Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kalács sütés kenyérsütőgépben! fórum

Kalács sütés kenyérsütőgépben! (beszélgetős fórum)


2011. szept. 23. 15:23

Sziasztok! Nekem tej, tojás és glutén allergiám van az én kalács receptem kenyérsütő gépben nektek:


- 500 g Glutenix glutén mentes foszlós kalács sütőkeverék

- 4dl kakaós rizstej

- 50 g friss élesztő

- 20 g lágy margarin

- 1 evőkanál

- Fe-mini tojáshelyettesítő por


Elkészítés:


A langyosra melegített kakaós rizstejbe bele rakjuk az élesztőt és jól elkeverjük, adunk hozzá 4 kávés kanál cukrot és 2 csipet sót. Ehhez hozzá adjuk a nővényi margarint ha ezek csómómentesen össze vannak kavarva hozzá adjuk a liszt keveréket. Ezt jól összegyúrjuk, csomómentesen és 30 percig a tálban hadjuk dagadni. Majd ezután bele tesszük a kenyérsütőgépbe édes kenyér programba (ez már nem dagaszt és gyúr hanem egyből sütni kezd) 1 óra alatt kész is a finom friss omlós kalács.


Tipp: 20 perccel a program lejárta előtt egy kevés vízben cukrot, fahéjjat és vanilliás cukrot összekeverünk és ecsettel a kalács tetejét megkenjük ettől friss, finom, fényes és ropogós lessz!

2011. ápr. 23. 05:17

Sziasztok!

Olvasom itt pirkadatkor a hsz kat. Öreg vagyok már, egy-két dolgot kipróbáltam életemben, a kenyérsütő gépet is. Volt, aztán félretettem, végül elajándékoztam, mert....rájöttem az igazi bajok forrására.

1: sok áramot használt,

2. nem volt elég könnyű, likacsos szerkezetű benne a kész kalács, kenyér.


Ha pedig csak a dagasztáshoz van értelme, akkor minek? A baj az, hogy nem keleszti elég ideig a tésztát. A jó kenyeret pl.3* kell dagasztani, a kalácsot 2*, de hosszabb kelesztési idővel.

A kelesztéshez pedig fölösleges az áramot pocsékolni, hiszen egy tiszta konyharuha alatt is gyönyörűen megkel. Szóval foglalkozni kell velük, a lelkünket is beleadni, és meglásd meghálálják a kalácskák, kenyérkék.

2010. ápr. 16. 22:59

Sziasztok!!Bocsi,hogy eddig nem írtam.

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a recepteket,ki fogom próbálni.

Ma a kalácsmix nevű lisztet kipróbáltam,édes programmal,nagyon fini lett.szóval nem adom fel a próbálkozásokat!!!


Még egyszer köszi!!!

10. 91c956613e (válaszként erre: 8. - Koxy)
2010. ápr. 14. 18:13

Én is így csinálom,csak teszek még hozzá

2 db tojássárgáját és a gyors programmal

sütöm.(Hamarabb kész van és kevesebb áram.)

Nagyon finom bármelyik aszalt gyümölccsel.

9. gabilive (válaszként erre: 8. - Koxy)
2010. ápr. 14. 16:51

Nekem is hasonló kalácsreceptem van,annyi különbséggel,hogy 270 ml tej helyett 250 ml+1 tojás.

És sípolásnál teszek bele 5 deka mazsolát.

8. koxy
2010. ápr. 14. 14:26

Foszlóskalács kenyérsütőben:

40 dkg liszt+ 10 dkg rétesliszt, 5 dkg vaj, 270 ml langyos tej, pici só, 10 dkg cukor, 1 cs vanilíáscukor, 12 gr élesztő /én friss élesztővel csináltam.

Normál program-világos sütés

Nagyon fincs!!

7. barracuda59 (válaszként erre: 3. - Gicus83)
2010. ápr. 14. 14:10

Szia! Kipróbáltam már a kalácsmixet.

Biztos, hogy van külön kelesztőprogi a gépeden és külön a sütés. Nézd át a programtáblázatot.

Max. nem pont 90 perces a kelesztőprogi, hanem hosszabb.

6. gicus83 (válaszként erre: 5. - Mágika75)
2010. ápr. 14. 14:09
köszi szépen!!kipróbáljuk!!!!
2010. ápr. 14. 14:07

A két kedvencünk:


3dl tej

1 tk só

4 ek cukor

1 cs vaniliás cukor

6-7 dkg vaj

50-55 dkg liszt

1 cs szárított élesztő

Édes program



175ml víz

90ml tej

3ek vaj vagy olaj

4ek barna cukor

1/2tk só

1tk fahéj

40dkg fehérliszt

12,5dkg teljes kiörlésű liszt - vagy lehet csak fehérliszt

1cs szárított élesztő

ízlés szerint mazsola - vízbe vagy rumba áztatott

édes program

4. gicus83 (válaszként erre: 2. - 12e44458f8)
2010. ápr. 14. 14:04

óó sajnálom.

azért köszi.

2010. ápr. 14. 14:01

Kalácsmix nevű lisztkeveréket használt már valaki?

Vitamill.

Azt írja 90perc dagasztás és kelesztés programmal kell.Nekem konkrétan nincs ilyen programon.Van olyan ahol magamnak kell beállítanom de nem tudom hogy pontosan mennyi legyen külön a dagasztás és kelesztés.Na és a sütés????

2010. ápr. 14. 14:01
Én húsvétkor próbáltam, de nagyon tömör lett a tésztája, nem nagyon ízlett.
2010. ápr. 14. 13:59
Kalács sütés kenyérsütőgépben!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook