Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Jujj cukorbeteg lett a lányom fórum

Jujj cukorbeteg lett a lányom (beszélgetős fórum)


5. c1e9612cd3 (válaszként erre: 4. - Bri*)
2010. okt. 14. 19:51
azért már eléggé elterjedt dolog ez az inzulinpumpa, kétlem, h az orvosok ne ismernék. Az, h maguk a betegek miért nem tudhatnak róla? Talán azért, mert csak olyanok kapnak, akik megbízható betegek, vagyis rendesen járnak kontrollra, tartják a diétát rendesen, és helyesen adják az inzulint. Azoktól meg, akik nem, de megkapták annó, egyenesen visszaveszik. Nálunk legalábbis...
4. Bri* (válaszként erre: 3. - C1e9612cd3)
2010. okt. 13. 13:18
Tudom, hogy nem azonnal adják. Meg van a maga procedúrája. Csak azér írtam, tudjon róla, hogy van ilyen lehetőség. Sok cukorbeteg (sőt sok doki) azt sem tudja, hogy van.
3. c1e9612cd3 (válaszként erre: 2. - Bri*)
2010. okt. 12. 17:08

hát, azért az inzulinpumpát nem egyből kapja az illető. Először meg kell tanulnia a szülőknek is, és a gyereknek is a diétát, és az inzulint is helyesen alkalmazni. Egyébként, ezt én se értem, h mi a helyzet, most mi van? Nálunk a friss diabosok addig haza se mehetnek, amíg meg nem tanulnak helyesen cukrot mérni, a szülő ch-t számolni, a diéta menetét, a glukagon, és az inzulin hatásait, atb. Folyamatos oktatás van az egész családnak, beleértve a nagyszülőket is, és mindenkit, aki időt tölt a gyerekkel, h mindenki tudja, mikor, mi a teendő....

Hol diagnosztizálták ennél a ygereknél a diabetest????

2. Bri* (válaszként erre: 1. - Kallaid)
2010. okt. 12. 12:53

Ahol diagnosztiálták a betegségt, nem ajánlottak dietetikust? Mindenhol van, el kellett volna küldeniük.

Mennyi idős a gyereked? Nagyon ajánlom az inzulinpumpát!

2010. okt. 11. 20:25
pénteken kiderült a cicám miért van olyan sürün roszul.ismeretlen a cukorbeteg diéta számomra nagyon aggodom érte ésmindenki mást mond miket lehet és miket nem ennie...jujjj

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook