Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kalóriaszámolással fogyjunk együtt fórum

Kalóriaszámolással fogyjunk együtt (beszélgetős fórum)


1 2
52. 5c0313b0fc (válaszként erre: 51. - 7db74a3578)
2014. ápr. 6. 11:18

Szia! Gyere csak!

Én egyelőre csak a sétáljunk, gyalogoljunk, és hasonlókat "mozgok".

A KalóriaBázisra regisztráltam, ott vezetem, mit eszek-mozgok a napi keretemhez viszonyítva hogyan sikerül lezárni a bevitt-elégetett kcal-egyenlegét.

Mellé pedig nem Norbi-kajákat, de a Norbi-kódok szerint javasolt időpontoknak megfelelően igyekszem a napi étkezésemet, az általam főzött kajákat rendszerezni, hogy azok még hosszútávon is tarthatóak legyenek. Persze a kenyér- és tésztaféléket igyekszem visszaszorítani, cukros-édes sütik, üdítők elhagyva, stb. stb.

Aztán majd látjuk.

Nem régen kezdtem, nagy a túlsúlyom, egyelőre lassan haladok, de úgy érzem, a kitartásommal alapjaiban nincs gond.

2014. ápr. 6. 11:02

sziasztok! csatlakoznék hozzátok. nekem kb 1í kilótól kellene megszabadulnom, és feszesítenem.


még nem olvastam vissza a fórumot, ugyhogy megkérdezem:) ti mitmozogtok? milyen sűrűn?

én most vettem egy bérletet 30alkalmas 3 hónapra, ugyhogy kénytelen leszek megmozdulni:)

2014. ápr. 5. 17:18
Hát igen.A kivétel erősíti a szabályt.Bocsi de legtöbben nem értik hogy mért nem megy le egy két hét alatt a sok plusz.Így talán rosszabb is hogy hirtelen változtál meg.Sok sikert.
49. 5c0313b0fc (válaszként erre: 48. - Kriszti020)
2014. ápr. 5. 15:17

Alapanyag-csere 1800.

Egyébként persze, hogy nem fél év alatt, kb. másfél-két hónap alatt, ahogy abbahagytam a cigizést! Jajj, istenem, ez a sablon-szöveg!!! Ha eddig évekig csak tömted magadba a kaját, akkor ne akarj egy-két hónap alatt lefogyni!!! Pedig már számtalan példa van rá, hogy a túlsúlynak rengeteg oka van, lehet, nemcsak a mértéktelen evés! Jó lenne, ha ez is elterjedne már a fogyáshoz értők körében!

Bocsi, de ez most kijött belőlem! Köszi a segítséget, a segíteni akarást! :)))

2014. ápr. 5. 12:10
de mennyi az alapanyagcseréd?az alá nem szabad menni.A kalkulátor azt írja ki mennyivel fogysz.Vagyis ha eszel és tornázol a tornával elégetett kcal mennyiség levonódik a bevitt kcal mennyiségből.De természetesen neked kell eldönteni mi a jó.De ahogy mondani szokták nem fél év alatt rakódott rád a sok plusz.Így ennyi idő alatt nehéz is leadni.Heti fél egy kiló a normális ami még nem viseli meg a szervezeted és nem izomból bontja le.Sok sikert és kitartást.
47. 5c0313b0fc (válaszként erre: 46. - Kriszti020)
2014. ápr. 5. 11:58

Bevéstem, megnéztem, szóval súlytartáshoz napi 1800 kcal-t ír, heti 0,5 kg fogyáshoz a napi 1200 kcal-t, az általam eddig használt KB is kb. ugyanezeket az értékeket adja le, most akartam-akarok váltani heti 1 kg fogyás beállításra, hogy azért azt a 20-25 kg pluszt jó lenne kb. 6 hónap alatt leadni. A heti 1 kg fogyást még az orvos-lexikon is elfogadhatónak tartja. Meg kell találnom azt a bevitt kcal-mennyiséget, ahol a napi szükséglet valóban nem irreálisan alacsony, de a mérleg is mutat valami elfogadható mértékű, és viszonylag rendszeresen, egyenletesen jelentkező tetsúly-csökkenést. Majd látom.

Valójában 30 kg többletem van, de a mínusz 20-23-25 kg-val már én lennék a világ legboldogabb embere.

Persze a KB-t csak a bevitt mennyiség kordában tartására használom, azon kívül van/vannak még egyéb bevetett módszereim is.

Majd látjuk, hogyan alakulnak a dolgok.

2014. ápr. 5. 11:31

[link]

itt kiszámolod a napi szükségletet ami az alapanyag csere.alatta kiírja hogy súlytartáshoz mennyi kell.a kettő közt lövöd be a napi szükségletet és torna mellett szépen megindulnak a centik.Tessék figyelni a fehérje bevitelre mert az izomzatnak szüksége van rá nagyon.Mellé még vitamin is kell a diéta miatt.Sok sikert mindenkinek.Lehet hogy soknak tűnik majd de hidd el fogyni fogsz mellette hosszútávon.legjobb ha ülő munkához lősz be mindent és akkor nem olyan magas érték jön ki.

2014. ápr. 5. 11:27
Ne írj be heti egy kg-t célnak.Az nagyon sok.Mekkora súlyból szeretnél fogyni?Priviben szívesen segítek és ajánlok akár egy jó csoportot ahol mindenki segítőkész és sok hasznos tanácsot tudnak adni.
44. 5c0313b0fc (válaszként erre: 43. - Kriszti020)
2014. ápr. 5. 08:55

Hát nem tudom, hogyan lehet(ne) azt napi szinten használni. Ha bevésem a saját adataimat, és heti 1 kg fogyást tűzök ki célul, akkor napi 701 kcal-t dob ki napi szükségletnek.

Ha viszont tartom magam, hogy a napi 1200 kcal-ra mindenkinek szüksége van, akkor az 1200-700 közötti különbözet "felzabálásával" mi fog történni a szervezetemben. Nem hiszem, hogy abban az esetben is leadom a heti 1 kg-ot, másrészt pedig (még sosem próbáltam) képtelenség szerintem naponta tartani a 701 kcal-t.

Szóval egy kicsit zavaros nekem, attól függetlenül, hogy a KB-adatait én is csak erősen tájékoztató jellegűnek tartom. :)))

2014. ápr. 5. 08:48
Nincs mit
42. 5c0313b0fc (válaszként erre: 41. - Kriszti020)
2014. ápr. 5. 08:44

Köszi!

Megnézem ott is!

2014. ápr. 4. 21:22
Lányok a kalória bázis könnyen becsap.Ha azt írod be hogy mikorra szeretnél lefogyni és hogy heti egy kilóval akkor irreális érték jön ki.orvoslexikonon tessék megnézni a napi kalória szükségletet és az alatt nem eszünk.1000 kcal mellett a teljes izomzat leépül és nagyon lebetegedhettek.Okosan és lassan kell csinálni.
2014. ápr. 1. 15:10

Köszi azoknak, akik ide írtak, hogyan is kell használni a KB-t!


Azt hiszem, most kezdem kapisgálni a KB-használat lényegét.

Akinek gondja van a számolással, főleg a 21-es, 24-es hozzászólásra figyeljen.

Persze a többit is érdemes-szükséges elolvasni, de azt hiszem, most értettem meg.

Eddig mindig a napi megengedett kcal-nál igyekeztem kevesebbet enni, és csodálkoztam, hogy nem igazán indul be a fogyásom!

Óóóóó, én balga! :))))

2013. márc. 11. 10:05
kb 500 kcal kéne
2013. márc. 11. 09:59
sziasztok.Mit esztek ebédre?nekem semmi ötletem nincs.
2013. febr. 27. 13:10

100 gramm csirkemellfilé: 109,8 kcal

60 gramm párolt brokkoli: 14,04 kcal

60 gramm párolt karfiol: 18 kcal

50 gramm barna rizs: 181 kcal

Ez így 322,82 kcal bár ennyit szerintem nem bírsz megenni..

2013. febr. 27. 11:11
köszike.
2013. febr. 27. 11:08
Hát a leves kb 200-250kcal, 15 dkg rizs kb 200kcal(az nyersen úgy 7dkg) , vacsira marad 300 ebbe belefér egy zsemle valami felvágottal savanyúval egy pohár tea vagy 2dl tej.
2013. febr. 27. 11:05
hát egész napra kb 700 kcal
33. f7586d2534 (válaszként erre: 32. - Wecuska)
2013. febr. 27. 10:57
Miért ne? de mondjuk a rizst lehetne helyettesíteni , az mégis csak szénhidrát.Mennyi kalóriád maradt?
2013. febr. 27. 10:31
mondjuk karalábé leves az mehet,natúr rizzsel?
2013. febr. 27. 10:19
Egy jó leves vagy egy tál főzelék üresen kenyér nélkül,vagy saláta egy szelet husi,
2013. febr. 27. 10:16
sziasztok.Ajánljatok már valami kevés kalóriás ebédet,mert reggel jó bekajáltam és nem sok ehető kalória maradt a napra.
2013. febr. 23. 20:44
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!:-)
28. kacsa118 (válaszként erre: 25. - 5712acd374)
2013. febr. 23. 20:06

Szia!


Ezen az oldalon tudsz felvinni receptet. Mondjuk a húsleveshez beírod, hogy mennyi cucc van benne, meg kb mennyi víz, és amikor szeded, akkor leméred, hogy hány gr. és akkor ott is van, hogy mennyit eszel. Én legalábbis így szoktam.

De én is tudom már, hogy egy tele szedett tányér főzelék 4-500 gr kb. :)

27. AlBundy (válaszként erre: 25. - 5712acd374)
2013. febr. 23. 18:32

Szia, mérd le mielőtt megcsinálod, hogy mennyi a hús, a zöldségek stb. Aztán attól függően, hogy mennyit veszel belőle saccold meg.


Tudom, hogy vannak helyzetek ahol ez nehéz ezt így figyelni, de pl ha én lencsefőzeléket eszek diétában akkor mondjuk annyit csinálok ami 4 adag. Innentől könnyű a dolog.

2013. febr. 23. 14:03

Sziasztok!!!

Én is kalóriát számolok és már fogytam vele 7 kilót ,de nagyon komolyan vettem mindent grammra pontosan kimértem ki számoltam minden étkezésemet külön aztán a napi össz bevitelt meg szénhidrátot is számoltam.

Most picit lazábban csinálom nem írom viszont már tudom a mennyiségeket nagyjából meg a kalória és szénhidrát tartalmat is és csak fejben nagyjából ki számolom mennyi a napi bevitelem . Tornázom is van , hogy az ellipszistréneren nyomok le 30 percetkülönböző intenzitással aztán magamtól tornázok még hozzá , de nagyon szeretem Rubint Réka tornáit is!!! Sok sikert mindenkinek!!! Ha nem gond néha én is benézek hozzátok , sajnos nem sok időm van hoxázni. Szép hétvégét mindenkinek!!!

2013. febr. 23. 13:19

Sziasztok!


Próbálkozom én is a kalóriaszámolgatós oldallal.

Főleg a főételekkel vagyok gondban,ti szoktatok méricskélni?

Pl. egy tányér leveshez mérjem ki a répát, húst?

2013. febr. 21. 22:46
Sziasztok, én tavaly 16kilót fogytam (a teljes súlyfeleslegemet) ezzel a módszerrel, 1500 kalóriát ettem (2000-et használtam föl) és ezzel kb heti fél-háromnegyed kilót fogytam. Amikor elértem a kívánt súlyt, csak heti 100 kalóriát emeltem, ezalatt a visszaállás alatt is még fogytam másfél kilót. Ami a fontos, minimum az alapanyagcsere mennyiségű kalóriát kell bevinni(szerintem itt páran keveset esztek), különben lassul az anyagcsere, ami kedvez a jojónak és lassítja is a fogyást. Az alapanyagcserét kalkulátorral ki lehet számolni. Ami a lényeg, fogyni nem olyan nehéz, a megtartás az igazi feladat, DE ebben a módszerben az a jó, hogy ha a megfelelő súlytartó kalóriára állítjuk vissza az étkezéseinket, akkor nem jön vissza egy deka sem. Ezt tapasztalatból mondom, én folyamatosan 2000kalóriát dőzsölök és nem hízom:)Ajánlom, hogy szedjetek multivitamint, mert a csökkent kalóriabevitel miatt vitaminhiány alakulhat ki (én amikor ellazáztam a vitaminszedést, pár héttel később hullani kezdett a hajam, de amikor újra szedtem elmúlt), más mellékhatást én személy szerint nem tapasztaltam. Mindenkinek sok sikert kívánok!
23. kacsa118 (válaszként erre: 22. - HD22)
2013. febr. 21. 20:05
Én reggelire teljes őrlésű, korpás vagy graham kenyret eszem felvágottal, vagy tojásrántottával, virslivel, zöldséggel. Ebédre majdnem ugyanazt, mint a család, csak a köret más általában, vagy nem fehér, hanem barna rizs. Vacsorára pedig fehérjét szoktam enni. Valami felvágott, sajt. Napközben csipegetek néha, hogy az emésztésem kb. egész nap működjön, hisz így lehet fogyni. A 3 étkezésem tutira megvan, de néha az 5 is, ami a legjobb.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook