Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kárpitos vagyok!Segíthetek? fórum

Kárpitos vagyok!Segíthetek? (beszélgetős fórum)


2014. dec. 25. 14:38

Sziasztok



Van egy GOLF IV em, és ennek az ajtó kárpitjait szeretném visszaragasztani, mert nagyon le vannak már sajnos válva.


-Egyik kérdésem : vissza lehet egyáltalán a már levált kárpítot ragasztani? kell e ilyenkor valami csiszolást végezni rajta vagy hasonlót..?


-Vagy pedig tanácsos új kápitot venni?


Egyébként jelenleg ilyen plüsös rövid szőrű szürke anyag van benne. Milyen kárpit ragasztó sprét ajánlanátok a munkához?

2014. dec. 8. 15:04

Üdvözletem!

A segítsègèt szeretnèm kérni, találtunk egy nagyon szèp de leharcolt sofát ès szeretnènk megcsináltatni ès szüksègünk lenne egy kompetens személyre.:)

22. vakri (válaszként erre: 13. - Banita33)
2010. febr. 4. 08:17

Kép az ülőgarnitúráról. Nem egyszerű és nem kicsi :)

Nem tudom itt így hogy fog megjelenni, a profilomba is föltettem.

[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]

21. caffi (válaszként erre: 20. - Banita33)
2010. febr. 3. 16:43

Nahhh ezt jól le írtad.....sikerült is elbizonytalanítanod:)

Nagyon ritka segítőkész vagy.....hálám üldözzön:)...

Még csak tervben van,a kárpitozás...de biztos vagyok benne h még foglak zaklatni:)

2010. febr. 3. 16:39
Nos ,jó hírem van! Ez 1 Hajnalka nevű sarok!Ha jó a szabás sok problémád nem lesz vele! Ennél fontos a tűzés miatt(a fül)a varrás szélesség be tartása!A támla és a kar találkozásánál,van 1 4 oldalú "háromszög"(ha lebontod érteni fogod)!! A kis oldalba kell el fórdúlnod,és a varrások abba a pontba futnak össze! a háromszög varrásait kell szét nyitni! A custráfokat(anyag csík)azt a lebontásnál u is látod,de csak vízszintes van benne,szélső dísz tüzéstől-ig !1 A támlára rá tűzöd a frízt,tüzéseknél,és szélen!Az aláhaltó részeket össze állítod,és körbe rá varrod a támlára! utánna bele varrod a kart.Majd mikor a külső (spantál)részekkel is összevarrod,akkor tüzöd meg a fület!Hát ezt le írtam!Írj,ha segíthetek!!
19. caffi (válaszként erre: 12. - Banita33)
2010. febr. 3. 14:05

Sziasztok!

1perc és dobom fel a képet a naplómba!

Varrás nem gond....tudok varrni:)....de ez nagy meló lesz!

A hát támlában van egy dísz varrás,amitől be süpped a támla.....azt h csinálják?..Én ugy gondolom....arra van varrva a fonákjáról egy anyag csík,és a kerethez van húzatva h besüppedjen??

18. banita33 (válaszként erre: 17. - Banita33)
2010. febr. 3. 10:22
Ja, az áthúzást én javaslom! De csak akkor ha szereted bútorodat !
17. banita33 (válaszként erre: 16. - Bared)
2010. febr. 3. 10:20

Igazi bőrt nem javaslom,de nagyon eredeti hű textil bőrök vannak. És bírják addig mint a valódi ,karban tartani viszont könnyebb!Kellene 1 fénykép a bútorról ! Nehézségi fokok vannak bútor és bútor között!

Sajnos azt kell mondanom rossz szövetet választottatok,ha nem lehet rendesen tisztítani!Nem jól impregnált!

16. bared
2010. febr. 3. 09:29
kérdés még... vajon kb mennyiből lehet egy átlagos méretű 3-2-1-es garnitúrát bőrre áthúzatni? egyáltalán javaslod-e?
15. bared (válaszként erre: 6. - Banita33)
2010. febr. 3. 09:28

ezen túl vagyok sőt, átsúroltam mosószappanos kefével, és kárpittisztítóval szívtam ki a vizet...

de valahogy mégis nagyon gyorsan bekoszolódik, pedig tiszta népség vagyunk ám...:-)))

14. caffi (válaszként erre: 12. - Banita33)
2010. febr. 2. 19:56
Ok!Holnapra teszek fel....most még melózom:(...
13. banita33 (válaszként erre: 10. - Vakri)
2010. febr. 2. 19:39
1 kép a bútorról,sokat segítene!Lehet 1×ü és nagy bútor! Árba nem mind1 ! Utána tudok kb árat mondani !
12. banita33 (válaszként erre: 11. - Caffi)
2010. febr. 2. 19:35
HÁT EZ TÉNYLEG NEM 1×Ü azt tudnom kell,hogy védő huzatot szeretnél,vagy áthúzni!Ha át húzni.....na ez azért nem fotel!A bontás sem egyszerű ugyanis neked abból kell sablont csinálni! Az anyagok nyúlását aztán rá hagyni!!! varrás széllesség 1.5-2 cm !Az aláhajló részeknél a nyitásokat bővíteni!A varrás "ugyan lehet h tartásival is,de nem ajánlom "DEVLON 40-ES cérna ipari gép! Fontos!!! A bútoron már nem tudsz varrni,ha a varrás megindul ,na az már nem áll meg ! Kezdésnek ennyi! 1200 nem rossz ár! KI SZÁMOLNI! Zsenilia simulásos,figyelni kell,hogy ne legyen fény töréses. Ha még minta is van,paszittani!teljes felület+10-10 cm az alá és fölé hajtásokra!Tegyél képet a bútorról az oldaladra!
11. caffi (válaszként erre: 1. - Banita33)
2010. febr. 2. 14:51

Jaaaaj én nagyon örülök ám neked:)

Már kárpítoztam üllögarnit fotelt,széket....de ezek egyszerüek voltak:)(naplómban van kép róla)

De most a mi ülögarninkat szeretném áthúzni...az nem lesz 1xü,ilyen ducó karfa meg minden,hatalmas L alaku...

-Hogyan számoljam ki mennyi anyag kell hozzá?

-1200ft ért zsenilia kárpitanyag,jó ár szerinted?

-Elmentelek....és még zaklatnálak ha belefogok a nagy munkába:)...Nem baj?

10. vakri
2010. febr. 2. 12:46
Van egy 3+2+1 sarokülő garnitúránk, még a békebeli rugós ágazható fajta. Nagyon szeretjük de sajna az évek nyomot hagytak rajta. A rugói is eltörtek foltok is vannak rajta. Az anyaga nagyon jó nem kopott, csak ott lyukadt ki ahol egy helyen a rugó átbökte. Ha a kárpitanyagot nem számolnánk (anyósomnak méteráru boltja van) csak a rugó, szivacs és munkadíj, mennyi lenne kb. az áthúzás?
9. giga455 (válaszként erre: 7. - Banita33)
2010. febr. 2. 12:30

Azt megköszönném, úgy is megyünk fehérvárra a tavasszal :)

Még nem tudom hogy hogyan oldjuk meg, van ilyen "tűzőgépünk" vagy azzal, vagy csak mint ágytakaró oldjuk meg, hogy le lehessen venni kimosni. :S

8. banita33 (válaszként erre: 3. - Giga455)
2010. febr. 2. 10:08
Bocs! Ha nem régi ,és egyébként semmi baja(rugó törött v szivacs rossz)nem vastag a mostani szövet,akkor nyugodtan rajta maradhat!Ha kárpitos végzi az le veszi!
7. banita33 (válaszként erre: 3. - Giga455)
2010. febr. 2. 10:06
Nem tudom hol laksz,de Szfváron több kárpit kellékbolt is van ! Ha érdekel, privibe írok 1 naon jót!
6. banita33 (válaszként erre: 2. - Bared)
2010. febr. 2. 10:04
Mosogató szeres szivacs! Nagyon ronda kicsit lehet körömkefézni! Ha csak takarítasz, öblitös szivacs !(ne legyen túl nedves)
5. giga455 (válaszként erre: 4. - Bared)
2010. febr. 2. 10:02
hát a porosodás most így is fennáll :( itt száll a vasércpor városszerte, naponta lehet ujjnyi port söpörni a polcokról :((((
4. bared (válaszként erre: 3. - Giga455)
2010. febr. 2. 10:00
én anno rajtahagytam a régit, és nagyon porosodott utána((
2010. febr. 2. 09:56

Nekem az lenne a kérdésem, hol lehet anyagot kapni az áthúzáshoz? Van egy régi francia ágy, arra szeretnék új huzatot. A helyi méteráru boltban nem lehet ilyen strapabíró anyagot kapni.

Rajta lehet hagyni a régi huzatot, vagy inkább vegyük le róla? Semmi baja, csak nem tetszik a színe :(

2010. febr. 2. 09:49

szió! én igazán örülök neked)))

kérdés: zsenilia kárpitos 3:2:2-es ülőgarnitúrát, hogy a legegyszerűbb takarítani? kényes bordó színe van((

2010. febr. 2. 09:44
Van régi,át húzatni,vagy ujjat!? Ha újat ,milyen legyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook