Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Karácsony felnőtt szemmel fórum

Karácsony felnőtt szemmel (beszélgetős fórum)


19. pteri (válaszként erre: 17. - F799cac10e)
2011. dec. 14. 12:02
Igen, én is így készülök. Augusztus óta vásárolom az ajándékokat, a vacsinak valót is a mélyhűtőből veszem ki, decemberben csak a fát és szaloncukrot veszem meg. Sokan azért élik meg negatívan, mert az utolsó hetekben kezdenek kapkodni és egyszerre vesznek meg mindent.
2011. dec. 13. 18:49
De aranyosakat írtok, remélem jól sikerül mindenki karácsonya. élvezzük, hogy nem vagyunk egyedül hanem van mellettünk valaki.
17. f799cac10e (válaszként erre: 6. - Anitav)
2011. dec. 13. 18:38
Ugyan így gondolom én is. jó dolog a Karácsony. én is már rég összeállítottam a kaját, már augusztus óta gyűjtöm az ajándékokat, novemberre meg volt minden, illetve még hívtak minket egy helyre és még tegnap beszereztem nekik is az ajándékot.
16. f799cac10e (válaszként erre: 2. - Monita30)
2011. dec. 13. 18:33
Igen már várom. szerencsére tegnap meglett minden, már előbb megvolt, de hívtak egy helyre minket, párom keresztapjáékhoz, így vettem még nekik ajándékot tegnap.
15. michelle.r (válaszként erre: 14. - Alfoldi13)
2011. dec. 13. 14:53

Ne szomorkodj! Ennyi gyerek között ha csak egynek a szemében meglátod a karácsonyi fényt :)), már nem hiába. A többi az ő dolguk!

Legyen boldog a karácsonyotok!

;)

2011. dec. 13. 14:37
én nem pénz hiánya miatt nem várom még gyerekek is vannak itthon de túl nagy a békétlenség néha már nem tudom úgy összefogni mint hajdan ezt gondoltam,örömmel olvasom ki tud mindennap jó lenni hát nem megy ez mindenkinek,nekem bizonyosan nem
13. Lencsy
2011. dec. 13. 13:57

Őszinte legyek ? Az leszek !

Eddig minden évben várva vártam a Karácsonyt, mert a legszebb ünnepünk, együtt a család , a készülődés és sorolhatnám, de nem teszem hisz mindenki átérzi a Kari hangulatát ! Az idén jutottam el odáig hogy nem várom az ünnepeket ..nagyon nem ! Az embereknek egyre kevesebb a pénze és decemberben sem kap többet, a kiadása viszont a duplája ! Van aki azt mondja nem a pénz az úr és nem az hozza a Karácsony hangulatát ..hát én nem így gondolom !!! Igenis kell a pénz ahhoz , hogy megvedd a finom vacsinak valót , hogy örömet szerezhess a családodnak még ha csak apró ajándékkal is , és legyen egy akármilyen fenyőd ,a hangulat kedvéért ..Szóval nem kell a pénz ? :) Ha csak szűkösen is számolom a plusz kiadás minimum 20 ezer ! Persze megoldjátok ti is mi is ..mert még mindig megoldottuk , hogy meghitt , szép és teljes legyen az ünnep ..node idegeskedések , megszorítások , aggódások és gyomorideg árán ..és akkor még örüljünk is :) Ne hari ha negatív voltam , de így érzem ! Boldog Karácsonyt ! :D

12. nana06
2011. dec. 13. 13:00
Nekem minden napom karácsony....nem tudom csak három napra előhozni magamból azt hogy mindenkivel kedves legyek, hogy szeretettel álljak hozzá máshoz. Nekem minden napom karácsony, minden nap esélyt kapok arra, hogy szebbé tegyem mások és a saját életemet. Szerintem butaság lenne ezt csak három napba belesüríteni...semmi értelme nem lenne. Én magát a karácsonyt éppen ezért nem szeretem,mert rengeteg ember csak erre a három napra csinálja meg azt hogy gondol a másikra...bár mostanában már sajnos nincs is hangsúly a karácsonyon...mert mindenkinél csak azt látom hogy vegyünk méregdrága ajándékokat, aztán tudjuk le az egészet....de szerintem ennek nem erről kellene szólnia, hanem inkább arról,hogy meglátogatjuk a rokonokat, jókat beszélgetünk,eszünk, és boldogok vagyunk :) bár mondom számomra minden nap karácsony, én boldog vagyok e nélkül is :)
2011. dec. 13. 10:57

Egy barátnőm,német szokás szerint úgy készül az ünnepre,hogy nagyon brutális mértékben feldíszíti a lakását(úgy értem,rengeteg dísz van,meg fények,de valahogy az egész mégiscsak élvezhető,nem érzem giccsesnek,inkább mesésnek),és decemberben minden nap(persze van,mikor lemarad,azt hétvégén behozza :) ) süt 1 féle sütit,és dobozokba gyűjti.Abból eszegetnek a decemberi vendégek,és ajándékoz a gyerekek tanárainak,és közeli,és távoli ismerősöknek szomszédnak 1-1 szép válogatáscsomagot,celofánzacskóban.

ha decemberben nála járok,mindig sütiillat van,és valaki(2 lánya van) díszíti a sütiket,én is beépülök a rendszerve:) nagyon jó elfoglaltság sütivel babrálni,közben beszélgetni,gyertyafényben..neki ez a december,a karácsonyi készülődés.

10. michelle.r (válaszként erre: 6. - Anitav)
2011. dec. 13. 10:47

Szinte szó szerint ezt írnám, de nem ismétellek meg :))


Gyerekkoromban pont ilyen volt a karácsonyunk, méz és fahéj, narancs illatú, egyszerre békés és mozgalmas. Pár éve elveszett, beálltam én is a kereskedjünk a karácsonnyal koncepcióba. Majd három éve, amikor a tesóm gyereke sírva fakadt, mert nem tudta eldönteni, hogy a chouchou babával, a táncszőnyeggel vagy a gyereklaptoppal játsszon-e és pedig házimozit és mobiltelefont kaptam, akkor eldöntöttem, hogy ennek vége, kérem vissza a régi karácsonyt!


Csak egy jó nagy hó kellene ahhoz, hogy tökéletes legyen :DD

2011. dec. 13. 10:34

Nekem a lányom 16.-án lesz egy éves és már most szeretném megteremteni azt az alapot, hogy nálunk a Karácsony ne (csak) az ajándékozásról szóljon. (Közhely, nem közhely ez a valóság) Megbeszéltük, hogy egymásnak készítjük az ajándékokat, a gyerekeknek (nekünk még csak egy van, de van egy pár a családban) pedig vesszük egyelőre. Nem azért nem vásárolunk mert nem jut, egyszerűen kezdi elveszíteni a lényegét az ünnep. Mert szerencsére még nem a vásárlás ünnepe van ilyenkor, hanem a szeretet ünnepe aminek csak egyik része az, hogy megajándékozzuk egymást, mutatva, hogy eszünkbe jutott a másik. 3 éve volt az utolsó csepp a pohárban, mikor utolsó nap(!!!) vásároltam mindenkinek valamit 100 ezer forint fölött. Eszembe jutott, valamit venni kell, fél óra alatt letudtam. Ebben mennyi volt a szeretet? Szóval ebből elég!

Megértem a boltosokat, hogy 2 hónappal Karácsony előtt már adnák el a dolgokat, de nem mellettük döntöttem és sikerült megmentenem a Karácsonyunkat :)

2011. dec. 13. 10:34
Sziasztok! Teljesen egyetértek anitav véleményével. Nekem csupa szép emlékem van az ünnepi készülődésről, bár az idő múlásával pl. anyukámon is inkább azt látom, hogy teher, persze ez a kor miatt is van. Én szeretek készülődni, főzni, sütni, mézeskalácsozni, ajándékot készíteni, pedig mi is dolgozunk. Gyerkőc még nincs, de szerintem ha lesz, akkor mégjobban igyekezni fogunk, hogy minden olyan lehessen,mint amilyen a mi gyerekkorunkban volt :)
2011. dec. 13. 10:16

Itt faluhelyen azzal a meglepő szokással találkoztam,mikor ideköltöztem,hogy az emberek nagy buzgón mennek ki a temetőbe karácsony napjain,mindenféle gyertyás koszorúkkal.

..24én reggel is találkoztam,és beszélgettem egy ffival a buszra várva,hogy ő az anyukájánál volt gázt szerelni ma reggel,és most utazik 3 várossal odébb a temetőbe, húga és családja sírjához..aztán majd estefelé beugorhat a gyerekéhez(elvált apuka) odaadni az ajándékot..

elgondolkodtam ettől a beszélgetéstől,hogy nekem mim van,és mim nincs..és hogy mi minden van a karácsonyban

2011. dec. 13. 09:45

Én imádom a Karácsonyt. Onnantól, hogy megjelennek az üzletekben a karácsonyi díszek teljesen karácsonyi hangulatom lesz. Én is dolgozom, de szerintem tőlünk függ, hogy milyen a Karácsony hangulata. Nekem nem teher. Imádom a készülődést, a lakás díszítését, a fa díszítését, az ajándékok beszerzését, mindent ami ezzel jár. Nekem az ajándékok kitalálása és megvásárlása nem nyűg. Már Októbertől folyamatosan figyelek, hogy kinek mire van szüksége, mire vágyik. Nem csinálok nagy költekezést, nincs miből. Eszem ágában sincs hitelt felvenni ajándékokra, a pénztárcámhoz mérten igyekszem mindenkinek a lehető legjobb ajándékot venni. Nagyon szeretem nézni az arcokat, mikor kibontják az ajándékot.

Szerintem nekem sokat segít a Karácsonyi hangulatban, hogy mióta az eszemet tudom ugyanaz minden Karácsony "menete". Ezt nagyon megszerettem gyerekkoromban, és ha lesz gyerekem ezt szeretném tovább vinni.

24-én délelőtt közösen feldíszítjük a fát közben karácsonyi zene szól. Délben eszünk valami könnyű kaját aztán délután kis pihi. Mindenki szép ruhába öltözik és 6-kor esszük a halat. Az asztal közepén az adventi koszorún meggyújtjuk a gyertyákat. Amikor befejeztük a vacsorát apu "eltűnik" és egyszer csak halljuk a csilingelést :-) Akkor bemegyünk a fához, szól a karácsonyi zene, gyönyörködünk a fában, beszélgetünk és megajándékozzuk egymást. A tévében karácsonyi filmet nézünk (nem érdekel hogy ezerszer láttam már, akkor is szeretem), borozgatunk, bólét iszunk.

A rohanó világ és mindennapos idegeskedés ellenére nekünk sikerül minden évben meghitté tenni a Karácsonyt, és ezért nagyon hálás vagyok a szüleimnek, ezt nekik köszönhetem!

2011. dec. 13. 09:22
Mióta gyerekeim vannak, ugyanolyan örömteli várakozással várom, mint saját gyerekkoromban, és nem hagyom, hogy bármi elrontsa ezt a hangulatot!
2011. dec. 13. 09:11
Nekem sincs Karácsonyi hangulatom Azt hiszem inkább már teher a Karácsony, mint öröm, legalábbis így munka mellett biztos. Még fát kell szerezni, meg ajándékokat. Pénteken még dolgozom, szombaton már Karácsony..
2011. dec. 13. 07:44
Felnőtt fejjel...Én a MÁV-ra kltöm a karácsonyi pénzt, ugyanis végigutazom az ünnepeket. A családom és a párom családja is igényt tart ránk, de elég messze laknak tőlünk és egymástól is. Szerintem, több, mint 1200 km-t utazunk 3 nap alatt. Csoda, ha nincs meg a karácsonyi hangulat???
2011. dec. 13. 06:44
Hogy már nagyon közel van!! :) Te megvetted már az ajándékokat??
2011. dec. 13. 06:06
Mit gondoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook