Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Karácsonyi népszokások - Betlehemezés, regölés fórum

Karácsonyi népszokások - Betlehemezés, regölés (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Karácsonyi népszokások - Betlehemezés, regölés

5. tinendo (válaszként erre: 2. - 2bd4f10c49)
2008. dec. 24. 13:02
Sajna felénk nem tartják már meg ezeket a népszokásokat.
2008. dec. 24. 06:37
Nekem is nagyon tetszik ez a népszokás.
2008. dec. 23. 17:09

Amikor alsósok voltak a gyerekeim, én készítettem Betlehemet, még meg is lehetett világítani... és énekeket és verseket tanultak, szép kerek volt az egész... és mentek Betlehemezni a tanító nénikhez és a nagymamákhoz (a gyerekeim + 2 barátjuk, tehát négyen voltak).

Hát mit mondjak könny csorgott mindenhol.:o)

Legközelebb majd az unokáimmal fogom ugyanezt végig csináli. DEEEEEE ... tuti, hogy az én gyerekeim az ilyesmire (mint hagyomány) oda fognak figyelni! :o)

2008. dec. 23. 17:06
Szia!Te ezekben aktívan részt is veszel?Vagy csak a cikk kedvéért írtál róla?
2008. dec. 23. 17:03
A regölés a téli napforduló szokása, már a 16. században jelen volt. Általában karácsony másnapján, 26-án kerül rá sor, és újévig járnak a regösök.

A betlehemezés a karácsonyi ünnepnek már régóta része, ez egy dramatikus játék, amely Jézus születésének fontosabb eseményeit mutatja be a Biblia alapján. Eredetileg a templomokban vagy azok előtt adtak elő. Ez a szokás idővel elszakadt a templomoktól és népszokásként élt tovább.

Ugrás a teljes írásra: Karácsonyi népszokások - Betlehemezés, regölés

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook