Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kakebo japán határidőnapló. Ismered, használod, bevált? fórum

Kakebo japán határidőnapló. Ismered, használod, bevált? (beszélgetős fórum)

2014. szept. 24. 13:26

A cashflow szuper! Én a gépen egy régebbi típusú költségvetés exceltáblát használok, meg vagyok vele elégedve, és időnként újraellenőrzöm Gail Vaz Oxlade online budget worksheet-tel, csak a százalékok miatt, ez nem annyira részletes tábla, viszont azonnal számol, ha változtatok egy összegen, azonnal a kis táblázatban megjelenik, hogy az egészhez képest ez hány % és jó-e.


[link]

7. gribedli*** (válaszként erre: 6. - Michelle.r)
2014. szept. 24. 13:07
Ja, 35%ot én sem remélek, mert már nem vagyok szűz a családi költségvetésben:) Aki nulláról indít, előtte magasról tojt a pézügyeire, hónap végére elköltötte az összeset, annál esélyes a 35%, reálisnak tartom. Simán, csak mert leírni már eleve hozzájárul a kevesebb költekezéshez.
6. michelle.r (válaszként erre: 3. - Gribedli***)
2014. szept. 24. 12:08

Már megijedtem, hogy meg kell tanulnom japánul :o)).


Tetszik, én ezt használom:

[link]


viszont nincs mac-es változata, szóval lehet, hogy megsasolom ezt a kakebot.


35%-os megtakarítás? mission impossible :DDDD

2014. szept. 24. 11:37

A kép lemaradt:


[link]

2014. szept. 24. 11:37

Ez egy havi összesítés táblázat (spanyolul, de érthető, a malacka a pénz, a farkas a költekezés, aranyos)


[link]


Ez a hónap napjainak a táblázata, ahova nap mint nap beírjuk a költségeket. 4 féle költséget különböztet meg: túléléshez, fakoltatív, kultúra, extra.


[link]


Ez a kép a borító és a bal alsó sarokban egy másik táblázat, ahol a hó eleji összesítés van, vagyis bevételek és fix költségek (számlák, egyéb).

3. gribedli*** (válaszként erre: 2. - Michelle.r)
2014. szept. 24. 11:25

Ja, időközben megnéztem, hogy létezik-e magyarul, de sajnos nem. Viszont az enyémbe már tisztára beleszerelmesedtem, alig várom a 2015-öt!:))))


Tulajdonképpen az, amit eddig is csináltam, csak egész más, hogy a táblázatokat valaki már megcsinálta helyettem. Az is más, hogy ezt a legtöbben excelben vezetik (én is), viszont a füzetke visszaránt az irogatós korszakba:DDD Megtudtam még, hogy most már több modell is létezik, pl.nagycsaládos vagy tiniknek való, vagy szingliknek, mivel mindenkinek más-más kategóriákra van szüksége. De ezeket gondolom, csak japánoknak csinálják, a többi nyelven csak a standard elérhető.


Linkelek párat! Nagyon sokan már elkészítették a DIY változatot, nem nagy kunszt, az alapelveket figyelembe véve. Bevétel-költekezés, költekezés részletesen leírva, heti, havi, éves összesítés, mérleg. Plusz minden hónapban egy kis feedback, hogy az ígéreteket mennyire tartottuk be, sikerült-e félretenni, hol csúsztunk. Japán viszonylatban 35%-os megtakarítást vettek észre azoknál, akik Kakeboznak. Nem rossz;)))

2. michelle.r (válaszként erre: 1. - Gribedli***)
2014. szept. 24. 10:01
Még semmilyen, nem is ismerem, de köszi, utána nézek és megvitatjuk :)
2014. szept. 22. 12:09

Nemrég került a kezembe ez a határidőnapló, még tanulmányozom de már az első benyomásom is az, hogy fantasztikus. Állítólag a japcsik legkedveltebb notesze lett, pénzügyeket lehet benne vezetni, sok praktikus tanáccsal lát el és betölti a határidőnapló, naptár funkciót is egyben, természetesen japán vicces rajzocskákkal tarkítva.


Aki használta a tavalyit, az ideit, milyen tapasztalatai vannak?:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook