Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kaptam egy beutalót, de nem fogadnak, mert nem tartozom ide. Ilyenkor hogyan van? fórum

Kaptam egy beutalót, de nem fogadnak, mert nem tartozom ide. Ilyenkor hogyan van? (tudásbázis kérdés)


23. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 22. - Zarahell)
2009. jún. 20. 19:08

Örülök, hogy megoldódott!

Akkor meg csak kötözködni akartak...

2009. jún. 20. 19:04

Igen, egész eddig nekem sem volt gond, és a beutalóra az a rendelő volt írva, ahova próbáltam menni.. Azon akadtak fenn, hogy a lakcímkártyámon más van..


Mindegy, mert megoldódott a dolog. :) Mentem máshova!

2009. jún. 20. 15:42
A beutalóra mindig rá kell íratni, melyik kórházba szól. A kislányomat rendszeresen Pestre hordjuk, pedig másik megyében lakunk. Soha nem volt gond a beutalóval.
2009. jún. 20. 15:35
Én se abba a kórházba járok ahová tartozom, de soha nem volt ebből problémám. Sőt az orvos örült annak, hogy őket választottam, nekik ez dicsőség. Törvényesen tudniillik szabad orvosválasztás van, csodálom hogy nem minden orvos tud róla.
19. Zarahell (válaszként erre: 18. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 25. 10:32
:) Azért jó, hogy beszóltál! :)
18. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 17. - Zarahell)
2009. márc. 25. 09:47
mivel ép megtehettem ugymond mert nem egyedül és busszal mentem mint szoktam hanem a férjem vitt autóval,igaz azért mert nagyon rosszul voltam,szóval hazavitt a szemészhez aztán másnap vissza,kicsit beszoltam a korházas szemésznek és otthagytam:(
17. Zarahell (válaszként erre: 16. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 25. 09:42

:( Hát de ilyenkor gondolom nem volt túl sok kedved visszamenni arra a szemészetre, ahonnan elküldtek.

Én se jövök ide vissza, ahonnan egyszer már elküldtek.

2009. márc. 25. 09:33

Nekem is volt olyan "vicces eset" hogy migrénnel vizsgálgattak vagyis van e más a hátterében....ideggyógyászaton adtak egy beutalót hogy ugorjak már le ugyanazon az épületben a szemészetre,nézessem meg és hozzam is vissza a leletet meglesz hamar,aztán mehetek haza.egy kisvárosban lakok de ahhoz a megyei korházhoz tartoztunk akkor is mikor nem volt orvos vagy korházválasztás,mindíg.....a kisvárosban viszont ahol élek van egy szemészet,emiatt elhajtott az ottani szemész....tehát a megyeszékhelyen megnéz az ideggyógyász,aztán utazzak haza a városkámba a szemészhez,majd vissza a megyeszékhelyre az idegdokihoz,holott pár ajtóval arrébb abban az Sztk ben megnézhettek volna,de neeeem....mikor mondtak a dokinak aki adta a beutalót kiakadt a kollegárA NAGYON SŐT AZ ITTENI SZEMÉSZ IS AZT MONDTA JELENTHETNÉM AZ ESETET ,MERT FELHÁBORITÓ.

BOCSI A nagbetükért de nincs kedvem átirni,véletlen volt:(

15. 8559ed0e1b (válaszként erre: 14. - Zarahell)
2009. márc. 25. 09:26
ezt én is így látom sajna:(
14. Zarahell (válaszként erre: 13. - 8559ed0e1b)
2009. márc. 25. 09:15

Hát, igen.. Lehetnének egy kicsit rugalmasabbak. Már messze nem úgy van, mint 30 éve. Mostanában nagyon sokan költöznek jobbra-balra albérletbe, nem fogok fél évente átjelentkezni máshova, rokonokhoz vagyok bejelentve, és szerintem nem én vagyok egyedül így. :(

TB-t meg azért fizetünk, hogy legyen pénz "jutalmakat" osztogatni állambácsiknak. :S

13. 8559ed0e1b (válaszként erre: 12. - Zarahell)
2009. márc. 25. 08:06

van jó sok pénzért:(

de nem volt más választásunk...

csak az dühít mi a francnak kell tbt fizetni?

12. Zarahell (válaszként erre: 10. - 8559ed0e1b)
2009. márc. 24. 20:17

Hű..

De ott biztos van saját orvosod, nem?

11. Zarahell (válaszként erre: 9. - Mágika75)
2009. márc. 24. 20:01

:D Köszi! :)

Azért ennyire nem fenyítem meg szegényt, nekem ez nem megy, pedig biztos hatna.

De nem is jövök ide vissza többet, nem túl szimpi a hely. Csak nem tudom, hova tudnék menni, hogy ne kelljen annyit utaznom. Tüdőgyógyászatról van egyébként szó.

10. 8559ed0e1b (válaszként erre: 7. - Zarahell)
2009. márc. 24. 19:49
Engem februárban küldtek el abból a kórházból ahova évekig jártam.Addig nem érdekelte őket a lakcímkártyám...
9. Mágika75 (válaszként erre: 2. - Zarahell)
2009. márc. 24. 19:48

Szia,


A lakcímkártyám szerinti szakrendelőben (SZTK) nem akarták megcsinálni a terhességi uh-t, mert nem oda járok terhesgondozásra...

Ez egy kicsit más helyzet ugyan, de amit mondani tudtam:

1, fizetem az egészségbiztosítási járulékot,

2, akar az EüMinisztériumban magyarázkodni, hogy miért nem csinálta meg (az egyébként is fizetős) vizsgálatot?

3, akar Juszt László hétfői műsorában szerepelni?

4, mutassa meg az Alkotmányban, hogy hol van az leírva, hogy csak itt vagy ott van jogom bizonyos szolgáltatásokhoz!

Kb 15 percnyi huza-vona után kaptam időpontot...


NE HAGYD MAGAD!


Sok sikert!

Jó egészséget!

Mágika

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Zarahell)
2009. márc. 24. 19:48
Szerintem köteles az orvos, kórház fogadni, főleg akkor ha a beutalót az orvos odacímezte. egyelőre még szabad orvos választás van.
7. Zarahell (válaszként erre: 6. - 8559ed0e1b)
2009. márc. 24. 19:41

Hát, pedig én nem fogok csak ezért 4 órát utazni több ezer forintért.. :S

Tényleg nekem nagy műtéteket is úgy csináltak, hogy közöm nem volt a kórházhoz. Azt hittem, hogy nem foglalkoznak már a lakcímkártyával.. Háziorvosom is volt már tök máshol, és mindig szívesen látott.

2009. márc. 24. 19:35
Én is így jártam engem sem fogadtak.A lakcím szerinti kórházba kell menni.Vagy fogadsz egy orvost...(nekem kellett veszélyeztetett terhessen nem fogadtak)
2009. márc. 24. 19:34
.. de a beutalóra is ezt a kórházat írta a doki, pedig ő is tudja, hogy más van a lakcímkártyámon..
4. Zarahell (válaszként erre: 3. - 2104cc91e8)
2009. márc. 24. 19:32

Tényleg?? :O

Én még ott az életbe' nem voltam. Mindig máshol kezeltek, soha nem volt probléma..

3. 2104cc91e8 (válaszként erre: 2. - Zarahell)
2009. márc. 24. 19:29
Igen, oda kell menni ahová lakcím szerint tartozol.
2009. márc. 24. 19:24

A helyzet a következő: Kaptam egy beutalót a háziorvostól X kórházba, de nem fogadnak, mert bár itt lakom, de a lakcímkártyámon más van beírva.

Ilyen létezik? Vagy ilyenkor mit kell csinálni? Máshol fogadnának?

2009. márc. 24. 19:24
Kaptam egy beutalót, de nem fogadnak, mert nem tartozom ide. Ilyenkor hogyan van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook