Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kalóriabázissal fogyózók ide! :) fórum

Kalóriabázissal fogyózók ide! :) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
1772. wirgi
2014. dec. 10. 20:41
bocsánat klorogénsav
1771. wirgi
2014. dec. 10. 20:38
olvasom mostanában a kallogén savat, azt kiderítettem, hogy a zöldkávéban van . Na most egy ismerősöm Ausztriában dolgozik egy kávé üzembe és meglepett 2 kg zöld kávébabbal, sajna olyan kemény, hogy szinte csak egy egy teás knálnyit tudok örölni belöle és azt keverem a pörkölt kávéba, így főzöm, meg még nincs hatása
1770. csikil4ny (válaszként erre: 1768. - Guruljka)
2014. dec. 10. 06:22
Látod Guruljka nálam működtek a tanácsaid: most már nyugodtan bemehetek az üzletbe, semmit nem hozok ki, csak a listán levőket. Igaz éhesen soha nem teszem be a lábam egy élelmiszer boltba se! Egy év alatt sok minden megválozik, ha az ember akarja. Karácsonykor is tartom magam az új étrendemhez, mert az életmódváltás nem időszakos, mivel tudom, hogy nem állhatok vissza a régi rossz étkezésemhez nem zavar, hogy mikorra adom le az utolsó plusz kilókat, nem nyulok az egészségtelen kajákhoz, sőt tudom, hogy így nem is hízhatok vissza. Tehát happy vagyok! :)
1769. wirgi
2014. dec. 9. 23:23
teljesen igazad van, de most az ünnepek előtt nem igazán akarom rendbe tenni a fejemet, de utánna megint át gondolom ezt az egész dolgot és talán márciusba n már nyugdíjba leszek és akkor jobban tudol figyelni magamra. Sajnos élelmiszer üzletbe dolgozom és néha igazán nagy a kisértés, főleg mostanába -sült csülük, sült kolbász - mert ha látom akkor elindul a nyál kiválasztásom és nagyönuralmat kell produkálnom, hogy ne egyek, vagy csak éppen kostolót
1768. Guruljka
2014. dec. 8. 20:04

Én is arra jutottam, hogy mese nincs, számolni és nyilvántartani kell naponta!


Az egyetemi napokra meg szintén mese nincs, csomagolni kell, és nem szabad boltba bemenni.

Mert az péksütit jelent, és akkor már elszalad a ló.

1767. wirgi (válaszként erre: 1766. - Csikil4ny)
2014. dec. 4. 21:48
hát igen, sajna ez a motiváció most igencsak elmaradt, mert nem lefelé galadt a mérleg, hanem kissé felfelé. Igaz már egy éve nem változott a súlyom most azzal is erlégedett vagyok, hogy néh KICSIT FEL, MAjd le megy a mérleg. AZT HISZAEM ÚJRA RÁ KELL Hangolódni, újra, hogy figyeljem alaposaN A TÁPLÁLKOZÁST, MEG TALÁN ÚJRA KELLENE írni a napi táplálkozást a bázison
1766. csikil4ny (válaszként erre: 1765. - Wirgi)
2014. szept. 20. 20:39
szia, motiváció nélkül nem nagyon lehet, amikor úgy érzed akkor megcsinálod!
1765. wirgi
2014. szept. 20. 20:30
Sziasztok! Hát ez a szeptember végi 5 kg-os súlycsökkenés nem fog összejönni, mert a mai napig semmit nem fogytam , igaz nem is tettem érte, de most tök jól érzem magam és azt hiszem, hogy ehhez megint egy nagy elhatározás kell. Most még nem jött meg hozzá a motiváció.
1764. Guruljka (válaszként erre: 1760. - Pasionella)
2014. aug. 29. 13:26

Akkor írom be a mozgást, amikor elvégeztem.

Este szoktam sort keríteni rá, és előfordult már, hogy ahelyett, amit elterveztem, mégis mást csináltam meg.


De én itthonról dolgozom, nincs kötöttségem.

1763. 7e137d638c (válaszként erre: 1760. - Pasionella)
2014. aug. 25. 15:24

Szóval előre nem írom be, csak azt, amit biztosan már napközben megcsináltam.

Az egy másik dolog, hogy (majd idővel belejössz) és tudni fogod, mi az a minimum mennyiség, amelyet minden nap meg akarsz/tudsz/kell mozogni ahhoz, hogy a kívánt célodat elérd.


És amikor este bevésem, hogy mit akarok vacsizni, akkor megnézem, hogy ahhoz viszonyítva a már napközben elvégzett kcal-égetéssel (tornával) együtt, hogyan alakul a napi egyenleg. Ott még akkor előre tudsz tervezni, akár a vacsora terén, akár a még szükséges mozgás terén is!!!!

1762. csikil4ny (válaszként erre: 1760. - Pasionella)
2014. aug. 25. 14:26
szia, ha előre tervezel az a legjobb, így megfelelően el tudod osztani a napi kalóriabeviteled is. Én előre tervezek.
2014. aug. 25. 14:23

Valójában nem!

Vacsora előtt vésem fel mind a napközben elvégzett mozgást, mind a már elfogyasztott kaját, és megnézem, hol tartok.

Majd (próbaként) felvésem, hogy mit-mennyit terveztem vacsorára, és akkor megnézem, hogy az alapján, hogyan is zárnám a napot!!! Eldöntöm, hogy vagy megeszem azt és ha kell akkor még mellé tornázok x adagot, vagy teljesen más vacsit veszek számításba próbaként... de a legvégén még ezeket is a ténylegesre korrigálom... = az időmből telik!

2014. aug. 25. 14:06

Sziasztok! Mit tanácsoltok? Ti hogy csináljátok?

Beleírjátok előre a napi mozgást amiről biztosan tudjátok, hogy meglesz? legyen az bármilyen torna?

1759. Guruljka (válaszként erre: 1758. - Szollomarka)
2014. aug. 12. 18:21

Én szoktam az oldalukon keresgélni, azaz van is néhány kedvencem, de ugrálni még nekik se tudok, pedig igencsak tisztelem ezt a házaspárt.

Ezernél több edzést kitalálni, megcsinálni, felvenni, a legkülönfélébb erősségekben...hihetetlen munkát végeznek.

2014. aug. 12. 17:32

[link]


Ma ezt találtam. Szuper, mindenhol megmozgat és van bemelegítés és levezetés is.


Ma egy órát voltunk a bölcsiben, holnap többet, szép fokozatosan szoktatják. Tetszik neki, kedvesek a gondozó nénik is, úgyhogy nem aggódok.

1757. Guruljka (válaszként erre: 1756. - Szollomarka)
2014. aug. 12. 15:46

Ó, ez akkor nagy nap!

Gondolom, még a beszoktatás zajlik. :D


Ügyes vagy, és ha az edzés jól esik, akkor hamar korrigálod azt a kis pluszt. :D

2014. aug. 12. 13:55

Sziasztok!

Megérkeztem. Picit híztam, de nem vészes, pedig próbáltam odafigyelni , és tornáztam is. Nem , baj most már jobban oda tudok figyelni. Amúgy a kisfiam ma lett bölcsis :)

1755. wirgi (válaszként erre: 1750. - Szollomarka)
2014. aug. 10. 21:43
Nekem is úgy sikerült a nagymérétékű fogyás, hogy a WW alapszabályit szem elütt tartva terveztem meg a napi étkezést és a nagy könnyedség az volt, hogy a bázis egyszerre számolt is, igaz nem pontban hanem kalóriában. Bár szerintem a WW pontjai is a kalórián és a rost mennyiségen múlik.
1754. Guruljka
2014. aug. 8. 13:08
A szénhidrát az idegrendszer elsődleges energiaforrása. A sejtek és szövetek közötti kommunikáció, az agy és az izomzat, az agy és az emésztés közötti kommunikáció szintén idegrendszeri ügy...
1753. Guruljka (válaszként erre: 1751. - Szollomarka)
2014. aug. 8. 13:06

Lehet, hogy tartalékol a szervezeted.

Nem az egészet, de a kétharmadát le kellene enni.


Mint tapasztalod, a koplalás, a sanyargatás stagnáláshoz vezet. (Nem Te koplalsz, hanem a szervezeted. Az étellel nemcsak kalóriákat viszel be, hanem szükséges tápanyagokat is, és hiány alakul ki, ha kevesebbet eszel a kelleténél.)


Vitamint is muszáj szedni, mert az élelmi anyagok vitamintartalma csökkent, és kevesebbet is eszünk ráadásul.

2014. aug. 8. 13:05
Viszont a fehérjére figyelek, hogy mindig meg legyen, még több is mint kéne, mert nem akarok izomból fogyni.
1751. Szollomarka (válaszként erre: 1748. - Guruljka)
2014. aug. 8. 13:03
Na én például nem eszem le az edzéssel nyer kalóriákat. Az baj?
1750. Szollomarka (válaszként erre: 1749. - Csikil4ny)
2014. aug. 8. 13:00

Igen és előveszem a WW-s emlékeimet is, azt lehet net nélkül is számolni kb.

Csak annyira megszoktam a Bázist, biztonságot ad.Mondjuk nem akarok ettő függni, meg kéne tanulnom lazábbnak lenni.

Ti nem szoktatok rá?

1749. csikil4ny
2014. aug. 8. 12:55
Ha figyelsz az étkezéseidre nem lesz gond, most már biztosan tudod kb. mennyit ehetsz. Én pl. húsvétkor is ugyanúgy fogytam mint azelőtt, nem zavart be az ünnep.
1748. Guruljka (válaszként erre: 1746. - Szollomarka)
2014. aug. 8. 12:54

Nem tudom az adataidat, de ha a BMR figyelembe vételével jött ki az az 1700, akkor nem sok!

Én a 150 centimmel és már 49 kilómmal eszem naponta 1400-at!!! (Plusz amit az edzéssel elégetett kalóriákból még visszaeszem, az változó.)


Nekem az intenzívek (mint a bodyrock) nem mennek, de a Blenderből csinálok, vagy Tiffany Rothe-cől többet, avagy Tatarekből.

A pilateshez nincs türelmem. érdekes módon, ráadásul bosszant, hogy a több ezre éves jógán alapul, de ezt nem nagyon említi.

Üres teát iszom én is több litert, de gyenge fekete teát.

2014. aug. 8. 12:32
Most inkább az izgat, hogy elutazunk anyuékhoz, és ott nincs net, így nem tudok számolni. Próbálok azért odafigyelni, de ezek az elutazások mindig neccesek, bár most megbeszéltük, hogy lájtosan főzünk.A legdurvább a karácsony nekem, akkor biztosan feljön 2-3 kiló.
1746. Szollomarka (válaszként erre: 1744. - Guruljka)
2014. aug. 8. 12:28

Sziasztok!

1700 kcal nem lenne sok?

Minden nap mást csinálok, pl. futás, de az is vagy sima, vagy intervall, pilates (mindig más a netről)

Súlyzózás, az is amit találok, hiit edzés a blenderről vagy a bodyrockról vagy csak sima torna a tv előtt, néha stepper.

Folyadékom rendben van , sok almaecet, zöld tea üresen.Emésztésem is rendben a sok zöldség gyümi miatt.

Úgy döntöttem nem érdekel a mérleg, és csináom ahogy eddig.

1745. csikil4ny (válaszként erre: 1742. - Szollomarka)
2014. aug. 8. 06:25
Sajnos egy ideje én is így vagyok, a szénhidrát hintáztatása szokott segíteni, most még az se megy, mert ahogy lennebb viszem a szénhidrátot rögtön olyan éhes leszek, de muszáj lesz egy napot kibírjak.
1744. Guruljka (válaszként erre: 1742. - Szollomarka)
2014. aug. 8. 00:30

Picit emelj a kereten, a BMR fölött 100-200-at egyél.

Az edzésben ne csináld mindig ugyanazt.


Folyadék és emésztésed rendben?

2014. aug. 7. 17:57
Sziasztok amúgy, ez lemaradt :)
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook