Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jövendőbeli kismamák fórum

Jövendőbeli kismamák (beszélgetős fórum)


2015. febr. 15. 18:37

Kedves Leendő kismamák,

Nagy kérdésem volna. Van-e esetleg valakinek tapasztalata a Péterfy kórház nőgyógyászaival kapcsolatban? Én szeretnék találni egy megbízható orvost, mivel babát szeretnénk a férjemmel, de sajnos folyamatosan elkapok valamit, már kétszer kezelt sztk-s orvos, de sajnos a probléma fennáll, amig nem vagyok jól, nem szeretnénk belefogni a babaprojektbe. Tapasztalat, hogy kit ajánlotok? És mennyibe kerül a terhesség, szülés? Köszi a válaszokat!

2015. febr. 14. 19:02
szerintem még adj egy kis időt a havidnak, fogamzásgátló után megesik, hogy kimarad egy hónap is akár :) mikor kezdenétek el próbálkozni a babóval?
2015. febr. 10. 18:19
Olyan jó lenne ha már a pocimba lenne. Szerencsére én nem stresszelem magam ez miatt. Úgy is sodor az élet, vagyis ha jönnie kell akkor jönni fog a kis csöpség. :)
12. Ludmilla1986 (válaszként erre: 11. - Regina092)
2015. febr. 10. 17:30
Szerintem még adj időt magadnak, 7,5 év után idő kell mire újra rendeződik a ciklusod. Persze ha egy pár hétig nem jön meg mindenképpen keress fel egy nőgyógyászt, mert v.kinek gyógyszeres segítséggel jön meg, majd ez után rendeződik.
2015. febr. 10. 17:25
Sziasztok. Én még csak január 5-én hagytam abba a fogamzásgátló szedését, ezért még nem vagyunk elcsúszva nagyon. Csak a baj az, hogy azóta még nem jött meg. Szombaton kellett volna, és még semmi. 7,5 évig szedtem a Yasminelle-t és mindig pontos volt a ciklus, de ahogy elhagytam azóta nincs semmi. Ebben az esetben még a hormonvérvételt sem tudom megcsináltatni. De gondolkodtam rajta, ha a héten sem jön meg akkor tuti hogy kérek időpontot a nőgyógyászhoz. Hátha tud mondani valamit a látottakból (ultrahang esetleg vérvétel...).
2015. febr. 10. 15:51
A férjemmel tavaly szeptember óta próbálkozunk, eddig sikertelenül, most fogok menni hormonvérvételre, cukor-inzulin terhelésre (nőgyógyász küld), igaz nekünk már van egy 18 hónapos kislányunk, de nekem ő is gyógyszerekkel, hormoninjectioval sikerült, valószínüleg most is így lesz. Ennyi időt adtunk a "normál" próbálkozásra. A kislányom közel két év alatt fogant meg, de 1 évig nem mentünk vizsgálatokra. A férjemmel minden ok, de azért az urulógus tanácsára szedett D és E vitamint, mert szerinte nincs eredmény, amin ne lehetne javítani.
9. nefaria (válaszként erre: 7. - Nóri8)
2015. febr. 10. 09:24
Ezt helyesbíteném: a háziorvos adhat TSH-hoz beutalót, de ha nincs eltérés, a többi pajzsmirigy értéket nem nézhetik, csak szakorvos endokrinológus, nem nőgyógyász) beutalójára. Ha már próbálkoztok egy ideje sikertelenül (mittomén, fél éve), ezt érdemes megnézetni, a TSH-nak 1 körül kell lennie ahhoz, hogy a legoptimálisabb legyena teherbe eséshez (és most biztos jönnek a hsz-ek, hogy ki mekkora TSH-val esett teherbe, van is erről fórum ezért előre kiemelném, hogy legoptimálisabb). Sok sikert a babázáshoz ;) A várandósság elejéhez meg annyit, hogy ahány nő, annyi szokás :) Mindenki másképp éli meg.
2015. febr. 9. 22:40

Köszi a reszletes infokat Nori! Es gratula a babohoz!:)

Mehpempot en is szedek, remelem, nemsokara nekem is lesz pocaklakom :)

2015. febr. 9. 22:25
Nem,sajnos amit a hàziorvos irhat fel,abban TSH értéket nem néznek :( ezt nőgyógyàsz írhatja fel. 2 vérvételből áll:a menzesz 2-5 napján,majd a köv.ciklus 21-22 napjàn (ha jól emlékszem a napokra). Teherbeeséshez az 1-2 a jó,ha magas,nehéz a teherbeesés,de ha mégis sikerül,agyi problémàkat okozhat a babànàl. Nekem 4,1 volt, de 6 hét gyógyszerszedés utàn lement 1,31-re. És 2 hónapra rà (most karácsonykor) megfogant a babànk :) előtte 1 évig próbàlkoztunk... de ettem méhpempőt is,lehet,hogy az is segített :)
2015. febr. 9. 22:13

De jo Regina, hogy letrehoztad ezt a forumot!;)


Es jo tippnek tunik ez a hormonvervetel!! Egy hülye kerdest azert feltennek:a haziorvos tudja ezt a hormonvervetelt elrendelni/beutalot adni ra? vagy hogy jutok el odaig?

2015. febr. 9. 20:56
Én azt mindenképp tanàcsolnàm,hogy ha még nem voltàl hormonvérvételen,menj el! A pajzsmirigy-probléma sokakat érint,ugyanakkor semmi tünete nincs...és a teherbeesést nagyon megnehezíti. Nekem 1 évem ment el így :( Mióta próbàlkoztok?
4. regina092 (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2015. febr. 9. 20:18
Remélem nem lesz ebből semmi komolyabb probléma, hogy ezt a fórumot létre hoztam. Igazából még csak a várandósság elejére lennék kíváncsi, hogy mire is lehet számítani. :)
2015. febr. 9. 19:52
Drukkolok, hogy egy kellemes fórum legyen belőle, de pont ez az a téma (ez is) ami vitára adhat okot, hiszen, mindenki másképpen éli meg, más ami jó a számukra.
2015. febr. 9. 19:48
Pontosan miben szeretnél tanácsot, tapasztalatot??
2015. febr. 9. 19:30
Olyan anyukák és kismamák tanácsát szeretném kérni akiknek már van jártasságuk a terhességben illetve gyermek nevelésben és szívesen megosztaná a jövendőbeli kismamákkal. Nekünk még sajnos nem sikerült, de rajta vagyunk. Szerintem mindenki nevében írhatom, hogy bármilyen tanácsot illetve buzdítást, szurkolást elfogadunk. Szeretném ezt a témát aktívvá tenni úgy hogy bármi ami eszetekbe jut és úgy gondoljátok hogy nagyon hasznos, csak bátran írjátok le és megbeszéljük!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook