Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kacsa receptek! fórum

Kacsa receptek! (beszélgetős fórum)


14. Boszics (válaszként erre: 13. - Pné Veronika)
2009. dec. 27. 14:27
Köszönöm, de azóta már a kacsa el is fogyott:)
13. Pné Veronika (válaszként erre: 12. - Boszics)
2009. dec. 27. 09:27

Az "Így főzök..." naplómban benne van képekben az elkészítése. Meg tudod nézni. Konkrét hozzávalók nincsenek, de a folyamat ott van.


Kacsára meg egész kacsasütés van, a combokkal sem csinálom másképp. :-)

2009. dec. 24. 05:22

Szisztok!

Van 6 kacsacombom, a majorannás, fokhagymás, sós, borsos fűszerezés tetszik a legjobban. Leírnátok a teljes folyamatot? Sütőben vagy tűzhelyen süssem? A neten olvasgattam recepteket, de az egyik így a másik úgy javasolja..

Most készítek először kacsát, ezért kérnék segítséget:)

A párolt lilakáposztát hogy kell készíteni?

2009. dec. 23. 09:17
Köszönöm,megnéztem,de csak képet láttam.Én kacsamelleket vettem,nem egész kacsát.Tavaly egy mesterszakács receptjét követtem,de nem ízlett a családnak.Mindent úgy csináltam,ahogy írta.Fűgeborban pácolt kacsamell volt,burgonyafánkkal.
2009. dec. 22. 22:07
Nem találtam meg a beszélgetést, de az "Így főzök..." naplóm 971-979. bejegyzéseiben ott van, hogy én hogyan készítem. Van mellé kép is, ha gondolod, nézd meg.
9. d4b0dd2692 (válaszként erre: 2. - 9c8432d068)
2009. dec. 22. 20:01

Szia!

Tetszik a recepted,de én rozmaringos-narancsos kacsamellet tervezek.Mit gondolsz,a balzsamecet helyett tegyek narancslevet,narancshéjjat ill. fehérbort? Azért kérdezem,mert nem találtam konkrétan ilyen receptet. Krokettet vagy burgonyafánkot gondoltam hozzá.

2009. dec. 22. 15:33
Nem találom... :-(
2009. dec. 22. 15:21
Almát azért szoktak a kacsa hasába rakni, mert felszívja a kisülő zsírt. Ha csak egy kisebbet teszel bele, a ízén nem fog érződni. A párodnak meg nem kell tudnia mindenről ;-)
2009. dec. 22. 13:13
Ha van pataki tálad, akkor egyszerü dolgod van: tálat fél órára beáztatod, kacsa hasüregét füszerrezed, majd 1-2 almát cikkekre vágva betöltöd, kívülröl is beszórod (én zöldfüszeres ízvarázst használtam), ráteszel 3-4 rozmaringágat, rá a tál tetejét. Hideg sütöbe teszed, majd 200 fokon kb 4 órán át sütöd. Isteni volt! Az alma is!
2009. dec. 22. 12:49
oké köszi
4. Pné Veronika (válaszként erre: 3. - Ce32b49557)
2009. dec. 22. 12:47
MÁr írtunk az egyik fórumon a kacsáról, mindjárt megnézem neked.
2009. dec. 22. 12:43
Köszönöm szépen , ez nagyon jol hangzik. Bár nekem egész kacsám van , de biztos azt is meg lehet igy csinálni.
2009. dec. 22. 12:39

Kacsacomb rozmaringos mártásban – Hegedűs Gábor receptje



Az előző, hétköznapi, olcsó étel után írnék egy ünnepi fogást is. Sajnos méltatlanul keveset eszünk kacsát, van, aki csak étteremben rendel belőle, otthon nem mer hozzáfogni. A rozé kacsamellhez valóban kell egy kis gyakorlat, de egy kacsacombnak bárki nyugodtan nekiláthat. Nálunk is a feleségem főz általában, én csak ritka alkalmakkor veszem át a fakanalat, de egy kacsacombnak neki merek veselkedni. Bevallom, a köretként tálalt York Shire-i pudingot már nem én készítettem, de a közös munka meghozta a gyümölcsét, remek vasárnapi ebédünk volt.


Hozzávalók:


* Fejenként egy kacsacomb


A páchoz:

* Balzsamecet

* Friss rozmaring

* Fokhagyma

* Só, bors

* Babérlevél

* Olívaolaj


A sütéshez:

* Vörösbor

* Ha kaptunk a combhoz kacsahájat, akkor kacsazsír, ha nem, akkor libazsír

* Savanyított gyöngyhagyma


A combokon a hájat éles késsel, vagy pengével bevagdostam. Sóval, borssal, fokhagymával, és az apróra vágott rozmaringgal bedörzsöltem, ráöntöttem 1-1 kanál balzsamecetet, majd olajjal leöntve egy éjszakán át pácoltam. Másnap egy mélyebb serpenyőben felforrósítottam egy kevés zsírt, és gyorsan körbepirítottam a combokat. Mérsékeltem a lángot, felöntöttem vörösborral, beletettem a pácból a babérlevelet, és a pác sűrűjét (fokhagyma, rozmaring, kevés ecet) majd addig pároltam, amíg a hús majdnem elvált a csonttól. Ekkor levettem a fedőt, sűrűre főztem a szaftot, és beledobtam a gyöngyhagymákat is. A hagymának már öt percnél több nem kell.

2009. dec. 22. 12:33
Irjatok légyszi nekem olyan sült kacsa recepteket , amihez nem kell gyümölcs. A párom nem szereti a husokat gyümölcsl összerakni. Érdekelne még a rozmaringos kacsa receptje is , de csak olyat találok a neten amiben alma van. Köszönöm szépen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook