Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Káros az egészségre a tangabugyi? fórum

Káros az egészségre a tangabugyi? (beszélgetős fórum)


1 2
19. enid79 (válaszként erre: 17. - Anikko)
2010. júl. 11. 21:36
Nekem is. Főleg, ha becsúszik. A tangát nem is érzem, bezzeg, ha a tundra bevág... :((( Iszonyat. Midenki hordjon különben olyat, ami neki kényelmes! :) De aranyereseknek tuti nem jó a tanga.
2010. júl. 11. 21:35

Nem a legegészségesebb, például kismamáknál külön felhívják rá a figyelmet, hogy ha lehet kerüljék a használatát.

De én szeretem.

De tény kismamaként kerültem én is!

17. anikko (válaszként erre: 16. - Veronika27)
2010. júl. 11. 21:31
Én nem a férfiak miatt hordom, nekem már kényelmetlen a hagyományos.
16. Veronika27 (válaszként erre: 12. - Anikko)
2010. júl. 11. 21:29

Ez így van. Akinek picit gyengébb az immunrendszere, az hajlamos az ilyen dolgokra sajnos.

Én már kiírtottam a tangákat. Persze van, de szerintem évek óta rajtam sem volt.

Akinek nem tetszik, az fanyalodjon másik nőre:))

2010. júl. 11. 21:28
Köszi a válaszokat, nem hordom állandóan azt, de azért néha mégiscsak jó felvenni, és nem voltam benne biztos hogy tényleg káros-e vagy sem :)
14. viva70
2010. júl. 11. 21:28
Én is többnyire ilyen bugyikat hordok, igaz csak 6 éve. Előtte csak hagyományos bugyijaim voltak. Elsősorban olyanokat választok, amelyek kényelmesek és nem vágnak be nagyon fenékben.
2010. júl. 11. 21:28
bocsi:-D ez nem ide
12. anikko (válaszként erre: 10. - Veronika27)
2010. júl. 11. 21:28

Ez frankó?

Én mindig összeszedek valamit! Pedig nem vagyok se csapodár se igénytelen és soha nem értettem, hogy miért van ennyi bajom. Erre nem is gondoltam!

2010. júl. 11. 21:27

Generalizált szorongásos zavar

Betegség megnevezésének szinonímái:


* Generalized Anxiety Disorder

* Generalizált szorongás

* Szorongásos neurózis


BNO:


* F4110


Alapadatok:


* Férfi: 2 éves kortól 90 éves korig

* Nő: 2 éves kortól 90 éves korig


Betegség leírása:


* A kórképet a folyamatosan jelenlévő, a napok többségét meghatározó nagymértékű szorongás, aggódás és félelem jellemzi. Az állandó szorongás és a vele járó vegetatív tünetek klinikailag jelentős szenvedést és/vagy jelentős teljesítmény-, illetve szociális funkció károsodást okoznak.


Betegség lefolyása:


* Ganaralizált szorongás esetén a domináló tünetek változatosak és jellemzően nem korlátozódnak és nem váltódnak ki meghatározott helyzetben.


A túlzott szorongás és/vagy aggodalom, félelem mellett a legjellemzőbb panaszok a következők: nyugtalanság, idegesség, ingerlékenység, fáradékonyság, remegés, izomfeszülés, izomfájdalmak, koncentrációzavar, feledékenység, alvászavar, nehézlégzés, szapora szívverés, izzadás, szájszárazság, szédülés, hideg/meleghullámok, hányinger, hasmenés vagy más hasi panaszok, gyakori vizelés, nyelési nehézség és/vagy gombócérzés a torokban, mellkasi fájdalmak, diszkomfort érzés, fejfájás, csökkent szexuális érdeklődés. A betegek túlzottan aggódnak életkörülményeik, egészségügyi-, pénzügyi helyzetük, szociális elfogadásuk, munkahelyi teljesítményük és házasságuk miatt . Különféle aggodalmaikat, félelmeiket nehezen vagy egyáltalán nem tudják kontrollálni. A hangulati és az érzelmi életre jellemző: a hangulati nyomottság, a rossz közérzet, az érzelmi és a hangulati labilitás, a fokozott síráskészség, a szenvedés és az örömképtelenség érzése. A beteg gondolkodásában megtalálható a kilátástalanság élménye, a csökkent jövőreirányultság, az érdeklődés beszűkülése, a negatív önértékelés esetleg öngyilkossági gondolatok.


A tünetek általában lassan, fokozatosan fejlődnek ki, a zavar elhúzódó lefolyást mutat, bár a tünetek súlyossága az idő folyamán változhat. Az állandósult szorongás tartós, az életet nehezítő állapotot eredményez. A beteg fizikai és/vagy szellemi teljesítőképessége és ezzel együtt munkabíró képessége jelentősen csökkenhet, társadalmi kapcsolatokban visszahúzódóvá válik, súlyos esetben szociális izoláció következik be. A krónikus lefolyás mellett negatív életesemények, környezeti stresszorok a tünetek felerősödését okozzák.


Gyakori zavar, az egyéves prevalenciája 2.5 és 6.4 % közé tehető. Az előfordulása 2-4-szer gyakoribb nőkben mint férfiakban. A betegség kezdete általában a huszas évek elejére tehető, de ez egyénileg változó lehet.


Differenciáldiagnosztikai szempontból fontos kizárni a kémiai szerek indukálta állapotokat, mint a koffeinintoxikáció, az alkoholmegvonás, a nyugtató-, altatószerek okozta megvonási tünetek, a különféle izgatószer abususokat, valamint a testi betegségekkel járó szorongásos állapotokat (pl. hyperthyreosis). A pszichiátriai betegségek közül el kell különíteni a pánik zavartól, a szociális fóbiától és egyéb fóbiás betegségektől, a kényszerbetegségtől, a hangulatzavaroktól, a szomatoform zavaroktól és a személyiségzavaroktól.


Megemlítendő azonban, hogy a generalizált szorongásos zavar gyakran társul pánik zavarral, különféle fóbiákkal, depresszióval és kóros szerhasználattal (alkoholabúzus).


Megelőzési és más fontos tanácsok:


* Az állapot súlyosbodásának megelőzése szempontjából a megfelelő pszichiátriai és pszichoterápiás kezelés mellett fontos a szociális kapcsolatok erősítésére, a stresszorok minimális szintre való csökkentésére, a pozitív gondolkodás fejlesztésére, a kiegyensúlyozott, harmónikus életvitelre való törekvés.


Előzmények:


* Öröklődés, családi halmozódás

o Családi halmozódás ismeretlen öröklésmenettel

* Psychés kórokok

o Folyamatos fenyegetés az egyén számára fontos személyek irányából

o Folyamatos negatív visszajelzés az egyén számára fontos személyektől

o Stresszes életmód

o Személyiség pszichológiai sérülékenysége


Gyakoribb panaszok, tünetek:


* Általános panasz

o Fáradékonyság

o Fáradékonyság reggeli ébredéskor

o Bizonytalan jellegű szédülés

* Kültakaró

o Hullámokban jelentkező verejtékezés

o Tenyérizzadás

o Bőrre rajzolva vörös csalánfolt jelentkezik bármely régióban

* Fej

o Szájszárazság érzése

o Fejfájás

* Szív és légzési panaszok

o Bizonytalan, mellkasra lokalizált kellemetlen érzés

o Nyugalomban jelentkező nehézlégzés

o Heves szívdobogás érzése

o Gyorsan ver a szíve

* Hasi, emésztési panaszok

o Epigastrialis fájdalom

o Puffadás étkezés után ( bármely étel)

o Gyomorégés

o Görcsös hasi fájdalom

* Urogenitalis rendszerrel kapcsolatos panaszok

o Erektilis diszfunkció

o Csökkent szexuális érdeklődés

* Idegrendszer és izomrendszer zavarai

o Kéz remegése

* Mentális és viselkedészavarok

o Elalvási zavar

o Nyugtalan alvás

o Álmatlanság

o Átalvási zavar

o Feledékenység

o Szellemi teljesítménye csökken

o Aggódás

o Feszültség érzése

o Hangulat változékonysága

o Ingerlékenység

o Izgatottság

o Szenvedés érzése

o Túlzottan éber

o Eddigi életmódját nem vagy nehezen tudja folytatni

o Munkáját nehezebben vagy egyáltalán nem tudja ellátni

o Társadalmi kapcsolatok csökkenése

o Úgy érzi, nem tud megfelelni a követelményeknek

o Fokozott síráskészség

o Rossz közérzet

o Képtelen az ellazulásra

o Szorongás

o Állandó rettegés betegségtől, balesettől, stb..

o Figyelmetlenség

o Nyugtalanság

o Képtelen megbírkózni a felmerülő akadályokkal


Fizikális vizsgálatok:


* Általános megfigyelés

o Izzadtság szagú

* Kültakaró

o Kipirult arcbőr

o Sápadt arcbőr

o Erythemás bőr

o Sápadt bőr

o Hideg, verejtékes bőr

o Meleg, verejtékes bőr

o Verejtékes bőr

o Vörös dermographismus a bőrön

* Mellkasi szervek

o Tachycardia ( nyugalomban)

o Tachypnoe

* Hasi szervek

o Diffúz nyomásérzékenység a hasban

o Epigastrialis nyomásérzékenység

o Fokozott bélhangok az egész has felett

* Idegrendszer

o Hypervigilitás

2010. júl. 11. 21:25

Bizony káros a tanga.

A fenék része elég kicsi, így becsúszik, a csíktangáról nem is beszélve, így a végbélben tanyázó bacikat a hüvely felé továbbítja. Ha a baci a húgycsőbe jut, akkor jön a hólyaghurut, vele együtt pedig a fájdalmas, égő, véres vizelet.

2010. júl. 11. 21:25
Szerintem ez hülyeség. :) Én imádom, soha semmi bajom nem volt tőle, pedig már 16 éve azt hordok.
2010. júl. 11. 21:24
fertőzést okozhat, gombásodást stb.
2010. júl. 11. 21:23
És mit okoz?
6. 8f93a64f70 (válaszként erre: 4. - Rékaság)
2010. júl. 11. 21:22
nem védi eléggé az intim részt, és a nadrágtól (farmer) kidörzsölődhet stb.
2010. júl. 11. 21:22
szerintem lehet káros a tanga bugyi,de egy bugyi is. Sok mindentöl függ. Pl.mennyire tanga a tanga és,hogy milyen az anyaga. A pamut bugyik/tangák a legjobbak. És hát tanga és tanga között is van különbség. én islyen "csík" tangát fel nem vennék,szerintem igen, azok károsak,azaz a fertözésveszély nagy.
4. rékaság (válaszként erre: 1. - 0b8e011f8c)
2010. júl. 11. 21:21
hát nem tudom ki mondhatta ezt Neked, de mégis milyen egészségkárosító hatását tudsz elképzelni?:)
2010. júl. 11. 21:21
40leszek....de még nem lett bajom tőle:)
2010. júl. 11. 21:21
ma már volt ilyen kérdés
2010. júl. 11. 21:19
Tudom, fura kérdés, de lehet valami bajom, ha tangát hordok? Csupán azért, mert valahol hallottam, hogy egyáltalán nem egészséges.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook