Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kapjon cumit a baby?És a cumisüveg?De meddig?Leszoktatás?Tapasztalatok? fórum

Kapjon cumit a baby?És a cumisüveg?De meddig?Leszoktatás?Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


22. gatto4 (válaszként erre: 16. - Ritapam)
2010. nov. 18. 13:10
Köszönöm :)
21. Kismanó86 (válaszként erre: 14. - Gavrilo1)
2010. nov. 18. 13:02
Ez aranyos. :-) Anyósom mesélte, hogy a lánya egyszer elhagyta az udvaron, és elvitték a tyúkok, de tényleg. És onnantól nem volt cumi.
20. Kismanó86 (válaszként erre: 1. - Csylla2386)
2010. nov. 18. 13:01

Ha nem akarja, nem muszáj. Egyszer próbáltam, az én Lányom a szoba másik végébe köpte. Azóta nincs. Most két hónapos, azt hiszem, ha eddig nem kellett, már nem is fog.

Cumisüvegből kapja a kajcsit, mert tápszeres. De azt nem szeretném, ha később azzal rohangálna mindenhova, ha már nagyobb lesz. Azt szeretném, hogy tudja, hogy csak evésre való.

2010. nov. 17. 21:17
Szia! Nekem két lányom van, és kb:másfél évessek voltak, mikor elhagyták a cumit. Nálunk ez könnyen ment, merthát van kutyánk és a lányok kint mindig lerakták a cumit, és mire körülnéztünk már a kutya szájában volt. Mondtam nekik, hogy nem baj veszünk holnap másikat.Aztán szépen lassan elmaradtak a kérdések. 1-hét sem telt el, és már fel sem tűnt nekik a cumi hiánya. Néha jól jön a kutya a háznál!!!
2010. nov. 17. 20:27
Sziasztok. Kisfiam nekem is három éves korára szokott le a cumiról. Csak éjszakára kellett már, elmondtuk neki hogy már nagyfiú tud ő aludni cumi nélkül is. Szépen kidobta a kukába ami nagyon tetszett neki, megdícsértük és azóta semmi gond. Ha éjszaka felébredt simogattam, mellébújtam így hamar megnyugodott és aludt tovább.
2010. nov. 17. 20:23
Mi nem akartunk cumit adni neki viszont amikor megszületett, "rácuppant" a karunkra, stb, így kapott cumit.3,5 évesen mondtam neki ha megint kirágja nem kap többet.Szétszedte, de rendesen és kidobta egy pár este még sírt és elmaradt.Nálunk is még alváshoz használta, de 1 hét sem telt már bele és lyukas volt.Az unokatesóm az ujját szopizta 7 évesen is.Mondanom sem kell az az ujja csont és bőr volt.
16. Ritapam (válaszként erre: 15. - Gatto4)
2010. nov. 17. 20:06

sztem se most trükközz, ha szeret cumizni. nagyon ráér még elhagyni.

a nagyobbik fiam 5 évesen még alváshoz "használta", akkor kiesett az első foga, és mondtam neki ha ferde fogakat akar nyugodtan lehet tovább... hát nem akart, és el is hagyta.

a kisebbnek már elvből nem adtam cumit, ő az ujját szopizta, 10 hósan becsípott az ajtó, hólyag lett rajta, ő meg ezért szokott le.

szóval majd idővel elhagyják...

sok sikert a 2 kicsi gyerkőchöz :)

15. gatto4
2010. nov. 17. 19:44

Én örülnék valami tippnek, a kisfiam bő 20 hónapos és elalváshoz kell még cumi.

Viszont a napokban esedékes hogy kibújjon a kishugi, mostanában nem akartam trükközni hogy elvegyem a cumiját is, lesz elég baja szegényemnek...

2010. nov. 17. 19:29
Nálunk a fiúk nem cumiztak. jelcsinek 2 éves korában "elvitte a cica". Rögtön beletörődött, csak a szegény macskát üldözte.
13. 6f731e9185 (válaszként erre: 12. - Pöttöm85)
2010. nov. 17. 19:16
deédi:)
2010. nov. 17. 19:14
én 1 évesen fogadtam el a tényt hogy elvitte a cica a cumimat.....mert tényleg láttam ahogy elvitte...onanntól kezdev nem kellett mondania az anyukámnak hogy nincs cumi mert elvitte a cica
2010. nov. 17. 19:13

Lányom 4 és fél évesen dobta ki. Utána nem volt gond.

A kisfiam 3 és fél éves és még cumizik:((((

2010. nov. 17. 19:13

Tehát milyen idősen?

Az enyém 11 hónaposan fogzás miatt leszokott róla, nem is kell neki...

Tök jó:D

2010. nov. 17. 19:12
Mikor szokott le a babátok a cumiról és miért?
8. Bri*
2010. júl. 29. 17:03

Szerintem mindig gyerekfüggő. Ha nem kéri, kiköpi, ne add neki. Ha elfogadja és ez őt megnyugtatja, akkor add. A nagy fiam nagy cumis volt, de 2,5 éves korában leszokott. 2 éjszaka nyügi és kész. A cumisüvegről meg úgy, hogy elment a nagyszülőkhöz aludni és elfelejtettük az üveget. Aztán megitta pohárból. Ekkor már evett, ivott ügyesen, de a reggel-esti kakaó még üvegből kellett. Gyönyörű fogai voltak/vannak.

A kicsi 2 éves van cumi is, cumisüveg is, de nem parázok. Mire kell, leszokik róla.

2010. júl. 29. 10:55
Szerintem felesleges a cumi. Anyapótló. Azt, amit a cumi nyújt a babának, azt Te is meg tudod adni neki, és nem a szopizásra gondolok. Arról nem beszélve, ha netán rossz szokásként rögzül,akkor sok-sok álmatlan éjszakát is okozhat, mert mondjuk kiesik a szájából, keresi, kiesik a kiságyából a cumi, stb...Hogyan kell leszoktatni? Passzolom, egyik gyermekem sem cumizott, inkább csak egy-egy fotó erejéig a szájukba adtam, mert azért belátom, hogy nagyon édesek tudnak lenni cumival a szájukban:D
6. lanu
2010. júl. 28. 20:57

Inkább jobb nem eröltetni... a nagyobbik fiam 4 éves lesz és még mindig cumisüvegből issza a tejet reggel és este... már a lelkemet is kibeszéltem neki,de kell neki.

A kissebb viszont csőrös bögréből iszik,nem kellett neki az üveg.

A két véglet. :)

2010. júl. 28. 20:23
Ha nem kéri,ne erőltesd.
2010. júl. 28. 20:00
ja egyébként tápszeres volt mindig és ennek ellenére nem kellet neki soha a cumi..ne eröltesd inkább örülj neki,vagy próbáld meg te is az előkét
2010. júl. 28. 20:00
az én lánykám 8hós és se nem cumizik,se nem szopja az újját csak előke kell neki a kezébe az elalváshoz,azt szopizza..én örülök neki..
2010. júl. 28. 19:11

ha nem igényli kár erőltetni.

Az enyém is csak néha kérte a cumit, a cumisüveget nem is nagyon ismeri. Egy gonddal kevesebb, nem kell leszoktatni. Úgyis van más ami fejtörést okoz :)

2010. júl. 28. 19:06
Domi 3 hónapos!Az első perctől adtam neki, de nagyon nem kéri, szinte csak alváskor kell neki, de ha kiesik a szájából(alva) már nem adom oda!Tomi 4 éves 2,5 éves koráig cumizott, o fogai lettek....de "elvitte a kukásbácsi"3 álmatlan éjszaka, és már nem is kereste!Ugyanez volt a cumisüveggel is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook