Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kalandunk a légzésfigyelővel fórum

Kalandunk a légzésfigyelővel (beszélgetős fórum)


1 2
2010. aug. 24. 11:42
Szia. Ritkán Hoxázom, de most úgy éreztem írok: Nekem a 8 hónapos lányom életét mentette meg a légzésfigyelő. Se a lányom (40 hétre született, 3,5 kg, egyenletesen és jól fejlődött), se mi, se a szoba, se a körülményeink nem esett semmilyen rizikó-faktorba. Egyszer-egyszer jelzett korábban is a gép, amit tévesnek gondoltunk. Beszéltem a gyerekorvossal és a védőnővel is, fokozottan figyeltek rá. Ők is megnyugtattak, hogy csak én idegeskedem túl - bár nekem voltak negatív érzéseim....Aznap éjjel a jelzés után alig tudtam felkelteni... Majd nem mertem szólni, mert biztosan én aggódom túl. Meg beosztottam a családot őrködni éjjel-nappal, meg már nagy is volt a leányzó...2 hét múlva mondtam el az orvosnak. Beutaló a Heim Pál kórházba, ahol szintén volt hosszabb légzéskimaradása...Túl sokat nem tudtak ajánlani, nem biztattak: "ami a nagykönyvben meg van írva, azt nem tudjuk elkerülni". Ezt mondták. Megállapítottak egy reflux betegséget (pedig a lányom nem volt bukós baba)- erre kaptunk gyógyszert és tanácsokat, meg az újraélesztési tanfolyamot végeztük el. 2 éves korig aggódtunk, de már csak egyszer volt problémája. Ma a lányom 6 éves, egészséges. :) Azt mondták, hogy nagyobb a rizikó fiúknak, ikreknek, ha már volt a családban probléma.... No, én utána fiú ikreket szültem. A légzésfigyelőt persze használtuk, de szerencsére nekik nem volt ilyen problémájuk. A történet eleje: sokat vártunk a lányomra, ezért én nem akartam a légzésfigyelőt, nem akartam használni, nem akartam többet aggódni, végre örülni szerettem volna... De kaptuk a gépet, s nem akartam megsérteni, aki adta...Ők 6 hónapos korig használtak a lányuknak légzésfigyelőt, én megszoktam ezért tovább használtam...Ma végtelenül hálás vagyok nekik! Tény, hogy nem könnyű az első hetekben megszokni (mi is előbb a gyereket kaptuk ki, majd már épp ki volt bontva, amikor visítani kezdett a gép), meg műszaki hibák is előfordulhatnak, meg kicsi az esély, hogy pont a mi gyerekünknek lesz rá szüksége. De aki teheti, használja.
58. bf5264a5b9 (válaszként erre: 54. - 6b006fc769)
2010. aug. 16. 15:24
A Madarász azért nem, mert ők más márkájú készüléket használnak az osztályon. Azt kizárólag ott lehet megvenni Náluk, ill. ahhoz kapcsolódik az oktatás is, amin részt lehet venni (azon mutatják be a helyes használatot), DE az oktatáson való részvételnek nem feltétele, hogy az általuk forgalmazott készüléket vegye meg az ember.
57. csimby (válaszként erre: 56. - 6b006fc769)
2010. aug. 16. 15:02
Köszi, aranyos vagy!
56. 6b006fc769 (válaszként erre: 55. - Csimby)
2010. aug. 16. 15:00
hű.. biztos megőrültem volna! örülök, hogy minden rendben a babátokkal!
55. csimby
2010. aug. 16. 14:27
Szia! Nem olvastam el a hozzászólásokat, de én is leírnám a tapasztalatainkat. Nekünk 3 db légzésfigyelőnk volt, abból 2 hibás. Ezt a szervízben meg is állapították, de addigra mi a férjemmel szinte "idegroncsok" lettünk. Volt olyan éjszakánk, hogy 10-12-szer riasztott be a készülék. Az első 4 hónapunk aggódással telt. Voltunk a Heim Pál kórházban is kivizsgáláson, mert a védőnő és a gyerekorvos szerint is "gyanús" a 2 rossz készülék, de mégis igaz lett! Szerencsére!A kórházban azt mondták, hogy amelyik baba odakerül, annak tuti van valamilyen légzési nehézsége. Szegény Kismanónkat 12 órán át megfigyelték, szondát dugtak le neki és kiderült, hogy minden rendben van, csak a 2. ketyere is rossz volt.
2010. aug. 16. 10:26

Igazából én arra vagyok mérges, hogy tévesen riasztott. Miért nincs olyan, ami befedi a kiságyat és nem tud levándorolni a gyerek róla? (ha van, nekem miért nincs???:) Nagyon sok téves riasztásról lehet hallani és olvasni, amik nagyon ki tudják készíteni az aggódó szülők idegeit. Ezen a mi készülékünkön is fel van sorolva egy rakat kórház, amelyik ajánlja, a Madarász nincs köztük, megnéztem:) Az, hogy nekem sikerült meg is sérülni miatta, az már a saját bénaságom:-)

Persze vállalom a gyomorgörcsöt ami akár az elem merülése miatti pittyegéssel jár /ezt is igazán lehetne máshogy jelezni.../, mint azt, hogy az esetleges nem-használat miatti késői észlelés nyomorítsa meg a családot.

53. pnéadri (válaszként erre: 51. - Jozsi.38)
2010. aug. 16. 08:58

Igen felesleges a legtöbb gyereknél, de képzeld el ha pont egy olyan ember gyereke kerül bele ebbe a 6-12 esetbe, aki így gondolkodik, mint te!

De mindenki maga tudja!


Annyi mindenre kiad az ember feleslegesen pénzt, szerintem pont nem ezen kellene spórolni.


Másik téma:

A "Nekünk nem volt, és semmi baj nem lett" felfogástól rosszul vagyok. És ez nem kifejezetten neked szól, csak arról jutott eszembe, amit írtál!


Oké, örülök, hogy nem lett semmi baj, de ha lehet miért nem tesznek meg mindent az emberek, hogy csökkentsék a veszélyeket?!

Ismerek olyat, aki hangoztatja, hogy ő cigizett a terhesség alatt és egészséges a gyereke. Legyen hálás, de nem rajta múlott!!! És egyáltalán nem biztos, hogy később nem jön elő valami betegség.

Egy másik ismerősöm pedig egy hónaposan dobozos tehéntejjel etette a gyerekét, mondván régen sem volt tápszer és hülye a védőnő is és a gyerekorvos is. És büszke rá, hogy nem beteges a gyereke. Honnan tudja mit okozhat ez később?!

52. trapiti (válaszként erre: 51. - Jozsi.38)
2010. aug. 16. 08:49

Nem túl értelmes gondolatmenet, már ne is haragudj...

Ha biztonsággal megállapítható lenne, hogy ki lesz az a 6-12 gyerek, aki meghal, nyilván csak nekik kellene megvenni...

Olyan mintha azt mondanád, pl. ne vegyünk autósülést, mert legtöbbször felesleges, úgysem történik baleset és úgysem hal meg a gyerek.

De szíve joga mindenkinek.

Én a magam részéröl örülök, hogy "fölösleges" volt, de ha újra kezdeném, ismét megvenném.

51. jozsi.38 (válaszként erre: 48. - Trapiti)
2010. aug. 16. 08:42
és ennél jóval többen veszik meg. vagyis az esetek nagy többségében fölösleges
50. 6b006fc769 (válaszként erre: 49. - Trapiti)
2010. aug. 16. 08:13
ez nem olyan. amint érzékel valamit abbahagyja
49. trapiti (válaszként erre: 47. - 6b006fc769)
2010. aug. 16. 08:11
Az Angelcare (legalábbis az a 3 típus amelyiket ismerem) addig riaszt amíg oda nem mész és ki nem kapcsolod, akkor is ha közben visszaáll a légzés.
48. trapiti (válaszként erre: 46. - Jozsi.38)
2010. aug. 16. 08:09

Az élveszületettek 2-4 ezreléke Magyarországon.

Ez évente 6-12 csecsemö.

47. 6b006fc769 (válaszként erre: 41. - Trapiti)
2010. aug. 16. 07:50
bocsánat, nem a kötözködés a jó szó. Szóval azt akartam mondani, hogy sajnos sokáig ordított a készülék - jóval tovább, mint 20 másodperc, hiszen annyi az első csippanásig teklik el - így ha tényleg nem vett volna levegőt, akkor az látszott volna rajta, azonnal mindenképp, de talán még másnap reggel is.
46. jozsi.38 (válaszként erre: 41. - Trapiti)
2010. aug. 16. 07:43
és ezek millióból hányszor fordulnak elő? azoknál akiknél semmi nem indokolja a légzésfigyelőt, és nem használják, mennyi esetben okoz ez maradandó kárt? szerintem túl jól informáltak vagyunk, és ezt a különböző cégek kihasználják. de ha kimutatást kellene készíteni kiderülne,hogy akiknél volt légzésmegfigyelő az többnyire csak a szülő megnyugtatását szolgálta
45. pnéadri (válaszként erre: 43. - Trapiti)
2010. aug. 16. 07:37

Édes lehetett!!!!

Na, ezen majd elgondolkodom én is :)

2010. aug. 16. 07:34
Nos nekünk is van illetve volt a gyerek alatt. Még pár hetesen jelzett, de akkor csak annyi volt a baj hogy teljesen lejött róla és mivel picike volt, nem érzékelte. Visszatettük az ágy közepére és minden ok volt. Riasztás nem is volt csak egy pitty. Viszont mikor nagyobb lett 10 hónapos többször is bejelzett, volt hogy éjjel 2x is arra keltünk. Már a frász kerülgetett. Aztán egyszer mikor altattam, rajta volt a kezem éreztem hogy veszi a levegőt, erre ismét bejelzett a gép. Na ekkor döntöttem úgy hogy a légzésgfigyelő ideje lejárt:) ÍGy most lassan egy éves lesz a kisasszony és egy hete nincs figyelő.
43. trapiti (válaszként erre: 42. - Pnéadri)
2010. aug. 16. 07:30
Nálunk azóta kapott új értelmet, amióta ki tud mászni egyedül :) Így legalább tudom hogy kijött, mert magától nem mindig szól nekünk... volt már hogy a légzésfigyelöre ébredtem mostanában, és kiderült, hogy legózik az éjszaka közepén... Valahogy nem bánom, hogy van ami jelez :) Úgyhogy nálunk még jó darabig marad, nyilván nem azért mert attól tartok hogy leáll a 3 éves légzése, de szeretem tudni, ha éjjel nincs az ágyában...
2010. aug. 16. 07:26

Szerintem mindenki maga tudja eldönteni, hogy a légzésfigyelő megnyugtatja, vagy paráztatja!

Nekünk első pillanatól alatta van a légzésfigyelő és mióta külön szobvában alszik, azóta megy a bébiőr is. Én attól paráznék, ha ezek nem lennének!

Én így tudok nyugodtan aludni. Ráadásul a két szoba olyan messze van egymástól, hogy semmit nem hallani a bébiőr nélkül, akkor sem ha kiabál.


A mérleg szintén megnyugtatott, hogy láttam fejlődik szépen, evett rendesen. De ha nem, akkor sem keztem el aggódni. Engem a bizonytalanság tud aggódóssá tenni.


Egyébként babycontrolunk van két lappal. Soha nem jelzett, csak ha merült az elem, vagy elfelejtettem kikapcsolni és kivettem Manót. És akárki akármit mond, vagy gondol (köztük a védőnőnk), akkor is alatta lesz, amíg nem tud kimászni egyedül az ágyból.

41. trapiti (válaszként erre: 28. - 6b006fc769)
2010. aug. 16. 07:25

Kötöszködés? Próbáltam rávilágítani, hogy egy átmeneti légzéskimaradás, oxigénhiányos állapot szerencsés esetben nem okoz semmi olyasmit ami másnap ránézésre látszik a gyereken. De butaság azt gondolni, hogy semmit nem okoz, és ha ismétlödik annak elöbb-utóbb lesz "eredménye" csak esetleg nem napok, hanem hónapok-évek múlva látszik majd, és akkor már senki nem fog arra gondolni, hogy a csecsemökori oxigénhiányos állapotok okozzák pl. a gyerek eltérö fejlödési ütemét, részképesség zavarát stb.


Mivel a bölcsöhalál esetében a pontos okot nem ismerjük, így nem is lehet elöre megmondani, kik lesznek az áldozatok. Kockázati tényezök vannak, tehát lehet veszélyeztetett csoportokat meghatározni, de ez csak statisztika, azt senki nem ígéri, hogy az a gyerek akinél nincs ismert kockázati tényezö, biztosan nem válik áldozatává.


Egyébként volt már erröl sok topik, én már rég nem akarok senkit meggyözni, hiszen mindenki a saját gyerekéért felel. Aki nyugodtan alszik légzésfigyelö nélkül is, vagy sokallja az árát, vagy úgy érzi felesleges, szíve joga.

A légzésfigyelö életet menthet, ha van. Ha nincs, akkor biztosan nem.

2010. aug. 16. 07:06

Szia,nekünk babycontrol volt és noha voltak felesleges(?) riasztások mégis imádtam és lehet beteges de most vettük ki alóla 16hó.

Nagyon sok dolog közrejátszik a téves riasztásokban,vastag matrac,rosszul beállitott figyelő,baba testsúlya,oldalt vagy háton.

Nekünk eleinte sok volt a kettő lap és mivel kis súlyú volt sokszor alacsonynak érezte a légvételt.

De a babák sokszor valóban 15-20mpigis nem vesznek levegőt és egy egy csipp "fentebb "hozza őket a mélyalvásból.

Szóval én soha nem bántam meg.

Volt h szétcsúszott a lapok közti zsinór mert a fiam megrángatta,volt h az elem gyengül.

Szóval én nagyon szerettem mindezek ellenére

39. jozsi.38 (válaszként erre: 38. - 6b006fc769)
2010. aug. 16. 06:35
inkább csak plusz aggódást csinál én így látom a leírtak alapján :)
38. 6b006fc769 (válaszként erre: 36. - Jozsi.38)
2010. aug. 16. 06:27
igazából egyetértek veled, a mérleggel kapcsolatban mindenképp, de valahogy légzésfigyelő-függő lettem. HIába vagyok meggyőződve róla, hogy felesleges, mégis ad bizonyos biztonság-érzetet.
2010. aug. 16. 06:22

na igen, kisgyereknek simán okoz agyrázkódást, ha megrázzák. kár, hogy ezzel sincs mindenki tisztában - gondolok az ilyen esetekre, arról az állatról ne is beszéljünk, aki más céllal rázza a gyerekét:-(

mivel edig két olyan riasztás volt a négy és fél hónap alatt, amikor tényleg benn volt a gyerek, nem az elem merült, és mindkét esetben távol volt az érzékelőtől oldalt fekvésben úgy gondolom, hogy nem szükséges a kivizsgálása. Remélem nem is lesz.

érdekes ez a ráfújás, mert mikor az első itthoni szurinál elkezdett sírni, úgy, hogy pár másodpercig nem vett levegőt akkor a dokinéni szólt, hogy fújjak az arcába, ettől meglepődött és vett:-)

2010. aug. 16. 06:20
most lehet hogy engem fogtok kikiáltani a felelőtlen anyukának, de én egyik gyereknél se használtam légzésfigyelőt vagy bébiőrt. felesleges paráztató dolognak tartom a mérleggel együtt, ami szerintem csak arra jó hogy anyukára rá hozza a frászt. a gyerekeim köszönik szépen jól vannak, a kicsi egyébként bukós baba volt
2010. aug. 16. 05:40

Szia!


Nekünk ugyanez volt az Angelcare-val egymás után többször is, de nem foglalkoztam vele. Aztán egy éjszaka 7-szer egymás után megcsinálta, úgy, hogy ott ültem a kiságy mellett a másodiktól, és a gyerek semmi furát nem produkált. Kommunikáltam a gyártóval állítottunk rajta mire idáig eljutottunk, de nem változott a helyzet...

Az után az ominózus 7-es éjszaka után bevittük a 3 hónapos gyereket a Madarászba (kisfiú, tápszeres, bukós 3 kilóval született, szeretett hason aludni) kivizsgálásra, ahol szerencsére befértünk alváslaborba is egyből, és nem találtak semmi kórosat. 4 mp-nél hosszabb apnoéja nem volt. Azt mondták ott a nővérek, hogy az Angelcare készülékek bizonyos típusai produkálnak ilyet... velünk együtt 4 baba volt bent egyszerre ugyanezzel a sztorival.

Megvettem a bébiőrt amit a kórházban is használtak, hazajöttünk, bepakoltam a kiságyba. 1-szer riasztott, mikor még csak 1 lap volt bent és a kisfiam a kiságy oldalába mászott aludni, de akkor már ugrottam a jelzőre is, és láttam hogy mi a helyzet, úgyhogy csak átraktam a kiságy közepére. Persze a főorvossal, aki a gépet forgalmazza, azonnal konzultáltam, hogy most akkor mi legye, azt mondta hogy rakjam be a másik lapot is. Beraktam.

Azóta a gyerek felállt, felült a kiságyban, minden lehetséges alkatrészét kidugta, mégsem jelzett egyszer sem... szerintem 15 hónap alatt 1 riasztás még belefért a lelki nyugalmamba (főleg hogy téves volt, és a bénaságomból eredt).

Most már hogy sima ágyban alszik, kivettük a figyelőt, elraktuk a majdani kistesónak (ha lesz).


Szóval sztem kommunikálj a gyártóval, megmondják mi a teendő, hogyan állíts rajta, de ha gyakran ismétlődik az eset (még ha látszólag tévesen is), nem árt egy 3 napos kórházi megfigyelés kivizsgálással és alváslaborral, mert az a tuti, ha ott mondják azt, hogy nyugi anyuka nincs semmi.


Ja... ehhez hozzá tartozik, hogy mi szülés előtt a férjemmel együtt elvégeztük a szükséges tanfolyamot szintén a Madarászban, úgyhogy tudtuk szerencsére hogy mit kell figyelni, még mielőtt ész nélkül kikapkodjuk a kiságyból és kirázzuk Manóból a szuszt is :) (van aki azt állítja, ki kell kapni, meg kell rázni -agykárosodást okozhat az erős rázás-, vagy rá kell erősen fújni -ami valódi riasztás esetén csak időhúzás-)

2010. aug. 16. 00:16

Mitől veszélyeztetett egy baba? Mert hason alszik vagy mert fiú? Szerintem kell és kész. Persze nem évekig. Nem csak akkor halhat meg a baba, ha nem vesz levegőt. Mi van a bukós babákkal? Simán félrenyelhet. Mondjuk eleve jobban jár mindenki, ha probléma esetén nem kap 3 agyvérzést, hanem át tudja gondolni a dolgokat kapkodás helyett.

Mekkora a babád? CSak mert 2 párna van az ágyában, gondolom, már nem annyira pici.

Amúgy meg nem azért van ilyen erős hangja, hogy anyát halálra rémissze, hanem, hogy kellő ingert adjon a babának.

A doki semmit sem lát. Ha többször elfordul, elküld egy 24 órás monitorozásra. Még akkor sem biztos, hogy kiderül valami.

A fiam az összes ilyen marhasággal a frászt hozta rám. Mindig produkált valamit, persze szerencsére semmi baja sem volt. De amikor végre sok-sok egyeztetés után kaptunk helyet monitorozásra a Heim Pálba, odaértünkkor derült ki, hogy annak ellenére, hogy indulás előtt megkérdeztem, nincs anyás-babás szoba. Majd kiderült, hogy az egyébként egészséges pár hónapos babámat, betették egy fertőző tüdőgyulladásos kórterembe. A gyerekorvosunk kicsit kiakadt, amikor felhívtam, majd hónom alá csaptam a babámat és hazaviharzottunk. Majd panaszt tett a dokinénink a felvételes doktorra. És még olcsón megúszta, mert ha még ott elmondom a férjemnek, hogy miért rohanunk haza, ki is üti.

Mi a tanulság? Ha nem parázok rögtön, hanem a riasztásokkor megnézem, pontosan mi is történt, nem riogatom a doktorunkat. Majdnem nagyobb baj lett belőle.

2010. aug. 16. 00:03
én is teszek, hiába találkoztam olyan orvossal aki megkérdezte, hogy miért:-)
32. Molyka
2010. aug. 15. 23:58

Én teszek Viktor alá, félek...

Kicsit utánaolvastam, nem nagyon mert annyi borzalom van, de pl. éjszaka sokkal több baj történhet, mint napközben... akkor vannak veszélyeztetettebb babák, de ez se jelent sokat... Zavaros ám ez az egész. :)

2010. aug. 15. 23:55
Azért szívesen végighallgatnék egy olyan gyermekorvosok közötti beszélgetést, ahol az egyik tábor szerint minden gyerek alá kell légzésfigyelő, a másik szerint pedig a csak a veszélyzetett babák alá.:-)
30. 6b006fc769 (válaszként erre: 21. - Lucusmanó)
2010. aug. 15. 23:47
Persze, itt mérem le, hogy jól vagyok-e. Ha értelmes mondatokat írok, akkor nem lett komoly agyrázkódásom:-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook