Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kaptam egy szerncse bambuszt, kiültethetem a kertbe? fórum

Kaptam egy szerncse bambuszt, kiültethetem a kertbe? (tudásbázis kérdés)


15. 601fc7ad9b (válaszként erre: 14. - Hirtelencsiga)
2010. febr. 26. 16:02

Szia !

Köszi hogy válaszoltál.Még annyit kérdeznék,hogy világos helyet igényel?Radjátorhoz tehetem e közel,vagy nem szereti a túl meleget?

Köszönöm előre is

14. Hirtelencsiga (válaszként erre: 13. - 601fc7ad9b)
2010. febr. 25. 13:07

Szia!

Szerintem jól néz ki egyedül is földbe ültetve. Èn egy keskeny, hosszúkás kaspót választanék neki. És nagyon gyorsan nö, hidd el, szinte napról napra nagyobb és új leveleket is hoz. Persze csak ha jó helye van.

Sok sikert (szerencsét) hozzá! :-)

2010. febr. 25. 12:31

Sziasztok.


Van egy csokorba kötött szerencsebambuszom,kerámia tálban van.Egy megsárgult,kivettem belőle.

Úgy döntöttem hogy egy egészséges szárat,van rajta egy levélke is,kiveszem belőle és vízbe kigyökereztetem,aztán elültetem földbe.Azt szeretném kérdezni,hogy nem baj hogy csak egy szárat ültetek a földbe??Úgy is szép lesz?Mert a többit szeretném a kerámiatálba hagyni.Nem tudom mekkora cserépbe ültessem,kicsibe vagy nagyba,milyen hamar nő?

Kérlek írjatok,szép napot mindenkinek!

Erika

2007. aug. 19. 21:03
köszönöma sok jó tippet, egyenlőre inkább vízben hagyom.
11. natina
2007. aug. 19. 19:13
Mi afenének kérdezik, mikor még a válasz sem érdeli
10. natina (válaszként erre: 9. - Czfhk)
2007. aug. 11. 21:24
Cserépbe kell ültetni és az ablak elé tenni, de ne érje közvetlenül a nap
9. czfhk (válaszként erre: 7. - NOA)
2007. aug. 11. 14:03
Akkor vettük a bambuszt, amikor a kislányunk született, talán ezért is nőtt ilyen szép magasra.:) Majd egyszer lefényképezem. Nálunk szobában van és nem kap túl sok napfényt. Amikor kitettem az erkélyre nem szerette, mert a levelei elsárgultak. Lehet, hogy fokozatosan kellett volna kitenni.
2007. aug. 11. 11:49

Nekem is van szerencsebambuszom, én egy kis csokorba kaptam, gyűrű alakban vannak, szivacsba vannak "ültetve" 3 fajta magasságúak. A középső körből már elég sokat ki kellett dobálnom, mert egyszerűen elsárgultak!

Megkérdeztem egy virágost, aki azt mondta, hogy nem kap elég fényt a gyökerük, ültessem üveg tálba, és álljon "nyakig" a vízben! A sógornőm pedig ugyanezt a fajta babmuszát földbe ültette, és gyönyörűen él, nem pusztult ki neki egy sem! Azt hiszem mindkét megoldás jó, de rengeteg víz kell nekik!

Szerintem nyugodtan kiültetheted a földbe, de nagyon sokat kell akkor locsolni!

Nemrég vettem egy szál, csavart szerencsebambuszt, és teljesen átlátszó üvegvázába tettem, és kiraktam az ablakba! Semmi baj nincs vele, nagyon jól érzi így is magát!

A csokros bambuszomat hagytam a kerámia tálban, csak kivettem a szivacsot! úgy vettem észre, így több vizet kapnak a középsők is, eddig jól érzik magukat!

7. NOA (válaszként erre: 3. - Czfhk)
2007. aug. 11. 10:49

Érdekes amit irsz,mert a kertünkben rengeteg tálálló bambusz van legalább 6 m-esek nagyon hasonlit a szerencsét hozó bambuszra, már azt hittem hogy u.asz.

Szép lehet a Tiéd nagyon .

2007. aug. 11. 10:46
Kilehet ultetni, csak inkabb tavasszal javasoljak a szakemberek.
5. NOA
2007. aug. 11. 10:46
Nekem egy ideig a kertben volt cserépben,de jobban szereti a szélfogónkat.Igaz olyan mint ha üvegházban éldegélne.
2007. aug. 11. 10:42
szerintem nem
2007. aug. 11. 10:14
Szia, én 4,5 éve "nevelek" egy szerencse bambuszt és ugyan nem ültettem ki a kertbe, de földbe tettem és nagyon szereti. Már 2m magasra nőtt és sok kis hajtást hozott. Elolvasom majd én is Camay által küldött linket. Egyébként, tudtad, hogy neve ellenére nem a bambuszok családjába tartozik? Üdv.
2007. aug. 11. 09:48

Szia!



[link]


Ezen a linken olvashatsz bovebben a bambuszrol. :))

2007. aug. 11. 09:39
Kaptam egy szerncse bambuszt, kiültethetem a kertbe?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook