Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kalória és szénhidrát számolással fogyózók beszélgessünk :) fórum

Kalória és szénhidrát számolással fogyózók beszélgessünk :) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
30051. Porcica (válaszként erre: 30050. - ,,Csillagom")
2013. jan. 29. 09:47
Hogy haladsz ezzel a módszerrel? Milyenek az eredmények?
30050. ,,Csillagom" (válaszként erre: 30041. - Gyöngyi)
2013. jan. 29. 09:07

Én 160 gr-os Ch diétán vagyok, és max 1500 Kcal / nap.

Mellette odafigyelek arra h teljes kiörlésű termékeket eszem, lehetőleg minden lassú Ch, délben eszem gyors ch-át,de csak 10-et, illetve délután 20-at. A többi mind lassú ch nekem.


A napi 5 étkezés nem mindig sikerül ha később kelek, de a 4 az szigoruan megvan, kb 2,5-3 óránként eszem valamit.

2013. jan. 29. 09:04

Délután jobb enni a gyümölcsöt.

Arra érzékeny egyéneknél magas inzulin választ vált ki, mivel gyors Ch!

És a gyors ch tartalmú ételeket jobb a délutáni órákban megenni,mivel akkor bírja jobban a szervezet feldolgozni.

30048. GasiIldi (válaszként erre: 30047. - AlBundy)
2013. jan. 28. 20:51

egyetértek

tízóraira ehetsz gyümölcsöt

max 2 alma, 2 narancs, grépfrút,

de pomelót is ehetsz csak az lassan megint nem lesz:-( viszont abból is max 15 dkg pucolva

30047. AlBundy
2013. jan. 28. 11:21
Alma, grépfrút narancs, keress olyanokat amiknek nem magas a GI-je és ütemezd a gyümölcsevést délelőttre..
30046. gyöngyi
2013. jan. 28. 08:18

Hűű, ezt nagyon jól leírtad (Még én is megértettem...)

Fehérjét ehetek, az a fő váza az étkezéseimnek. Hozzá salátát, savanyúságot eszem.Most a gyümölcsökkel vagyok kissé bajban, mert ahogy nézem mindnek magas a ch-tartalma, dehát gyümölcsöt azért kéne enni...nem?

30045. GasiIldi (válaszként erre: 30043. - Gyöngyi)
2013. jan. 27. 17:01

Szia Gyöngyi,

Neked fehérje szegényen is kell enned?

a kaloriabazis.hu oldal nagyon jó a számoláshoz.


Szénhidrátok:

A szénhidrátok a szervezet leggyorsabban és legkönnyebben hozzáférhető energiaszolgáltatói. A szénhidrátokat leegyszerűsítve úgy kell elképzelni, hogy a „nagy” szénhidrát-molekulákat kicsi cukormolekulák (szőlőcukrok, orvosi szaknyelven glükózmolekulák) alkotják, vagyis az emésztés során az összetett szénhidrátok is glükózzá bomlanak le, így szívódnak fel a vérbe, és szállítódnak a sejtekhez. A cukrok egy része ott felhasználódik, más része a májban raktározásra kerül keményítő formájában, hogy szükség esetén mobilizálható legyen onnan, a maradék pedig zsírrá alakul. Annak függvényében, hogy csak néhány vagy éppen sok cukormolekula kapcsolódik-e össze, hívjuk őket egyszerű (gyorsan felszívódó) vagy összetett (lassan felszívódó) szénhidrátoknak. A felszívódás sebességének pedig a vércukoremelő hatás tekintetében van jelentősége, hiszen az egyszerű szénhidrátokat a szervezetnek nem vagy csak alig kell bontania, vagyis a cukormolekulák gyorsan bejutnak a keringésbe, alaposan megemelve a vércukorszintet, míg az összetett szénhidrátokat tartalmazó ételek szénhidrátjainak lebontásához idő kell, tehát fokozatosan jutnak be a vérbe, kevésbé emelve meg ezáltal a vér cukorszintjét. A glikémiás index (GI) azt mutatja meg, hogy a szőlőcukorhoz képest (a szőlőcukrot 100%-nak véve) milyen mértékű az egyes élelmiszerek vércukorszint-emelő hatása.


Az Update1 kategóriába az alacsony glikémiás indexű (GI) ételek tartoznak, amik nem emelik meg hirtelen a vércukor szintet ez által könnyebb a fogyás és a szervezet sincs megterhelve. A cukor hirtelen ingadozása miatt ami a vesére sincs jó hatással ezeket az ételeket nyugodtan eheted.

A plusz adalékok (PL rost, fehérje) a minél alacsonyabb GI elérése miatt vannak az Update termékekben.

30044. Kolli1987 (válaszként erre: 30043. - Gyöngyi)
2013. jan. 27. 15:28

Igen szoktam. Bár amióta kismama vagyok azóta nem de februárban készülők ujabb adaogot venni.

Szóval az azért másabb mint egy sima fehérkenyér stb mert abba több a fehérje és a rost. Minden Ch számolnod kell amit megeszel. Én az orvosi lexikon oldalon számoltam ki, hogy az én élet vitelemmel mennyit kell ennem (miből mennyit) az szerint állítottam össze az étkezésemet. Ez így azért jó, mert nem csak a Ch diétát hanem fehérje zsír stb bevitelt is fogod látni.

30043. gyöngyi
2013. jan. 27. 11:24

A vesémet műtötték, könnyű kímélő ételeket kell ennem 6 hétig(még 3)

Mennyi legyen a ch-bevitel mindennek együtt.

A Norbi diétában láttam, hogy van felszívódó és nem felszívódó ch.Ez mit jelent pontosan, csak a kevesebbel kell számolni? Norbis cuccokat ehetek...Te szoktál enni?

30042. Kolli1987 (válaszként erre: 30041. - Gyöngyi)
2013. jan. 27. 11:02

Szia!


Szénhidrát és szénhidrát között is külömbség van. Én azt tanácsolom, hogy a hosszan felszívódóakat keress. A zöldségek azért jók, mert a rost és a bennük lévő lassan feszívódó szénhidrát ha jobban eltelít és kevésbé érzed magad éhesnek. Próbáld kerülni a banánt mert abban nagyon sok a szénhidrát, de ha munka közben megéhezel akkor nyugodtan egyél majd, mert hamar megdobja a vércukor szintet és ezésr hamar nyersz belőle energiát. Írj rám nyugodtan ha tudok még valamit segíteni amit nyugottan szinte korlátok nélkül ehetsz az az alma a karfiol brokkoli. Csak nem tudom, hogy mivel műtöttek mert a emésztőrendszeri műtéted volt akkor viszont ezeket kerülni kell, hogy ne pufasszon. Ha nem vagyok indiszkrét megkérdezhetem, hogy mivel műtöttek?

Így könyebben tudnék neked segíteni akár a írsz egy levelet rám.

30041. gyöngyi
2013. jan. 27. 10:10

Sziasztok! Szeretnék csatlakozni hozzátok!

November eleje óta igyekszem csökkenteni a szénhidrátbevitelt és fogyni.

Január elején műtöttek, az alatalóorvos kérte, hogy mindenképpen menjek 80 kiló alá a műtétre.Sikerült 79 kilósan műtöttek.Azóta hazajöttem és itthon lábadozom.Még 1 kilót sikerült fogynom, de mivel a műtét után meg kell erősödnöm, kicsit nehezen megy.

Próbálok minél kevesebb ch-t enni, de megnéztem egy táblázatot és elhűlve láttem,pl. hogy milyen sok van a hagymában...sőt a zöldségekben is.

Mennyi az a ch. amit még nyugodtan lehet fogyasztani? mennyi gyümölcsöt, zöldséget esztek, hogy ne álljon le a fogyás?

30040. Chiron
2013. jan. 8. 14:23
Üdv mindenkinek, nyerményjáték indult a szénhidrát mentes tészta facebook oldalán. Tésztát lehet nyerni. Akit érdekel vagy próbálkozna nézze meg az oldalukat. Most nincs időm bővebben átolvasni de este majd, ha már minden elcsendesedett körülöttem én is benevezek.
30039. Porcica (válaszként erre: 30037. - Chiron)
2013. jan. 6. 21:12
Az emberi szervezet csodája. :)))
30038. Kolli1987 (válaszként erre: 30037. - Chiron)
2013. jan. 6. 10:10

Szia!


Igen a terhesség miatt. Bár már jobb mert amit megeszek az most talán bent is marad, de nem igazán esik jól. A lányommal is dettó ugyan ez volt a helyzet a 12dik hétig. Utána mintha elvágták volna.

Igaz most amúgy sem a diétázás ideje van de legalább annak örülök, hogy nem kajálom halálra magam.

30037. Chiron (válaszként erre: 30036. - Kolli1987)
2013. jan. 5. 18:59
Szia, teljes mértékben együttézzek veled. Gondolom a terhesség miatt nem tudsz enni. Tudom, hogy amit írok - nem vigasztal, nagyon rossz benne lenni, én is saját bőrömön tapasztaltam. kilenc hónapig semmi nem maradt meg bennem csak a mandarin meg a víz. Minden más amit megettem 15-20 perc múlva visszajött! Karácsonykor annyira kívántam a nagymamám diós bejglijét, hogy zokogtam. Krónikus alultápláltként engedtek ki a korházból szűlés után. A gyerek 3200 grammal született makkegészségesen. Ez az én életem igazi csodája. Egyébként gratulálok!
30036. Kolli1987
2013. jan. 5. 17:07

Sziasztok!


Boldog új évet kívánok mindenkinek. Hát jó régen írtam már ide. Bár nekem most aktualitását vesztette a szó szerinti fogyókura, hiszen kismama vagyok. :)

Viszont én nem híztam az ünnepek alatt. Sőt. 26-án nagyon nagyon beteg voltam és semmi sem maradt meg bennem.

Viszont a nagyon nagy problémám az volt ami miatt sírva is fakadtam, hogy nem ehettem töltött káposztát. :)

Most tudom most sokan mosolyognak de talán ti megértitek, hogy amikor kívánsz valamit milyen nagyon rossz, ha nem eheted meg.

Most egész jól tudok enni. Többször keveset. Mert ha nagyon tele kajálom magam azt még mindig nem bírom. Viszont én most annyira nem is számolom a kalóriákat igaz figyelem mit eszek egyenlőre örülök, ha valami lecsúszik és ott is marad.

30035. Porcica
2013. jan. 5. 08:00
Akkor csak én szedtem fel az ünnepek alatt? Úgy néz ki, hogy 1 kiló rajtam maradt. Nem hiszem, hogy mind izom lenne, habár edzek karácsony óta...
30034. GasiIldi
2013. jan. 4. 23:37

Sziasztok!

BUÉK Mindenkinek!


A lényeg, hogy nem felfele megy a mérleg:)

Gyónásom: szóval én is ettem mindent mértékkel és így -0,5 kilóval indítom az évet.


Jövő héttől csatlakozik hozzám két kolléganőm, az egyik nagyon szénhidrátfüggő - vettem nekik is egy halom norbi müzlit, ne menjen mindjárt el a kedvük az éhség miatt, mert egész napos norbi kaját rendeltek és hát a szénhidrátmegvonás eléggé gáz, mint tudjuk, amíg nem áll át a szervezet.

kb. 3-4 napig úgy éheztem, mint a kutya...:(

30033. Porcica (válaszként erre: 30032. - Chiron)
2013. jan. 4. 21:03

Szia!

BUÉK neked is!

Jelentem január másodikától nálam megy a számolás is, és edzés egyelőre minden nap. :)

Én is nagyon figyeltem az ünnepek alatt, de azért 1-1 süti lecsúszott persze. Nálam volt súlyban változás, de 2-3 nap alatt a nagyja el is tűnt, az ételektől megkötött vízről volt szó zömében.

Remélem a dokinál minden rendben lesz! :)

30032. Chiron
2013. jan. 4. 16:53

Üdv mindenkinek - és természetesen Boldog Új Évet. Mi történt, hogy mindenki ennyire eltünt? Hogyan telt a Karácsony és a Szilveszter?

Én nem voltam "jó kislány'. Bizony csipegettem ezt is- azt is. De szerencsére jelentősen nem változott semmi. Súlyra egyáltalán semmit nem híztam - pedig olyan teltnek éreztem magam- de a mérleg nyelve nem mutat eltérést. Azért a szénhidrátokra vigyáztam - bár néha ezért volt, hogy rámkacsintott a zserbó, vagy a bejgli és én nem hagytam ki ezeket az alkalmakat. Jövő héten megyek dokihoz, remélem az eredményeim nem lesznek rosszabbak az előzőnél.

Ti hogy álltok?

30031. lunafénye
2012. dec. 26. 10:07

Mindenkinek Boldog Karácsonyt kívánok!


Ti hogy álltok? Én most nem számolok, de holnap már megyek edzeni, elég volt a popo növesztésből. :)

30030. lunafénye (válaszként erre: 30027. - Chiron)
2012. dec. 26. 10:07
Chiron, nagyon ügyes vagy, gratulálok!!!! :)
30029. Porcica (válaszként erre: 30027. - Chiron)
2012. dec. 17. 22:01
Ez bizony jó hír! Gratula! :)
30028. GasiIldi (válaszként erre: 30027. - Chiron)
2012. dec. 17. 21:37

Szia,

De jó! Nagyon örülök a sikerednek:-)

GRATULÁLOK!

30027. Chiron
2012. dec. 17. 19:34

Sziasztok, régen nem jártam itt - és úgy látom mások se...

Csak szerettem volna elújságolni, hogy az eredményeim jelentősen jobbak és mellesleg fogytam 2 kg, és sokkal jobb a hangulatom is. Most 67 kg vagyok. Nem emlékszem mikor mérlegeltem de úgy 3-4 hete lehet. Mindenféle erőlködés nélkül tartok itt - pedig az elején nagyon meg voltam ijedve. Mindenkinek hasonló jókat kívánok.

2012. dec. 12. 11:31
Jól,csak az ünnepek,bulik keresztbe tesznek :)
30025. GasiIldi
2012. dec. 11. 22:44

Sziasztok,


Remélem jól vagytok!

30024. Porcica (válaszként erre: 30023. - Chiron)
2012. dec. 3. 13:20
köszönöm!
30023. Chiron
2012. dec. 3. 11:36
facebook per szenhidratmentes teszta és szenhidratmentesteszta pont hu
30022. Husigolyóó (válaszként erre: 30021. - Chiron)
2012. dec. 3. 11:09
meg tudod mondani a tészta nevét?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook