Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kan kutya ivartalanítása? fórum

Kan kutya ivartalanítása? (beszélgetős fórum)


2021. aug. 4. 14:27
Sziasztok kedves Fórumozók! Nagyon régi a kérdés, de hátha kapok választ. Tegnap öt körül ivartalanították az 5 éves kan kutyámat. Kicsit evett és nagyon keveset ivott azóta, de még nem láttam pisilni. Meddig várjak, mielőtt felkeresem a problémával a dokit?
19. Nikike1988 (válaszként erre: 17. - Kamillka)
2010. jan. 26. 23:16
Az állatorvossal beszélni fogok majd mert nem szeretném ha szegénykém órákig esne-kelne olyan kótyagos lenne.
18. Nikike1988 (válaszként erre: 17. - Kamillka)
2010. jan. 26. 23:15
Mindenképpen ivartalanított kutyáknak való tápot fogok majd venni neki.
2010. jan. 26. 22:35

Hello!


Van speciális táp ivartalanított kuttyoknak, ha azt kap tuti nem hízik meg.

Nem lesz kótyagos egy percig sem a kutya, ha nem engeded az állatorvosnak, hogy izomba adja az altatót. Ha vénásan kapja, addig lesz kábult amíg kell, téged viszont farokcsóválva, ébren fog várni. Ez több munka a dokinak, viszont nem viseli meg a kutyát. Kutyusomank húzni kellet néhány tejfogát, 2 órára hagytuk bent a kórházban, mire mentünk érte teljesen magánál volt, utánna játszott és jó kedve volt.

Nem kell megvárni az egy évet, 6 hónapos kora után már lehet ivartalanítani.

2010. jan. 26. 22:11

Azt nem tudjátok hogy mennyi idős korban lehet már ivartalanítani a kan kutyust?

Az enyém jövőhéten lesz 3hónapos

15. Nikike1988 (válaszként erre: 14. - Dandika70)
2010. jan. 26. 22:10

na én is ezt mondom mindenkinek hogy odafigyeléssel nem fog elhízni.Rajtam múlik..

Ennek a dolognak csak előnye van szerintem

14. dandika70 (válaszként erre: 13. - Nikike1988)
2010. jan. 26. 07:30

Ivartalanított kutya hajlamos az elhízásra. Ez tény. De teljes mértékben a gazditól függ. Vegyél neki alacsonyabb kalóriájú tápot, vagy adj neki kevesebbet.

Odafigyeléssel el lehet kerülni az elhízást.

2010. jan. 25. 23:49

a családban többen azzal ijesztgetnek hogy el fog utána nagyon hízni..

Nyugtassatok meg hogy ez nem így van

12. Nikike1988 (válaszként erre: 9. - Dandika70)
2010. jan. 25. 23:48

Persze pár nap az kibírható..

A napokban kap oltást és akkor ki fogom kérdezni az állatorvost..

11. Nikike1988 (válaszként erre: 8. - Bcicus)
2010. jan. 25. 23:45

Persze természetesen nem szeretnék vele pároztatni többek között ezért is merült fel na meg persze azért mert azt mondják hogy akkor nem csavarog el..

na meg persze az sem utolsó szempont hogy bizonyos betegségektől megkímélhetem így.

10. Nikike1988 (válaszként erre: 6. - A14deb9047)
2010. jan. 25. 23:42
igen ez így van..
2010. jan. 25. 10:57

Mindenképpen jó döntés az ivartalanítás. Az a pár nap, amíg tölcséres a kis feje, kibírható. Az én kutyáim már a műtét napján túltették magukat rajta. Van egy nagyon jó gyógyszer, Rimadyl. A műtét után szedték a kutyáim 5 napig. Gyulladáscsökkentő és fájdalocsillapító.

Alaptermészete nem változik, csak megnyugszik.

Lehet vénásan is altatni. (Nem ez az orvosi neve). Utána teljesen kábulatmentesen ébred fel. Nem kóvályog.

Egyébként minél előbb érdemes megcsináltatni.

2010. jan. 24. 23:13
Minden képpen jó ötlet lenne, majd úgy 1-1,5 éves kora körül megcsináltatni, nyilván nem tenyészállatnak vettétek, így érdemes megcsináltatni, mindenkinek jobb. Kutyának csökken bizonyos betegségek előfordulásának lehetőségei, a gazdinak is kevesebb gondja lesz vele.
7. ad04b33206 (válaszként erre: 6. - A14deb9047)
2010. jan. 24. 21:51

hat nalunk az elsö megcafolva, a többire meg nem tudok mit mondani mert nem volt se vad elötte sem, es nem is csavargott mert lakaskutya volt.

de valoban szerintem is a leghumanusabb megoldas ahogy te irtad a szaporodas ellen.

2010. jan. 24. 21:44
Nyugodtabb, nem csavarog el, nem tüzel, nem vadul. Ez e leghumánusabb megoldás a kutyaszaporulat ellen.
5. ad04b33206 (válaszként erre: 4. - Nikike1988)
2010. jan. 24. 21:44
hat az en kutyam az elö pelda hogy nem igaz. Amugy az allatorvosunk is mondta hogy ez nem igaz. Amelyiknek a geneben van a "hülyeseg" azon az nem valtoztat. Nyugodtabb lesz persze kicsit, de egy "buggyant" kutyanal nem sokat szamit. Ja, es attol meg ugyan ugy követi a lanykutyusokat is. TAlan nem annyira, de tevhit hogy akkor mar nem is erdekli öket. En inkabb ugy fogalmaznek hogy nem annyira.
4. Nikike1988 (válaszként erre: 3. - Ad04b33206)
2010. jan. 24. 21:39

Pedig azt mondják hogy az ivartalanított kutyák sokkal nyugodtabbak lesznek.

A elhízást hülyeségnek tartom mert a gazdin múlik mennyi kaját ad neki..

2010. jan. 24. 21:35

sok ellene es mellett sztori van. kerdezd meg az allatorvosod mit javasol.

mi anno majd 2 evet vartunk mert ellene voltunk, aztan megcsinaltuk. A szivem szakadt meg mikor felkomasan a lavorral a fejen maszkalt. De gyorsan gyogyult, par nap alatt rendbejött es igazabol ugyan olyan volt mint regen.

ja, es nem lett nyugodtabb, mint sokan azt mondjak, es nem is hizott el

2010. jan. 24. 21:34
ez vitatéma most itthon:(... Szinte csak én gondolom azt hogy az ivartalanítás hasznos lenne.
2010. jan. 24. 21:32

sziasztok!

Lassan 3 hónapos kan labrador kutyusom van.

Szeretném ivartalaníttatni majd..de nem tudom hogy jó döntés e ez??

Mi a véleményetek erről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook