Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kacsahúspástétom-valaki tudja a receptjét? fórum

Kacsahúspástétom-valaki tudja a receptjét? (tudásbázis kérdés)


7. d345cbf72a (válaszként erre: 3. - Heagnes)
2010. júl. 27. 15:19

Ha esetleg még érdekel ilyen recept,nem tudom milyen gyakran kapsz kacsaszívet,nekem ez a recept jutott eszembe:


Majorannás kacsaszív receptjét ismerem csak:

Hozzávalók: Kb.70-80 dkg kacsaszív, 2 fej vöröshagyma,5 dkg zsír vagy olaj, 2 dl tejföl, 1 csapott evőkanál majoránna , egy késhegynyi törött bors, só ízlés szerint, egy kávéskanál liszt.

A kacsaszívet sózzuk be. Az apróra vágott hagymát a zsírban/olajban halványra pirítjuk, megszórjuk majorannával,rátesszük a besózott kacsaszívet, és fedő alatt,szükség szerint mindig egy kis vizet téve alá,puhára pároljuk.


Remélem ízleni fog.:-)

2010. júl. 27. 15:07

Ha még esetleg érdekel valakit, nem csak a fórum kiíróját(Dina2-t), akkor én ezt a receptet találtam, igaz nem tisztán kacsahúsból készül, de a neve az, hogy "Kacsahúsos pástétom".:-))


6 személy részére:

Előkészítés : 1 óra

Pácolás:48 óra


Hozzávalók:

1 kacsa,60 dkg disznóhús,25 dkg szalonna,25 dkg tarja,25 dkg csirkemáj,1 dl olaj, 1/3 l aszpik

Pácléhez:2,5 dl portói bor,5 cl konyak,7,5 dl fehérbor,3 kk. só,1 kk. bors, 2 kk. Delikát vagy Vegeta , 6 fej vöröshagyma,1 szál kakukkfű, 1 babérlevél.

Készítsük elő a páclét, majd darabokra csontozzuk ki a kacsát, vágjuk hosszanti darabokra és tegyük bele a páclébe.Vágjuk fel kockákra a disznóhúst, a májakat és a szalonnát,ezeket helyezzük el szintén a páclébe.48 órán át hagyjuk a pácban, majd csurgassuk le és olajban lassan pároljuk puhára. Ezután daráluk át az egészet, s készen is van a pástétom.

5. cirmesitompika (válaszként erre: 4. - Bódiné Anikó)
2009. febr. 23. 13:50
Ez tuti finom, én is néha csinálok, de csirkeszívből. Nyamiii.
4. Bódiné Anikó (válaszként erre: 3. - Heagnes)
2009. febr. 23. 13:37
felteszed pörköltnek a szívet,és amikor már elég puha, akkor teszel hozzá rizst, megszórod majorannával felöntöd vizzel,kb másfél annyival,mint a rizs mennyisége.
2009. febr. 10. 16:57

Sziasztok.Segítség segítség,a párom hozott haza egy tálca kacsaszívet.Tud valaki kacsaszíves receptet?hogyan kell elkészíteni?ha igen kérlek üzenj.köszönöm előre is.

legyen szép napotok


Mágnes

2008. szept. 29. 13:27

Szia.

Nekem van 1 kacsahúspástétom receptem, majd a délután folyamán felteszem a receptek közé. :)

2008. szept. 29. 13:19
Kacsahúspástétom-valaki tudja a receptjét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook