Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kamaszkori pattanások fórum

Kamaszkori pattanások (beszélgetős fórum)


2012. febr. 24. 12:01

Köszönöm szépen a tanácsokat. Jövő hét keddre már be is jelentettem a bőrgyógyászhoz.Ez a biztos.


Még egyszer köszönöm.

8. Veronika27 (válaszként erre: 1. - Zsuzska1979)
2012. febr. 24. 11:36

Kozmetikus, rendszeres arctisztítás, mert ha nem, akkor a mitesszerek csak gyűlnek és gyűlnek és a végén csúnya tágpórusú maradhat a bőre. Vagy pedig begyulladhat.

Kozmetikus tudja amúgy, de mondhatod is, hogy viózza meg a bőrét, ez összehúzza a pórusokat és fertőtleníti is. Tehát olyanhoz vidd, akinél gépek is vannak. Esetleg ajánlom az Ilcsi kozmetikákat, a weboldalukon megkeresheted a hozzád legközelebb eső szalont, így természetes anyagokkal tudnák kezelni a bőrét.

Addigis mondd meg neki, hogy semmiképp sem érjen hozzájuk kézmosás nélkül, illetve ne bántsa őket. Ha pedig begyulladna, akkor hígított teafaolajjal lehet neki kenegetni.

7. 2e087c13ad (válaszként erre: 1. - Zsuzska1979)
2012. febr. 24. 09:04

Szakembert felkeresni nem árt.

A TV-reklámoknak ne higgyél! (Azokon az arcokon soha nem is volt egyetlen mitesszer, vagy pattanás se)

Helyes táplálkozás is sokat segíthet.

2012. febr. 24. 08:14
... az én fiam elkezdett pelyhesedni hozzá, így jött a borotválkozás, a megfelelő kencékkel, mint a babapopsi olyan a kis tini arca. :))
5. Sly7105 (válaszként erre: 1. - Zsuzska1979)
2012. febr. 24. 08:11
Nem hiszem, hogy túlzás lenne a kozmetikus. Apró kicsi valamik a miteszerek, amiket ki kell tisztítani, mert különben betokosodnak, beszáradnak a bőrbe. Én a lányomat 10 éves korában vittem először kozmetikushoz, igaz ő korán érő típus, akkor már meg is jött neki és az arcán is sok miteszer/pattanás jelent meg. Most 12 éves és rendszeresen - 2 havonta elegendő - járunk kozmetikushoz, igaz már a másodikhoz, mert az első kicsit "kemény" volt, oda nem akart menni többet, de mióta tisztitva van a bőre és a kozmetikus által az ő bőrtípusára ajánlott szereket használjuk, szépen rendbe lehet tartani. Szerintem nyugodtan vidd el a fiad kozmetikushoz, nem fogsz vele ártani.
2012. febr. 23. 22:47

Az én kislányom is tinisedik.

Apróbb és néhol gennyes pattanások voltak rajta.

Patikában vettem : PASTA OXYDATI SALICYLATA (ez van a tégelyen, de én Lassar-pasztának ismertem).

700 Ft körül van.

Nagyon szépen rendbehozta az arcát.

2012. febr. 23. 18:54
Bőrgyógyász, később kozmetikus. Az utóbbihoz vittem a fiam, így sikeresen átvészeltük ezt az időszakot, és nem maradt nyoma az arcán.
2. 008b8a4af2 (válaszként erre: 1. - Zsuzska1979)
2012. febr. 23. 15:45
Én bőrgyógyászhoz vinném!
2012. febr. 23. 12:47

A kisfiam úgy tűnik elkezdett kamaszodni, és az arcán pattanások jelentek meg. Nem azok a kinyomós fajták, hanem sok pici apró valami.


Segítenétek, hogyan kezeljem neki? Esetleg vigyem kozmetológushoz vagy azért ez túlzás lenne?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook