Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kapott már valaki ilyen SMSt? Mi ez? Vegyem komolyan? fórum

Kapott már valaki ilyen SMSt? Mi ez? Vegyem komolyan? (beszélgetős fórum)

2010. ápr. 21. 22:09
Attól, hogy egy számot vadiújként vesztek egy boltban, az azelőtt még akárkié lehetett. Lehetett régi feltöltős szám, vagy egy régebbi előfizetőé, aki pl nem fizette a számlákat, vagy lejárt a hűségnyilatkozata és megszűntette avagy megszűntették a számát. Én nemrégiben viszontláttam az üzletben az új eladó feltöltős számok között az én egyik régi feltöltős számomat, amit még anno lecseréltem. Akkor mondták az üzletben, hogy ha a kártya újraaktiválási ideje lejár, legyen az feltöltős vagy előfizus, még bizonyos időt várnak, nem emlékszem pontosan hány hónapot, majd újra piacra dobják újként...szóval az előző tulajnak érkezhetnek üzik, hiába vadiúj neked a szám.
2010. ápr. 21. 19:44

Vigyázni kell az ilyen sms-ekkel,és SOHA SEMILYEN ADATOT NE ADJATOK MEG!!!


Én is most kaptam új kártyát,és jött egy sms hogy a R.banknál tartozásom van.

Csakhogy nekem stámlám sincs annál a banknál!!


Telefonon nem adtam meg semilyen adatot,bementem egy fiókba hogy mi ez...

Elkezdtek hablatyolni,hogy biztos a kártya régi gazdájának szól az üzi...mondtam nekik hogy kár hogy új kártya nem használta elöttem senki sem...

28. gyöngyszemü (válaszként erre: 23. - 62cc0f78ae)
2010. ápr. 2. 22:50

Ez egy vadiúj szám, a telóhoz kaptam, én vagyok az első tulaja.

Egyenlőre várok. Ha jön még majd felhívom a munkahelyemről ;-) végülis nem mobíl szám van megadva :-)

27. 62cc0f78ae (válaszként erre: 26. - 2ed619333f)
2010. ápr. 2. 13:32
Szia! Én felhívtam, és tisztáztuk is, hogy az nem én vagyok:)
26. 2ed619333f (válaszként erre: 24. - 62cc0f78ae)
2010. ápr. 2. 13:27
Azt is nyugodtan hivd fel, egy nagyon közeli ismerősöm náluk dolgozik, ugyanaz a helyzet, mint az előző hozzászólásomnál.Még utána előfordul, hogy jön néhány üzi tőlük, mire törlődik a szám a rendszerből, aztán megszűnik.
2010. ápr. 2. 13:25
én is kaptam ilyet, néhány után felhivtam őket. Nem húztak le, tényleg behajtó cég, rendesek is voltak. Sőt, én még azt is megkérdeztem, hogy kinek a nevén van a tartozás, adatok védelme ide vagy oda, ha a számom náluk van, jogom van tudni, hogy kinek a nevén, úgy gondolom. Mondták is a nevet, véletlenül épp igy hivták az akkori szomszédomat, akiről tudva levő volt, hogy tele van adóssággal, de a város nem egyezett. A számokat kiadják fél év után új előfizetőnek, de olyan is előfordul, hogy egy adós már az elején tudja, hogy nem fog fizetni, és telszámnak nem a saját számát adja meg...
24. 62cc0f78ae (válaszként erre: 22. - Kefekötőke)
2010. ápr. 2. 13:22
Nekem nem az Intrum küldött, hanem a provident.
23. 62cc0f78ae (válaszként erre: 18. - Gyöngyszemü)
2010. ápr. 2. 13:18
De a szám általuk regisztrált (=régi) tulaja igen. Én 2 perces beszélgetés alatt le tudtam rendezni. De te tudod.
22. kefekötőke (válaszként erre: 21. - Inuzama)
2010. ápr. 2. 13:18
Nem tartjátok furcsának,hogy csak ebben a topicban 6 olyan ember van aki azonos tartalmú üzenetet,azonos feladótól kapott,és mindenkinek egy "régi számot" adtak?
21. inuzama (válaszként erre: 1. - Gyöngyszemü)
2010. ápr. 2. 12:40
Szia! Én is kaptam, először nem foglalkoztam vele (tudom, hogy nincs tartozásom), aztán az 5. után felhívtam őket, és ua. mondták, mint a többieknek, hogy ez valaki más száma volt régen. Nem húztak le pénzzel, és nem küldtek több üzit.
20. kefekötőke (válaszként erre: 18. - Gyöngyszemü)
2010. ápr. 2. 11:22

Egy nagylánykodó-kislány rokonom megkapta az első bobilját.Nálunk volt látogatóban és az én gépemen böngészgetett.

Mondja nekem "találtam egy jó kis játékot a neten"

(Felbukkanó hírdetési csíkban ajánlották ,töltse ki az adatlapot és kapja majd "ingyenesen" a menőbbnél is menőbb csengőhangokat,

Kérdeztem : megadtad a telefonszámodat is?

Igen ,mondja.

Ez hiba volt ,mert..... és elkezdtem magyarázni hogy szokott ez végződni,miközben osztottam az észt,2-3 sms jelző hang is megszólalt a telefonján.

A frissen feltöltött 3000 forintja 7 perc alatt eltünt.

2010. ápr. 2. 11:12

Köszönöm a tanácsokat, egyenlöre várok.

Deha vanmég ötletetek, vagy tapasztalat ez ügyben írjatok!

Most megyek, este leszek.

18. gyöngyszemü (válaszként erre: 17. - Kefekötőke)
2010. ápr. 2. 11:08

Én is így gondolom ez nem eljárás, így nem lehet hivatalos ügyet rendezni! Ha akarnának valamit küldjenek hivatalos papírt rola!

Én is lehúzásnak érzem! Meghát milyen megszólítás ez: T ügyfelünk! Sose voltam az ügyfelük!

17. kefekötőke (válaszként erre: 16. - Gyöngyszemü)
2010. ápr. 2. 11:02

Szerintem ne hallgass senkire,aki azt mondja hívj fel egy ismeretlen számot!

Ha hivatalos az akármilyen ügyed azt nem sms-ben intézik.

Az "adatok megadása" egyenesen veszélyes.

Ha a telefonegyenlegeden van "bőven" ,az végképp szokásos lehúzási taktika.

2010. ápr. 2. 10:40
Nemigazán szeretném erre pazarólni a telszámlát, félek csak valami időhúzós beszélgetés lenne, és a számlánk bánná! Különbenis 3hónapos ez a szám amire jött ezt nemismeri "senki" ezértis érthetetlen miére jött rá ez az sms!
15. reni79
2010. ápr. 2. 10:25
Hívd fel.Az a legegyszerűbb!Én levelet kaptam 12 év után az OTP behajtójától egy lezáratlan számla miatt.Megoldottam.
2010. ápr. 2. 10:21
Intrum Justicia küldte az sms-t. Behajtással foglalkoznak (de nem a verekedős, fenyegtős stílusban:)). Mindenképp hívd fel őket.
2010. ápr. 2. 10:18

A BKV is ennek a cégnek adta át a kintlévőségeit!

De tényleg érdemes minél hamarabb utána járni a dolognak!

2010. ápr. 2. 10:16
A lényeg, hogy minél előbb telefonálj, vagy az a legjobb, ha személyesen felkeresed őket és adatokat egyeztettek. Valószínűleg - ha nincs tartozásod - akkor csak a számod lehetett valaki másé régebben, mint ahogy mondják is.
11. gallinaccia73 (válaszként erre: 7. - 1f9774333a)
2010. ápr. 2. 10:12
ugyanígy jártam én is.mást kerestek helyettem, de mindenképp hívd fel őket
2010. ápr. 2. 10:11

[link]

próbálj itt utána nézni hova tartozik ez a szám

ha nincs tartozásod, nincs gondod sem :)

9. 62cc0f78ae (válaszként erre: 7. - 1f9774333a)
2010. ápr. 2. 10:11
Ugyanez volt velem is! Már 2 éve az volt a számom, ami, erre jött egy hasonló sms. Rájuk csörögtem, megbeszéltük, hogy én nem az az illető vagyok, erre mondta az ügyintéző, hogy a mobilszolgáltatók fél év után újra kiadják a számokat.
2010. ápr. 2. 10:09
Az biztos hogy létezik ilyen behajtó cég.
2010. ápr. 2. 10:08

Én kaptam. Fel hívtam őket. Kiderűlt a számom évekkel ezelött másé volt, annak van tartopzása. Bekérik az adatokat, ha felhívod őket, s törölik a számo....

Nekem vagy 5X jött ez

2010. ápr. 2. 10:08
Még sosem kaptam ilyet.Próbálj utána nézni.Hívd fel őket.
2010. ápr. 2. 10:08
hívd fel őket és meg fogják mondani kinek és mennyivel tratozol.
2010. ápr. 2. 10:08
Járj utána mindenképp!
3. e584b61b26 (válaszként erre: 1. - Gyöngyszemü)
2010. ápr. 2. 10:08
Szerencsére nem kaptam még,mert nincs hitelem,szerintem keresd fel őket!Az a legbiztosabb majd ők elmondják a státuszt
2010. ápr. 2. 10:07
Nincs tartozásom tudtommal, ezért nemértem!
2010. ápr. 2. 10:06

Tisztelt ügyfelünk!

Kérjük tartozása perenkívüli érdekében, haladéktalanúl vegye fel velünk a kapcsolatot! Ügyirat szám:......

Tel:06159....

INTRUM

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook