Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kalocsai hímzés mintát keresek. Tud valaki segíteni, hogy hol találnék? fórum

Kalocsai hímzés mintát keresek. Tud valaki segíteni, hogy hol találnék? (tudásbázis kérdés)


24. cilamama (válaszként erre: 23. - 65298a0518)
2017. ápr. 2. 23:25
kalocsai mintát keresek
2012. jan. 27. 10:46

Szia!


Valamelyik nap láttam a kiírt kérdést, most meg találtam egy hirdetést, elküldöm priviben.

22. a14deb9047 (válaszként erre: 21. - Cuorah)
2012. jan. 25. 19:16
Az osztottra gondolsz vagy a selyemre?
21. cuorah
2012. jan. 25. 19:06
Minden tanács jól jön! :) A sima hímzőfonal ehhez nem is jó?
20. de Luca (válaszként erre: 19. - A14deb9047)
2012. jan. 25. 18:59

Ez meg talán az egyik hímzőfonal webáruház oldala volt:

[link]


Abban tudsz segíteni, hogy melyik típust mire használják, vagy lényegében bármelyiket lehet ilyen jellegű hímzéshez használni, csak az anyagösszetétel miatt esetleg más a fényvisszaverődése?

2012. jan. 25. 18:49
Ún. "Perla", vagy "gyöngyfonal" nével lehet kézimunka kisüzletekben vásárolni a fonalat. Nem kevés beruházás, míg megveszed a szükséges színkombinációkat...
18. de Luca (válaszként erre: 15. - T.Ili)
2012. jan. 25. 18:45
Még az amatőrtől is messze vagyok, úgyhogy minden tipp jól jön, köszi :-)
17. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Cuorah)
2012. jan. 25. 18:44

Nem olyan könnyű varrni... Ami nagyon fontos: úgy varrni, hogy egyetlen szál se legyen a "viszáján", ill. majdnem úgy kell kinéznie, mint a színének...

Először a szárakat varrjuk meg, utána az azonos színűeket; van ún. különleges alkalmazás is, mint a "lax"... Egyébként könyvtárban valószínűleg van bekötött "Fürge ujjak" kézimunkalapok. Azokban rendszeresen volt kalocsai hímzésminta szín- és árnyalatok pontos megadásával.

2012. jan. 25. 18:43

Talán ez volt az az oldal, de mint mondtam, kb. 1 éve tört rám a hepaj, úgyhogy nem biztos:

[link]

15. t.Ili (válaszként erre: 10. - De Luca)
2012. jan. 25. 18:34

A papírt sűrűn meg kell szurkálni varrótűvel a minta nyomán. Ha van varrógéped, akkor cérna nélkül,és egy vastagabb papírt alátéve,közepes öltési fokozaton is kilyukasztgathatod a minta nyomán. Aztán ráteszed az anyagra,és tintával megkened a mintát a vonalak mentén. Nyilván, Neked most még okosabb krétát használnod,mert az kimosható, de ha már profi leszel,mehet a tinta. :)

Ezt hívják üttetésnek :))(átütik a mintát az anyagra )

14. cuorah
2012. jan. 25. 18:23
Azóta is keresgélem de nem bővelkedik benne a net. :)
13. de Luca (válaszként erre: 12. - Cuorah)
2012. jan. 25. 18:11
Utánanézek, de lehet, hogy a melóban töltöttem le (mert nyomtatni csak ott tudok). Viszont az biztos, hogy olyan jellegű oldalakon nézelődtem, ahol valami profi szitanyomós cégek tették fel a választható pólómintákat. A népi motívumokat pedig természetesen népművészeti oldalakról szedtem le.
12. cuorah
2012. jan. 25. 18:07

Ez az...én is ilyen vagyok. Minden érdekel, mindenbe belekezdek, aztán semmit sem fejezek be. Ha meg vannak azok a minták amiket letöltöttél, elküldenéd nekem? Akár emailban, akár itt a linket.

Én is ezt most találtam ki, mert láttam egy nagyon szép ruhát horribilis áron. És nem is olyan ördöngösség sztem megcsinálni.

2012. jan. 25. 18:06
Azt a blúzt pl. szerettem volna elkészíteni, amit belinkeltem, vagy kinéztem egy nagyon állat halálfej motívumot. Szóval a minták és a hozzájuk tartozó színvilág már megvolt a fejemben....
10. de Luca (válaszként erre: 9. - Cuorah)
2012. jan. 25. 18:03

Úgy terveztem, hogy a netről szedek le mindenfélét (már az oldalak is megvoltak hozzá és pár mintát is kiválasztottam, sőt ki is nyomtattam akkorában, hogy tollal 1:1 arányban át tudjam másolni a blúzra. Aztán ott akadt el a dolog, hogy pár helyen érdeklődtem a környéken, hol találok hímzőfonalat, de senki nem tudott segíteni. De akkor még ez sem érdekelt, mert szintén a neten már megtaláltam azokat a forrásokat, ahonnan hatalmas színválasztékban illetve a kézimunkának megfelelő minőségben lehetett volna rendelni. Már csak az volt vissza, hogy utánajárjak, melyik fajta fonal a legjobb ehhez a jellegű munkához. Aztán már nem emlékszem semmire. Berúgtam? :-O

Na de viccet félretéve, nagyon érdeklődő vagyok, de sajnos hamar váltok, ha sok akadályba ütközöm és egyébként nem eget rengető dologról van szó...

2012. jan. 25. 17:58
:) Aranyos...már mint hogy nagy kedv...nem kezdted el...és most megint. :) Általában én is így szoktam...mindenem van itthon, hol kötni találok ki valamit ( bár azt meg én nem csináltam meg) , hol szalvétatechnikázni, ásványból ékszert fűzni...most meg ezt. De elég régen hímeztem utoljára. És innen hogy szedsz le mintát? Te rajzolod meg?
8. de Luca (válaszként erre: 7. - Cuorah)
2012. jan. 25. 17:55

De! Nagyszerű ötlet, én is így akadtam kb. 1 éve erre a honlapra. Vettem is annak idején pár egyszerűbb, de jó fazonú fehér blúzt a turkálóban, mert szerettem volna valami különlegeset, ráadásul időtöltésnek is remek. Hajrá!

(Én még persze nem kezdtem el, de most újfent kedvet kaptam hozzá)

2012. jan. 25. 17:48
Nagyon szép!!! :) És szted mi nem tudnánk itthon megcsinálni?? Egy-egy ruhadarabot feldobni.
2012. jan. 25. 17:46

Akkor viszont ajánlom figyelmedbe Boldizsár Judit munkáit. Az alábbi linken az egyik kedvenc blúzom van...:

[link]

2012. jan. 25. 17:38
Nézem én is most...ruhára szeretnék valami kis motívumot. Feldobni a saját ruhámat.
2012. jan. 25. 17:30
áldott gúgli :-)
2012. jan. 25. 17:30
2012. jan. 25. 17:29
2012. jan. 25. 17:27
Kalocsai hímzés mintát keresek. Tud valaki segíteni, hogy hol találnék?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook