Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi hangulat.... Hogyan? fórum

Karácsonyi hangulat.... Hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2
2018. nov. 28. 02:27

Megkaptam Hoxától én is az invitáló sorokat! Biztosan közre játszik az, hogy nincsenek már a gyerekeink velünk, így sokkal csendesebb az ünnep, amióta felnőttek. A szent estét együtt töltjük, én főzök, a lányom nem lesz itthon, már pár éve nem tud jönni karácsonyra. A két unokám és a fiam, a nejével átjönnek vacsorára. A többi napokat úgy is a menyem rokonainak látogatásával töltik. A fiúk itt lesznek, egy kicsit, és ez lesz a mi ajándékunk. :) Bár ők hét közben is sűrűn bejönnek hozzánk. Nagyok már, a középsulit is kijárták szinte, még a kisebbik járja a technikusit.

A többi napokon pihenünk, olvasunk, netezünk, én készítek egy kis friss ebédet is, mert a töltöttkáposzta amúgy is meglesz. Egy vidéki kisvárosban nincs akkora tér vagy utca, ahol ragyogás világítás van, bár minden évben felállítják a kisváros fenyőfáját és körülötte azért feldiszítik a kopár fákat, és így nagyon látványos a tér, mellette van egy kávézó, oda be is lehet nézni kávézni.

Itthon meg szép csendben elmúlik a karácsony. Nagyon szeretem a havat, ahogy elnézek a határba a város szélétől, gyönyörű sima hótakarót látok, ami a nyugalmat, a békességet tükrözi. Már csak ahhoz hogy ezt megtapasztaljuk, esni kéne a hónak is..

36. birebora (válaszként erre: 35. - Bözsi néni)
2018. nov. 27. 19:03
A hó, a havas táj, a szánkó nekem is kell a megfelelő hangulathoz:)
35. Bözsi néni (válaszként erre: 32. - Michelle.r)
2018. nov. 27. 18:59
Már csak a nagy, sűrű puha pelyhekben hulló hó hiányzik hozzá😃
2018. nov. 27. 17:30
November középétől "benne van a levegőben" ...
33. fincsi5 (válaszként erre: 32. - Michelle.r)
2018. nov. 27. 17:27

Na az Andrássyt én is imádom.


Viszont ez az Allé.....valami új pesti bolt? Mindig lemaradok.:(


Nálunk dec. 2.án "avatják" a város fáját, az elég szép szokott lenni.

32. michelle.r (válaszként erre: 29. - 2d3809f178)
2018. nov. 27. 15:59

Nem kell. De ha december elejétől 3 hét lenne a felkészülésre, ajándékok beszerzésére, akkor meg az lenne a baj ;)

Én speciel imádom, most hétvégén voltam az Allée-ban, csodaszépen van feldíszítve. Alig várom, hogy bekapcsolják az utcai fényeket, az Andrássy úton imádok olyankor sétálni, és élvezem, hogy a legtöbb vidéki városban is már kivilágítják a főteret, főutcát.

31. 401f36ab4a (válaszként erre: 29. - 2d3809f178)
2018. nov. 27. 15:43

Nem kell.

De adott a lehetőség, hogy senki se rogyjon holtfáradtan a fa alá. 😊

30. dd9dec5381 (válaszként erre: 29. - 2d3809f178)
2018. nov. 27. 15:37
Business
29. 2d3809f178 (válaszként erre: 25. - Pasionella)
2018. nov. 27. 15:32

Na ezen én is kiakadtam

Miért kell màr oktober végén karacsonyra készülni?

28. 2d3809f178 (válaszként erre: 17. - Lávli)
2018. nov. 27. 15:30
Remélem meg jön Köszi
2018. nov. 27. 14:53

Kaptam ma kedves, személyes hangú üzenetet Hoxától mailben, amelyben ide invitál. (Az időnkénti hírlevélben volt, de mégis kedves.)

Nem érzem úgy, hogy hiányosság lenne, ha valaki nem esik egy dátum hatására áhítatba. Ki-ki másképpen van ezzel.

Decemberről az idén a vizsgáim jutnak az eszembe, és aztán születésnapok is vannak - ilyen kis földi dolgok. :D

26. Lávli (válaszként erre: 25. - Pasionella)
2018. nov. 27. 11:01
Ez a lényeg. Hogy zárd ki a külvilágot, a mások vásárlási mániás nyomorát, és belül, a szívedben készülődj.
25. Pasionella (válaszként erre: 24. - Lávli)
2018. nov. 27. 10:56

Nem határozza meg csak valahogy mégis elszomorít mibe ment át...

Leginkább ez zavar a legjobban, hogy már november elején karácsonyi díszeket kell nézni a boltban, ha akarom ha nem.

A legröhejesebb az volt amikor az egyik soron karácsonyi díszek, a másik soron Halloween.

24. Lávli (válaszként erre: 23. - Pasionella)
2018. nov. 27. 10:53

Azért nem értem, hogy tűnik el a varázs, ha valaki ( te is, én is, mások is) nem úgy karácsonyozik, hogy az csak az ajándékokról szóljon, hanem mindig is a családi együttlét volt a legfontosabb, úgymond némi extrával (amiket már felsoroltam).

Felőlem aztán bárki bármennyi hitelt felvehet, nem az határozza meg az adventi/karácsonyi hangulatomat.

23. Pasionella (válaszként erre: 22. - Lávli)
2018. nov. 27. 10:48

Nem tudom...

Én karácsonykor azt szeretem ha a szeretteimmel lehetek együtt, hogy örülhetünk egymásnak, egyébként is ritkán adódik ilyen alkalom. Persze ajándékozok de apróságokat, nem szeretem, hogy ennyire csak az ajándékozásról szól már, illetve minden kereskedelmi csatorna ezt próbálja beléd sújkolni. Régen csak a gyerekek kaptam ajándékot Karácsonyra, nem mondom, hogy nem veszek páromnak ajándékot vagy testvéremnek de nem nagy értékűt, nem is tehetném meg és a karácsonynak nem erről kellene szólnia :-( rossz azt hallgatni, hogy hányan vesznek fel pl hitelt azért, hogy vehessenek ajándékot...

Nekem valahogy a régi varázsa már réges rég eltűnt... és ez szomorú.

22. Lávli (válaszként erre: 21. - Pasionella)
2018. nov. 27. 10:42

Értettelek azért. :)


Hát nem tudom ... Az én életemben nem csak egy éve van így, mióta nem dolgozom, hanem mindig így volt. Munka mellett is eljutottam 1-1 üzletbe, létezik netes rendelés is, munka mellett is van szabadnap, mikor programokra lehet menni, a családi kuckós forraltbor pont azért finom annyira, mert munka után végre együtt vagyunk ...

Ahogy írtad, bizony az ember arcába tolódik minden, ha akarja, ha nem, munkába menet is megakadhat valakinek a szeme egy csillag alakú mécsestartón, azzal a gondolattal, hogy de szép lenne ez otthonra!, de persze csak nyitott szívvel és nyitott szemmel járva.

Nem mondom, hogy sose voltam fáradt. A munka és a család együtt nem mindig sétagalopp :D

Az a baj, ha valaki "nekiesik" a karácsonynak, mintha az csak egy elvégzendő feladat lenne a sok teher mellett :/

21. Pasionella (válaszként erre: 20. - Lávli)
2018. nov. 27. 10:30

Jó, szépítettem :-) most, hogy mondod valóban volt olyan bolt ahol már október közepén minden karácsonyi volt.

A november közepét inkább a városi díszítésre értettem.


Hát...sokaknak sajnos azért fáradozás mert egészen karácsonyig dolgoznak és neki esnek a Karácsonynak fáradtan. Ilyen szempontból teljesen érthető ha fárasztó dolognak élik meg.

20. Lávli (válaszként erre: 19. - Pasionella)
2018. nov. 27. 10:28

November közepén? Október elején-közepén tele volt már a kertészet is karácsonyi cuccokkal, meg a nagyobb üzletek is. Na, attól én is ki vagyok akadva.

Nekem december első napjaira jön a hangulat :)

Az adventi időszakot jobban várom, azt a pár hetet, mint magát a 3 karácsonyi napot. Persze az se rossz ... :)))

A készülődést, a kis titkos ajándékokat megkeresni, izgulni, vajon örülni fognak-e, apró díszeket venni a házba, 1-1 délutánt eltölteni kis mézeskalács sütéssel, elmenni egy templomi orgonakoncertre, egy séta a vásárban, ámuldozva, hogy minden milyendrága :D, aztán otthon bekuckózva inni egy jó forralt bort ... :)Nekem mindezekhez kell az a 3 hét. Ami másnak rogyásig fáradozás, nekem töltekezés lelkileg.

2018. nov. 27. 10:18

De miért kell, hogy előtte majd 1 hónappal legyen?

Az én hangulatom kb dec 20-ra szokott megjönni. Annyira túlzás, hogy már november közepén minden karácsonyi díszben áll stb... olyan hamar arcunkba tolják már, hogy az egészet megunod mire eljön a Karácsony. Szerintem ez az egész karácsonyosdi már rég elvesztette a jelentőségét és meghittségét.

18. ronka
2018. nov. 26. 22:25
Javaslom a karácsonyi zenehallgatást.Nekem mindig meghozza a hangulatot.
17. Lávli (válaszként erre: 1. - 2d3809f178)
2018. nov. 26. 21:45

Értekezleteken hallottam olyat, hogy "hangolódjunk" 😶 (a munkára), hát ott muszáj volt, ha akarta az ember, ha nem.

Karácsonyozni viszont muszájból nem lehet.

Remélem, megjön majd a te hangulatod is nemsokára, főleg, ha család, kisgyerek van. Nekik még feltétlen jár a varázslat! :)

16. globus (válaszként erre: 15. - Fincsi5)
2018. nov. 26. 20:55
Helyes! :)
15. fincsi5 (válaszként erre: 10. - Globus)
2018. nov. 26. 20:36
Errefelé az járja, hogy takarítani vendégség után kell. DD
14. Bözsi néni (válaszként erre: 13. - Bözsi néni)
2018. nov. 26. 20:34

Karácsonyra semmi fakszni. Ablakpucolás, függönymosás már kész, takarítani szoktam rendszeresen, tehát azzal sincs gond.


Ételek egyszerű, kedvenc kaják. Azért nincs halászlé, mert az a szokás. Azért lesz esetleg, mert szeretjük. De még addig megálmodom.


Ajándékozás apróságok, kinek mi a vágya, egy jó könyv, egy póló kedvenc mintával, stb.


Leginkább pihenés, beszélgetés, közös film nézés,mosoly, nyugi.

2018. nov. 26. 20:26

Nekem a hó hozná meg igazán a karácsonyi hangulatot:-)


Nagyon szeretem a havat, a friss hideget, remélem idén lesz.

Bár nincs kicsi gyerek a családban, nálunk jön a Mikulás is. Már előre kuncogok magamban, hogy milyen arcot vágnak, amikor rábukkannak a cipőbe rejtett apró ajándékokra a családtagok:-)


Nagyon szeretek meglepetést szerezni:-)

12. dd9dec5381 (válaszként erre: 11. - Globus)
2018. nov. 26. 20:11
👍
11. globus (válaszként erre: 5. - Dd9dec5381)
2018. nov. 26. 19:56
Az egyetlen ételallergiás családtagunk részére fogok sütni, többiek is azt eszik, akár tetszik- akár nem :) Nem fogom azért duplázni a mennyiséget, hogy legyen diétás, nem diétás, meg maci muffja....
10. globus (válaszként erre: 8. - Birebora)
2018. nov. 26. 19:54
Azért ha valaki végig dolgozik, emellett több emberről, sőt családról gondoskodik, nincs egyszerű helyzetben. Nálunk pl. van egy beteg öreg néni + 4 férfi+ jómagam :) Egy-két dolgot rájuk tudok bízni, de bevásárlásban nincs olyan szimatuk a hozzávalókhoz, hiszen amúgy sosem főznek-sütnek. Mosogatást megcsinálják, ha megkérem őket, szemetet kiviszik, ilyesmikkel nincs gond, amúgy ők is dolgoznak. Sőt férjem még az ünnep napjain is szolgálatban van. Ajándékokat dec. elejére legkésőbb megveszem, ezt évek óta begyakoroltam, nincs idő vásárokban tolongásra. Takarításon lehet időt summantani, lőtéri kutyát sem érdekli, hogy milyen a szekrény teteje, van-e pókháló a sarokban. E téren már nem végzek újat, napról-napra igyekszem rendben tartani, szerintem is így a legjobb, kényelmesebb. Szép ünnep a karácsony, de még szebb a másnapja!:)
9. Vikyci (válaszként erre: 1. - 2d3809f178)
2018. nov. 26. 19:22

Én épp ma raktam fel egy égősort a nappali ablakára, de egyelőre ennyi. Pici gyerekek vannak nekem is, időm nagyon nincs a dekorálásra. Csináltam már 3 papírfenyőt, amit fel kellene akasztani a konyhaablakba, és Kínából várom girlandokat, de már késik a csomag, lehet ide se ér.

Kisfiammal egyelőre Mikulás dalokat tanítok, vagyis én éneklem de ő nem igazán vevő rá :-D

Ja, és összeírtam a bevásárlólistát. Ennyi.

8. birebora (válaszként erre: 5. - Dd9dec5381)
2018. nov. 26. 16:31
Én is így vagyok vele. Lesz amit rendelek, lesz amit megcsinálok. Általában rend és tisztaság van nálunk, az őszi nagytakarításban meg volt az ablakok, függönyök, ajtók, bútorok, szekrények rendezése, lemosása. Az kitart bőven karácsonyig és még utána is. A teríték, abrosz, szalvéta, díszek lesz karácsonyos és ünnepi. Ja és ott lesz a feldíszített karácsonyfa. Étel, sütik, sültek, levesek többféle lesz ugyan de bőven van segítségem. Eszem ágában sincs hülyére főznöm és dolgoznom magam azért a 3 napért. A menü összeállt a fejemben, tudom mit akarok és a vendégeskedést is megbeszéltük már. Hozzánk is jönnek mi is megyünk. Jó lesz, ahogy eddig is tökéletes volt minden. Aki leroskad és beesik az ágyba szentestén az valamit nagyon rosszul csinál. Gondolja át és írja felül az eddigi "protokollját":)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook