Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Károkozást követően mennyire nő a kötelező biztosításom? fórum

Károkozást követően mennyire nő a kötelező biztosításom? (tudásbázis kérdés)

17. gyöngy:) (válaszként erre: 14. - Ba7da9cfc0)
2013. júl. 2. 17:43
Ha már bónuszos fokozatú meglévő autó mellé vásárol egy másikat az csak A0-ba kerülhet de utána az is emelkedik ahogy telnek az évek és nincs károkozása, nem marad A0-ban.
16. gyöngy:) (válaszként erre: 8. - Katyuska83)
2013. júl. 2. 17:35

A szerződő bónusza a biztosítási évfordulótól fog csökkenni, amennyiben a kárkifizetés megtörtént.

A biztosítási díjat nem tudjátok még kikalkulálni, az sok mindentől függ, leginkább attól, hogy akkor milyen tarifa lesz érvényben.

15. katyuska83 (válaszként erre: 13. - Varga.nora)
2013. júl. 2. 14:19

Ja az nem is kötelező,csak egy lehetőség. nyilván pár ezer Ft-os kárnál megéri,de ennyinél nem,inkább fizetem a megemelt kötelezőt.


A lényeg,hogy ezek szerint nem probléma,h nem volt bejelentve,mert akkor nem is záródott volna le az ügy.

14. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 12. - Katyuska83)
2013. júl. 2. 14:18
A bónusz csak 1 autóra jár, ami előszőr volt a nevén. Ha több autód van, akkor az első mondjuk bónusz 10-ben van, a többi 0-ban.
13. varga.nora (válaszként erre: 12. - Katyuska83)
2013. júl. 2. 13:57
Anno én sem jelentettem be! De nekem is jött a levél, hogy mennyi a kár és kifizethetem, de persze nem fizettem ki!
12. katyuska83 (válaszként erre: 11. - Ba7da9cfc0)
2013. júl. 2. 13:01

Van több autója is. De csak ennél fog változni a besorolás,én úgy tudom.

Még egy kérdés: A balesetet csak a vétlen autósnak kell bejelentenie a biztosítónál?

Mert én most azt olvasom,hogy a vétkesnek is be kell a saját biztosítójánál,és ezt mi nem tettük meg.

Ugyanakkor akinek a nevén van a kocsi,kapott levelet az esetről,hogy majd' 400 ezer ft lett a kár költsége,ezt ugyebár felajánlják,hogy kifizetheted,ha nem,akkor fog csökkeni a bonus.

Ezek szerint nem volt baj,hogy nem jelentettük mi is be? Mert akkor gondolom nem született volna döntés,és nem csinálták volna meg a vétlen autót.

11. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 7. - Katyuska83)
2013. júl. 2. 12:43

Akkor ez most a tuljnak rossz, mivel ő esik vissza a besorolásban. Ha eladja az autót és vesz másikat, ekkor sokkal több lesz a biztosítása.


Sztem visszamenőleg is megfizettetik a balesett miatt megemelkedett biztosítást.


Bónusz 0-ról indulsz majd. Én is arról indultam, pedig régóta van jogsim, csak saját autóm nem volt még.

10. katyuska83 (válaszként erre: 5. - Ba7da9cfc0)
2013. júl. 2. 12:34

Ha végre a nevemen lesz,szar besorolásban leszek.

Nő vagyok,5 éves jogsival,így név szerint nulla balesettel,de mivel nem volt még nevemen autó,így az is a nulláról indul.

Gondolom valami kezdő besorolás lesz :)

9. varga.nora (válaszként erre: 8. - Katyuska83)
2013. júl. 2. 12:32
Szerintem igen!
8. katyuska83 (válaszként erre: 6. - Varga.nora)
2013. júl. 2. 12:31
Akkor ebben az évben még marad? Csak köv évben emelik meg?
7. katyuska83 (válaszként erre: 5. - Ba7da9cfc0)
2013. júl. 2. 12:31

Nem az én nevemen van,nincs átírva még!

Tehát ő a tulaj papíron még,ő fizeti,az ő besorolását nézik.Nem az én nevemen van a biztosítás így.

6. varga.nora (válaszként erre: 1. - Katyuska83)
2013. júl. 2. 12:30
Egyszer én is okoztam kisebb kárt, a köv évben nőtt a biztosításom. Előtte 1400 körül volt a havim, a köv évben meg már 2000 Ft felett fizettem.
5. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 3. - Katyuska83)
2013. júl. 2. 12:27

Teljesen mindegy mekkora kárt okoztál, a baleset a lényeg.

Meg az sem számít, hogy az előző tulajnak mennyi volt. Hisz függ az összeg a nemtől, az életkorodtól, mióta van jogsid, mitoat van folyamatosan kocsi a neveden.

4. kitrákotty (válaszként erre: 3. - Katyuska83)
2013. júl. 2. 12:27
KÉrdezd meg a biztosítódat, ők az ügyben a legilletékesebbek szvsz.
2013. júl. 2. 12:24

Volt egy kisebb autóbalesetem,aminek következtében kárt okoztam egy gépjárműben (elismertem,én voltam a hibás) Az autó az enyém,bár még nincs átíratva,így a kötelezőt sem én fizetem rá közvetlenül. Eddig fél évre 10.000 Ft volt,most a baleset miatt kb mennyire növekedhet?

Az vétlen autóban egyébként nagy kár nem jelentkezett szerintem,első,hátsó lökhárító sérült inkább.

Az én kocsim még szerelőnél,nincs is a forgalmim, így ha lenne is kalkulátor erre,nem tudom kiszámolni,mennyit kell majd ezután fizetnem a kötelezőre (ugyebár nem az én nevemen van még a kocsi,így a kötelezőt sem én kötöttem rá,nem tudom, milyen besorolásban van,csak azt hogy mennyit fizettem eddig rá fél évre)

2013. júl. 2. 12:24

2-et esik vissza a bónusz pontod.

Az összeg biztosítoktól függ.

2013. júl. 2. 12:21
Kárt okoztam-mennyire nő így a kötelező biztosításom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook