Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kakibaj négyévesen. Mit tehetnék? fórum

Kakibaj négyévesen. Mit tehetnék? (beszélgetős fórum)


21. vmaja (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2012. ápr. 17. 08:51

Szia!


A mi problémánk is egy kicsit hasonló volt.

Írtam pü-t.


üdv,

Maja

2012. ápr. 13. 19:13

Sajnálatos, hogy főiskolát végzett emberek (óvónők) nem gondolják fontosnak a lélek gyógyítását....

Kitartás!

Addig is a gyereknek dícséret minden pozitívumért!

Nálunk ez segített, de csak "kistesó-gond" volt!...

2012. ápr. 13. 09:17
Tudom ki az, illetve azt hogy hol van. Én is problémás gyerek voltam.
18. türkizszemű (válaszként erre: 17. - Miramira77)
2012. ápr. 13. 09:10

Nagyon jól teszed, ha nem hagyod annyiban!Nincs igaza az óvónőnek (tekintetbe véve, hogy a kisfiúnak NEM A KAKI a legfőbb problémája, az csa egy tünet)

A védénő tudni fogja, ki a körzeti gyermekpszichológus (minden ovihoz tartozik, még falun is, csak mondjuk nem jár ki rendszeresen, csak ha ügy van). Írd meg majd, hogy alakul a dolog!

2012. ápr. 13. 08:52

Beszéltem ma reggel az óvónővel. Nem osztja az aggodalmam. Szerinte egy kiscsoportosnak nem kell nevtanba menni, csak középsősen szokták.

Most bocsánat, de addig kakiljon be? Stresszeljen ő is és az egész család is?

Apukán így is nagy a nyomás, össze fog törni.

Ez így senkinek nem lesz jó.

Iskolapszihológus az itt nincs.

Ma átmegyek még a védőnőhöz is.

2012. ápr. 12. 21:29
nevelési tanácsadó,vagy védőnő is segíthet,ötletekkel is.
2012. ápr. 12. 21:24
A gyermekorvossal beszélj szerintem, ő biztosan tud ajánlani pszichológust is. Nálunk sincs az oviban pszichológus, pedig városban lakunk.
2012. ápr. 12. 18:59
Nem valószínű, hogy falusi oviban bármikor is bent van, de segíthetnek, hova vidd!
2012. ápr. 12. 18:51
Az oviban kell ,hogy legyen pszichológus, kérdezd meg az ovónőket, mikor van benn az oviban!
2012. ápr. 12. 18:50
Én is falun lakok, de tudom, hogy van aki fordult már pszichológushoz az ovis kisfiával.
2012. ápr. 12. 18:49
(Bocs: közelben)
10. Miramira77 (válaszként erre: 9. - Mogyianyu)
2012. ápr. 12. 18:49
Nem tudok róla. Ez egy falu.
2012. ápr. 12. 18:48
Vagy iskolapszichológus?
2012. ápr. 12. 18:48
Az oviban nem tudnak segíteni, ki van a közelbe jó?
2012. ápr. 12. 18:44
Pszihológust, hogyan? nincs ötletem! Fogalmam sincs, hogyan kell ezt elindítani!
2012. ápr. 12. 18:43
A kisfiam sem akar pelusról hallani sem. Neki az büntetés lenne már!
2012. ápr. 12. 18:42

Kisfiam 2.5. Ő is a kistesó miatt esett vissza, de ennek a kisfiúnak nagyobb problémája van!

Ha lehet, segítsen szakember is!

4. Miramira77 (válaszként erre: 3. - Türkizszemű)
2012. ápr. 12. 18:38
De, már ovis. Ő két évesen letette a pelust, ha jól tudom. Számára büntetés lenne, hallani sem akar róla.
2012. ápr. 12. 18:37

Nálunk is volt ilyen, az akkor 4 éves kislányom akart újra "picibaba" lenni, amikor a kistesó született. Ő KÉRTE is a pelust, amikor nem adtam, 7-10 napig nem akart kakilni (kórház, beöntés stb.) Végül az a rendszer alakult ki, hogy amikor kakilni kellett SZÓLT, FELVETTE A PELUST és a WC mellett elbújva belekakilt és utána vagy eltitkolta, vagy szólt, hogy vegyem ki (ő még nem volt ovis, a kisfiú sem, igaz?) Szerintem nyugodtan adjatok pelust ha kér, ha pedig nem akkor Te add rá, amikor úgy gondolod, kakilna :)

Tudom ajánlani FELDMÁR ANDRÁST ill. a könyveit, hihetetlen MÁS gondolkodású és bölcs pszichológus, Ő egészem addig pelusoztatta a gyerekeit, amíg maguktól nem szoktak le (4-5éves kor). Szóval a pelus nem szankció, nem büntetés.


DE persze a kaki-baj csak valami belső, mélyebb szomrúság, szorongás megnyilvánulása, és nyilván azt kell kezelni :( Szegény-szegény kicsik, akik anya nálkül nőnek fel :((( Próbáld pótolni szeretettel, törődéssel, amennyire lehet!

2012. ápr. 12. 18:28
Pszichológus!
2012. ápr. 12. 18:26

Kedves hoxázók!

Összetett problémával fordulok felétek.

Saját babám mellett két gyerekre vigyázom napközben. Édesanyjuk egy éve meghalt.

A kislány 2,5 éves, nyáron kezdem leszoktatni a pelenkáról.

A probléma a négy éves kisfiúval van. Egy önálló, de zárkózott gyereknek ismertem meg. Most már beszél hozzám, kis segítséggel öltözködik, fogja a kezem az utcán.

Úgy éreztem sínen vagyok vele.

Viszont egy két hete egyre több a kakibaleset. Az elején is volt, de akkor még ment a bilibe is, én pedig magamban ráfogtam a bébiszitterváltásra.

Viszont mostanában visszatartja, az oviban piszkálják, mert kakiszagú, ettől ideges, még inkább visszafogja. Nem szól, hogy kell, nem kakil a bilibe, ha látom rajta és ráültetem se. Csak bugyiba.

A kaki állaga jó, nem túl kemény, nem is folyós.

Jó evő, ez em gond.

Nem engedi, hogy kiszedjem. Sem én, sem az apja a közelébe sem mehet, viszont csípi neki egy idő után, és olyankor benyúlkál és mindent összekakiz :S

Mit tegyek?

Apuka olyan radikális dogokon gondolkozik, mint a pelenkázás.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook