Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Karácsonyra -5 kiló fórum

Karácsonyra -5 kiló (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2010. jan. 2. 12:29

Köszi,h.leírtad:)lehet egyszer kipróbálom...Ma egyenlőre erre nem gondolok,mert folyadéknapozok:S:(

Én is próbálok minden nap valamit sportolni.nagy kedvencem RR:)Elég hatásosak az edzései:)

134. 305b730624 (válaszként erre: 132. - Krisztacska28)
2010. jan. 2. 12:05

Dettó:D Most lett nekem is aktuális a fórum, bár lehet az 5 kiló már kevés lenne:D Lehet jobb lenne, ha az lenne a fórum címe: karácsonyra - 7kiló:D

Na de viccet félretéve: Naplót írok(nem itt a hoxán-mert nem mindig tudok net előtt lenni), hogy mit eszek és mit sportolok naponta, talán így jobban elérem a célomat. Első nekiugrásként, első kitűzött cél: februárig -3 kiló, a problémás részekről(popsi és comb) -3 cm. Remélem tartható lesz. A lényeg: de:szénhidrát: du: fehérje, aztán minden nap sport:)

2010. jan. 2. 12:02

Szia! Egy 7 napos diétáról van szó:


Diéta: Legfontosabb feladatunk ügyelni a nap során bevitt szénhidrát, fehérje arányára+

Szénhidrát: A szükséges energiát biztosítja számunkra. Ha a nap során bevitt szénhidrát mennyisége meghaladja azt az energiaszintet, melyre szükségünk van, akkor a felesleges plusz energia zsírként elraktározódik a szervezetben. A feleslegként jelentkező szénhidrát többlet- zsírtól úgy szabadulhatunk meg, ha a szénhidrátot a délelőtt folyamán fogyasztjuk el, 14 óráig.

Szénhidrát: gyümölcsök, zöldségek, saláták

Köretek: burgonya, rizs, durum tészta

Puffasztott rizs vagy búza

Fehérjét egész nap ehetsz!

Fehérje: húsok, halak, tengeri herkentyűk, bármilyen formában. + felvágott, tojás, kefir, joghurt, mozarella, Anikó sajt

Vacsorára ehetsz akár csirkepörköltet, sült vagy grill csirkét is, csak köret nélkül! Savanyúság: kovászos uborka, káposzta, stb megengedett a fehérje mellé


1 nap.

Reggeli: 1-2 db cerbona fitt müzli szelet, kávé vagy te – édesítőszerrel

Délelőtt: 1-2 db gyümölcs

Ebéd: 1 tányér főzelék

Vacsora: 2 szelet grill vagy sült husi + 2-3 db kovászos vagy csemege uborka


2. nap

Reggeli: 3-4 szelet pufi rizs vagy búza, 10 dkg felvágott, néhány szelet uborka, paprika, paradicsom, 2 dl frissen facsart gyümölcslé

Délelőtt: 1 cukormentes joghurt

Ebéd: 1 tányér leves, 1 szelet grill husi párolt vagy sült zöldséggel

Vacsora: tojásrántotta savanyú káposztával vagy lilahagymával


3. nap

Reggeli: 1 db péksütemény

Délelőtt: 2-3 db gyümölcs

Ebéd: 1 adag rakott brokkoli vagy karfiol (karfiol/brokkoli+ szárnyas husi, rizs, joghurt vagy light tejföl)

Vacsora: 2 pár virsli + mustár


4. nap

Reggeli: 2 db főtt vagy tükörtojás + 2 szelet pufi rizs + 2 dl kefir

Délelőtt: joghurt

Ebéd: rakott diós tészta

Vacsora: 2 szelet grill hal, friss saláta (uborka, saláta, paradicsom)


5. nap

Reggeli:2 dl frissen facsart gyümölcslé + 2 szelet cerbona fitt müzli

Délelőtt: gyümölcssaláta

Ebéd 1 tányér főzelék (spenót, sóska, kekáposzta, borsó, tök) +2 tükörtojás vagy 2 főtt virsli

Vacsora: grill csirke + savanyúság, vagy csirkepörkölt + savanyúság


6. nap

Az előző 5 nap közül válassz ki egyet és ismételd meg!

7. nap: bármit ehetsz 14 óráig- vacsora: joghurt, vagy hal, husi, virsli köret nélkül- saláta sem!

2010. jan. 2. 10:12

Sziasztok!


Boldog Újévet mindenkinek:)


Azt hiszem nekem most lett igazán jó a fórum címe...:DTalán idén karácsonyig sikerül leadnom 5 kgot:S...,mert tavalyra nem sikerült...:(


Pillerke!RR-nak milyen a 7 napos diétája...?Nem emlékszem,h.olvastam volna róla(pedig érdekelne...)


További szép napot!

2010. jan. 1. 21:40

Sziasztok!

Hát valami borzalmasan telt a 2 ünnep:S Annyit ettem:S Gratulálok magamnak!!!!

De tudjátok, mint már annyiszor megfogadtam: Új év, új elhatározások. Én holnap elkezdem a Rubint Réka 7 napos diétáját, ha törik, ha szakad, be kell tartanom.... Mi az a 7 nap az életemből? Legalább a löketet megadom a fogyókúrának!

Kicsit módosítom(klassz, hogy már az elején:S) a holnapot: de a müzli helyett inkább gyümölcsöt fogyasztok, remélem kibírom:)

Amúgy nektek hogy telt a karácsony és a szilveszter? Ellen bírtatok állni a sok finomságnak?

130. Netanya
2009. dec. 28. 06:49

Sziasztok!


Szerintem híztam és még itt van az év vége!

Indulok a fogyival 4-én. 90 nap! Hajrá!


Boldog új esztendőt!

2009. dec. 26. 15:25
Megvan a -5 kiló?
128. timi,,
2009. dec. 26. 12:30
Én ettem,,,hát majd hétfőn megmérem magam,,aztán elszomorodok:(
2009. dec. 26. 04:47

Sziasztok!Tök felesleges volt izgulnom a karácsonyi evészet miatt...Kevessebbet ettem,mint az előtte lévő pár napban(mensi előtt álltam,és az nekem mindig kész"rémálom",mert felfalom a hűtő tartalmát...:S)Tegnap,meg ma pedig dolgozok,úgyh.viszem,és eszem a kis diétás kajámat...:)


Ki hogy"bírkózott meg"a karácsonyi evészettel?:)


Így utólag is Boldog karácsonyt nektek!:)

126. panini (válaszként erre: 125. - 305b730624)
2009. dec. 21. 22:28

Nekem az vált be, hogy teletömöm magam gyümölccsel. Mindig mikor megkívánok valami édeset, csak akkor engedélyezem magamnak, ha előtte megettem 2 narancsot vagy almát vagy mandarint, stb...

Sokszor az édességig el sem jutok :))

2009. dec. 21. 22:23

Sziasztok!

Nálam bevált szokás, hogy ha vendégségbe megyünk, és hizlaló dologgal kínálnak meg, általában azt mondom, hogy nem szeretem az édességet és köszönöm, de a fő fogásokkal már túlságosan is jóllaktam, valami nagyon finom volt:D Így elkönyvelnek, hogy nem szereted a sütiket, csokikat, így köv. alkalommal már nem is fognak megkínálni:D

De ha nem tudsz ellenállni és mondjuk eléd tolnak gesztenyepürét és már nyújtanák is a tejszínhabot és te elvennéd:D Rögtön mond azt, hogy nem szereted a tejszínhabot:D

Nekem ez bevált szokás, csak az a szerencse, hogy mi nem megyünk idén sehova, és hozzánk sem jönnek vendégek....de még is kell csinálni egy kis tortát:S És az itthoniakat nem lehet átverni:D

Nektek nincs valami jó kis praktikátok, hogy hogyan lehet megakadályozni a karácsonyi zabálásokat?:D

2009. dec. 21. 19:37
Nagyon kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog, kevesebb kilóval megélt új esztendőt kívánok nektek! Jövőre majd sikerül lefogynunk :) (talán)!!!!
123. Netanya
2009. dec. 20. 18:35
Lányok, mindenkinek kívánok nagyon boldog Karácsonyt és egészségben, sikerekben gazdag Új Esztendőt!
122. panini (válaszként erre: 121. - Timi,,)
2009. dec. 20. 11:33

Hát igen. Ha nem eszünk, a végén még meg is sértődnek ránk :)

Na de majd januárban annyi lesz a kilóknak!!! :)

121. timi,,
2009. dec. 19. 20:11
Karácsonykor az a baj,,mindenfelé csak enni kell,hiába fogod vissza magad,,ott a sok süti,és muszály enni.Hát csak lesz valahogy!
2009. dec. 18. 06:57

Sziasztok! Nálam az szokott a baj lenni ilyenkor ünnepekkor,h.karácsonykor nem diétázok,aztán ha már úgyis felrúgtam a fogyimat,akkor Szilveszterig"zabagép"válik belőlem,és az újévet mindig kövéren kezdem...Szeretném,ha most másként lenne...Jó lenne nem visszaszedni azt a 3 kg-ot(vagy többet),amit szept.óta sikerült lefogynom...


Szép napot!

119. timi,,
2009. dec. 18. 06:15
Hát ugy legyen....Remélem karácsonykor még nem jön rá sok plusz kiló...
118. panini (válaszként erre: 117. - Timi,,)
2009. dec. 17. 17:36
Sebaj, pikk-pakk lemegy majd ezzel a diétával :)
117. timi,,
2009. dec. 17. 17:34
akkor többen nekikezdünk januárban.Én nekem már több mint 5 kiló.
116. panini (válaszként erre: 115. - Krisztacska28)
2009. dec. 17. 10:37
Oké. Minél többen vagyunk, annál jobb :)
2009. dec. 17. 07:11

Sziasztok!Látom nem csak én torpantam meg a fogyásban mostanában...:( Nekem sem fog összejönni a -5 kg karácsonyig...De még -2kg sem...:S:( RR 7 naposa nem hangzik rosszul:)januárban lehet én is megcsinálom veletek...


Sajnos keveset tudok ide(is)írni-nagy a karácsony előtti hajtás-,de azért olvasni szoktalak titeket.Kitartás!


Én 167/59-60kg vagyok...


Szép napot!

114. panini (válaszként erre: 113. - Timi,,)
2009. dec. 16. 19:28

Akkor neked sincs sok felesleged. Majd csak elbánunk ezzel a pár kilóval!

Együtt majd sikerül :)

113. timi,,
2009. dec. 16. 19:26
2 éve én is 57 voltam,,akkor éreztem jól magam.most 64 vagyok,,de a magasságom 164.
112. panini (válaszként erre: 111. - Timi,,)
2009. dec. 16. 19:11

De van ám :(

57 kiló voltam mindig, mostanában jött fel ennyi. És persze a derekamra :(

111. timi,,
2009. dec. 16. 19:09
A dátum,,január eleje valami legyen..Hát akkor neked nem is kéne fogynod!Én le se irom mennyi vagyok.:(
110. panini (válaszként erre: 109. - Timi,,)
2009. dec. 16. 18:45

Szia.

Én most 173/65 vagyok.

Mi legyen a dátum?

109. timi,,
2009. dec. 16. 18:43
Szerintem is tűzzük ki a dátumot és csináljuk.Hát lehet az az 5 kiló még kevés lesz akkor,,de meglátjuk .Ti hogy álltok most súllyal?cm-kg
2009. dec. 16. 16:56

Igazatok van:$ Akkor ez a mínusz 5 kiló karácsonyig nem jön össze:$ Lehet majd az ünnepek után nem is mínusz 5öt kell majd leadni,hanem többet:D De az biztos, hogy oda kell figyelni mi kerül az asztalra és mennyi sütit szabad ennünk....

Addig is muszáj mozogni és figyeljünk oda mit eszünk....

Akkor ezt a kis diétát januárban elkezdjük.... Tényleg nem vészes, remélem együtt kitartóbbak leszünk:)

107. panini (válaszként erre: 106. - Timi,,)
2009. dec. 16. 14:14

Szerintem is!

És ne rögtön, hanem pár nap kihagyással, ha lehet.

Ha elhatározunk egy dátumot és készülünk rá akkor könnyebb szerintem.

106. timi,,
2009. dec. 16. 11:57
Ez a diéta jól hangzik.Mikor vágjunk bele???Sztem csak ünnepek után kellene...vagy ti hogy gondoljátok?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook