Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jutalmazás, büntetés.Kíváncsi lennék arra, ki hogyan jutalmazza és bünteti gyermekék? Szükség van-e rá? fórum

Jutalmazás, büntetés.Kíváncsi lennék arra, ki hogyan jutalmazza és bünteti gyermekék? Szükség van-e rá? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
17. ffbce15349 (válaszként erre: 7. - Babetthopp)
2009. nov. 19. 10:23
de csak akkor kell dicserni,ha pozitiv dolgot csinalt!ugye?vagy tevedek?????
16. hancsalean (válaszként erre: 11. - Babetthopp)
2009. nov. 19. 10:23
Nem nevelem egyedül Őket.
15. ffbce15349 (válaszként erre: 5. - Olivi)
2009. nov. 19. 10:22

ezzel sajnos nem tudok teljes mertekben egyet erteni...

a munkambol adodoan merem,ezt kijelenteni..[ovono vagyok]


a gyerekek,azert gyerekek,hogy hibazzanak",csintalansagot kovessenek el..es bizony a negativ tetteiket nem lehet dicserni...de MEG KELL MAGYARAZNI NEKIKmiert is rossz az ,amit csinaltak.Nekik meg alakult ki a helyes itelokepesseguk!Ha soha nem tiltanak meg nekk semmit,akkor hol van a neveles????????Akkor nem lenne szukseg szulokre!!!!!!!

Egy 3eves gyerekkel is lehet es kell beszelni...nincs olyan,hogy ugy sem erti meg.Ha az o szintjen mondjuk el a hibait,akkor biztos megerti!!!Persze a nevelest igy kell elkezdeni...ha mar 3-4evesen beszelunk a gyermekunkkel a problemakrol,akkor 25-40evesen is tudunk beszelgetni veluk,mondjuk egy kave mellett...

mi az oviban egy tea mellett szoktuk megvitatni a dolgokat,igy azt erzik,hogy felnott szamba veszem oket,hisz anyaek is kaveznak,mig beszelgetnek:))

hiddjetek el bevalik:)!!!!!!!!

14. babetthopp (válaszként erre: 12. - A900f63755)
2009. nov. 19. 10:21
Ez egy nagyon jó megoldás, mert látja is vizuálisan kapja a dícséretet, nem "csak" szóban! ez sokat segít! Persze a fekete pont ugyan ilyen hatásos. Én is használom ezt és igen mélyen érinti a fiamat a dolog. :)
13. hancsalean (válaszként erre: 8. - Eddit)
2009. nov. 19. 10:21
Mivel minden eset és gyermek más, ezért mindenki tapasztalatára és véleményére kíváncsi vagyok. Azért sem írtam élettkort, mert szívesen írna ide esetleg azon kívül is bárki. Beszélgessünk...:)
2009. nov. 19. 10:18

Nálunk újabban a "kapsz egy csillagot" jött be.Ha valaki egész nap jó, akkor kap egy piros csillagot, ha rossz volt akkor feketét.

Hihetetlen, hogy mennyire tud rájuk hatni ez a dolog.

Van egy A4-es lapunk, felül a nevek, alá pedig rajzolgatjuk a csillagokat :-)

11. babetthopp (válaszként erre: 6. - Hancsalean)
2009. nov. 19. 10:18
Egyedül neveled? Ha nem vagyok indiszkrét..
2009. nov. 19. 10:17

Sztem minden gyerekhez más-más út vezet. Nekem 4 van, mindegyiket másként kell kezelni.. a fiam érzékenyebb típus, ha "szúrósan" nézek rá, neki az is elég a fegyelmezéshez, de legtöbbször elég neki mondani, elmagyarázni valamit, nagyon szófogadó kisgyerek. Büntetni szinte sosem kell, akkor is elég, ha a szobájába küldöm.

Az egyik lánykám pont az ellentéte (bár igaz, most épp kiskamasz), nála sokszor nehezen lehet elérni a dolgokat, szeret ellentmondani. Néha előfordult, hogy rá kellett csapnom a fenekére...büntetni őt sem igazán szoktuk, ha nem akar leckét írni, akkor addig nem csinálhat mást, amig nincs kész. Nem nézhet Tv-t, vagy nem mehet le játszani, de azt hiszem, ez nem büntetés. Nála a jutalom az, ha bármilyen programot kettesben csinálunk vele. Nagyon szeret a középpontban lenni, és imádja, ha vsak vele vagyunk, a tesói nélkül :). A nagyok már 15-16 évesek, komoly büntik nincsenek, csak nevelgetések. Pl. Ha nem jönnek fel időben, akkor amennyit késtek, annyival korábban kell feljönni másnap. Vagy ha rondán csinálják meg a házimunkájukat, újra kell (pl. mosogatás).Sok dicséret, ha sokat segítenek (maguktól!), akkor szoktak 200-500 Ft kapni.

Bocs, hogy hosszú lett :))

2009. nov. 19. 10:17

Én se vagyok híve a verésnek, sajnos azonban néha eljár a kezem. De egyszer csattan, ált. a kezére szoktam ráerni, mikor már vagy századjára szólok rá. De persze próbálom kerülni, mert nem ez a megoldás!!!

Le szoktam szidni, ha olyat csinál, mert egy gyereknek tudnia kell a határokat. Szoktam is mondani neki, hogy most szomorú vagyok és haragszom, amiért nem viselkedik okosan.

Viszont ha jót tesz, sokkal jobban megdícsérem, mint mikor rosszaság miatt szidom. Huhh, ez így hülyén hangzik, de remélem, értitek, mit akarok mondani!!!

Persze ő még csak 2éves, de már felfogja, mi van. Ha aznap túlnyomóan jó volt, főleg úgy, hogy sokfelé voltunk és azt hittem, nem fogja jól viselni, este lefekvéskor megdícsérem, hogy nekem milyen okos nagylányom van. :)

Soha nem alszunk el anélkül, hogy átöleljem, megpuszilgassam és elmondjam neki, hogy ő a világon a legfontosabb nekem.

Alapjában véve kiegyensúlyozott, mosolygós leányzót nevelek, akire büszke vagyok!


Épp most megy a mesecsatornán a Fifi, és épp panaszkodik Csigu, hogy őt soha senki nem dícséri meg, mindig csak szidják... :)

Témába vág! :D

8. eddit (válaszként erre: 2. - Hancsalean)
2009. nov. 19. 10:16
Egyébként ez teljesen életkorfüggő...pontosítanod kellett volna, melyik korosztály érdekel leginkább.
2009. nov. 19. 10:15
Én jártam pszichológusnál a kisfiammal és ő a jutalmazás technikáját javasolta. Táblázatos módszert ajánlott, melyben a kitűzött feladatok elvégzése után jutalmazni kell, az előzőleg megbeszélt jutalommal.
2009. nov. 19. 10:14

Dícsérni én szavakkal szoktam, a jutalma a kitartásáért, figyelméért vmi olyan dolog, amit előtte megbeszéltünk. Lehet ez egy pez cukor is, vagy egy matrica. Hihetetlenül örül neki attól függetlenül, hogy máskor is megkapja.

A büntetéssel hadilábon állok. Vannak olyan dolgok, amiket hiába beszélünk meg százszor, másnap ismét előjön. Azért csak nem dícsérhetem meg...

Idáig úgy működött, hogy a kedvenc játék szekrénybe került legalább 1 napra, vagy ha a két testvér összeverekedett, a "gondolkodó" székre kellett ülniük. 5-10 perc csodákra képes. De mi van a daccal? Mi van, ha másnak nem fogad szót? Mondjuk az iskolában a tanárnőnek? De nekem igen.

2009. nov. 19. 10:03
Dicsérni, dicsérni,dicsérni!
2009. nov. 19. 10:03

Amennyiben a büntetés nem testi fenyítés, úgy hasznos lehet...nekem nem nagyon volt erre szükségem, mert mindent meg tudok beszélni a gyerekkel...nem kellett se büntetés, se zsarolás, se verés...ez utóbbit mélységesen elítélem, nem tartom megoldásnak.

Jutalmazás: én próbálom meglepni azzal amit szeretne, ha valami nagyon jót tesz :)

2009. nov. 19. 10:02
Különböző emberek, más és más véleménnyel vannak erről. Szakemberek közt is eloszlik a dolog. Szülők, nagyszülők, pedadógusok, gondozó-illetve óvónők. Ki, hogyan csinálja?
2009. nov. 19. 10:00
Gyermekét, elnézést.
2009. nov. 19. 10:00
Jutalmazás, büntetés.Kíváncsi lennék arra, ki hogyan jutalmazza és bünteti gyermekék? Szükség van-e rá?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook