Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Karácsony az anyóssal fórum

Karácsony az anyóssal (beszélgetős fórum)


1 2
38. Sirga (válaszként erre: 37. - Bless the child)
2021. dec. 24. 07:02

Jogos. De az az övé.

Nálunk most kezd borulni a bili: Párom agitál, hogy az ő kedvéért menjek anyósékhoz. Fogalmam sincs, hogy egyáltalán létezik-e békés megoldás arra, hogy mégis maradjak ...

(Tegnap megtudtam, hogy anyósom zokon vette, hogy el lett felejtve a szülinapja. Nem felejtettem el, de ezek szerint a fia igen. Mégis én vagyok a hunyó :/)

37. Bless the child (válaszként erre: 36. - Sirga)
2021. dec. 21. 17:31
Annak a lánynak is van apja:) Biztos, hogy a férjtől van?😀
36. Sirga (válaszként erre: 35. - Filcike😁)
2021. dec. 21. 17:16

Tavaly anyósom bejelentette, hogy nálunk karácsonyoznak. :O Lazán meghívta magukat hozzánk. Cseppet felhúztam magam.

Amúgy ugyanez a helyzet: a lányát ajnározza, mindenben segíti, a fiát meg ugráltatja, ha valamit segíteni kell. :/ (A fia - a Párom - meg jó gyerek, ugrik minden szóra.)

Egyszer azt hallottam egy okos embertől, hogy a nagyszülők azért szeretik jobban a lányuk családját, mert az ott született gyerek biztosan az unokájuk ... Lehet, hogy tudat alatt így van. De azt hiszem, mi pont az anyósaink miatt nem leszünk ilyenek.

Nyugis karácsonyt! :)

35. Filcike😁 (válaszként erre: 33. - Bichi)
2021. dec. 21. 11:54

Jól esne 1x,ha ő hívna. Ennyi.

Az hogy a hátunk mögött leszerveznek mindent, kész tények elé állítanak dátumilag,hogy ő, ekkor ér rá,jön, mert nincs éppen program, kicsit zavaró. Minket senki nem kérdez jó e, ráérünk e, ez van. Idén csak megelőztem őket, szeretnék férjemmel és a gyerekeimmel lenni.

Aki ismer, tudja nem vagyok egészséges, soha egy műtét után nem jött segíteni. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha ő elvárja hogy segítsünk ha beteg, vendégül lássuk spontán is ha beállít, évente 1x főzhetne ő is.

Sok év alatt sok minden változott, hozzáteszem,tudom nehéz neki is ez, de neki kellett volna az egyensúlyt fenntartani a 2 gyereke között, nem azt csinálni, hogy oda segítek mindenben is, ide meg semmit, de elvár mindent.

Ezért vagyok úgy vele, egész évben a másik oldalt támogatja, töltse ott a karácsonyt, ne küldjék ide szentestére se, azzal az indokkal, hogy ők egy család és együtt akarnak lenni.

Idén szeretnék begubózni a családommal, filmet nézni, társasozni, együtt lenni.

Egyébként eleinte nem érdekelt a helyzet, csak rájöttünk ide akkor jön, mikor a lánya engedi, ami egy 60 éves embernél azért lássuk be nem normális, hogy engedéllyel mehet a másik gyerekéhez. Ő ezt teszi, jobb ha nem jön.

2021. dec. 21. 08:52
Ezzel én is így vagyok, ha eljutottam odáig, hogy valakit nem hívok, ahhoz én sem megyek. Legyünk következetesek:)
33. Bichi (válaszként erre: 29. - Filcike😁)
2021. dec. 21. 08:49
Miért, ha ő hívna, akkor mennél? Mert én ha valakit annyira utálok, hogy nem hívom, akkor nem is megyek hozzá... Egyébként miért ugrálsz neki egész évben? Én is utálom apósomat, karácsony és húsvét amikor látom, és a férjem miatt elviselem, amúgy semmilyen módon nem keresem vele a kapcsolatot. Az a plusz 1 ember meg számomra semmilyen plusz munkát nem jelent :))
32. birebora (válaszként erre: 29. - Filcike😁)
2021. dec. 21. 06:49
Értsd jól. És ne ugrálj. Ne várja el. Sok nyugdíjas hamar elfejeti a munka világát és azt is, hogy manapság már nem olyan mint az ő idejükben volt. Miért nem süt, főz ő?
2021. dec. 20. 20:23
Miért?
30. Sirga
2021. dec. 20. 17:27

Imádom ezt a fórumot! Szívemből szóltok. :)

Komolyan, néhányótokkal mintha ugyanaz lenne az anyósunk. :D

29. Filcike😁 (válaszként erre: 28. - Birebora)
2021. dec. 20. 15:52

Ez miért félő?

Ő nyugdíjas, mondjuk fiatal, ha ünnepelni akar, készüljön ő és hívjon meg.

Dolgozunk, gyereket nevelünk, suliba is járok, legalább ilyenkor had legyünk nyugiban.

Nem hiszem, hogy elvárhatja egész évben, hogy én ugráljak neki.. Merthogy ez megy évek óta. Most lett ebből elegem.

28. birebora (válaszként erre: 26. - Filcike😁)
2021. dec. 20. 15:44
Csak ebben az a "félő", hogy jövőre is és húsvétkor is így fogod csinálni mert hozzászoksz a jóhoz, a kényelemhez és a nyugihoz:)
27. birebora (válaszként erre: 26. - Filcike😁)
2021. dec. 20. 15:42
Igen, ez mindig egy folyamat. Ritkán alakul ki a szar egyik napról a másikra. Megértelek.
2021. dec. 20. 15:40

Én kiiktattam idénre.

Beleuntam a jópofizásba, hogy mindig nekem kell készülődni, főzni, ünnepek alatt is a konyhában lakni.

Idén viselkedésileg egyébként is űberelte saját magát a tavalyihoz képest.

A saját unokája szülinapját lemondta mert beteg, közben a másik gyerekénél volt, este meg összefutottunk a város napokon.

Oda nyal, oda segít, menjen oda.

Tudom, hogy férjemnek ez car, de megérti, és azt is megérti, hogy jövőre egy családi összejövetelen se akarom látni az anyját.

(És mielőtt bárki azzal jönne, hogy az én anyám, meg nekem hogy esne, 5 éve halott anya, temetőbe megyünk hozzá..)

Egyébként az, hogy eddig fajultak a dolgok, hosszú idő folyamata, sok minden történt, ennyi.

25. 8d00a82c06 (válaszként erre: 22. - Birebora)
2021. dec. 20. 15:29

Én nem haragszom rájuk, csak idegesítenek.

Kérdeznek, de a válasz nem érdekli, inkább nekiáll ecsetelni hogy a 6. szomszédban megellett a kutya...

Nagyhangúak. De annyira, hogy már előre fájdalomcsillapítót veszek be.

Mindenki egyszerre beszél, tök másról.

Ráadásul ott lesz anyós nővérének a lánya. Na, ő tőle falnak megyek. Egy rendkívül ostoba és lusta ki ha én nem aranyanya aki csak belémkötni tud.

Na, erre nem vágyom idén.

Meg senkire..

A saját rokonságomnak is ma átvittem az ajándékokat aztán csókolom!!

24. Csillagszem38 (válaszként erre: 19. - 8d00a82c06)
2021. dec. 20. 15:22

Szuper!!


Párom is ezt mondja, megy majd a kisebbik gyerekkel, nem erőlteti. Mondtam jó utat!

23. Csillagszem38 (válaszként erre: 5. - Sirga)
2021. dec. 20. 15:21

Ugyanez a helyzet van nálunk is. 20 eve vagyunk együtt, de kb 15 eve jopofizok párom debil családjával párom rá tekintettel, h ne bántsam meg. Idén elég volt. Be akartak jelentkezni hozzánk karácsonyi ebédre, vagyis főzzek rájuk, 15 emberre stb, totál bunkó módon, szóval betelt a pohár. Egyiket se akarom látni, bármennyire is fáj az uramnak.


Nehéz helyzet ez. Addig tarts ki míg bírod, aztán utána engedd el.

22. birebora (válaszként erre: 19. - 8d00a82c06)
2021. dec. 20. 12:54

Vannak olyanok akikkel pont így vagyok én is. És nem értik. Azt mondják még karácsonykor sincs megbocsátás?

Hát nincs.

2021. dec. 20. 12:52
Én is legfeljebb 1 napra mennék. Akkor is maradnék a párom közelében maradnék. Mikor engem legutoljára letámadott az anyósom (akkor találkoztunk utoljára, bár utána még beszéltünk), megvártam a férjemet és mondtam, hogy na akkor beszélgessünk innen hármasban. Még végül bocsánatot is kért.
20. Bichi (válaszként erre: 14. - 01a3121f2f)
2021. dec. 20. 12:43
Ez mint 1.hozzászólás? Vagy a másik neveden már nem vállalható? Mondjuk ezek alapján a számmisztika nem az erősséged...
19. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - 989059ae1f)
2021. dec. 20. 10:49

Menne a tököm!

Ahogy nem is megyek! 🤣🤣

Az arcukba is mondtam, hogy eszem ágában sincs idén odamenni!

És képzeld, minden megoldható!

Kicsi fiúk megy majd a kiccsajjal 24.-én míg én dolgozom. Őket látják engem meg mindenki hagyjon békén.

18. 989059ae1f (válaszként erre: 16. - Aszparagusz)
2021. dec. 20. 08:46
Igen, 26-a nekem még karácsony ☺️
2021. dec. 20. 08:46

Kedves A…N!


Tényleg nem értem, miért ne lehetne ez így, ahogy egyébként tényleg van is, és miért lenne kamu. Valóban 24 éves vagyok, valóban van egy anyósom, egy párom 4 éve, egyetemista vagyok. Tényleg nem tudom, ez miért hihetetlen? Annyira azért nem unatkozom (sőt, semennyire), hogy ilyeneket találjak ki, és bár csak kitaláció lenne, és ne lenne ilyen problémám ennyi idősen.


Van egy olyan bölcsesség, hogy ha segíteni nem tudok, legalább ne bántsam a másikat.


Szép napot!


A többieknek külön köszönöm a hasznos válaszokat! ☺️

16. aszparagusz (válaszként erre: 13. - 989059ae1f)
2021. dec. 20. 08:44
Az indítóban azt írtad, hogy karácsonyra mennétek az anyóshoz. Erre reagáltam.
2021. dec. 20. 08:42
Az év stimmel, nem? A többit nem tudom.
14. 01a3121f2f (válaszként erre: 11. - Aszparagusz)
2021. dec. 20. 08:33

Nagyon kamunak tűnik ez az egész .

2012-ben regisztrált itt a hoxán, 15 évesen ( nem lehet elég korán kezdeni ) ... nyitott idén szeptemberben egy naplót ahol arról ír, hogy 24 éves egyetemista lány .

2021. dec. 20. 08:22
Igen, Parádsasvárra megyünk 24-26-ig, utána megyünk hozzá. Miért ne lehetne igaz mindkettő?
12. Bless the child (válaszként erre: 11. - Aszparagusz)
2021. dec. 20. 08:21
Viszik a mamát is😂😂😂😂
2021. dec. 20. 08:14

Egy másik fórumban arról írsz, hogy Parádsasvárra a kastélyszállóba mentek karácsonyozni.

Akkor most mi az igaz? Anyós vagy szálloda?

10. simple (válaszként erre: 1. - 989059ae1f)
2021. dec. 20. 08:11
Párodra való tekintettel menj el, de bőven elég egy napra. Azt még ki lehet bírni. Beszéljétek meg, jussatok kompromisszumra. Mondd el neki, hogy nem akarod az egész ünnepedet elcseszni.
2021. dec. 20. 07:53
Kerekperec mondd meg, hogy eleged van a megjegyzésekből, nyugit akarsz magadnak, elég volt. A karácsony neked is karácsony miért pont akkor érezd szarul magad és csináld azt amit nem akarsz. Nem vagy kíváncsi rájuk. Legalább elgondolkodnak rajta.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook