Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Karácsony 2010 fórum

Karácsony 2010 (beszélgetős fórum)

99. sutoczkine (válaszként erre: 97. - Vörösrózsa29)
2010. okt. 7. 10:13
Most néztem, hogy kaptál pár gólyát, babát szeretnétek? Ha igen remélem mihamarabb összejön. Egy + teszt jól mutatna a fa alatt :-)
98. sutoczkine (válaszként erre: 97. - Vörösrózsa29)
2010. okt. 7. 10:11
Igen Békéscsabán :-)
97. vörösrózsa29 (válaszként erre: 96. - Sutoczkine)
2010. okt. 7. 09:31

Ez olyan szép nem?? imádom a karácsonyt. Hátha még a hó is esik!!! :) :) :)

Egyébként (ha megkérdezhetem) városban laksz?

96. sutoczkine (válaszként erre: 95. - Vörösrózsa29)
2010. okt. 7. 09:24
Mi sem csinálunk nagy ajándékozást, pénz sincs rá, meg nem is szabad, hogy erről szóljon. Nálunk is többnyire csak a jelképes ajándékok mennek. Én is saját készítésűt adok meg többnyire bátyámék is. Én igyekszek 23-án mindent előkészíteni, még a fűszereket is kimérem amik az ételbe kellenek, hogy 24-én csak főzni kelljen, meg, ha este elaludt a fiam akkor a fát díszíteni. Mindezt azért, hogy 24-én még arra is legyen időnk, hogy elmenjünk nézelődni egy kicsit és ne legyen kapkodás. 25-én meg mikor a gyerek felébred és meglátja a fát mindenki megtalálja alatta a maga ajándékát. Mindenki szigorúan csak egyet kap. Persze aztán mikor elmegyünk anyuhoz meg anyósomékhoz ott még vár Nándira meglepi, meg van, hogy ránk is :-) De persze mi is viszünk.
95. vörösrózsa29 (válaszként erre: 94. - Sutoczkine)
2010. okt. 7. 09:14

Attól függetlenül úgy érzem már a karácsony sem olyan mint régen. Vagy csak én látom így? Mindent megteszünk azért hogy a lehető legszebb legyen. Szeretem "megtervezni" a szentestét is.

A vacsorát, az italt, mikor van az ajándékbontás. Persze nem csinálunk belőle "nagy ügyet". Inkább a kisebb vagy a kézzel készített ajándékok hívei vagyunk. Hiszen a karácsony nem arról szól hogy minél nagyobb és drágább ajándék legyen. Az már nem is olyan nagy öröm. Tavaly is pl. anyukámnak egy általam kivarrt és a férjem által bekeretezett gobelint ajándékoztunk. :) :) Azt mondta mindennél jobban örül neki. :) :)

94. sutoczkine (válaszként erre: 93. - Vörösrózsa29)
2010. okt. 7. 09:08
Nálunk is elmaradhatatlan a zene díszítés közbe :-)))
93. vörösrózsa29 (válaszként erre: 92. - Sutoczkine)
2010. okt. 7. 09:06
Nagyon szépek a számok, ezt is köszike, gyorsan lementettem magamnak őket, mi akkor is szoktuk hallgatni őket a férjemmel, amikor a fát díszítjük :)
2010. okt. 7. 08:38

Itt van nektek pár karácsonyi zene amiket én nagyon szeretek. Fogadjátok szeretettel :-)


[link]


[link]


[link]


[link]

91. vörösrózsa29 (válaszként erre: 89. - Sutoczkine)
2010. okt. 7. 07:19

Sziasztok!

Köszi hogy megosztottad velünk ezt a szívhez szóló történetet, még nekem is könnyet csalt a szemembe annyira megható. És ilyenkor gondolkodik el az ember hogy milyen rövid is az élet, és ki tudja minket is hol és mikor ér utol a végzet. :( :(

2010. okt. 6. 20:39

Sziasztok!


Gyönyörű,megható és egyben borzalmas,hogy mennyin múlik az élet!!

2010. okt. 6. 20:08

Az alábbi nem velem történt viszont nagyon meghatott :-(


Ezt a történetet mindenkinek el kell olvasnia,s talán más lesz az idei karácsonya!!!!Valamikor a Karácsony előtti utolsó napon a szupermarketbe siettem megvenni a maradék ajándékokat, amiket korábban nem tudtam. Amikor megláttam a sok embert, panaszkodni kezdtem magamnak:


" Egy örökkévalóságig fogok itt rostokolni és még annyi más helyre kell mennem"


"Karácsony kezd egyre idegesítőbbé válni minden egyes évvel. Mennyire szeretnék csak lefeküdni és átaludni az egészet." Végül is át tudtam magam fúrni a játékosztályra és el is kezdtem átkozni az árakat, azon tűnődve, hogy a gyerekek tényleg játszani is fognak ezekkel a drága játékokkal? Amíg nézelődtem a játékosztályon, észrevettem egy kisfiút, aki olyan ötévesforma lehetett,egy babát szorítva a mellkasához. Csak a haját simogatta a babának és olyan szomorúan nézett. Aztán a kisfiú odafordult a mellette álló idős hölgyhöz:


- "Nagyi, biztos vagy benne, hogy nincs elég pénzem, hogy megvegyem ezt a babát?" Az idős hölgy ezt felelte:


- " Tudod te is: nincs elég pénzed, hogy megvedd ezt a babát, kedveském." Aztán megkérte a fiút, hogy várjon meg itt öt percet, amíg elmegy szétnézni. Hamar el is ment. A kisfiúnak még mindig a kezében volt a baba. Végül elindultam felé, és megkérdeztem tőle, kinek szeretné adni ezt a babát?


- "Ezt a babát szerette a húgom leginkább és ezt akarta a legjobban most Karácsonyra. Nagyon biztos volt benne, hogy a Télapó elhozza neki." Azt válaszoltam, hogy talán télapó tényleg el is viszi neki, de a kisfiú sajnálkozva válaszolt.


- "Nem, Télapó nem viheti oda neki, ahol most van. Oda kell ahhoz adnom anyukámnak, és így ő odaadhatja a húgocskámnak, amikor odamegy." A szemei olyan szomorúak voltak, amikor ezt mondta.


- "A húgom Istenhez ment, hogy vele legyen. Apa az mondja, hogy Anya is el fog menni Istenhez hamarosan, úgyhogy azt gondoltam, el tudná így vinni a húgomhoz." Megkértem a kisfiút, hogy várjon meg, míg visszajövök az üzletből. Ezután mutatott egy nagyon kedves kis fotót magáról, amelyen éppen nevetett.


Aztán azt mondta nekem:


- "És még azt is akarom, hogy Anya elvigye neki ezt a képet is, így soha nem fog engem elfelejteni."


"Szeretem anyukámat, és azt kívánom, bárcsak ne kellene elhagynia engem, de apa azt mondja, hogy el kell mennie, hogy a húgommal legyen. Aztán ismét a babára nézett a szomorú szemeivel, nagyon csendesen. Gyorsan a pénztárcámhoz nyúltam, és kivettem belőle pár papírpénzt és megkérdeztem a fiút:


- "Mi lenne, ha megszámolnánk a pénzed, hátha mégis lenne elég?" Oké - mondta. "Remélem, van elég." Én hozzáadtam némi pénzt a fiúéhoz, anélkül hogy látta volna, majd elkezdtük a számolást. Elég pénz volt a babára, még egy kicsivel több is.


A fiú ezt mondta:


- "Köszönöm Istenem, hogy adtál elég pénzt." Aztán rám nézett és hozzátette:

- "Megkértem tegnap Istent mielőtt lefeküdtem aludni, hogy segítsen, legyen elég pénzem, hogy megvehessem ezt a babát, így anyukám neki tudná adni a húgomnak. Meghallgatott! Még szerettem volna annyi pénzt is, hogy vehessek egy szál fehér rózsát anyukámnak, de azért ezt már nem mertem kérni Istentől. De mégis adott nekem eleget, hogy megvehessem a babát és a fehér rózsát. Tudod, anyukám szereti a fehér rózsát." Pár perc múlva az idős hölgy visszajött, majd távoztak. Teljesen más hangulatban fejeztem be a bevásárlást, mint ahogy elkezdtem. Sehogy se tudtam kiverni a kisfiút a fejemből - Aztán eszembe jutott egy helyi újság cikke két nappal ezelőttről, amelyik említett egy részeg embert, aki ütközött egy másik kocsival, amelyben egy fiatal nő és egy kislány volt. A kislány azonnal meghalt, az anya kritikus állapotban van. A családnak el kellett határoznia, hogy kikapcsolják-e az életfunkciók fenntartását szolgáló gépet, mert a fiatal hölgy soha sem tudna felkelni a kómából, amibe esett. Ez a család lenne a kisfiú családja? Két nappal azután, hogy találkoztam a kisfiúval, megakadt a szemem egy újságcikken, amely arról tudósított, hogy a fiatalasszony elhunyt. Nem tudtam megállítani magam, hogy ne vegyek egy csokor fehér rózsát, majd ezzel a ravatalozóba mentem, ahol a fiatalasszony ki volt téve a látogatóknak, akik így megtehették az utolsó búcsújukat a temetés előtt. Ott feküdt a koporsóban, egy csokor fehér rózsát tartva a kezében a fotóval, a baba a mellkasára volt helyezve.


Sírva hagytam el a helyet, úgy érezve, hogy az életem örökre megváltozott. Az a szeretet, amit ez a kisfiú érzett az anyukájáért és a húgáért - még a mai napig is nehéz elképzelnem. És a másodperc törtrésze alatt mindezt egy részeg ember elvette tőle.

88. vörösrózsa29 (válaszként erre: 87. - Sutoczkine)
2010. okt. 6. 19:14

Szia!

Másold be! másold be!!!! :) :) :)

Imádom a megható történeteket!!

Előre is köszike :)

87. sutoczkine (válaszként erre: 85. - E1641dee25)
2010. okt. 6. 16:55

Örülök, hogy tetszik :-)



Most olvastam egy karácsonyi történetet ami annyira meghatott. Csak úgy potyogtak a könnyeim. Ha gondoljátok bemásolom.

86. vörösrózsa29 (válaszként erre: 84. - E1641dee25)
2010. okt. 6. 16:41

Csinálj mákos-poharast. ismered? nagyon hamar kész, és isteni finom. annyi hogy méz nincs benne :)

Az ajtódísz nekem is tetszik, meg amikor mindenhol égők vannak. én az ablakra is szoktam tenni égőt. :)

85. e1641dee25 (válaszként erre: 80. - Sutoczkine)
2010. okt. 6. 16:34
Nagyon szépek, főleg a koszorú és az ajtódísz tetszik!
84. e1641dee25 (válaszként erre: 81. - Katus3)
2010. okt. 6. 16:27
Hát, igazából valami egyben süthető mézes édességre gondoltam, eddig mindig aprósüti (puszedli, mézeskalács) volt, idén nincs kedvem pepecselni vele...
83. e1641dee25 (válaszként erre: 78. - Vörösrózsa29)
2010. okt. 6. 16:24
Igen, pasik. De szerintem csak úgy csinálnak, mintha zavarná őket, de ha nem lenne, akkor meg az lenne a baj... :D
82. e1641dee25 (válaszként erre: 79. - Sutoczkine)
2010. okt. 6. 16:22
Én is csak olyankor csinálom, amikor a kölök alszik...:)
81. katus3 (válaszként erre: 76. - E1641dee25)
2010. okt. 5. 13:53
Mézes kalácsra gondolsz?
2010. okt. 5. 11:13
A naplómba tettem pár képet a tavalyi dekorációból, ha esetleg valakit érdekel :-)
2010. okt. 4. 16:59
Én is szeretem feldíszíteni a lakást. Mindig magam készítem a dekorációt viszont idén nem tudom, hogy lesz, mert a fiam nem sok lehetőséget hagy. Az adventi koszorú a tavalyi lesz. Valószínűleg csinálok gyertyákat, de csak akkor, ha sikerül jó árba kapnom méhviaszt vagy mit. Azt csak fel kell tekerni. Gyertyaöntéshez lenne alapanyagom, de azt túl veszélyesnek tartom egy 2 éves mellett.
78. vörösrózsa29 (válaszként erre: 73. - E1641dee25)
2010. okt. 4. 16:50

Én is ugyanígy vagyok vele, szívem szerint én is telepakolnám a házat karácsonyi díszekkel! :)

Persze az én párom se rajong az ötletért. De tudod! pasik! :) :)

77. e1641dee25 (válaszként erre: 70. - A14deb9047)
2010. okt. 4. 16:48
Hű, ez jól hangzik, én is ki fogom próbálni!
2010. okt. 4. 16:47

Tud valaki bevált mézes süti receptet? Ezt meg tudnám sütni anyóséknál, hetekkel előre.

Hálás lennék, ha valaki megdobna egy jó recepttel!

2010. okt. 4. 16:44
Azt sajnálom, hogy nincs sütőm, így le kell mondanom a sültekről, és a bejgliről...
2010. okt. 4. 16:43

Nálunk gazdag tyúkhúsleves lesz (rengeteg zöldséggel);fűszeres rántott husi-Páromnak párolt rizzsel+saját házi savanyúsággal, nekem "mindent-bele" krumplisalival; barackos túrótorta, csokoládéhab, és az elmaradhatatlan mézes, amely még kérdéses, milyen formában jelenik meg idén.

Ha mindez elfogy, ott csücsül majd a hűtőben a töltött káposzta. :D

73. e1641dee25 (válaszként erre: 67. - Vörösrózsa29)
2010. okt. 4. 16:35

Imádok díszíteni!!! Koszorúkat kötök, gyertyákat fabrikálok, legszívesebben mindent telepakolnék dekorációval... persze Párom ettől a falra is mászna...:D

A fa díszítéséről általában lemaradok, a főzés miatt. Ez a Párom feladata...

2010. okt. 3. 21:39
Szép álmokat mindenkinek!
71. sutoczkine (válaszként erre: 70. - A14deb9047)
2010. okt. 3. 21:39
Köszi, ez nagyon jól hangzik és még csak nem is tűnik túl drágának :-) És a husi se hiányzik belőle, mert a második fogásnak úgy is valami husis kaját gondoltam. Csak még azt nem tudom, hogy mit.
70. a14deb9047 (válaszként erre: 68. - Sutoczkine)
2010. okt. 3. 21:33

Amennyiben egy "hagyományos" menüt szeretnél összeállítani, írok egyetez pedig a vajas bableves.

A fehérbabot leáztatod, és ugyanúgy főzöd tovább jól bezöldségelve, (a zeller mellett vagy helyet nagyon jó a pasterna) fűszerezve (babérlevél, köménymag, törött bors),mint egyébként, de semmilyen húsféle nincs benne. Friss csipetkét bele. Közben vajból (nem margarinból, zsirból vagy olajból!) fokhagymás rántást készítünk, törött paprika bele és felöntve a bableves levével. Utána összeönteni és egyet rottyantani rajta. Különleges, nem a megszokott ízű bablevest tehetsz az asztalra! Jó étvágyat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook