Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kamaszkorban normális, hogy a gyerek azt hiszi, nem szeretik a szülei? fórum

Kamaszkorban normális, hogy a gyerek azt hiszi, nem szeretik a szülei? (beszélgetős fórum)


1 2 3
79. linzerkarika888 (válaszként erre: 53. - Muraja)
2018. máj. 1. 20:54
5 nyelven beszélsz, de közben nem tudsz magyarul fogalmazni. Hát gratula hozzá.
78. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 72. - Dina2)
2017. júl. 28. 18:47
Dina most hogy olvasom azt hogy a párod miatt van közöttetek ez a nézeteltérés a gyerekeddel és az azért elég komoly hogy el akar tőled költözni, akkor azért érezheti úgy hogy nem szereted mert annak ellenére hogy nem jön ki a pároddal együtt élsz vele. Most hogy itt kinek van vagy nincs igaza a gyereknek vagy neked az egy nagyon nehéz téma lenne viszont egyet tudnod kell, gyakorlatilag döntened kell vagy marad a párod és elveszíted a gyerekedet, vagy elküldöd a párodat és marad a gyereked. Hát nehéz döntés tényleg nem irigyellek.
77. massalhangzo (válaszként erre: 76. - Ina87)
2017. júl. 28. 17:44
az akk nalad egy olyan krealt szo, ami barmit helyettesithet? :D
76. ina87
2017. júl. 28. 17:35
akk h lesz vagy van egy biztos nem szabad elhanyagolni még akk sem ha ép abba fázisba van h nem akk hallani rólad...
75. imaginary (válaszként erre: 72. - Dina2)
2017. júl. 28. 08:13

" miért hiszi hogy én nem szeretem? "


Picit képzeld magad a fiad helyébe.

A te párod, fiad számára csak egy "idegen", aki még csak nyitni se szándékozik a gyereked felé. A gyerek azt látja, hogy anya egy ilyen emberrel él együtt, jó ideje.

Szerintem párodnak kellene felnőttként viselkednie. Ha elfogadott téged, akkor el kell fogadnia az "egész csomagot", és valamilyen módot keresni a kompromisszumra.

74. massalhangzo (válaszként erre: 72. - Dina2)
2017. júl. 27. 17:23
az hogy lehet, hogy a paroddal nem is akarnak nyitni egymas fele? es ez neked igy megfelel, elfogadhato? nem csodalom, ha azt hiszi, nem szereted...
73. 5236d12e25 (válaszként erre: 72. - Dina2)
2017. júl. 27. 16:24

Nézd, szerinted pontosan tudja a fiad, hogy szereted, csak kamasz. A kamasz ugyan az majdnem mint egy dacos 2 éves.

Bár nekem még csak 2.5 éves dacosom van, de saját magamból indulok ki aki borzalmas kemény idó tini volt.



[link]


bár ha nem is minden kérdésre ad választ, de remélem kicsit jobban megérted, hogy miért gondolkozik így egy tini.


Másrészt, pontosan tudom milyen nehéz egy elhagyott gyereknek mikor valaki átvenné a helyét az adott hiányzó személynek de még sem képes. Szerintem nagyon kevás családban működik a nevelőszülő és gyermek közt a kapcsolat.

Nővérem elvált, 3 éves volt a fia, 11 éves mikor nővérem összejött/ költözött a jelenlegi párjával, most lesz 22 éves unokaöcsém. A gyerek szintén tipikus csonka gyerek annak ellenére, hogy szüleim és én is megpróbáltunk mindent pótolni számára amit egy család adni tud mivel az apja váláskor őt is elhagyta. Ő is hitegette a gyereket folyamat amiből persze soha nem lett semmi, 15 volt mikor újra felvette a kapcsolatot de megint csak 1-2 alkalommal. Rettentően fájt a gyereknek, mára úgy van vele, hogy leszarja, tudja, hogy van 3 féltestvére (2 másik nőtől) néha meglátogatja őket akiket szintén elhagyott az apjuk. 11 évesen új környezet, új család, és bár elsőre úgy tűnt sógorom betölti az apja szerepét, 2 év múlva mikor tombolt a tini kor ők is nehezen jöttek ki egymással. Szóval fel a fejjel, ne add fel, csak egy dolgot tudsz tenni mindig ott lenni neki.

72. Dina2 (válaszként erre: 71. - 5236d12e25)
2017. júl. 26. 22:08

Sajnos a párommal nem is akarnak fordulni, nyitni egymás felé...ezért is lenne szüksége apára, gondolom, bármilyen is az. A tény, hogy odaköltözik, elég nyilvánvaló. Ezen már nem fogunk sokat forogni. A kérdés csak az, hogy miért hiszi hogy én nem szeretem? Eddig ez sosem merült fel...

És az egyik lenti hozzászólás mentén: hogyan tudnám úgy szeretni, hogy elhiggye?

Ez azért elég meredek kérdés egy "gyakorló" anyáról, de tanácstalan vagyok...

71. 5236d12e25 (válaszként erre: 10. - Dina2)
2017. júl. 26. 21:38

Szerintem minden tini fejében ez megfordul. Egyrészt lázad keresi a helyét, önmagát feszegeti a határokat, és a hormonok miatt előbb cselekszenek / mondanak indulatból mint átgondolva.

Minden kamasz úgy érzi, hogy ellene van az egész világ, a szülei, és mindenhol csak bánják ect.

Másrészt nézd a fiad szemszögéből. Az apja eldobta, minden más fontosabb volt neki mint ő. Ott a jelenlegi párod aki nem az apja, és sosem lesz az,akárhogy is fog fordulni felé. Mindig is egy tüske fog maradni a fiadban, hogy a vér szerinti apja eldobta. Most lehet úgy érzi nála lenne jobb de csak az újdonság varázsa miatt.

70. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 56. - Dina2)
2017. júl. 26. 19:31
ez nehéz felállás neked mert te vagy vele a hétköznapokban ami nem folyton tollasbál, az apuka meg a laza hétvégéken persze hogy a gyerekben kialakul egy olyan (téves) elképzelés hogy az apja jobban szereti mert nyilván te mondod neki hétköznap hogy ülj le tanulni éstöbbi és ha 14 éves, erre még pont most tetőzik a kamaszkori "lelki válság". Nagyon nehéz egy kamasszal nagy viharok dúlnak a lelkükben és borzasztóan befolyásolhatóak.
69. massalhangzo (válaszként erre: 63. - Dina2)
2017. júl. 26. 17:37
irtad, hogy sok a konfliktus, es nem tudod kezelni a gyereket. szerintem nem az a kerdes, hogy normal, ha azt hiszi, nem szereted, hanem az, hogyan tudnad kimutatni, hogy szereted, bizalmat epiteni
68. Dina2 (válaszként erre: 67. - 2d052648f4)
2017. júl. 26. 17:09

Én járok pszichológushoz. Megpróbálom a fiamat is elvinni, már csak abban a döntésben is segítségként, hogy mi lenne neki jobb: ha maradna vagy ha menne.

Párom nem vevő az ilyesmire. Szerinte agyalás és filozofálás az egész...

67. 2d052648f4 (válaszként erre: 63. - Dina2)
2017. júl. 26. 15:34
Nem gondolkoztatok egy családterápián?
66. manó2000 (válaszként erre: 65. - Dina2)
2017. júl. 26. 14:51
Pontosan! Én is így vagyok vele.
65. Dina2 (válaszként erre: 64. - Manó2000)
2017. júl. 26. 14:46

vannak szülők, akik tökéletesen meg vannak győződve róla, hogy tökéletesen nevelik a tökéletes gyereküket.

néha irigylem őket...én 14 és fél éve azon rágódok, hogy jól csinálom-e.

64. manó2000 (válaszként erre: 53. - Muraja)
2017. júl. 26. 14:41
Örülök, hogy nálatok minden ilyen jól megy annak ellenére, hogy minta lett volna a gyerekek előtt. Csak nem győzött meg!
63. Dina2 (válaszként erre: 60. - 2d052648f4)
2017. júl. 26. 14:41
Velem még valahogy. A párommal kevésbé... de sosem gondoltam, hogy nem érzi hogy szeretem...
62. lapbarna (válaszként erre: 61. - Muraja)
2017. júl. 26. 14:33

Már hogyne ironizálnék?!}

Okot adsz rá.

61. Muraja (válaszként erre: 54. - Lapbarna)
2017. júl. 26. 14:29
Nem azert irtam es nem is azert hogy valaki irigyeljen . De vannak a vilagon meg helyek hol igenis lehet normalisan elni , es meg semi fele dijakat nem kell hozza palyazni . Ugy irtam minden masodik het volt kint az utakon , es nalam lakot akkor egy kezdl iro lakot kivel egymast kompletaltuk ! Es nem kell hogy ironizaljal mert bar mi is volt nem volt könnyu sehol ! azt hogy nem kell szamolnod a fillereket az meg nem jellent semit !igen nem mindegyik gyerek kolektiva elvezö , vannak kik igazabol szenevednek !
60. 2d052648f4 (válaszként erre: 1. - Dina2)
2017. júl. 26. 14:28
Emlékszem a múltkori fórumra, hogy külföldre akar költözni az apjához, mert veled nem jön ki. Szóval én el tudom képzelni, hogy a viselkedésed azt sugallja neki, hogy nem szereted.
59. fincsi5 (válaszként erre: 51. - Muraja)
2017. júl. 26. 14:26
Szinte gondoltam, mert a nagyijuk orvos volt. DD
58. Dina2 (válaszként erre: 52. - Muraja)
2017. júl. 26. 14:24

De ugye elhiszed, hogy a mosogatás és a házimunka nem akadályozza azt, hogy a gyerek felnőttként sokra vigye?

Talán tolerálható, hogy ahány ház, annyi szokás...

57. Muraja (válaszként erre: 55. - Gabbbicica)
2017. júl. 26. 14:22
Pont majdnem forditva , legalab addig amig neki lehet othonrol is dolgozni ! felesege hivatasa fenykepesz igy utakon van . Ö volt mar a kiciskel 4 hos koratol.
56. Dina2 (válaszként erre: 49. - Gabbbicica)
2017. júl. 26. 14:21

Volt kint egy hetet tavasszal, és most a nyári szünidőben is. A lelkesedése ezáltal szökött az egekbe.

De azért valljuk be, hogy egy hét, vendéglőből buliba, állatkertből vidámparkba vándorolva egészen más képet mutat az életről, mint a dolgos-tanulós hétköznapok...

Több időt nem tudott ott lenni, mert az apja dolgozik.

Általában havonta egyszer jön haza apuka hétvégére, akkor nála vannak.

55. gabbbicica (válaszként erre: 52. - Muraja)
2017. júl. 26. 14:17
Attól, hogy jó állása van, nem biztos, hogy segít a feleségének a háztartásban :)
54. lapbarna (válaszként erre: 46. - Muraja)
2017. júl. 26. 14:16

Látom, te mazsolásztál a tudás határtalan készletéből.

Amit+ahogy te csináltál, az úgy tökéletes. Oviba+isibe, ha volt kedve a gyereknek, akkor ment, ha nem, akkor meg nem. Mivel "privát" volt, és nagy volt a tolerancia.

Aztán kiderült az is, hogy te, mint egyedülálló szülő, kamoonoztàl: 2 hét meló, 1 hét pihi. Csak, hogy a családod "betevője" meglegyen (meg a magánsuli, ahol gondolom, ösztöndíjasok voltak).

Te jó ég.

Valaki tapsolja már meg, mert addig úgysem nyugszik, amíg ki nem derül, hogy ő a világon a legjobb ANYA.

53. Muraja (válaszként erre: 43. - Manó2000)
2017. júl. 26. 14:16
Tudod mitt a gyerkeimnel igaan nagyon szep tisztasag van , de nem a unokaim krealjak hanem azok kik felöseg ertuk az en " gyerekeim "
52. Muraja (válaszként erre: 47. - Gabbbicica)
2017. júl. 26. 14:14

Olvasd el megirtam hogy ma a gyerekeim milyen messze jutotak mosogatas nelkul is ...

De az istenert , mindennek meg van az ideje !

51. Muraja (válaszként erre: 48. - Panna.33)
2017. júl. 26. 14:12

Hi hi ... kepzeld el nem de akor ennek meg a halvany fustje nem volt amiröl ma mantraznak . Mas volt az amiatt nem kaptak meg a oltast !

Vannak ugyebar mas okok is?

50. Muraja (válaszként erre: 34. - Lapbarna)
2017. júl. 26. 14:10

Soha nem volt negativ a pelda , az hogy en önallo lettem es tudtam hogy mitt akarok - igen az a fö hogy tudni kell mitt akar az ember ! es kis srac is tudja csak hogy suket fulekre talal !Nem ahogy itt sokan szajkozak hogy anya tudja legjobban mi a gyerek java ...

Az en eletem csak is pozitivra valtozott amikor a anyamat - orvosno volt es elismert de mind anya zerro ! anak köszönhetem hogy en mentem az utamon ma 5 nyelven beszelek es igen is szeleslato , megerto , empatikus emberek köze szamitom magam .

Ami legjobban faj az hogy anyaknak a egyeduli patentja erzes a gyerekuk iranyt ! igen renegteg apa szenved emiatt szerte a vilagban de " karma " majd bizonyosodik ge nap!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook