Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kabát gondok fórum

Kabát gondok (beszélgetős fórum)


2018. nov. 29. 15:54

A kínaikra most én is berágtam, pedig eddig nem volt rossz tapasztalatom.

3 dolgot vettem, kettő ebből sz@r. Persze a blokk nincs már meg:(

Megbíztam bennük. De ez most már innentől kezdve másképp lesz:)

20. birebora (válaszként erre: 16. - Lávli)
2018. nov. 29. 15:51
Jogos! Én sem hagynám.
19. birebora (válaszként erre: 9. - 82b19139c2)
2018. nov. 29. 15:50
Szerintem áll a 3 nap. Az auschanban is azt mondják, hogy 3 napon belül oda vissza, utána szakszervizbe. Mondjuk ez műszaki cikkre érvényes.
18. delbuk
2018. nov. 29. 13:19

A szavatosság az eladó hibás teljesítésért való felelősségét jelenti, ha a termék – a teljesítés időpontjában – nem felel meg a jogszabályban, vagy a szerződésben meghatározott tulajdonságoknak. Szavatosság csak a rejtett hibákra vonatkozik.

Az első lépcsőben kérheti a termék kijavítását vagy kicserélését, amelyek közül – főszabály szerint – választhat.

Árleszállításra és elállásra (amelyek közül szintén választhat) akkor van lehetősége a fogyasztónak, ha a kijavításra vagy kicserélésre – a lehetetlenség vagy az aránytalanság miatt – nem volt joga, vagy azt a vállalkozás nem vállalta vagy nem végezte el megfelelő határidőn belül, a fogyasztónak okozott jelentős kényelmetlenség nélkül.

Sem kicserélés, sem elállás esetén nem köteles a fogyasztó a terméknek azt az értékcsökkenését megtéríteni, amely a rendeltetésszerű használat következménye.

17. 12d083b51b (válaszként erre: 16. - Lávli)
2018. nov. 28. 11:01
Igen, az lenne a legtisztább üzlet. Én sem hagynám veszni.
16. Lávli (válaszként erre: 15. - 12d083b51b)
2018. nov. 28. 10:48

A műszaki kütyük külön kategória, de most azért is vagyok meglepve, mert még egy 5 ezer forintos szendvicssütőre is 2 év garanciát adnak. (jó, nem pénzvisszafizetésest, persze)


Továbbra is fenntartom, hogy egy drága bőrkabát (?), ha 20 perc alatt tönkremegy, akkor kérem vissza a pénzem.

15. 12d083b51b (válaszként erre: 14. - Lávli)
2018. nov. 28. 10:33

Hát ezt az u.n. "csere-szabatos" porszívót közel 10 ezerért nem kínaiban vettem, hanem magyar szaküzletben, és a gyártó által elkészített kis jótállási jegyen volt írva, hogy 6 napon belül adnak cserét.

Amit vettem, pontosan 6 hónap + 1 hétig bírta. Utána elköszönt!

14. Lávli (válaszként erre: 13. - 12d083b51b)
2018. nov. 28. 10:07

Szerintem (hálistennek) a vevők jogai nagyobb teret kaptak, mint ahogy régebben volt.

Én pl. a minap vittem vissza az Aldiba a lányomtól kapott szabadidő garnitúrát, kicsi lett ( :D ), kérdés nélkül adták vissza a pénzt.

A kínaiak csak azt hiszik, hogy bármit megtehetnek, pedig nem úgy van. És hát simliskednek is, élő példa rá a számológépes blokk.

13. 12d083b51b (válaszként erre: 4. - Lávli)
2018. nov. 28. 10:03
Garancia-jegyes műszaki cikkeknél még talán, de azoknál is egyre inkább csak "csere-szabatos", vagyis lóvét vissza nem adunk, válassz a pénzedért akármi mást.
12. hpetra22 (válaszként erre: 10. - Globus)
2018. nov. 27. 17:56
Amcsi filmekben mindig így mennek a csajok esküvőre :) A címkét meg elrejtik belül.
11. Lávli (válaszként erre: 10. - Globus)
2018. nov. 27. 17:33

Én is csak úgy gondolom, hogy egy kabátnak rejtett hibája, ha 20 perc után leesik az összes gombja és a szőrme gallérja.

Elképzelni se tudom, hogy lehet, de az tuti, hogy visszavinném, hogy kenjék a hajukra az összes kabatjukkal együtt.

A 3 napot azt hiszem valahol olvastam. A netes rendelésnél még tán 14 nap az elállási jog. Majd valaki kiguglizza.

10. globus (válaszként erre: 4. - Lávli)
2018. nov. 27. 17:05
Szerintem ez furcsa... ha pl. lagziba szeretnék egy ruhát, megveszem pénteken, szombaton viselem, hétfőn visszavihetném az üzletbe? A 3 napos garancia rejtett hibás termékekre vonatkozhat. De csak gondolom, amúgy fogalmam sincs.
9. 82b19139c2 (válaszként erre: 4. - Lávli)
2018. nov. 27. 16:49
Miért? Miért van ez még mindig köztudatban? 19-20 éve megszűnt törvény és még mindig nem tudott kikopni az emberek fejéből.
2018. nov. 27. 15:42

Ne engedd, hogy lerázzanak!

És ne vásárolj többet kínai boltban. 😯

7. 45ba38a594 (válaszként erre: 4. - Lávli)
2018. nov. 27. 15:39
Sajnos a kínai üzletekben nagyon nem így működik (tapasztalatból írom) de ha megvan a blokk (én mindig kapok blokkot) és elég határozott a fellépés akkor van esély arra, hogy visszakapja a pénzt, de kínai boltja válogatja. Van olyan, hogy csak levásárolni engedi az összeget.
2018. nov. 27. 14:24

Valóban csak azon múlik, hogy van-e róla pénztárgépből származó blokkod. Azért írom így, mert nálunk az egyik ilyen üzlet leginkább a pénztárgép mellé rakott számológép által kiadott gépszalagot nyomja a vevő kezébe. Olyankor meg se nézzük (leginkább) hogy mit kaptunk. De azon se a cég neve, sem adószáma, sem az, hogy mit vásároltál...

Ha van pénztárgépes blokkod, akkor sem kötelesek a pénzt visszafizetni, de másfajta árura (cipő, táska, stb.) levásárolhatod az értéket.

Ha még ezt sem engedik, akkor kérd a vásárlók könyvét!

2018. nov. 27. 14:15
Köszönöm,megpróbálom... szombaton vettem, tényleg azért dühít annyira,mert csak addig volt rajtam míg bejöttem a munkahelyemre és haza mentem benne.tetszik is, csak valószínű a többi is ilyen minőség akkor meg semmi értelme a cserènek.az ember azért nem 4napra vesz kabátot
2018. nov. 27. 14:04
Szerintem 3 munkanapon belül minden üzletben kötelesek visszaadni a vételárat, ha nem akarsz cserét és ha megvan a blokk.
3. 4349951813 (válaszként erre: 1. - Számpán)
2018. nov. 27. 14:03
Ha a blokk meg van,akkor van esèlyed.
2018. nov. 27. 14:02
Próba, szerencse. Légy határozott, van rá paragrafus, kered meg, azzal érvelj!
2018. nov. 27. 13:58

Sziasztok!


Ha szombaton vásároltam egy kabátot a kínai üzletben és 3.ik alkalommal, hogy rajtam volt,kb 20 percet összesen,mennyi az esély, hogy visszakèrhetem az árát?(gombok sorban szakadnak le,a szőrme prèmet már nem tartja semmi,az összes gumi leszakadt ami tartotta)bőr kabátról van szó,varrni sima tűvel nem tudnám és nem is szeretném, ahhoz elég drága volt. Cserét nem szeretnék,mert valószínű a többi is ugyan ilyen silány minőségű. Van rá esély vagy lehetetlen,meg se próbáljam inkább?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook