Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jövőre kistesót szeretnénk fórum

Jövőre kistesót szeretnénk (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. szept. 21. 11:23

Sziasztok. :)

Aki, akik tervezik a babókát, de még nem jött össze nekik, vagy most vannak rajta, azokat szeretettel várunk az alábbi klubban:

'Gyere már gólyabácsi, avagy...'


Itt segítőkész, támogató barátokra találsz. :)

100. d0b7178f40 (válaszként erre: 98. - Petra523)
2010. szept. 18. 16:59

Szia

Tegnap eljutottam a dokihoz.Minden rendben van, és nem mutatta meg, hogy fiú vagy lány.Hátat fordított mindenkinek. Az újacskái megvannak szépen. az ülőmagassága 6,2 cm a fejkörfogat 2,1 cm.

Talán 4 hét múlva meg fogjuk tudni.

A toxoplasmát meg kell ismételni, mert magas lett.

Mondtam a dokinak, hogy van macskánk.

Azt mondta nem gond. ismételjünk.

Egyébként minden rendben. Csak a fiam beteg.

Hörgőgyulladás.

Sajna.

99. petra523 (válaszként erre: 96. - Manóka80)
2010. szept. 9. 20:59
Szia! Szerintem, ha esetleg korai lenne még a terhességed, akkor mindenképp érdemes reggel tesztet csinálnod, akkor a legmagasabb a HCG szint. Viszont a két hónap elég sok idő, azt már illene kimutatnia a tesztnek a nap bármely szakában. Máskor mindig szabályos szokott lenni a ciklusod? Nem lehet, hogy idegesség, vagy valami más játszik közre? Szorítok, hogy baba legyen a dologban. :)
98. petra523 (válaszként erre: 97. - D0b7178f40)
2010. szept. 9. 16:32

Szia!!!

Beszéltem azóta a dokival, és kiokosított, hogy ez azt jelenti, hogy pajzsmirigy-gulladásom van (az az eredmény most is rossz lenne), de nincs alulműködésem, ezt jelent a másik eremény, ami az elsőnek a részletezése. Viszont havonta kell nézetnem, mert ha alulműködésem is lesz, akkor kell majd gyogyót szednem. Szóval simán tűpárna leszek a 9 hónap végére:)))

Én a terhesség előtt 1-2 hónappal 65 kg voltam, 6 hetesen 63,5, legutóbb 64 kg. Ez a legutóbb úgy 2 hete volt, azóta nem mertem ráállni, mert kezd visszajönni az étvágyam...:))) Amit híztam, azt tuti mind a hasamra, már csak kismamagatya jó rám. Sztem az előző terhesség után nem maradt izom a hasfalamban, mert nagyon feltűnően sokat nőtt a hasam, ahhoz képest, hogy 13 hetes vagyok. Neked gyorsabban nő, mint az első babás korszak alatt?

Na megyek, viszem usziba a csajszimat, majd este viszanézek.

97. d0b7178f40 (válaszként erre: 94. - Petra523)
2010. szept. 9. 13:35

Hát szióóóóóóóóóó

Az eredményemről annyi, hogy nem lett bejelölve a papíron, és nem csinálták meg. Így nem a labor hibázott. Most mehetek újra a vas miatt.

A kívánásról annyit, hogy az első a koviubi volt..

Most a kenőmájas. De csak a sima.

Mennyit híztál eddig?

Én a 8. hétig 80 dkg-ot.

De a csípőmön és a melleimen veszem észre a legjobban.

A nadrágok szűkek, és melltartó kell mert olyanok mintha le akarnának szakadni.

Az eredményed miatt kérdezd meg a dokit. Mert ez nem stimm, hogy az első abszolút rossz, a második meg tökélete??

Ez nem igazán jó.


na megyek elpakolok a fiacskám

2010. szept. 9. 09:04

Sziasztok!


Képzeljétek már lassan 2 hónmapja nem jöt meg.Tesztet múlt héten csináltam napközbe,negatív.Mit csináljak?Várjam a menzit vagy csináljak megint tesztet,de most reggel?

2010. szept. 8. 20:42
Sziasztok! Hogy vagytok? Mi nagyon jól, ma láttam a gyönyörűmet, minden rendben van vele. Kértem róla képet, ha be tudom scannelni, majd felteszem ide is.
94. petra523 (válaszként erre: 93. - D0b7178f40)
2010. szept. 1. 08:28

Tiszta vicc, hogy elrontották az eredményedet, és nem írták rá a vas értékét. A tegnapi eredményem után az is megfordult a fejemben, hogy lehet, hogy elcserélték elsőnek az eredményemet. Vagy mitől lett most midnden teljesen jó?

Tényleg, Te kívánsz már valami kaját? Én most a kakaóért és a szőlőért vagyok megbolondulva, pedig alapjából egyik sem a kedvencem.

93. d0b7178f40 (válaszként erre: 92. - Petra523)
2010. aug. 31. 16:05

Szia


Most a hormonháztartásod fel van borulva.

Én is a belgyógyászaton úgy jártam, hogy magas a vérnyomásom.130/94.És annyit mondott adokinő, hogy zért nem kér vissza kontrollra, mert látja a kiskönyvemben, hogy nem szokott magas lenni.Meg vigyázzak a koffeinnel.

Na ennyit a laborról is.

Ja és vetethetek újra vasr vért, mert hiába lett megkérve és levéve, nem írták ki az eredményét, és a védőnőmet meg még fel kell hívni, hogy tudott-e valamit rendezni, vagy kell újra vetetnem???

vigyázz magatokra.

92. petra523 (válaszként erre: 91. - D0b7178f40)
2010. aug. 31. 15:46
Most minden határértéken belül van. Anti TPO nincs rajta, hanem állítólag annak valami részletesebb összetevői, vagy mi a szösz. Nem igazán értem a dolgot, a lényeg az, hogy ebben nincs semmi eltérés, pénteken reggel meg hívom a dokimat, hogy akkor most mi van. Sztem minden ok, biztos csak ijesztgetni akart a picur (fő a + hozzáállás):))
91. d0b7178f40 (válaszként erre: 90. - Petra523)
2010. aug. 31. 14:59
na milyen lett az eredményed???
2010. aug. 30. 19:14

Ma reggel voltam megint vérvételen, holnapra lesz eredmény. Kíváncsi vagyok, változott-e valamit.

Hogy vagytok? Nekem kicsit nyomott lett a hangulatom ettől a hidegfronttól.

89. d0b7178f40 (válaszként erre: 88. - E3e8ab07a5)
2010. aug. 28. 14:48

Látod, miket meg nem tud az ember????

szép napot mindenkinek....

2010. aug. 28. 07:37

Jó reggelt!

Petra nem lesz gond, barinőmnek is alulműködik a pajzsmirigye, ő is végig gyógyszerezett terhessége alatt, meg a kislányát is vitte már vizsgálatra mert nőágon öröklődik talán.

húúú, ez a pisi dolog nem semmi, én sosem így csinálom, na de majd legközelebb, most hogy már így kiokosítottatok...

2010. aug. 27. 20:31

Hát az Emma az biztos.DE fiúról csak elképzelések vannak.Nincsen konkrét.

Holnap bővebben írok, mert most éppen bagettet és kenyeret sütök.


pusz

86. petra523 (válaszként erre: 85. - D0b7178f40)
2010. aug. 27. 20:21
Köszi a biztatást! Te hogy vagy mostanában? A fáradtság kezd elmúlni? Tényleg, ti néven gondolkoztatok már? Nekem lánynév ötletem több is van (most épp Lara), de ha fiú lesz???
85. d0b7178f40 (válaszként erre: 84. - Petra523)
2010. aug. 27. 18:20

Mi amikor a kórházban így szoktuk csinállni a betegeknek.

Ennél egyszerűbben nem lehet. Ja nem azért mert felvágjak, de nagyon sokszor a doki, csak odadobja, hogy középsugaras vizeletet kér. Szerencsétlen betegnek meg nem mondják el, hogy Te ezt így és így kell csinálni.

Szóval hajrá hajrá és fel a fejjel.

puszi

84. petra523 (válaszként erre: 83. - D0b7178f40)
2010. aug. 27. 13:07

Ez jó ötlet, végülis az ugyanolyan tisztálkodás majdnem, mint a zuhi.

Köszi, remélem én, hogy ha nem is tökéletes, de valamivel jobb lesz. Mindegy már, csak tudnám az eredményt, hogy ha kell, akkor minél hamarabb el lehessen kezdeni a kezelést.

83. d0b7178f40 (válaszként erre: 82. - Petra523)
2010. aug. 27. 08:49

Drágám fel a fejjel. Veszel egy popsitörlőt, mielőtt pisilni kezdesz megtörlöd a "nenédet" é egy kevés pisit kiengedsz. Aztán a nagyajkakat széthajtod és pisilsz egy pohárba. Nem nagy vaszisz csak figyelj oda.

Én is vagyok vele úgy, hogy mintha szét akarna robbanni a hasam alja, ha nagyon kell pisilni.

De ha ezt kéri akkor ezt kell vinned.


szorítok, hogy a következő eredményed jelentősen jobb legyen.

2010. aug. 26. 22:19

Sziasztok! Most értem haza a dokitól (éjszakai műszak:))). Hétfőn megyek megint vérvételre, aminek pénteken kell majd az eredményéért telefonálnom. Valszi pajzsmirigy alulműködésem és gyulladásom van. Az a gond, hogy az Anti TPO értéke, ami normál esetben 0-9 között van, nekem 527,3 lett. Ha megint ilyen vacak lesz, akkor valószínű, hogy hormont kell szednem. Állítólag nem fog problémát okozni, csak folyamatosan figyelni kell majd.

A vizeletemben sem tetszett a dokinak valami, (az volt a másik rossz érték) ezért azt is ismételni kell. Amin nagyon jót nevettem nála, hogy ezt úgy kell csinálnom, hogy reggeli első középsugaras vizelet zuhanyzás után! Megkérdeztem, hogy ezt ugye nem gondolja komolyan, merthogy én a reggeli első vizeletemmel épphogy el szoktam érni a wc-ig, nemhogy még le is tusoljak előtte. Basszus, mostanában elég, hogy arra gondolok, hogy folyik a víz, máris pisilnem kell, nem még reggel, amikor arra ébredek, hogy már futni kell... Szóval, erre nagyon kíváncsi leszek:)))

81. d0b7178f40 (válaszként erre: 79. - E3e8ab07a5)
2010. aug. 26. 13:49

hajrá hajrá.

Sok sikert.

A vérvételed akkor jobb mint itt.Itt még mindíg a szőlőcukros víz a menő.

Tiszta őskövület.

Ja poén.

Tegnap mondtam a páromnak, hogy menjen be a laborba és kérje el a papírokat.

És szegényemnek megtiltotta a laboros csaj, hogy megnézze.

És annyit mondott, hogy akkor is megnézi.Ha már egyszer tőle van a gyerek akkor talán a véreredményemhez is köze van.

Ezt a cirkuszt.......

De ezalapján bárki kikérheti a papírokat aki tudja esetleg az adataimat.

Szép napot

Megyek teregetni.

A tökcsősz alszik.....

80. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 75. - Petra523)
2010. aug. 26. 13:35
Vérvételen ne izgulj, kismamáknál nem az a határérték, mint egyéb esetekben, tehát a papíron lévő min-max adatokat most nálunk nem lehet alapul venni.
79. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 77. - D0b7178f40)
2010. aug. 26. 13:34
Köszi csajszi! Szilvát én is eszem, meg tartok csak gyüminapot is,, élvezem, mert ha gyümölcsöt eszem, nincs semmi bajom, nem ég a gyomrom stb... Lehet megpróbálom a szilvát tejjel, mondjuk reggel, tejeskávéval, hm... de nem holnap, mert holnap vérvétel, zsemle, tejes, majd szombaton.
78. d0b7178f40 (válaszként erre: 75. - Petra523)
2010. aug. 26. 08:30

Nyugalom. A doki meg fogja mondani mi a helyzet.

Én az AFP eredményemmel voltam így. Itt nem jónak mondták, egy aggodalom amíg le nem mentünk Pécsre, mert ott vizsgáltak meg. És annyit mondtak, hogy mi a fenének jöttem mert az eredmény jó, csak fiatalabb a terhességem a számított időpontnál.

Úgyhogy nyugi.

A terhesség elég nagy változásokkal jár. Ezt már Te is tudod.


Írj majd ha hazajöttél, hogy mit mondott a dokid.

Szorítok, hogy minden rendben legyen.

szió

77. d0b7178f40 (válaszként erre: 76. - E3e8ab07a5)
2010. aug. 26. 08:26

Szió


Sajnállak a székrekedés miatt. Én szilvával orvosolom. Van szilvafánk, és onnét eszem korlátlan mennyiségben.És ha még megküldöm egy pohár tejjel akkor meg aztán tuti a siker.És főztem lekvárt is belőle.Télre.

Sok zöldséget eszek még, próbálok minnél rostdúsabban enni.

Hála a jó égnek kiállt a görcsöm.Apa tegnap lemaszírkállta. De egész nap ezzel járkállni, hát nem volt olyan hú de jó.Magnéziumot szedek folyamatosan.És terhesvitamint.


Én tartok tőle, hogy hiába vagyok rosszul és hanyadt homlok más a terhességem mint az előző, ez a kics csimbók is fiú lessz.És a párom anyukája tisztára le lessz akkor lombozva.Bár én bízok benne, hogy lány.De majd meglátjuk.Az első számú dolog ami fontos, az egészség.

A többi másodlagos.



Legyen szép napod!

:-)

2010. aug. 26. 06:57

Sziasztok!

Jajj, oooolyan jó olvasni, hogy egyre többen babásodnak és egyre több kistesó születik jövőre!

Mindenkinek szuper, és könnyű babavárást kívánok, babonából nem gratulálok előre.

Az én terhességem is teljesen más mint az első, de azt hiszem erre mondják, hogy nincs két egyforma. 12. hétig aludtam volna, most már jobb, de talán hamarabb fáradok, mint Levivel, de ezen sem csodálkozom, most van egy kis személyi edzőm, aki minden időmet és energiámat leköti, pedig vele dolgoztam 6 hósig, de nem fáradtam el annyira mint most. Alvás borzalom... mikor fogok végre egy jót aludni????!!! Talán ha öreg leszek.... :D

Most töltöttem a 21. hetet és úgy néz ki ismét kisfiút kapunk :D.

Petra biztos nem lesz gond a vérvétellel, Tobzocska én is Petra véleményén vagyok, Magnézium, meg olajos magvak, aszalt gyümi, állítólag ezek is jók. Esetleg valakinek ötlet székrekedésre, Tamarin lekvártól lassan már hányok, és nem is hat mindig!

Mindenkinek nagyon szép napot!

75. petra523 (válaszként erre: 74. - D0b7178f40)
2010. aug. 25. 21:33

Remélem, azért minél hamarabb elmúlnak a kellemetlen tüneteid. Nem lehet, hogy a görcsölés magnézium hiány miatt van? Nekem, mikor az előző terhességnél ilyen volt, a magnézium hatására helyrejött.

Én most a vérvétel eredményén akadtam ki egy kicsit, mert két érték is sz#r lett, de szerencsére holnap megyek a dokimhoz, és megkérdezem tőle, hogy ez miért lehet. Az asszisztens, aki kiadta a leletet, azt mondta, hogy valószínűleg nem stimmel a valami a pajzsmirigyemmel. Remélem, nem lesz gond, egy kicsit aggódok...

2010. aug. 25. 07:43

Szia


Nálam teljesen más a két terhesség.

Még magamat is másképpen látom.

Az első terhességemnél a világot össze tudtam melózni.6 hónapig aktívan dolgoztam is.De amikor a dokim meghallotta, hogy vegyszerek is vannak a közelemben, bár nem közvetlen érintkezek velük, de belélegezhetem bárhol a gyáron belül, már ki is írt.Nem kockáztatott.

És onnéttól táppénzen voltam.

Mostmeg még az itthoni munkákat is csak tologatom, mert a derekam fáj nagyon sokat, meg úgy érzem magamat, mint akit agyonvertek. És hiába próbálok minnél fittebb lenni, nem megy.

Hába "alszom" végig az éjszakát, sokat fészkalódok,reggel amikor felkelek a gerincem sokat fáj.

Ma meg még ráadásul a az egész bal lábam görcsöl.És hiába masszírozom.Nem akar kiállni.


Szóval semmi sem ugyan az.

Szép napot

73. petra523 (válaszként erre: 71. - D0b7178f40)
2010. aug. 24. 22:03

Szia! Ne haragudj, hogy csak most válaszolok, de ma értünk haza a nyaralásból, eddig nem voltam gépközelben. Én szerencsére most is mázlita vagyok, mint a lányommal voltam, néha émelygek csak, de nem szoktam rosszul lenni. Kb 2 hete volt egy napig nagyon gáz, akkor a wc-t is meglátogattam, de hál' istennek gyorsan elmúlt.

Engem a fáradékonysággal kapcsolatban az bosszant nagyon, hogy napközben sokszor érzem, hogy hulla vagyok, mégis mikor este ágyba kerülök, nem bírok aludni. A lányommal ez anno nem volt. Vele is fáradt voltam, de ha lefeküdtem este 8-kor, simán aludtam reggelig...

Amúgy miből gondoljátok, hogy lány? Mármint az ételeken kívül? Sztem nekem is az lesz, nem tudom miért, de 99 %-ra így gondolom. Egyrészt ezt érzem, másrészt teljesen olyan, mint az előző babás korszakom. Megint előtört a jégkrém-mániám, a chipseket, sósakat pedig abszolút nem kívánom. Ja és világéletemben pattis volt az arcom, de most aztán... Állítólag a lányok veszik el az anyjuk szépségét:-) Hát majd meglátjuk. Én kislányt szeretnék, a férjem fiút, de persze édes mindegy, csak legyen egészséges, mint a makk:)))

2010. aug. 18. 08:18

Sziasztok!


Látom mennyi kistesó jött össze.

Én még várok októberig és aztán indul a projekt gőzerővel.Remélem legkésőbb decemberbe 2 csíkos lehetek.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook