Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Karácsonyi Angyalka toborzó fórum

Karácsonyi Angyalka toborzó (beszélgetős fórum)

8. fagyongy67 (válaszként erre: 7. - Bumburka)
2009. nov. 28. 23:02
Egyáltalán nem lehetetlen. Én is örömmel adok.
7. bumburka (válaszként erre: 6. - Fagyongy67)
2009. nov. 28. 22:49
Lehet,hogy lehetlennek tűnik amit mondok,de nagyon szeretek Nekekik adni!Olyan kis kedvesek.Csillog szemük és olyan hálásak!!!!:):):-)
6. fagyongy67 (válaszként erre: 5. - Bumburka)
2009. nov. 28. 22:37
Igen, tuti igy van, mert én meg már találkoztam cipősdobozok kis bontóival, és nagyon boldogok.:-)
2009. nov. 28. 21:20

Én évek óta a "cipősdobozos" karácsony híve vagyok.Az egyik szeretetszolgálat gyűjt rászorúló gyerekeknek.

Összegyüjtök egy cipősdobozba plüss állatot,írószereket,apróságokat-pl.hajcsat,hajgumi,-könyv,és minden mást ami nem romlandó.Becsomagolom karácsonyi cs.papírba,ráírom hány évesnek szánom,leadom a gyűjtőhelyükre!

Bízom benne,hogy a néhány csomag boldogabbá teszi a lurkók karácsonyát!:)

2009. nov. 28. 14:44

Én konkrétan arra gondoltam, hogy itt a Hoxán megismert nehéz sorsúakat segítsük. Én pl. olvasok 1-2 ilyen naplót...

NEm láttam azt a másik fórumot. Sajnálom, hogy ennyire nem sikeres...Ez egy próba. ha összejön örülök, ha nem akkor segítek egymagam . Csak úgy kisebb rétegen lehet segíteni. Nekem megvan a konkrét jelöltem.

Listát én is írok ez jó ötlet.

2009. nov. 28. 14:40

Más van egy hasonló fórum,ott se nagyon tudtak 1ről a 2re jutni az emberek.

Nehér így szervezkedni,hogy azt se tudja az ember,hogy kiknek kellene adományozni, sőt még azokat se ismeri akik adományozni akarnának,ha egyáltalán lenne ilyen.

Talán,ha komolyan rákoncentrálnánk a dologra akkor lehetne keresni egy árvaházat vagy valami hasonló intézményt és azoknak a gyerekeknek és az ott dolgozóknak segíteni,ahogy írtad..plüssök,ruhák,tartós élelmiszer stb.

Én segítek amibe tudok.Már a másik fórumba is írtam,hogy vannak "felesleges" cuccaim.Bár azt is leírtam,hogy össze is írom,hogy mi is az pontosan.De nem jelentkezett ott se senki.Se ott se privibe.

De jó ötlet,aki segíteni akar,az úgyis megteszi.:)

2009. nov. 28. 13:11
Sehol egy Angyalka jelölt?
2009. nov. 28. 12:02

Holnap Advent első vasárnapja, karácsony közeleg...Olvasok itt a Hoxán naplókat,cikkeket,fórumokat, látok/olvasok sorsokat.Olyanokat amik megindítanak. Boldog vagyok attól, hogy sok jó ember is van ( lásd Ájrin esete). Mert sajnos ma nem ez a természetes, ma zömmel a gonoszsággal, közömbösséggel, csalással, átveréssel és társaival találkozik az ember. És az egyre szomorúbb jelennel: a munkanélküliséggel, keserűséggel, válsággal.

Mi magunk is nagyon vacak helyzetbe kerültünk a válság miatt, de ez a fórum nem miattam indul, nem rólam szól. Megindítottak azok a Sorsok, amik az enyémnél is rosszabbak. Nekünk ugyan idén úgymond elmarad a karácsony, mert ajándék nem lesz, de reményeim szerint azért lesz az asztalon étel és lesz karácsonyfa. Ha nehezen is, de az én félig felnőtt gyerekeim megfogják érteni. Ugyanakkor vannak pici gyerekek akiknek nem karácsonyfa és ajándék nem lesz, de az étel is erősen kivan számítva. Szeretnék valahogy segíteni. Az én karácsonyom idén arról az örömről fog szólni, hogy segíthetek a nálam még nehezebb sorsúakon. Nem pénzgyűjtést indítanék, mert annak a felelősségét nem is akarom bevállalni.Arra gondoltam konkrétan, hogy akik csatlakoznak az Angyalkák gyülekezetéhez, kitalálnánk, hogy s miként tudunk segíteni, sőt biztos minden Angyalka jelölt ismer innen a Hoxáról rászorulót. Arra gondoltam, hogy akinek esetleg az okoz gondot,hogy mit tegyen az asztalra, küldenék tartós élelmiszert, stb. Ha leveszek a spájzból 1 cukrot, 1 lisztet, 1 tejet, nekem attól már rosszabb nem lesz, de már sokat segítettem annak, akinek ez sincs. Ha többen tesszük mindezt, akkor hatványozottabb. Ha nekiállunk a nagyobb gyerekeinknél takarítani/lomtalanítani, sok kacat kikerülhet, de lehet, hogy az a " kacat " egy kisgyereknek akár ajándék is lehetne. Egy könyv, egy megunt társas, egy kinőtt nadrág, stb.

Kérem aki csatlakozna, beszéljünk itt róla. Ötleteket, kivitelezési tanácsokat, felajánlásokat, segítőket várnék ide. Aki nem ért egyet, illetve a szokásos kötekedők kérem maradjanak távol. Advent van, karácsony közeledik, tartsuk ezt tiszteletben...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook