ahogy ő mondaná,nem aszisztál a hülyeségeimhez.nagyon rosszul esik de egy kapcsolat ha igazi lenne nem merülhetne ki ennyiben.szoval ketten maradtunk:(
32. 754c7e07c3 (válaszként erre: 31. - Kmét)
2007. júl. 13. 18:25
Sajnálom, de ne add fel. Gyógyulj meg! Kata
31. kmét
2007. júl. 13. 17:35
murphy törvénye nálam is bekövetkezett....tegnap elött délután elég rosszul lettem és még ma sem vagyok tul jol.tegnap estére láz meg minden ami elképzelhető szoval semmi esélyem nem volt arra hogy valahova is eljussak.még nekem is hihetetlenül vicces az amit egy embernek a sors keze hoz.köszi mindenkinek aki mégis gondolt rám...
30. kmét (válaszként erre: 29. - Donina)
2007. júl. 11. 18:41
köszönöm!!biztos leirom majd hogy mi is volt pesten ha eljutok odáig:)
29. Donina (válaszként erre: 28. - Kmét)
2007. júl. 11. 18:06
Hát tedd azt! A gyermekvigyázást ha megoldod, ne tétovázz! Ja és értesíts, hogy mi volt!
28. kmét
2007. júl. 11. 17:57
családban már többen foglalkoznak ezzel és nem hiszem hogy hazugságokat talának ki rola.szoval tapasztalat már van a családban és nem is rossz.holnap kellene menem pestre de a páromnak még nem mertem mondani hogy mi is a helyzet,valahogy félek már a asok vitátol de nagyon szeretnék ott lenni és nekivágni!!
2007. júl. 11. 14:08
én is azt mondom járj utánna mindennek,de ha a gyerek elhelyezése megodott,miért ne kezdenél bele?ha mellette döntessz,kívánok őszintén sok szerencsét hozzá.Én most vagyok túl egy nagy bukáson,de értem mit értesz az alatt hogy szeretnéd kipróbálni talpon tudsz e maradni egyedül is agyerekkel,ha a sors úgy hozza.Járj utánna a jogi háttereknek,mennyire valós,nem kamu,stb,de szerintem merj belevágni....
26. Donina (válaszként erre: 25. - Angyalka76)
2007. júl. 11. 14:00
Nemigazán értem mit akarsz ezzel mondani? És ha vki nem otthon csinálja? Azzal egyetértek, hogy lehet kiváló anya és feleség.
2007. júl. 11. 13:44
Szerintem egyeztethető a kettő,ha othon csinálja az ember.És attól mert egy nő dolgozik még lehet kiváló anya és feleség!
24. Donina (válaszként erre: 19. - 0c97fbb607)
2007. júl. 11. 13:40
:)) Hajrá Gy....ny kormány! Támogasd a fiatalokat és nyugodtan emeld meg a nyugdíjkorhatárt!
23. kmét
2007. júl. 11. 11:48

szeretném ha sikerülne és teljesen igazatok van abban hogy vagy nagyon önző vagy nem szeret eléggé.ahogy ismerem inkább önzö ahhoz hogy elengedjen hogy ugy tegyek ahogy szeretnék.

remélem sikerülni fog és mégegyszer köszi a sok biztatást,biztos sokan tapasztalatbol irtátok!!

22. 754c7e07c3 (válaszként erre: 16. - Kmét)
2007. júl. 11. 08:08
Igen, vágj bele. Ha lehülyéz, mond meg neki, hogy igaza van, de Te nagyon szeretnéd kipróbálni, és max a saját károdon tanulsz. Ekkor Őt felemelted, hogy lám-lám ilyeneek a nők, és Te vígan belevágsz, és megmutatod neki.Ha választás elé állít, akkor a munkát válaszd. Ilyen pasi melett, nem biztos a jövőd. Amikor a párom okoskodik, mindig ráhagyom, és utána sokkal könnyebb. Gyerünk!
21. 754c7e07c3 (válaszként erre: 19. - 0c97fbb607)
2007. júl. 11. 08:03
Rám is teljesen igaz.
20. 0c97fbb607 (válaszként erre: 18. - Kmét)
2007. júl. 11. 01:25
Ha így van,akkor vagy nagyon önző,vagy nem szeret igazán.
19. 0c97fbb607 (válaszként erre: 11. - Donina)
2007. júl. 11. 01:23
Mintha csak én írtam volna:)!
18. kmét
2007. júl. 10. 21:40
azért mert ő nem az az ember aki támogatna akármiben amit csak én szeretnék csinálni.szoval biztos ha én szeretném csinálni akkor ő azt mondaná hogy hülyeség és hogyha akarom akkor csináljam egyedül mert ő nem aszisztál hülyeségekhez.
17. Donina (válaszként erre: 16. - Kmét)
2007. júl. 10. 21:35
Hát ne engedd, hogy lehülyézzen! Ha ilyenért tönkre menne a kapcsolatod, akkor ott vmi baj van.Nem igazán értem, hogy miért kell választanod?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook