Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kamasz(ra) - panasz a Te gyereked is ilyen trehány? :( fórum

Kamasz(ra) - panasz a Te gyereked is ilyen trehány? :( (beszélgetős fórum)


1 2
2016. okt. 7. 08:56

gondolom egy felnőtt férfit már nem is lehet ebben nagyon nevelni... és nem is tudom hogy nevelés kérdése e... mi hárman voltunk testvérek, ugyanabba a házba, ugyanazzal a neveléssel is háromfélék voltunk rend-ügyileg...pedig mindhárman lányok 11-12éves korunkig egy szobában. Amint mindannyian külön szobát kaptunk kimutatkoztak a különbségek... egy menthetetlenül kupis (hozzá néha bejárt anyu takarítgatni, de csak mert egy idő után nem lehet volna poharunk se a konyhába :D ) egy mindent precízen helyéntartó, ahol még a szőnyeg rojtjai is vigyázzállásban, és én, aki nem tud egy kupi közepén aludni, tanulni, tvzni, semmit csinálni, de mielőtt elmegy otthonról jól szétpakol, mert van hova :D

hozzáteszem, hogy a trehánytesóm mára már sokat javult, de egy lány szerintem hamarabb rá is jön erre magától

2016. okt. 7. 08:43

de jó, én leszek most a legviccesebb:D : nekem nincs gyerekem, de nekem jutott az a fajta "fiúgyerek", amelyik örökre trehány marad... párom anyja akkor még nemigen gondolhatott rám, mikor így nevelte a fiát, de ki tudja, hogy egyáltalán ki vagy mi tehet erről... többszörösen átérzem, amiket írtok, csak én nem kezelhetem gyerekként, szankcionálhatom, vagy tehetem a koszos tányérjait az ágyunkba.. Nem arról van szó, hogy képtelen vagyok rávenni, hogy csináljon meg ezt azt, mert azért, ha hagyom eldurvulni a kupit,már szinte ő nekiáll, de úgy mint egy gyerek :D mindent félig, sumákolva, csakarrébbrakva, nelegyenszemelőtt...és fogalma sincs, arról, hogy nekem az miért nem elég jó...

Elég sokat bosszankodtam emiatt, sokszor emeltem fel a hangom, vagy tettem megjegyzéseket, de ezek nem segitettek, így mostanában inkább csak mosolygok, és tippelgetek magamban, hogy hány éves kisgyereknek felelne meg a kis esetlen sepregetése :D

2016. okt. 2. 18:42
nézd bizonyos szintig ez elmegy főleg ha fiú, mert a fiúk rendetlenebbek, de még náluk is alapkövetelmény, hogy a szennyest tegye a szennyestartóba stb., tehát ha úgy él a szobájában, hogy megeszi a kosz, az már igénytelenség. az én fiam sem porszívózott vagy pucolt ablakot, de azért a szennyest kidobta mert azért egy bizonyos szint alá nem menjen már az ember. viszont a másik aggasztó, hogy suli, eszik alszik. más fiatal ebben a korban már pörög mint a gumilabda, haverok, ide megyek oda megyek csajozok stb. hat lóval alig lehet otthon tartani. szerintem kicsit állj a sarkadra és követeld meg tőle az alapokat rendrakás terén és próbáld kicsit noszogatni, hogy menjen keressen társaságot ne otthon tespedjen
2016. okt. 2. 18:08

nah az enyém ma összepakolt :D - nem bírta tovább nézni a környéket.


Én meg már meg sem látom :D :D

2016. szept. 28. 10:21

Nekem ez kitartott főiskolás koromig :D szóval csak türelem XD

Bár a barátnőmet nem übereltem, neki ösvényt kellett vágni a szobán ha a géphez akartam jutni (lakótársak voltunk akkor, közös szoba)

egyszer én elégeltem meg, miután kiüvöltöttem a tüdőmet, onnantól rend volt, egy darabig.


tehát van tapasztalatom a dologban, úgy, hogy nincs gyerekem :D 2 lánnyal éltem úgy, hogy kb mindent én csináltam ami takarítás, rendrakás, stb.

2016. szept. 27. 09:14
csak le kellett írni :D
2016. szept. 26. 14:12

Most minden rendbe nincs kupi: )

Nem tudom mi történt de örülök nagyon: )

49. nikletty (válaszként erre: 46. - 388b941089)
2016. szept. 15. 10:59

a fene !

Hát el tudom képzelni egyébként, hogy tényleg :)

48. egylanyvagyokcsupanasokkozul (válaszként erre: 29. - Maddi)
2016. szept. 15. 10:45

A másik fiam az ellentéte.

Egyszer felhúz valamit és már dobja a szennyesbe,legyen az farmernadrág vagy pulóver mindegy...ő pedáns,rendszerető érdekes módon!

Élére állítva minden a szobájába :)

Pedig 2 évvel fiatalabb!

2016. szept. 15. 10:40

KÉPZELJÉTEK !!!!!

Tegnap a fiam eeeeeeeeeeeelpakooooooooolt!

Önállóan noszogatás nélkül :)

Nem tudom mi történhetett vele! :D

Ilyen se volt még....

46. 388b941089 (válaszként erre: 44. - Nikletty)
2016. szept. 15. 06:45
Állítólag ez most menő is! :O Hát nem tudom... :O :DDD
45. yankees (válaszként erre: 43. - 388b941089)
2016. szept. 14. 20:54
Hehehe, helyes!! Igy kell :)
44. nikletty (válaszként erre: 43. - 388b941089)
2016. szept. 14. 20:54
Hàt vegül is mindketto csíkos :-) inverz zokni :-)
43. 388b941089 (válaszként erre: 42. - Yankees)
2016. szept. 14. 17:42

Lefotóztam hogy ment ma el suliba.. Felrakom az adatlapomra.


En megmondtam h nem keresgetem a zoknijainak a parjait


XD

42. yankees (válaszként erre: 11. - 388b941089)
2016. szept. 14. 16:15
Vanessza :D vegulis igaz haha
2016. szept. 13. 20:32
Szerencsére egyik gyerekem sem volt soha trehány.
40. maddi (válaszként erre: 34. - 388b941089)
2016. szept. 13. 20:31
Arra céloztam volna - csak a megfogalmazás sikerült félre -, hogy alkoholista szülőknek vagy azért lesz alkoholista a gyereke, mert otthon azt látta, vagy pont ellenkezőleg: soha nem fog inni, mert otthon látta az alkohol negatív hatását.
39. 388b941089 (válaszként erre: 27. - Ágizé)
2016. szept. 13. 19:57

Hehehe😂😂


De varom mar hogy gyereke legyen! :) majd akkor megtudja milyen ez!😂😂

38. Bichter1 (válaszként erre: 15. - 6496c360f6)
2016. szept. 13. 19:44
kössz... de nem hiszem, hogy bárkivel is kicsesznék!
2016. szept. 13. 19:29

Igen, az enyém is ilyen.. Bár még csak 12.


Ma ugyan elmosott fintorogva 5 tányért..


Szoktam vele boltolni, ennyit megengedek. Nem várom el, hogy ő nevelje az öccseit. De mondjuk egy rámolást - amit utál - szabad akarata alapján kiválthat egy esti altatásra..

Persze nem mindig, mert figyelek rá, hogy én is legyek a kicsikkel, meg ne mindig őt terheljük ezzel..

De valamit valamiért.


Én amíg kicsik voltak a gyerekek, nem vasaltam, mert nem..


Most kezdtem megint vasalni. Ez most megtetszett a nagylánynak. Úgyhogy ez is cserealap. Egy mosogatásért kivasalja az apjának 5-6 ingjét..


De nem könnyű ezzel a korosztállyal. Ha eddig megvolt a jó nevelés, meg a jó példa, akkor 2-3 év múlva visszatér a normál élethez...

36. ina87
2016. szept. 13. 19:09
sajnos van aki nem fog változni szóval felnőttként is sz.rik a rendre,mi volna a megoldás kitudja mivel senki nem tudja h miért viselkedik így el lehet nézni h kínlódik majd egy darabig de nem biztos h változni is fog tőle...
35. Ágizé (válaszként erre: 31. - 388b941089)
2016. szept. 13. 18:28

Így van, a szülői példamutatás a legfontosabb, nem csak ebben, mindenben.

Ha nem piszkálod tovább h takaríts már gyerekem a szobádban, hanem békén hagyod a kupijában, viszont a ház többi részét tisztán tartod ahogy neked tetszik, akkor tuti h egy idő után magától zavarni fogja a kosz a szobájában, mert állandóan látja majd a különbséget a helyiségek közt!

Te csak légy nyugodt, ne aggódj ezen tovább, ez a probléma is meg fog oldodni.

34. 388b941089 (válaszként erre: 33. - Maddi)
2016. szept. 13. 16:31
Alkohol?? A gyerek mindenben a szulot masolja.
33. maddi (válaszként erre: 31. - 388b941089)
2016. szept. 13. 13:57

Nekem az unokám (alig múlt egy éves) a "rendes". Hallgatom is az apjától, hogy nem tudja, hogy mitől ilyen, mert hogy nem az anyjára ütött, az tuti.

Tudod van olyan, hogy azért olyan, mert otthon nem azt látta/otthon is azt látta. Bár az általában az alkohollal kapcsolatban szokott felmerülni.

Nem tudom.

Nagy a ház, de mindig törekszem arra, hogy ne ússzon. Nem egyszerű, ha mindig más után kell romeltakarítani.

32. 388b941089 (válaszként erre: 30. - F8db0709b8)
2016. szept. 13. 13:53
Neki is van mèg harom masik cipoje is, de az nem meno😂 ezert inkabb a koszos menoben jart😱
31. 388b941089 (válaszként erre: 29. - Maddi)
2016. szept. 13. 13:51
Ha a gyerek azt latja h otthon rend van, a szulei rendet tartanak, akkor a kamaszevek utan kikupalodnak. Ha megsem, akkor ott vmi nagyon el lett cseszve. Volt nekem is olyan kupis baratnom kamaszkoromban h a hanyinger kerulgetett a szobajatol, mondtam h en oda be nem megyek. Azota is igenytelen, kupis, koszos a no. Az anyja is olyan volt, ezt a mintat latta. Sztem kovetkezetesseggel meg lehet oket nevelni es a kamaszkupi par ev mulva fokozatosan elmulik!!
30. f8db0709b8 (válaszként erre: 28. - 388b941089)
2016. szept. 13. 13:24
Nálunk az új cipőt 1x vette fel..szétrugdosta vagy én nem tudom de többet nem veszi fel az tuti...basszus ha a nike cipő nem jó mert tavaly is abba járt suliba lecarom..semmi baja nincs...mármint a cipőnek...a gyereknek annál inkább...
29. maddi (válaszként erre: 25. - 388b941089)
2016. szept. 13. 13:13

Szerintem azért bosszantja, mert ismét lekerül a szennyesbe előbb-utóbb, úgy, hogy nem a használatban koszolódott, hanem a hánykolódásban.

És az rohadt idegesítő tényleg, hogy az anya munkájával él vissza.


Én egy trehány leányon már túl vagyok, nem változott meg, pedig azóta anyuka. Ha megy hozzájuk valaki, akkor lóhalálában nekiáll eltüntetni a lazasága nyomait, de amúgy...


A fiam meg dettó kis nővére, tojik bele mindenbe. Nála kb. félévente, évente esek neki a szobának.

Nem mellesleg pont az a szobája, ami volt anno a rendetlen nővéréé. Már felvetettem az ötletet a nagyobbik nővérénél, hogy cseréljen már szobát az öccsével, mert szerintem a szobában lehet a hiba ☺.

Az a gáz, hogy a két "kicsi" nemcsak a ruháira igénytelen, de a festést sem becsülték, és úgy tud kinézni a szoba, mintha évtizedek óta nem lenne vele foglalkozva. Konkrétan le van élve.

A szőnyegpadlóra mindenféle beazonosíthatatlan cucc kiborítva, szóval katasztrófa.


Nekem anno a középsőre a végén már az anyósom mosott, mert én nem voltam hajlandó. Egyszerűen gutaütést kaptam a tiszteletlenségtől, mert úgy gondolom, hogy velem szemben tiszteletlen az, aki a munkámat ennyire nem becsüli.


Most a gyerek van úgy, hogy közöltem vele én is, hogy csak egyszer szólok, ha ott van a szennyesben a cucca, akkor tiszta lesz, ha nincs, akkor sorry. Hétvégén konkrétan 1! db pólója volt a vasaltak között. Gondolom ezen a héten több lesz ☺.

28. 388b941089 (válaszként erre: 26. - F8db0709b8)
2016. szept. 13. 13:11
Én lesz*rtam a cipőjét is, félévig dzsuvásban járt! Pedig volt neki másik, de nem adtuk oda! Most kapta meg szeptemberben, ahogy elkezdődött a suli. De apja szerint még most sem kellett volna odaadni :D :D megesett rajta a szívem :D Azóta minden reggel lemossa az új cipőjét!!!
2016. szept. 13. 13:05

Ne kérd h csináljon rendet! Ne mond neki h

szedje össze a ruhàit, tégy úgy mint akit nem érdekel mi van a szobájában. Tudom h nehéz, de hidd el ez segít. A kamaszok ilyenek, ha nagyon akarjuk h csináljanak meg valamit, azért se csinálják meg!

Ha viszont azt látják h nem érdekel mi van a szobájukban, előbb-utóbb megunják a kupit maguk körül. Magától be fogja látni h nem jó érzés így élni, csak tarts ki! Nem lesz örökké trehány, lehet hónapokig is eltarthat ez az állapot, ez téged ne zavarjon, a ház többi része olyan ahogy neked tetszik, te ott érezd jól magad, és ha a gyereked azt látja h màr nem görcsölsz rá erre a trehányság dologra, ő is változni fog. A legtöbb amit adhatsz neki a nyugodt családi légkör,és egy rendes ház, és észre fogja venni a különbséget az ő szobája és a ház többi része közt, és hidd el zavarni fogja egy idő után!

Ilyen ez a kamaszkor, de sokat változnak még ilyenkor is belülről, csak bízz a gyerekedben és minden rendben lesz!

Aztán majd 10-20 év múlva csak mosolyogni fogsz amikor a gyerek meséli neked hogy ugyanezzel a problémával, trehányság, küzd a saját gyereke miatt :D

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook