Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kaphat valaki úgy Babavárót, hogy csak a nőnek van hivatalosan fizetése? fórum

Kaphat valaki úgy Babavárót, hogy csak a nőnek van hivatalosan fizetése? (beszélgetős fórum)


7. f.frezia (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 26. 06:10

Gyermek van? Ha igen, az is rontja az esélyeket, mert 1 főnek van munkabére, a többi eltartottnak minősül.


Igen, van rá esély, hogy kapjatok valamennyit. Bankfüggő, a bank saját minősítőjén kell átmenjetek, az fogja meghatározni, mennyit kaptok.

6. Channa* (válaszként erre: 5. - Kinga08)
2021. máj. 25. 22:01
A táppénz és a munkanélküliség nagyon más.
2021. máj. 25. 21:58
Szia. Amikor igényeltuk a férjem dolgozott, én táppénzen voltam. (veszélyeztetett terhes voltam) Kérték az én bevételemről szóló igazolást. 10 milliót megkaptuk. ez 2020 tavaszán volt.
4. 5236d12e25 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 24. 06:49

Teljesen mindegy melyik félnek van meg a jövedelme. Ha 1 félnek van jövedelme annak meg kell lennie netto 200 e ft. Ti 1 fizetésből meglévő hitel mellett nem fogjátok megkapni.

De egyszerűbb lenne bemenned 1 bankba.

2021. máj. 24. 00:07

A fő kérdés ez volna:


Van itt olyan, akik igényelték és csak a nőnek volt hivatalosan bevétele, minden más feltételnek megfeleltek és megkapták a Babavárót?

2021. máj. 23. 20:59

Szerintem a legegyszerűbb az lenne, ha bemennétek egy bankba és ott megmondják pontosan!


Szerintem elegendő, ha csak az egyiknek van munkaviszonya.


A babaváró hitel igénylés feltételei



A Magyar Közlönyben megjelent (pdf) 2019 március 12-i kormányrendelet ismertette a babaváró támogatás részleteit:


"A babaváró hitel 2019. július 1-től igényelhető a bankoknál.

2022. december 31-ig lehet igénybe venni.

Kizárólag házaspárok igényelhetik.

A házaspároknak együttes igénylőként kell benyújtaniuk a kérelmet.

Legalább az egyik félnek első házasnak kell lennie, ha a másik fél legalább egy gyermeket nevel - a másik fél lehet elvált.

Változás: 2020. június 13-tól hatályos az a módosítás, mely szerint már két elvált házasfél is igényelheti a babaváró hitelt, és nem számít, hogy az igénylőknek már van-e korábbi házasságból gyereke.

A feleség legalább 18 éves, de még nem töltötte be a 41. életévét.

Mindkét házastárs magyarországi lakcímmel rendelkezik.

Az igényléskor az igénylő házastársak közül legalább egyiknek hároméves, folyamatos TB jogviszonya van. Részletek itt.

Nem büntetett előéletű egyik házasfél sem.

Nincs a NAV felé köztartozása egyik igénylőnek sem.

Nem szerepel az aktív negatív KHR listán egyik fél sem.

Mindkét igénylő magyar állampolgár (vagy külföldi állampolgárként érvényes tartózkodási joggal rendelkezik).

Nem áll fent olyan "nyilvánvaló körülmény", amely a gyermekvállalást lehetetlenné teszi.

Meg kell felelni a bank saját hitelbírálatának.

Új lakáshitelnél a babaváró kölcsön maximum 75%-át lehet önerő fedezésére használni."

2021. máj. 23. 19:26

Adott egy pár.


Csak a nőnek van hivatalosan fizetése, de neki 8 éves folyamatos munkaviszonya, kb. 240 nettó fizetése, nincs egyik fél se tiltólistán sehol.


Van egyéb hitel is. De ha 50%ig terhelhető a fizetés, akkor az egyéb hitelek mellett 25-30ezer/hó törlesztőjű Babaváró belefér. Ami 4-5 millió.


Szerintetek így megadják?



Van itt olyan, akik igényelték és csak a nőnek volt hivatalosan bevétele, minden más feltételnek megfeleltek és megkapták a Babavárót?


Ha igen mennyi volt a hivatalos bevétel?


Mennyi Babavárót kaptatok?


Köszi!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook