Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsony-"elhavazás nélkül" :D fórum

Karácsony-"elhavazás nélkül" :D (beszélgetős fórum)


2009. dec. 16. 15:47

Sziasztok!


Amikor a férjemmel még a legelején külön költöztünk anyóséktól, akkor 24-én az egész napom ráment a sütés-főzésre, és olyannyira lefárasztott, hogy bár nagyon boldog voltam este, amikor néztük a szépen feldíszített fénylő karácsonyfát és bontogattuk az ajándékokat, de iszonyat fáradt voltam. Azóta a következőképpen csinálok mindent. Még előtte való 1-2 napban megpucolok és bekészítek a főzéshez-sütéshez mindent a hűtőbe. Már 20-21-e körül megsütünk minden olyan süteményt, ami nagyon hosszú ideig eláll, pl: mézeskalács, így 23-án szoktam csak megsütni a beiglit, hogy 24-re friss legyen. Dec. 24-én megfőzöm a husilevest vagy halászlét, attól függ, melyik éven mit kíván a család, megsütöm a finom tejszínes-sajtos sült pulykamellet, vajban párolt apróra vágott mandulában megforgatott kelbimbóval és burgonyával tálalva, sütök rántott halat is, szokott lenni töltött káposzta is, amit idén már most megfőztünk anyukámmal és a felét eltettük a fagyasztóba, így karácsonykor elő tudom majd venni és 25-én, 26-án rokonlátogatás szokott lenni, így olyankor nem eszünk itthon, szilveszterkor pedig mi megyünk bulizni rokonokhoz. Szóval, a nagy megoldás az, hogy amivel csak tudsz, készülj előre el, és szenteste előtt is 1-2 nappal készítsd be megpucolva, befűszerezve, beáztatva stb. a hozzávalókat a hűtőbe, így 24-én csak előkapod és rövid idő alatt el is készülsz a remekművekkel. :)

2009. dec. 16. 11:26

Sziasztok!


Én is nagyon szeretnék elhavazás nélküli karácsonyt:)

Én már minden évben előre félek attól,hogy nem leszek kész:(

Fadíszítés,és a karácsonyt nálunk tartjuk,leszünk 14-en vagy 15-en:)

Olyan jó lenne ,ha egy jótündér mindent szépen elintézne...én meg csak leülnék,és nézném az ajándék bontogatást:)

2. Noncsi18 (válaszként erre: 1. - Pipőci)
2009. dec. 16. 09:46

Nálunk mindig úgy volt, hogy 24.én délelőtt főzött anya, mi meg apával sütöttünk.... Így együtt ténykedett a család, Délután meg már ebéd, ajándékozás....ott megint együtt voltunk és az ünnep többi részén nem sütött főzött anya, mert 24.én délelőtt mindig rengeteget csinált, meg egyik nap egyik mama, másik nap másik mama, ahol ebédeltünk, így amit ő csinált abból meg vacsit ettünk csak a többi napokon!!

De amúgy a menüsor szerintem mindenkinél más. Én egyáltalán nem tudnám máshogy elképzelni a karácsonyt, mint húsleves, sült hús (általában egész pulyka vagy csirke) köret rizs, krumpli, francia saláta. Süti meg mézeskrémes, kosárka és beigli. Nálunk mindig ez van. Ráadásul még 2 szülinap is van karácsonykor (2 tesóm) úgyhogy anyának még 2 tortát is kell sütni :)


De szerintem jó ötlet (anya így szokta) hogy a húsleveshez is előre megpucolja a zöldségeket, mármint előtte nap, a mézeskrémes tésztáját is előtte nap megsüti..... Ezzel időt nyer. :)

2009. dec. 16. 07:41

Sziasztok! Tanácsokat kérnék tőletek. 13 éve vezetek saját háztartás, jól főzök, sütögetek. Így ünnepek tájékán viszont beleesek a saját vermembe: nincs időm az ünnepre, mert a konyhában sütök-főzök, hogy méltó módon lepjem meg szeretteimet az étkezésekkor is. Arra lennék kiváncs, hogy Ti ezt hogyan oldjátok meg és kerülitek el. Akár tanácsokat, akár könnyebben elkészíthető, mégis ünnepi menüsort tudtok ajánlani, vagy bármit, aminek hasznát veszem, szívesen fogadom.

Hogy idén Karácsonykor csak kint havazzon... :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook