Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kacsaháj tisztítása fórum

Kacsaháj tisztítása (beszélgetős fórum)


2013. jan. 23. 19:36
Mártsd zubogó fforróvizbe .a tokok szinte kiugranak:-)
2013. jan. 23. 13:08
Igen, most vettem külön erre a célra egy szemöldökcsipeszt, de így is munkás:)
2013. jan. 23. 09:37
Az tény , hogy nagyon finom mindkttő. Sajnos olyan tokosan , pihésen árulják, órákig tisztitani kell , hogy ehető legyen.
2013. jan. 17. 10:29

Sajnos én is csak a darabonkénti kihúzással próbálkozom. Ezért igyekszem "tisztát" venni, mert utálom a rángatást.

Viszont tény, hogy nagyon jó a végeredmény:)

2013. jan. 16. 14:01
Én sem tudok okosabbat mondani, mint Rika58. Én is így tisztítom.
2013. jan. 16. 11:19
Köszönöm. Hát, nem hangzik túl jól:) Ezek szerint semmivel nem lehet ezt megkönnyíteni? DE azt tudom, hogy érdemes megszenvedni vele, mert mind a kacsazsír, mind a kacsatöpörtyű nagyon finom.
2013. jan. 16. 10:25

Nem irigyellek, nagyon sok dolgod lesz vele. A nagymamád, a parázzsal csak az ott maradt tollat, illetve a pihéket tudta eltávolítani, de a tokokat nem.Neked darabonként kell átböngészni a hájat, és estleg egy hegyes

késsel megvágod ott ahol a tok van, akkor talán kifordul.Jó munkát!

2013. jan. 16. 09:52

Sziasztok!


Tapasztaltabb háziasszonyok segítségét szeretném kérni. Kaptam egy jó adag kacsahájat, gyönyörű, friss, de nagyon sok darabban benne maradtak a tolltokok. egy ideje már szenvedek velük, némelyik könnyebben kijön, de a legtöbb nagyon mélyen ragaszkodik a bőraljához. Próbáltam késsel, csipesszel is, de nem az igazi.


Van valami hasznos tipp vagy módszer, amivel könnyebben és hatékonyabban ki lehet szedegetni ezeket?


(Nagyanyám anno az egész kacsát a parázs fölé tartotta, és leperzselte a tokokat, tollmaradványokat, de a hájdarabokkal ezt nem tudom megcsinálni...)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook