Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Karácsonyi emlékeim, egy félbe hagyott ének története fórum

Karácsonyi emlékeim, egy félbe hagyott ének története (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Karácsonyi emlékeim, egy félbe hagyott ének története

7. b235ac96d5 (válaszként erre: 6. - Zefex)
2011. dec. 9. 21:05
Ez egy tudathasadásos időszak volt:) Ma, felnőttként is keresem azt a tiszta hitet, amit az akkori rendszer, főleg a katonacsaládoktól nem tűrt el.Szeretném a családomban megteremteni és megőrizni a karácsony szeretetteljes hangulatát, hinni, hogy van szeretet és jóság. De ma már arra is rájöttem, hogy ez nem "korszakfüggő" :)
2011. dec. 9. 08:31

Mi ugyan végigénekeltük az énekeket karácsonykor - igaz, az már későbbi időszak volt - de sokszor a szüleim összenézéséből, arcrándulásából tudtuk, hogy nagy a szakadék a mi és az "ők" szemlélete között (nemcsak a vallási ünnepeknél). Néha rá is kérdeztem, de csak azt kaptam: te ezt még nem érted!

Aztán jött ez a másféle agymosás, a konzumidiótává nevelés ... most ez nyomja el az ének másik felét.

Karácsony fénye ragyogja be mindannyiunk ünnepi készülődését, és csenjen tisztán az ének, végig!

2011. dec. 8. 21:07
Köszönöm:)
2011. dec. 8. 12:43
Meghato es szomoru a torteneted. Nagyon szep adventi idoszakot kivanok nektek!! Kellemes keszulodest! Boldog orakat az unnepi varakozas idejere!!
3. pteri (válaszként erre: 2. - 91c956613e)
2011. dec. 8. 12:34
Szép történet, és milyen jellemző arra a korra, amiben felnőttünk. Boldog, békés karácsonyt!
2011. dec. 8. 10:23

Sok szeretettel kívánok nagyon szép beteljesülő

adventet és az ének igazi befejezését.

2011. dec. 8. 09:35
Vannak emlékek, amelyek azért maradnak meg, mert amiatt, hogy nem értjük mi is történt, foglalkoztat bennünket és tudat alatt keressük a magyarázatot. Az én történetem egy ilyen, gyermekként meg nem értett esemény emléke.

Ugrás a teljes írásra: Karácsonyi emlékeim, egy félbe hagyott ének története

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook