Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Káposztaleves diéta - holnap kezdem, kezdd el velem! fórum

Káposztaleves diéta - holnap kezdem, kezdd el velem! (beszélgetős fórum)


1 2
31. kittie
2010. nov. 21. 00:24

Sziasztok!

Gondoltam, leírom a rend kedvéért, hogy három hónap alatt 15 kilót fogytam, március végéig. Igaz, hogy ebből a fele volt káposztaleves, a második hónap közepétől pedig felváltva tartottam tojáskúrát (óvatosan, nem sokáig), és szénhidrátcsökkentő hetet (sonka, csirke, sok túró, tejföl, sajt, stb. de liszt vagy cukor végig SEMENNYI). Közben zöldteát ittam, napi 1-2 litert. Lisztet azóta sem eszem sokat, cukrot egyáltalán nem, de egyébként normálisan kajálok, és így fél év alatt lement még másfél-két kiló. Most itt tartok, és nem is akarok már fogyni. Szerintem a káposztaleves elég kemény kúra, (főleg, ha nem szereti az ember az ízét, mint én:)), de nekem jobb volt három hónapig kínlódni, mint akár egy évig elhúzni, mert biztos elfogyott volna az akaraterőm ilyen hosszú megvonástól, és attól, hogy nem látványos az eredmény. A végén kellett inkább nagyon figyelnem, hogy ne jutalmazzam meg magam csokival:) Jó volt hogy nyár volt, szűkebb farmerral jutalmaztam ehelyett:) Még annyi, hogy a tojáskúrát nem ajánlom senkinek, és ha fogyó közben elgyengültök, finom édesség a házi túrókrém (fél kg túró, 2 nagy poharas tejföl, 1 kiskanál gesztenyemassza, bele folyékony édesítő ízlés szerint). Ez nekem sokszor egy napra elég, mert laktató, és én nagyon édesszájú vagyok:)

MINDENKINEK SOK SZERENCSÉT KÍVÁNOK!

30. doress
2010. okt. 2. 23:50

Sziasztok!Én ma kezdtem el, de ettem még mellé 2 almát és egy szőlőt,ez soknak számít? 6 kg-tól szeretnék megszabadulni már hónapok óta,de eredménytelenül.:(

Most kipróbálom ezt is, de félek nekem nem fog segíteni, vagy csak akkor segítene,ha csak ezt enném,ugye? Eddig is diétáztam, de vhogy nagyon nehezen indulnak meg a kilók.

Ki kezdte ma a kúrát?

"Szenvedünk" együtt?

Kitartást kívánok mindenkinek, biztos meg lesz az eredménye!

2010. szept. 22. 15:03
sziasztok!Én mint édesanya csak ajánlani tudom mindenkinek mert tapasztalatbol tudom az én fiamon is ez segitet azaz ez adta meg az elsö lépést a további fogyokúrájához.És sikeresen 25kg-ot sikerült leadnia.
2010. márc. 2. 16:28

Sziasztok!

Én ma veszek meg hozzá mindent és este megfőzöm. Remélem érdemes lesz belevágni, nagyon kellene fogynom. Legalább 10kg.

27. eri81
2010. febr. 10. 18:44
Ma van a harmadik napom. Nekem is bejön, már látom a hatást:P
2010. febr. 6. 13:57
Két napja csinálom a káposztaleves diétát,úgy néz ki jó lessz.:))
25. kittie
2010. jan. 10. 22:18
Csak a rend kedvéért leírom, hogy egy hét alatt 4 kilót fogytam, de külsőre nagyobbnak tűnik a változás: 7 cm a derékból pl., és jobb a közérzetem is. Egy hét után átálltam egy másik diétára, hogy fokozatosan térjek vissza a normál étrendre, amivel még lement fél kiló. Gondolom a víz egy idő után visszajön majd, de ezzel együtt is nekem bejött, nem a kilók miatt, hanem mert jobban érzem magam, és sokkal kisebb adagból jóllakok, mint előtte. Így tudom ajánlani annak, aki ki szeretné próbálni.
24. pintyo577 (válaszként erre: 12. - E974230abd)
2010. jan. 2. 17:20
A lenmagot egészben kell megenni vagy őrölve?
23. kittie (válaszként erre: 21. - Eddit)
2010. jan. 2. 10:50
Úgy, hogy cukrot és lisztet nem ettem egyáltalán, tehát barna kenyeret vagy teljes kiőrlésű lisztet, tésztát sem, sok vizet ittam és zöld teát (napi 3 litert),gyümölcsöt ettem, meg mozogtam. Jó volt, mert nem voltam éhes, mert ahogy éreztem, hogy kéne valami, ettem gyümölcsöt, vagy ittam teát. Pár nap után még nem mozgott a mérleg, de már sokkal könnyebbnek, energikusabbnak éreztem magam. Mondjuk én előtte elég egészségtelenül kajáltam, szeretem a csokit, és az édességet minden formában:) Utána csak annyit csináltam, hogy sokáig kihagytam még a cukrot az ételekből, és édességet sem ettem elég hosszú ideig. Hát így.
22. eddit (válaszként erre: 14. - E974230abd)
2010. jan. 1. 22:11
Nem segítenél akkor nekem is? :)
21. eddit (válaszként erre: 8. - Kittie)
2010. jan. 1. 22:09
Mivel ment le 3 hét alatt az a 12???? :-O
2010. jan. 1. 19:18
Hajrá:)
19. kittie (válaszként erre: 18. - E974230abd)
2010. jan. 1. 19:16
Tényleg, és nagyobb erő is kell hozzá, mint a felüléshez.. Köszi, kipróbálom, remélem így nem fáj majd:)
18. e974230abd (válaszként erre: 16. - Kittie)
2010. jan. 1. 19:11
Ha római széken ülsz fel ott a feneked nem találkozik a támlával ,így nem nyomódik és hasazhatsz nyugodtan!
17. e974230abd (válaszként erre: 15. - D4a2436008)
2010. jan. 1. 19:10

Ha meg tudod oldani gyógyszer nélkül mindenképp tedd azt...A koleszterintszint csökkentésének balnoka az avokádó..Lebontja a koleszterin plakkokat a benne lévó olaj.Edd azt!!Persez nem oldja meg ,de segít!!!

És azon gondolkodtam,hogy miért nem akarod ,hogy a táplálékaid frlszívódjanak??Ha megfelelóen kajálsz akkor az jót tesz a szervezetednek.Nem egészséges gátolni a normális folyamatokat!!

16. kittie (válaszként erre: 14. - E974230abd)
2010. jan. 1. 19:05
:) Jó munkád van, én is ilyet szeretnék, mikor jót tehetsz másokkal:) Én közgazdász vagyok, az kicsit szárazabb... No majd egy hét múlva meglátjuk, ha nem fogyok, csak energikusabbnak érzem magam, nekem az is elég lesz így ünnepek után. Megkérdezhetem, hogy milyen mozgást javasolnál nekem, ha a szülés óta kicsit gyengébb a hasizmom? Felüléseket nem tudok csinálni sajna, mert a farokcsontomra még régebben ráestem, és nem terhelhetem. Pedig a gyerekek előtt (két éve) még kockás hasam volt..:(
15. d4a2436008 (válaszként erre: 12. - E974230abd)
2010. jan. 1. 19:05

Igen szoktam venni csirakat,szeretem oket.Most ezeket a daralt magokat iszom gyumolcslevel.

Nagyon elhataroztam magam,hogy lefogyok,amiota kint elek,nagyon sokat hiztam,es mar fajnak a labaim.Az en erdekem es egeszsegem.Magas a koleszterinszintem,es gyogyszert kell szedni,de probalom mellozni,mert az meg a majat karositja.

14. e974230abd (válaszként erre: 13. - Kittie)
2010. jan. 1. 18:59
Én is ilyen alkat vagyok,nem tudok adagot csökkenteni,hanem lemondok róla inkább.Ez alkat kérdése.Egyébként mindenki más.Én mielőtt megírnék egy diétát valakinek ,hosszasan kikérdezem ,kérdőívezem,hogy mit szeret,miről nem tud lemondani,milyen típus,és csak utána írom meg a diétát,pl. a kedvenc kaját minden körülmények között be szoktam illesztreni,hogy ne érezze magát úgy hogy ez egy lemondás...
13. kittie (válaszként erre: 6. - Tnde)
2010. jan. 1. 18:54
Szia! Majd kiderül, lehet, hogy tévedek, akkor ki szeretném majd később próbálni azt a diétát, amivel régebben fogytam. Akkor cukrot és lisztet nem ettem egyáltalán, de sok vizet ittam és gyümölcsöztem, meg mozogtam sokat. És nem csaltam:) Én nem tudok kicsit enni csokiból pl, ha van előttem egy tábla, megeszem, úgyhogy inkább teljesen lemondok róla, úgy könnyebb.. Mindenesetre ezt már rég tervezem, és kíváncsi vagyok, bejön-e:)
12. e974230abd (válaszként erre: 10. - D4a2436008)
2010. jan. 1. 18:54

és mégis káposzta kúrázni akarsz?!:)

Lenmagot egy evőkanállal meleg kamillateával egyél reggel,az is nagyon jó hatású,és bélfaltisztító,valamint nyugtatja a bélbolyhokat ,mert nyákkal vonja be a bélfalat.

Látom nem itthon élsz.Csírákat lehet ott kapni?Az is nagyon jó antioxidáns hatású ,és egészséges táplálék így télen!!

2010. jan. 1. 18:51

A szülés után ..az egy más állapot,ott brutális hormonváltozások,és súlyátrendeződések történnek...Nem vethető össze a normál diétával.

A méregtelenítés jó dolog,de nem nagy súlyvesztéssel jár,és akkor a húst ki kell hagyni a kúrából.

De hajrá,majd számolj be:)

10. d4a2436008 (válaszként erre: 2. - E974230abd)
2010. jan. 1. 18:49
Igazad van,mert en is sokfele dietat kiprobaltam,de elment a kedvem,mert 3 hetig semmit nem fogytam.Most megprobalom,minden reggel 1 kanal oliva olaj,kiskanal citromle es egy kis so,lugositas.Vettem kanadai daralt magokat,ami szinten fogyaszt,ananasz grape fruit,meg mas magok vannak ledaralva.Mar ezt ittam narancsleben,na ez tisztitja a beleket,nagyon sokat kell WC-re jarni,nem szivodik fel a taplalek.En nagyon szeretem a grape fruitot,az is zsirbonto.Nagyon elhataroztam magamban,hogy csinalok egy lassu fogyokurat.
2010. jan. 1. 18:48
Ja, és a 12-ből kettő jött vissza, kb fél év alatt, szóval nem jojózott a súlyom..
8. kittie (válaszként erre: 2. - E974230abd)
2010. jan. 1. 18:46
Hát, a méregtelenítés ellen sincs kifogásom..:) Ha nem fogyok, vagy nem olyan sokat, az sem baj, de kipróbálom. Eddig egyszer volt diétára szükségem, és akkor 3 hét alatt nagyobb terror nélkül 12 kilót fogytam. Most sem vagyok időhöz kötve, mint ahogy akkor sem (szóval nem egy alkalom miatt szeretnék lefogyni, vagy ilyesmi), csak megnézem, mi lesz. A szülésem után négy nap alatt lement 10 kiló, de gondolom az nagyrészt csak víz volt, most kíváncsi vagyok, ezzel hogy lesz.
7. e974230abd (válaszként erre: 4. - Kittie)
2010. jan. 1. 18:36
Nem,nincs róla tapasztalatom,mert soha nem csinálnám diéta szemppontjából ezt a kúrát...Nem akarlak bántani,hidd el,a csalódástól szeretnélek megkímélni...Csak emiatt írtam amit írtam,nekem eza foglalkozásom,és nagyon sok olyan emberrel találkoztam akinek ez a kúra/Bár ez nem a klasszikus káposztalevesn kúra,mert ott nincs melléevés/ nem váltotta be a hosszú távú reményeit...Megkérdezhetem miért akarod ennyire gyorsan ledobni?
6. tnde (válaszként erre: 1. - Kittie)
2010. jan. 1. 18:34
Szia,ha te ezzel a diétával azt gondolod, hogy le fogsz fogyni, hidd el nagyon nagyot tévedsz,amit leadol,utánna kétszer annyit fogsz visszaszedni, akárhogy is fogsz diétázni.Hidd el, sokkal jobb ha lassan fogyol,tartósabb lesz.Nem szabad hirtelen csinálni,mert megsinyli a szervezeted.Kitartónak kell lenni.Én nov.óta diétázok,pontosan nem tudom hogy mennyit is fogytam,mert mérlegem csak a 113 kg-tól volt,de olyan 5 kg ment le,lassan,most stagnál a súlyom,mivel egy kicsit elengedtem magam,egy kis süti is belefért,de továbbra is betartom,hogy nem eszem kenyeret édességet túl zsíros ételeket.Hidd el,ez a módszer a legjobb,mert nem vagy éhes.Bármiből ehetsz,de csak mértékkel.Amit eddig ettél,annak a felét.Én már tudom,sok diétát kipróbáltam,ez a legmegbízhatóbb.
5. kittie (válaszként erre: 3. - D4a2436008)
2010. jan. 1. 18:33
Oké, akkor holnaptól! A nagyon sok az nagyon látványos is lehet:) Nekem ez a 13 is nagyon látszik, mert alacsony vagyok... Akkor hajrá:))
4. kittie (válaszként erre: 2. - E974230abd)
2010. jan. 1. 18:31
Szia! A családomban van, aki évente egyszer végigcsinálja már sok éve, és eddig semmi panasz nem volt rá, mert fokozatosan növelte csak utána az étel mennyiségét. Szóval én nem tartok tőle, de tiszteletben tartom, ha valakinek rossz tapasztalata vagy más véleménye van róla.
2010. jan. 1. 18:28
En is csatlakozom hozzad.En nagyon sokat szeretnek leadni.Pont ma vettem dinnyeket,ugy hogy mehet a fogyas.
2. e974230abd (válaszként erre: 1. - Kittie)
2010. jan. 1. 18:27

Az emberi szervezet nem nyúl vagy három hétig a zsírraktárakhoz,így ha 2 hetet megcsinálsz ebből a diétából/:)/súlyt nem,csak bélsárt izomglikogént és vizet veszítesz vele.Nem rossz méregtelenítő kúrának ,de a súlyvesztés esetleges és visszajön egy hét normál táplálkozás után...13 kiló nem a világ,miért nem próbálsz meg lasabban ,de tartósabban,egészséges módon fogyni,nem egy egyhetes gyorstalpalóval??Gondolom felszedni sem egy hét alatt szedte a kilókat,miért várod el szegény szervezetedtől ,hogy lekapja rólad 2 hét alatt???

Ez önámítás!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook