Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Karácsony a múltban, jelenben és a jövőben fórum

Karácsony a múltban, jelenben és a jövőben (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Karácsony a múltban, jelenben és a jövőben

2014. dec. 3. 05:11

Biblia nem ír arról, hogy pontosan mikor született Jézus Krisztus, ahogyan ez az alábbi forrásművekből is kiderül:


„Azt, hogy valójában mikor született Krisztus, homály fedi” (New Catholic Encyclopedia).

„Krisztus születésének pontos dátuma ismeretlen” (Encyclopedia of Early Christianity).

Noha a Biblia nem tárja fel, hogy pontosan mikor született Jézus, említ két olyan eseményt, mely a születésekor történt. Ezekből sokan arra a következtetésre jutottak, hogy nem december 25-én született.


Nem télen született

A népszámlálás. Nem sokkal Jézus születése előtt Augustus császár elrendelte, hogy „az egész lakott földet írják össze”. A parancs úgy szólt, hogy „ki-ki a maga városába” menjen, ami azzal járt, hogy az embereknek egy hetet vagy még több időt is utazással kellett tölteniük (Lukács 2:1–3). Ennek a rendeletnek, mely valószínűleg az adóztatás és a sorozás miatt született, az évnek egyetlen időszakában sem örültek volna az emberek, de azt különösen nehéz elképzelni, hogy a császár még azzal is ingerelte volna az alattvalóit, hogy a hideg téli időben kényszeríti őket a hosszú útra.

A bárányok. A pásztorok „a szabad ég alatt tartózkodtak, és felváltva őrködtek éjjel a nyájaik mellett” (Lukács 2:8). Egy könyv megjegyzi, hogy a nyájak „a pászkát megelőző héttől”, vagyis március második felétől november közepéig voltak kint. Hozzáteszi: „fedél alatt töltötték a telet; már ebből is látható, hogy a karácsony hagyományos, téli időpontja aligha lehet helyes, mivel az evangélium azt mondja, hogy a pásztorok a mezőn voltak” (Daily Life in the Time of Jesus).

Kora ősszel

Nagyjából megbecsülhetjük, hogy mikor született Jézus, ha visszaszámolunk a halálától, mely i. sz. 33 pászkáján, niszán hónap 14-én következett be (János 19:14–16). Jézus mintegy 30 éves volt, amikor megkezdte három és fél éves szolgálatát. Mindebből következik, hogy i. e. 2-ben született, kora ősszel (Lukács 3:23).


Miért ünneplik a karácsonyt december 25-én?


Ha nincs rá bizonyíték, hogy Jézus Krisztus december 25-én született, miért ünneplik ekkor a karácsonyt? A Britannica Hungarica azt írja, hogy valószínűleg a vallási vezetők „így akarták háttérbe szorítani a »legyőzhetetlen nap születésé«-nek (natalis solis invicti) pogány római ünnepét” a téli napfordulókor. Egy másik enciklopédia azt írja, hogy sok tudós szerint ezt azért tették, „hogy a pogány hitről áttérteknek vonzóbb legyen a kereszténység” (The Encyclopedia Americana).

2012. dec. 18. 13:58

Az ünnepek alkalmával én a távoli ismerősöknek az utóbbi időkben elektronikusan szoktam képeslapokat küldeni. Főleg külföldre. De mostanában annyira elterjedtek a különböző üzenetküldő alkalmazások Facebook-on meg Iwiwen is, hogy ott szoktam keresni valami kreatívat.

Láttátok már például ezt? [link]

Szerintem nagyon jópofa!

Kellemes ünnepeket mindenkinek!!!

14. Kitti84 (válaszként erre: 2. - Franc22)
2011. dec. 12. 21:59

Köszönöm szépen!Neked is Kellemes Ünnepeket!

U.I.:nagyon édes a keresztlányod:-)

13. Kitti84 (válaszként erre: 3. - F5848578d5)
2011. dec. 12. 21:56
Köszönöm a jó kívánságokat és Neked is Boldog Ünnepeket!
12. Kitti84 (válaszként erre: 5. - Zsurcika)
2011. dec. 12. 21:55
Boldog Karácsonyt Kívánunk!
11. Kitti84 (válaszként erre: 6. - Sly7105)
2011. dec. 12. 21:54

Köszönöm szépen!

Neked is Kellemes Ünnepeket!

10. Kitti84 (válaszként erre: 7. - Venezuela)
2011. dec. 12. 21:52

Örülök, hogy tetszett!

Boldog Karácsonyt!

9. Kitti84 (válaszként erre: 8. - 691169a2e9)
2011. dec. 12. 21:51

Sajnálom, hogy így alakult a gyerekkorod!Viszont, ha már Neked is lesz családod (vagy már van is ezt nem tudom)új szép emlékek talán elhomályosítják a múltat.

Boldog Karácsonyt Kívánok!

2011. dec. 11. 11:03

Tanulságos történet.


Apám többnyire mindig elrontotta a család Karácsonyát, az esti vacsoráknál. Minden baja volt részegen, igaz sosem verte a családját de kötekedni tudott. Egy igazi faragatlan bunkó paraszt. Hideg szívű, gyerekeire irigy, sose volt érzelmi intelligenciája. Sose tudta mi a vágya egy gyereknek, vagy csak nem akarta teljesíteni, mert még a gyerekeitől is sajnálta a boldogságot. Jobban éltünk mint az átlag család, mégis azt vettem észre, hogy egy átlag család többet megad a gyerekének, mint amit mi kapunk. (Emlékszem lenyűgözte egy olyan sztori a volt főnökéről aki nagyon gazdag volt, tudta, hogy halálos beteg és elásta a vagyonát, minthogy örököljék a családtagok.)

Nagy divat volt a 90-es évek elején a Nintendo. Kértem apám, karácsonyra hozzon a jézuska egyet. Nagyon jól emlékszem az arcára, mintha az lett volna leolvasható róla cinikus mosollyal: -Komolyan gondolod, hogy veszek én neked ilyet?


Hát tényleg nem hozta meg a Jézuska ezt az ajándékot, pedig sokkal szegényebb családok gyerekei ezzel dicsekedtek a suliban, hogy ők megkapták ezt a videójátékot. Hatalmasat csalódtam apámba! Így hát elkezdtem játéktermekbe járni, toltam bele a húszasokat a gépbe.

Amikor elfogyott a pénzem, loptam otthonról. Így ment pár évig, aztán ahogy kezdetm felnőni, rászoktam a kábítószerre a játékteremben. Király volt, új fajta élet, buli, nők, dizsi. Loptam a pénzt apámtól, úgy éreztem, most majd kárpótol a gyerekkoromban elszenvedett hiány miatt. Egy este akár 100 ezret is elszórtam a kasszájából.

Egyszer úgy alakult, hogy bevittem a legjobb barátom a lakásba, és elötte markoltam ki ezer márkát a kasszából. Szemet szúrt pár embernek, mennyire szórom a pénzt, egyszer úgy alakult, hogy a legjobb barátommal összevesztem, és ő nagyon megsértődött. Beárult gengsztereknél, hogy ő tudja hol van a lakásban a kassza.

Betörtek hozzánk, és vagyonunk 2/3-át elvesztettük.


Utólag visszagondolva...talán, ha megkaptam volna kamaszkoromban karácsonyra azt a videójátékot, akkor nem történt volna ez a tragédia.


Én ma azt mondom, én hibám vagy sem, megérdemelte apám!

2011. dec. 10. 21:14

Jujj,de tetszett:)

Boldog Karácsonyt mindenkinek!:)

2011. dec. 10. 18:00

Jó kis cikk volt, szerintem is!

Boldog Ünnepet kívánok Nektek!!!

2011. dec. 10. 12:51
Nagyon Sok Boldog Karácsonyt Kívánok!!
2011. dec. 10. 12:39
Kívánom,hogy legyen még nagyon sok boldog önfeledt ünneped! Boldog Karácsonyt!
2011. dec. 10. 10:53
Köszönöm a történetet! Legyen neked olyan ez az ünnep, amilyennek megálmodtad és nem csak idén, hanem az elkövetkező években is!
2011. dec. 10. 09:53

nagyon tetszik a cikk!

Én nekem még nincs gyerkőcöm, de én is nagy igyekezettel próbálom szebbé varázsolni a karácsonyt.

Minden évben új menüvel készülök. Minden évben kis költségvetésből, de próbálom a szeretteimet megajándékozni.

Én is szeretek üveget festeni, de mostanában nem volt rá időm.:(

Drukkolok, hogy össze jöjjön jövőre a kandallós házikó nektek. És mostani Karácsonyra is Kellemes Ünnepeket kívánok! Sok-sok szeretettben

2011. dec. 10. 09:29
Kinek mit jelent a karácsony? Számomra egy gyönyörű időszakot, amikor nem foglalkozom a hétköznapi problémáimmal, teljes mértékben átadom magam a karácsonyi hangulatnak.
Az alábbiakban az én karácsonyi készülődésemet osztom meg veletek.

Ugrás a teljes írásra: Karácsony a múltban, jelenben és a jövőben

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook