Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Karambol hibás-nem hibás fórum

Karambol hibás-nem hibás (beszélgetős fórum)

10. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - Fiúsmami)
2014. okt. 29. 18:02
Lehet hogy soha nem derül ki. Hogy éppen milyen színnel világított a lámpa azt legfeljebb szemtanúk igazolhatnák.
9. Fiúsmami (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2014. okt. 24. 08:14
Egyébként van benne valami amit mondasz,de a baleset előttre tisztán emlékszem ,hogy szabad a jelzés.És kb 3-4 hónapja volt egy másik karambolom.Jobbról belém jöttek .De stopptáblája volt el is ismerte de rendőrt hívott mert nem voltak papírjai.A lényeg,hogy akkor is addig agyaltam mert az ütközés olyan hírtelen történt,hogy 3-4 nap után simán belegondoltam olyat ami nem is történt meg.Elgondolkoztam ,hogy nem e volt nekem is táblám.Mikot már fizetett a biztosító még akkor se voltam százig biztos.Egyébként rengeteget vezetek 19 éves korom óta most 36 .vagyok.Aki ült mellettem mindig dícsér.De a baleset után mindkét esetben brzasztó állapotba kerültem.
8. Fiúsmami (válaszként erre: 6. - Rinike)
2014. okt. 24. 08:09
Köszönöm,megnyugtató.Nagyon rossz érzés volt.mert az én gyerekemt vitte a mentő mert a mellkasát fájlalta ,és fulladt(asztmás).És semmi más nem érdekelt csak ,hogy őt nyugtassam.Szerncsémre arra jött egy ismerős a mentős megengedte,hogy addig ne induljanak el míg megjött a férjem.És míg meghallgattak csak a gyerek miatt aggódam,Annyi hibát még elkövetett a másik fél,hogy mire vége lett a szemlének jött neki 3 tanu akinek a vallomását nem vette fel a rendőr ,mert utólag jöttek oda.A rendőrök egyébként nagyon rendesek voltak velem.
7. Fiúsmami (válaszként erre: 5. - 6b006fc769)
2014. okt. 24. 08:05
Nem tudtak sokat mondani mert a másik fél elhajtott és miután bekanyarodott a kanyar után állt meg kb 20 m-re ezért azt monta a rendőr ,hogy nem tudja megállapítani a kanyarodását.Annyi,hogy az én féknyomom még épp látszott mert esett az eső.Kb 30-al mehettem mert épp elindultam a kereszteződésben.Annyit mondott,hogy esőben nem állt volna meg a kocsim ha gyorsan megyek.A féktáv kb 2 m.
2014. okt. 24. 07:51
Ha személyi sérülés nem volt, akkor várhatóan szabálysértési eljárás keretében bírálják el az ügyet, és hoznak egy szabálysértési határozatot, amelyben megállapítják a felelős személyét, és bírságot (esetleg járművezetéstől eltiltást is) szabnak ki. Amennyiben ezzel a vétkesnek megállapított fél nem ért egyet, akkor kifogást terjeszthet elő, és akkor kerülne bíróság elé az ügy. Azaz különösebb hercehurca még nem indult be. Amennyiben biztos vagy benne, hogy zöld lámpán mentél át, ne kövess el hamis tanúzást azzal, hogy magadra vállalod, amit nem követtél el! Beszélj esetleg te is ügyvéddel, hátha tudna megnyugtatót mondani... Én annyit mondanék, hogy egy személyi sérülés nélküli baleset nem akkora ügy, örülj, hogy nem sérült meg senki! A szabálysértési eljárás meg majd lemegy a maga útján. Mással is előfordul, hogy sokkot kap, és nem emlékszik semmire. A lényegre emlékszel, hogy a zöldön mentél át. Nyugodj meg, és várd ki a végét.
2014. okt. 24. 07:51

Szabálysértési eljárás indul.

Meg fognak hallgatni, őt is és egymás meghallgatásán azt hiszem jelen lehetettek, ha ellentmondás van, akkor meg jelen is kell lenni.

A lámpa nyilván nem ad zöld jelzést a keresztirányban haladók számára.

Ha lesz műszaki szakértő, ő majd jól leírja, hogy ki szegett szabályt. Ha nem írja le, akkor meg lesz szüntetve az eljárás, mindenki mehet dolgára.

Ha leírja, akkor rendőrségi határozat lesz arról, hogy kit marasztalnak el a baleset miatt,

Egyébként a helyszíni szemle biztos, hogy sikerült, ha volt, bár ilyen esetben nem annak hívják:))

2014. okt. 24. 07:50
És előtte 2 -3 hétig is beteg voltam olt 1 hét üresjárat
3. Fiúsmami (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2014. okt. 24. 07:49
Nem akkor betegedtem meg mert esett az eső és tüdőgyulladást kaptam
2014. okt. 24. 07:47

Ha nem te vagy a károkozó, semmiképp ne vállald magadra. Miért is tennéd? Fizeted károdat, megemelik a köteleződet, és még jól meg is büntetnek.

Mondjuk ahogy leírod, olyan, mintha nem is lettél volna teljesen magadnál. Nem voltál már akkor is kutyabeteg?

2014. okt. 24. 07:25
Már rég nem hoxáztam mert kutya beteg vagyok.A lényeg .Pár napja karamboloztam.Zöld jeltésen mentem ,a velem ütköző elmondása szerint szintén zöld jelzésnél nekemjött.A lényeg rendőrt kellett hívni mert fenn állt a személyi sérülés gyanúja ami később nem igazolódott.Sem ő sem én nem ismerjük el a hibát.Várjuk a szakértő véleményét mert a másik fél toábbhajtott és csak kb 50 méter után állt meg.Ezért a helyszini szemle nem sikerült.Én azóta ezerszer lejátszottam magamban és esküszöm már ezer variáció van a fejemben.Esett az eső és nagyon hideg volt erre az egyre emlékszem és a zöld lámpára ,de már nem emlékszem honnan jött a másik autó sőtt arra se,hogy milyen autó volt,lila talán.bíróságra nincs kedvem menni mert kutya beteg vagyok ,bár az úgyis több nap,hét hónap stb.Volt valaki hasonló szituban vagy szakértő esetleg valaki? Én már arra is gonodltam,hogy magamra vállalom mert az én károm kicsi.És akkor nincs hercehurca.Meg félek,hogy hülyének néznek mert nem emlékszem semmire.Emlékszem,hogy zöld a lámpa megyek és elém kerül egy kocsi és azon gondokozom,hogy ez honnan a pic...a került ide.Fékezet és a másik fékezés nélkül továbbhajt.Aztán emlékszem,hogy sír a gyerek.Aztán meg valaki mentőt rendőrt hív.És esik és esik az eső.Nem emlékszem hanyadik voltam a kereszteződésben és nem emlkészem arra se ,hogy volt e egyáltalán előttem valaki,lehet,hgy nem volt előttem senki akkor én voltam az első de akkor mért kanyarodott elém a másik kocsi .Na ezt ha így elmondom hülyének néznek.Megtötént a helyszini szeme ,várok a szakvéleményre.Mi ilyenkor az eljárás?Én jelentettem az én biztosítóm és a másik biztosító felé is.A másik fél még nem tette meg.Annyit tudok ügyvédet szereztek már.De kárt még nem jelentettek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook