Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi sütés-főzés / Mi lesz a karácsonyi menü? fórum

Karácsonyi sütés-főzés / Mi lesz a karácsonyi menü? (beszélgetős fórum)


55. gpetra
2006. dec. 18. 09:15
Eddig mindig anyu főzött karácsonykor, most hozzánk jön mindenki. Bébipulyka leves lesz, majd sült libacomb káposztával és burgonyapürével. Sütöttem mézeskalácsot, készítek csokis kekszet, más desszertet nem, mivel a világ összes sütője nem lenne elég :)
2006. dec. 18. 09:12
Én szenteste mindig aszaltszilvával töltött pulyka-vagy csirlemellet sütök többféle salátával. Nagyon finom és egészséges is. Másnap valószínű, hogy húsleves lesz töltött káposztával. 26-án pedig halászlé sült hallal.
2006. dec. 17. 17:38

Szenteste húslevest és töltött csirkét velesült krumplival, 25-én rántott halat franciasalátával, 26-án szezámmagos rántott csirkemellet párolt kukoricával, salátaöntettel készítek.

Süti: háztető és citrommázas mogyorótorta.

2006. dec. 17. 17:11

Én húslevest szoktam készíteni csigatésztával,halászlét,rántott halat,rántott húst,töltött káposztát.Sütinek pedig zserbót,diós-mákos-gesztenyés beiglit.

A másik két nap pedig töltött fasírtot,gesztenyével töltött pulykamellet,vagy sajttal töltött pulykamellet és Lagzi-Lajcsit.

51. PIROS35 (válaszként erre: 48. - Hoxa)
2006. dec. 17. 17:08

Nem láttam,hogy már van ilyen fórum,akkor azért nem találtam először.

Végülis ugyanaz a téma.

2006. dec. 17. 17:06
Valóban néhány óra elteltével,vagy másnap érdemes felvágni a Lagzi-Lajcsi sütit,mivel a méz miatt megkeményedik a tészta.
49. PIROS35 (válaszként erre: 30. - Anita72)
2006. dec. 17. 17:04

Én is hasonlóan készítem a Lagzi-Lajcsi nevű süteményt,csak én a tésztába kétszer annyi p.cukrot,és 5 dkg vajat is szoktam tenni.(Én így ismerem.)A lányom kedvenc sütije,nagyon gyakran készítem.

Nekem a hozzávalók:5 dkg vaj,2 kanál méz,20dkg p.cukor,2 egész tojás,2 kanál kakaó.Ezeket gőz fölött összekavarjuk,majd adunk hozzá két kis kanál szódabikarbónát,utána pedig 40 dkg lisztet.

Ebből három lapot kell sütni,majd a következő krémmel tölteni:1 puncs- (vagy eper)és egy vanília- (vagy tejszínízű),a lényeg,hogy fehér és rózsaszínű puding legyen belőle.Külön-külön 3-3 deci tejben sűrűre főzzük,majd kavargatjuk,hogy ne legyen csomós,és kihűljön.20 dkg margarint 20 dkg p.cukorral és egy cs.vaníliás cukorral összekavarunk,kétfelé vesszük a vajas-krémet,majd külön-külön csomómentesre kavarjuk a pudingokkal.

Az egyik lapot a fehér,a másikat a rózsaszín krémmel megtöltjük és a tetejét csokimázzal bevonjuk.Én tortabevonót szoktam rá tenni,akkor biztos,hogy sikerül,és így nem keserű,sokkal finomabb lesz.

Kemény,nehezen gyúrható,nyújtható tésztát kapunk,könnyebb,ha lisztezett sütőpapíron nyújtjuk el (külön-külön a lapokat,és csak cserélgetjük sütéskor a tepsiben).Könnyen szakad a tészta.

Mégis megéri a fáradságot,mert biztos,hogy nem marad belőle ha egyszer elkészíted.

48. Hoxa
2006. dec. 17. 16:37

Össszevontam.

Kéretik nem nyitni több karácsonyos topikot, van már elég.

2006. dec. 17. 16:34
Ti milyen ételeket,süteményeket fogtok készíteni Karácsonyra? A klasszikus,hagyományos töltött káposzta,halászlé,rántott hal,beiglit részesítitek előnyben,vagy inkább valami különlegességgel készültök az ünnepre?
2006. dec. 16. 11:17
Én 24-én Husi levest,rántott gombá,salátát,tört krumplit.Mézes krémest és muffint sütök.25-én vendégség,26-án valószínü elutazunk.
2006. dec. 16. 11:08
hus
2006. dec. 16. 11:07
Nálatok mi lesz Karácsonykor a menü?
2006. nov. 27. 15:24

Én szintén nem főzök, mert Szenteste anyuéknál vagyunk.De ott mindig a töltött káposzta és a fasirt a vacsi.

Sütni?Mézes-krémes,beigli(diós,mákos),és mindig vmi újdonság.:)

2006. nov. 27. 14:24
hú már nagyon várom.Tuti hogy Fekete erdő tortát sütök szívformában és valami aprósüteményt mellé.
41. 'szti
2006. nov. 27. 13:36
nem kötözködésből, de előrehozom ezt a topicot
40. Edis
2006. nov. 27. 13:12
Én például nem szoktam főzni, mivel nem itthon töltjük, hanem mindig valamelyikünk szüleinél. De anyuéknál például a halászlé rendszeresen megtalálható.
39. Edis
2006. nov. 27. 12:38
Mivel lassan itt a karácsony gondoltam megoszthatnánk egymással szokásainkat az ünneppel kapcsolatban, illetve azzal, hogy ki mit főz karácsonyi menüként.
38. Serimna (válaszként erre: 37. - Venes)
2006. nov. 23. 20:53
Köszönöm
37. Venes
2006. nov. 23. 20:12

Éppen egy csomó olyan recept van, amibe tojássárgája kell. Én mindig csak olyan sütiket találok, amiben az kell és a fehérjékkel meg nem tudok mit kezdeni. Pl. hoxa receptek közül ajánlom az enyém. Lehet csinálni kakaóval, nélküle, más gyümölcsökkel, magvakkal. Asszem abba nem is csak egy tojássárgája kell.

Recept neve: ,,adri csokissütije".

De nézz fel a www.fakanal.hu-ra és biztos találsz neked megfelelőeket.

2006. nov. 23. 14:16

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni.

Sütöttem mézespuszedlit és maradt egy csomó tojássárgája.Tudna valaki egy olyan sütireceptet,amibe felhasználhatnám?

Előre is köszi

35. Venes
2006. nov. 19. 08:43
Idén jó sok mézespuszedlit és habkarikát csinálok, meg találtam egy citromos emberek című receptet. Ezek fogják a fát ékesíteni.:)
2006. nov. 18. 14:54
Évek óta szent este (dec. 24.) nálunk van a család, húsleves (szent és sérthetetlen) gyönögyös, vagy tyúk (amihez hozzá jutok). A főétel töltött pulyka, azért jó mert még sül, addig van idő a fát díszíteni, készülődni, nem kell ott állni mellette. A töltött káposzta az nem maradhat el, mert a családom hidegen-melegen reggel-délben-este képes enni. A pulykát (bébi pulyka 3-6 kg)úgy készítem, hogy a belsejét fűszerezem, só, bors, majoranna, megtöltöm vörösborba áztatott aszalt szílvával és savanyú almával (az alma egészben, nem kell meghámozni, a magház helyére is aszalt szílva kerül). Amennyi kilós a pulyka kb annyi ideig kell gáztűzhely sütőjében 160-180 fokon sütni. Fele ideig fólia alatt párolni, utánna időnként meglocsolni a levével. Ha a hús megpuhult vékony szeletekre vágott húsosszalonát rátenni, mint ha fonást készítenénk. és ropogosra sütni. Ja a lábára nem árt sütőpapírból "zokinit" készíteni. Köretenek burgonypüré, és a belsejében párolt gyümölcs.
33. jeryka
2006. nov. 14. 11:43

Karácsonyi menü? nálunk idáig a férjem készitette(szakács) mindig valami újdonságot talál ki.A leves mindig korhelyleves tavaly aszalt szilvás pulykamell volt krumlipüré áfonya mártás

Sütemény: mákos kosárka, mézes kiszurós,piskota a piskótában,adventi muffin.

Ez a szent este a többi karácsonyi nap rokon látogatásból áll,igy nem kell főzni.Szülők, nagyszülők stb.

2006. nov. 10. 19:42
Idén nálunk lesz az egész család, majdnem kezdő háziasszonyként elég nehéz dolgom lesz. Egészen jó vagyok a konyhában, de egyelőre még ötetem sincs... Tudtok segíteni?
31. Minya
2006. nov. 10. 19:29
Mink minden évben Anyuéknál vagyunk karácsony szenteste most még nem igazán állt össze a menü de ami tuti az a sertéspörkölt meg töltöttkáposzta,de minden évben csinál valami ujdonságot.Tavaly pl.borleves,gesztenyével töltöttpulykamell és mazsolásrizs és őzgerinc nevű sütemény isteni finom volt majd elkérem a receptet és felteszem a receptekhez.Remélem jó tipet adtam :-))
30. anita72 (válaszként erre: 20. - 779642f981)
2006. nov. 10. 10:26

Lajcsi szelet


Tésztához:

10 dkg cukor

2 tojás

2 evőkanál kakaó

2 evőkanál méz

2 mokkáskanál szódabikarbóna

40 dkg liszt


Krémhez:


1 puncs pudingpor

1 vaníliás pudingpor

6 dl tej

20 dkg porcukor

25 dkg margarin


Elkészítés: A tészta hozzávalóit (a liszt kivételével) gőz fölött forrásig főzzük, utána hozzákeverjük a lisztet. (Ha az állaga megkívánja, több lisztet is tehetünk bele.) Három lapba nyújtjuk, és megsütjük. A krémhez megfőzzük külön-külön a pudingporokat 3-3 dl tejben, és kihűtjük. A margarint kikeverjük a porcukorral, kétfelé osztjuk, egyik felét a kihűlt puncsos krémhez, másik felét a vaníliáshoz keverjük. A puncsosba teszünk egy kis rumot, a vaníliásba pedig egy tasak vaníliás cukrot. Egyik tésztalapot a puncsos krémmel kenjük meg, rá a másik lap, arra pedig a vaníliás krém és a tésztalap. A tetejére csokimázt teszünk. Egy kis időt kell neki hagyni, hogy puhuljon. Legjobb másnap fogyasztani.

29. anita72 (válaszként erre: 20. - 779642f981)
2006. nov. 10. 10:21
Nekem elvileg megvan a receptje valahol, majd felteszem a receptek közé. Három lapot kell sütni és csoki és puncs krém kerül. Nagyon fini, de azért macerás a lapok miatt.
28. Venes (válaszként erre: 27. - Doorcyka)
2006. nov. 10. 08:01

Találtam Neked egy receptet:


Mézes diós csirke

Hozzávalók:

4 személyre,

4 db csirkemell ,200 g vaj,

2 ek. méz,

50 g dió,

1 db limett,

só, bors, kakukkfű,

8 db paradicsom.


--------------------------------------------------

Elkészítés:

A csirkemellet előző este jól besózzuk, fűszerezzük és felhasználásig hűtőbe teszük. Felhasználáskor egy vajjal kikent tepsibe egymás mellé helyezzük. A sütőt bemelegítjük. A húst berakjuk a sütőbe, egy kevés vízzel meglocsoljuk. Amikor puhulni kezd, megkenjük az előre elkészített méz, bors, limettlé és vaj keverékével. Amint elfogyott a keverék és a csirkemell megsült, darált diót pirítunk még a csirke tetejére. Melegen és hidegen is nagyon finom! Nyers paradicsomszeletekkel tálaljuk.

27. Doorcyka (válaszként erre: 31. - Attika24)
2006. nov. 5. 11:23

Sziasztok!


Valaki tud diós mézes csirke receptet.?

Karácsonyra szeretnék főzni ilyet.

Egyébként nálunk a karácsonyi menű több rétű.

Mivel szenteste a család együtt van ez még nyugis.

A másik két napból az egyiket nálunk tölti a rokonság.

Szóval elég sokat főzök és sütők.

Mindig mást.

Sziasztok

26. 779642f981 (válaszként erre: 28. - Attika24)
2006. okt. 30. 08:00
köszi már ki is mentettem a gépre a receptet!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook