Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kamasz SOS fórum

Kamasz SOS (beszélgetős fórum)


14. a7eb88768b (válaszként erre: 13. - Zszszszs)
2018. szept. 19. 20:35
Köszönöm!elfogom olvasni!
2018. szept. 19. 03:57
Szívből javaslom Thomas Gordon: P.E.T. A szülői eredményesség tanulása című könyvét. Az én életembe nagyon jó változásokat hozott, megtanultam belőle viszonylag optimálisan kezelni a konfliktusokat nem csak a gyermekeimmel, hanem minden kapcsolatomban.
12. Magdalénia (válaszként erre: 1. - A7eb88768b)
2018. szept. 15. 15:54

Intézetbe akar kerülni?!


Engem ez fogott meg. Mit gondol, onnan szabad kijárása lehet?

Valami más is lehet a háttérben, amitől nem érzi otthon jól magát, vagy egyáltalán, a bőrében.

Ha nagyon akar, menjen gimibe és kollégiumba.


A pszichológus elsősorban családterápiában gondolkodik, de ha mindkét szülő vállalja, akkor lehet eredményes is.


Ebben a korban már feszegetik a határaikat és meg vannak sértődve, ha azt elérik.

Nincs minden egyes gyerekhez recept, magunknak kell rájönni, hogy mi lehet eredményes. Nem könnyű.

11. Amaunet (válaszként erre: 9. - Amaunet)
2018. szept. 15. 12:13
*Mondd meg neki
10. michelle.r (válaszként erre: 9. - Amaunet)
2018. szept. 15. 11:44
Egyetértek. És megerősítem, hogy tökéletesen működik ;)
9. Amaunet (válaszként erre: 1. - A7eb88768b)
2018. szept. 15. 11:05

Ha kisgyermekkorától nem sikerült kiépíteni egy bizalmas baráti viszonyt a gyermekkel, még nem biztos, hogy késő.

Beszélgessetek indulatok nélkül!

Nem olyan kisgyerek már, hogy ne értené meg az aggódásod. Beszéljetek arról, hogy milyen sok rossz dolog történhet vele és nem leszel a közelben, hogy segíthess.

Mesélj neki arról, hogy milyen volt neked 14 évesnek lenni!

Mond meg neki, hogy annak ellenére, hogy ilyen feszült most a viszonyotok szeretnéd őt megérteni és segíteni neki abban, hogy helyes döntéseket hozzon.

8. Ildi (válaszként erre: 1. - A7eb88768b)
2018. szept. 15. 10:23
gyermekpszichiátria, utána javasolni fogják a pszichologust.
7. Ildi (válaszként erre: 1. - A7eb88768b)
2018. szept. 15. 10:23
gyermekpszichiátria, utána javasolni fogják a pszichologust.
6. semleges (válaszként erre: 1. - A7eb88768b)
2018. szept. 15. 07:48

Menjen az apjához. Ő meg ne faroljon ki. Kicsit kínlódjon most ő.

Az, hogy csúnyán beszél veled, az anyjával megengedhetetlen. Nem tűrném egy percig sem. Lehet, hogy elkéstél de egy jókor és jól irányzott anyai pofon, büntetés, szigor szerintem még nem késő. Ne hagyd, hogy a fejedre szarjon. Ha meg nem tetszik menjen, pár év és rájön.

2018. szept. 15. 07:38
Az èn lànyom sem volt egyszerű eset. Nem akarlak elkeseríteni, de ahogy elérik a 16-17 éves kort, nem lehet velük bírni. Rengeteg tanàcsot kaptam, hogy mit is tegyek, de a legjobb az volt, hogy az idő majd megoldja. Így is lett.Most màr 20 éves és felèrte èsszel, hogy az életben sok mindenért meg kell küzdeni. Azt is megèrtette, hogy aki fegyelmezni pròbálta az nem az ellensége, hanem az akire mindig szàmithat.
2018. szept. 15. 07:18
Nagyon bölcs mindkét előző hsz...! Nekem sem lenne jobb ötletem!Sok erőt kívánok!
2018. szept. 14. 22:22
A verés sem korán, sem későn, soha nem lehet opció.
2018. szept. 14. 22:17

Nagyon nehéz lehet. Jómagam is valaha kamaszlánya voltam szegény anyámnak;nem volt egyszerk velem,sejtem. Pedig ên nem hazudtam neki soha.

Talán egyetlen taktika segíthet:kicsit el kell tàvolodni tőle;ne figyeljen oda semmilyen kérésre és ne is parancsoljon. Tegyen úgy,mintha nem érdekelnék a dolgai (sem jók,sem rosszak). Ha van benne egy alapvető szeretet ön felé,akkor talàn a csendre/érdektelenségre felfigyel. Persze közben az aggódása megmarad.

2018. szept. 14. 21:27

Szeretnék tanácsot kérni! Van valakinek jó ötlete erre a helyzetre?

14 éves kamasz lányommal nem igazán birok,három gyermekem van ő a legidősebb.A probléma nem új keletü időről-időre elöjön hullámokba tör rá.

Konkrétan mindenért én vagyok a sz@r a szemében.

A vége a vitáinknak korábban az volt,hogy az apjához költözik,az apja ebből rendszerint kifarsolt.

Most hogy ez már nem opció intézetbe akar kerülni.

Konkrét mai példa,egy kisvárosba lakunk szép lassan kezdem elengedni itt helyben a barátnőjével,sajnos rengetegszer átvert,illetve késett nem jelentkezett,ezért a bizalmam nagyon kicsi felé.

Tehát holnap moziba készült itt a másik városba,ezt mondta nekünk kiderült hogy Budapestre ment volna ezt sem az apja sem én nem engedtem,a barátnőjével konkrétra lebeszélt mindent velünk utólag akarta,nekem ez nagyon nem tetszik.

Nagyon csúnyán beszél velem,viszont viszonylag pár szabályt kezd betartani.

A “verés” opció,sosem vertem meg szerintem nagyon elkéstem.

A másik aggályom a ferditése,notorikus hazudozó amitől én rosszul vagyok,ezt évek óta kérem tőle hogy inkább az igazság fájjon mint a hazugság+probléma kombó.

Nem tudom mit tegyek,de tök kilátástalannak érzem ezt a helyzetet és mint irtam nem tegnap óta tart.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook