Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kaptam egy virágot, de nem ismerem, kiültethető? Ismeri valaki? fórum

Kaptam egy virágot, de nem ismerem, kiültethető? Ismeri valaki? (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 28. 13:25
köszike rákerestem és megnéztem a képet körülbelül az az ......
2009. máj. 28. 08:39

Szia! Megnéztem én is a képet, valóban gyompálmád van, nekem is volt, valóban nem túl igényes, nekem anno félárnyékba volt a növény, hetente locsoltam szépen meghálálta. Pici sárga bogyói lettek (termés), de egyszer aztán megtámadta valami levéltetű féleség nem nagyon tudom hogy mi volt az és miért, mert akkor még nem értettem a növényekhez (annyira) de nagyon szerettem őt. Azóta se volt ilyen, lehet beszerzek majd egyet. :D Rákerestem neked a neten, a következőket írja virágról:



Gyompálma (Chamaedorea elegans)

Rendszertan

Rend: Pálmavirágúak (Arecales)

Család: Pálmafélék (Arecaceae)

Nemzetség: Bambuszpálma (Chamaedorea)

Faj: Gyompálma (Chamaedorea elegans)

Általános leírás


Egyszikű, kétlaki cserje. Szobában való tartásra a legalkalmasabb pálmafaj.

Élőhely, származás


Előfordulása trópusi éghajlatú területeken, őserdőkben jellemző. Őshazája Közép-Amerika és Dél-Amerika.

Szár / Törzs


Fásszárú növény. Karcsú és egyenes, a bambusznádéra hasonlít.

Korona


Levélkorona.

Levél, lombozat


Levelei szárnyasan szeldeltek. Szélük ép, színük zöld. A levelek erezete párhuzamos. Örökzöld. Ívben hajló, szárnyalt levelei emlékeztetnek a kedvelt datolyapálmára. A levelek fiatalon még halványzöldek, idősebb korban besötétednek.

Virág


Virágzata bugavirágzat. Virága zöldes-sárga. Virágok csak az idősebb példányokon jelennek meg. Érdekes, elágazó virágzatot hoznak, amelyen gyöngyszerűen sorakoznak a kicsiny sárga bimbók.

Termés


Termése sárga színű.

Gondozás


A laza, tőzeges talajt kedveli. Bőségesen öntözzük, hetente. Nem bírja a szárazságot. Fényigénye nagy. Nem bírja a direkt napfényt. Hőigénye közepes. Fagyérzékeny. A növény magról vagy dugvánnyal szaporítható.

Felhasználás


Nagyon fontos számára a jó vízelvezetés. Nem tűri a gyökérzet körül álló vizet. Tartsuk a földjüket mindig nedvesen. Télen mértékletes, ritka öntözést igényelnek. Lehetőleg klórmentes vízzel öntözzük.

2009. máj. 28. 08:20
akkor nemehet kiültetni??
2009. máj. 28. 08:19
biztos??
2009. máj. 28. 07:49
Ez szobanövény.
2009. máj. 28. 07:10
most mennem kell de várom a segítségeket még beugrok mennem kell a suliba,,,,
2009. máj. 28. 07:00

ha nem kap vizet nem lessz baja ha locsolom akkor sem láttam rajta semmit ,,

mert kísérleteztem mi a legjobb neki..

2009. máj. 28. 06:59
annyit észrevettem mert anyák napjára kaptam hogy igénytelen,,
2009. máj. 28. 06:58
vízipálma?
2009. máj. 28. 06:57
értem valami pálmának néztem énis,,de nem vagyok virágszakértő ,,vagyis nem ismerem őket!!kinn viszont van rengeteg virágom,,,,szeretem őket kár lenne ez is tönkremenne ,,de kiteszem,,
2009. máj. 28. 06:54

Szia!

Ha jól látom a képet akkor ez egy Gyompálma.Igazából nem kell kiültetned, de az enyém ilyenkor kint van a szabadban.Nagyon szépen nő, és láthatóan meghálálja a kinti életet.Ha kiteszed akkor egy olyan helyet válassz neki ahol nem éri a tűző nap és nem éri a szél.Tavasztól kb az ősz közepéig lehet kint.

2009. máj. 28. 06:48
a képét a képeimhez tettem!!
2009. máj. 28. 06:48
Kaptam egy virágot, de nem ismerem, , kiültethető?ismeri valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook