Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Karizmatikus emberek fórum

Karizmatikus emberek (beszélgetős fórum)

22. grizus (válaszként erre: 19. - Ittmost)
2013. okt. 31. 05:49
A könyveiben találkoztam vele, ez alapján mondtam.
21. 94cdcf3375 (válaszként erre: 15. - Jstefan)
2013. okt. 29. 19:12

A legtöbb dologban egyetértek veled.

Abban mindenképpen, hogy a legkarizmatikusabb emberek olyan tömegeket voltak, és képesek most is mozgatni, amire rajtuk kívül nem képes senki más, és hogy ezeket az embereket a történelem -vagy éppen a politika- ma akár még diktátornak is mondhatja. Erről lehetne beszélgetni, de ez nem az a fórum.


A karizma ma könnyebben "elkapható", lévén van ezer fotó, filmfelvétel, amin átsüt az adott személy hihetetlen kisugárzása. Azt is fontosnak tartom elmondani, hogy nem muszáj tömegeket vonzani ahhoz hogy valaki óriási kisugárzással rendelkezzen.

Attól hogy valaki nagy dolgokat hoz létre, emberek óriási tömegeit vonzza -könyvek, nagy tettek által- még nem biztos hogy karizmatikus. Lehet ha találkoznánk az ilyen emberekkel, alig éreznénk valamit a puszta tiszteleten, esetleg csodálaton kívül.

Szeretjük őket, rajongunk értük, de valami mégis hiányzik... Biztos vagyok benne, hogy a nagy tettek "elkövetőinek" nagy része nem rendelkezik azzal a bizonyos el nem mondható plusszal, ami a karizmatikusokat jellemzi.


Köszönöm azoknak akik írtak ide.

Őszintén szólva elnézve az itteni fórumtémákat, nem hittem volna hogy ez a fórum megél 20 hozzászólást.

Szóval köszi.

20. ittmost (válaszként erre: 18. - Ittmost)
2013. okt. 29. 07:20
és Robert Smith
19. ittmost (válaszként erre: 17. - Grizus)
2013. okt. 29. 07:17

ááá..nemm:)

te találkoztál Hamvas Bélával?

2013. okt. 29. 07:16
Domján László agykontrolloktató,és Takács Sánta András,egy volt tanárom
17. grizus
2013. okt. 29. 03:58

Vagy Hamvas Béla.

Nem tudom, ezek a nevek mondanak itt valamit..?

16. grizus
2013. okt. 29. 03:57
Egy ember jut eszembe azonnal: Michael Stipe, az REM énekese. Ő maga a karizma, személyesen.
15. jstefan (válaszként erre: 1. - 94cdcf3375)
2013. okt. 28. 21:20

A karizmatikus emberek nagyon meggyőző előadásmóddal bírnak, hála a profizmusuknak és szórakoztató jellemüknek: történeteket mesélnek, tényeket támasztanak alá és beszélni tudnak a saját érzéseikről. Meg van a készségük, hogy a hallgatóságot magukhoz vonzzák. Ezen képességrendszerük összetevőinek többsége természetükből fakad, a kisebb hányad pedig tanulás és önfejlesztés által megszerzett tudáshalmaz.

A karizmatikus emberek valóban átérzik a környezetükben lévők fájdalmát. Attól még, hogy valaki képes jól felmérni az embereket, szót ért velük, figyel rájuk vagy épp leköti a figyelmüket, nem feltétlenül jelenti azt, hogy karizmatikus személyiség. Ezen képességek mögött, még rejlik valami plusz, ami a vezetőt igazán karizmatikussá teszi. Ez pedig nem más, mint az empátia. A karizmatikus vezetők képesek a teljes odafigyelésre, ami révén az emberek megnyílnak. Arisztotelész ezt „ethos”-nak azaz erkölcsi világképnek nevezte el szimbolikusan, mely saját természetünk és jellemvonásaink összességéből áll.A legtöbb karizmatikus ember aki tömegek vezetőjévé vált utólag az ellentábor szemében diktátornak minősül,ezért a megnevezésük nem lenne szerencsés!

2013. okt. 28. 20:40

Manapsag kisse elcsepelt szo anelkul, hogy tudnak a jelenteset.

A pontos meghatarozasa (teologiai szakkifejezes):


Karizma (a gör. kharidzesztai, 'kedvesnek lenni' szóból): tág értelemben bármely kegyelmi ajándék, személy sajátos erénye, képessége, hivatása; szoros értelemben a Szentlélek olyan ajándéka, mely az Egyház (felebarát v. a közösség) javára végzett szolgálatban mutatkozik meg; a hétköznapi szóhasználatban a személynek az a nagy belső, lelki ereje és hatása, mellyel képes másokat irányítani, befolyásolni, függetlenül attól, hogy e befolyásolás jó vagy rossz irányban történik-e.

13. 94cdcf3375 (válaszként erre: 9. - 103cacdfd2)
2013. okt. 28. 20:31
Csókay Andrással volt szerencsém beszélni. Tényleg van benne valami különleges, és ez a vonása "kamerán" is átsugárzik.
2013. okt. 28. 20:28
A karizmát én nem kötöm feltétlenül óriási tettekhez, és semmiképpen fizikai szépséghez. De természetesen nem zárja ki egyik se a másikat.
11. 94cdcf3375 (válaszként erre: 8. - 103cacdfd2)
2013. okt. 28. 20:27
Igen, Diana hercegnő. Neki is volt kisugárzása. A fényképeken is áthatolt ez az energia, és szépség.
2013. okt. 28. 20:23

Most lehet nagyon meglepődtök, de én Eminemben is érzek karizmát.

Lehet őt utálni meg minden, de valami van benne, ami nem hétköznapi.

2013. okt. 28. 20:23
Dr. Csokay Andras agysebesz, dr. Czeizel Endre genetikus, Sik Sandor kolto-mufordito
2013. okt. 28. 20:20
Albert Schweitzer; Lady Diana; L. Pavarotti, A. Bocelli, Edit Piaf, A. Rieu;
2013. okt. 28. 20:19

Papp Lajos szívsebész ! (élő)

Wass Albert író, költő ! (elhunyt)

2013. okt. 28. 20:17

Nem gondoltam különösebben senkire (Vagyis igen. A naplómba be is tettem három általam szeretett személy fotóját).


II. János Pál is karizmatikus ember volt, de nekem nem annyira szólt a szívemhez. Ferenc pápában érzek valami kimondhatatlant. És nem tudom mi az. Talán a végtelen meleg tekintete az ami magával ragad. Van benne valami nem egészen földi. Nem tudom elmagyarázni jobban. Én magam nem vagyok a szó hagyományos értelmében véve vallásos, ezért talán másképp látom az egyházi méltóságokat is. De benne mindenképpen látok valami mást, ami nem kézzel fogható.

2013. okt. 28. 20:10
te kire gondoltál?
2013. okt. 28. 19:56
Ismert emberekre? Hmm... ha Katolikus vonalat nézem, akkor pl. Teréz anya, az emberek iránti szeretete miatt, 2. János Pál pápa a megbocsátás és szeretet mintaképe, Világi személyként Gandhi a bölcsessége miatt, minden egyes író, művész, aki történelmet írt, ők a tehetségük miatt...de lehetne sorolni.
3. 94cdcf3375 (válaszként erre: 2. - Nyecsus)
2013. okt. 28. 19:54

Ok, értem. Személyt tudnál mondani?


(Számomra a karizmatikus ember megfoghatalan, alig megfogalmazható, és valami egészen különleges kisugárzással rendelkezik).

2013. okt. 28. 19:48

Szia!

Nekem a karizmatikus egyéniség azt jelenti, hogy valamiben annyira jó, annyira elsöprő, hogy biztosságával, és hozzáértésével, kisugárzásával elvarázsol mindenkit maga körül. Sokakat meg tud szólítani, és sokakat meg tud mozgatni, ha el akar érni valamit. Olyan képességei, tulajdonságai vannak, amelyekkel hatni tud az emberekre.

2013. okt. 28. 19:35

Kit tartotok karizmatikus egyéniségnek(ismert emberekre gondolok, meg is nevezve őket)?

És az is nagyon érdekelne, vajon tudtok-e a "miért?"-re magyarázatot adni.

Érdekel valakit a téma?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook