Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jótanácsokat kérek heveny gégegyulladás mihamarabbi átvészeléséhez :) fórum

Jótanácsokat kérek heveny gégegyulladás mihamarabbi átvészeléséhez :) (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. aug. 18. 14:31
jaja :D csak ne fulladoznék közbe mert a köhögés nem igazán jó vokál :D
2009. aug. 17. 19:05
Az szép! Imádom. Füstös, kocsmás és mégis szép.:)
32. ancsyangel (válaszként erre: 31. - Klarika5)
2009. aug. 17. 17:12
hát valamennyire megy kicsit Charlie-san :D :D : D
2009. aug. 15. 08:15
No ancsy, meggyógyultál?Énekelsz már?
2009. aug. 11. 11:21

de akkor hogy teszteljem hogy hétfőre rendbejövök e :D :D :D

mert azt mondta a doki hogy ha már tudok majd énekelni akkor nem kell visszamenni :) na jó majd csak hétfő reggel probálkozok ;)

2009. aug. 11. 11:20
értem akkor elvileg zanét se szabadna halgattni mert közbe magamba dudorásznék?
28. zebracsikó (válaszként erre: 25. - Klarika5)
2009. aug. 11. 11:01
így van, pl. ha énekesek vannak beszéd-és éneklési tilalomra ítélve, akkor még zenét sem szabad hallgatniuk, mert a "gondolatban" ráénekléssel is működnek a hangszalagok!
2009. aug. 11. 08:50
Gondolom, sokat nem tehet,a fájdalmat kell csillapítani, ha nem bírod, egyébként lassan begyógyul. De ne kiabálj!:) Gyors gyógyulást!
26. ancsyangel (válaszként erre: 25. - Klarika5)
2009. aug. 11. 08:32
uhh ez szomoru történet :( kicsit jobban legalábbis ugy érzem de lehet csak azért mert reggel van viszont többet köhögök és jobban féj a légcsövem :S ha ez igy folytatódik lehet hogy visszamegyek a dokihoz vagy felesleges szerintetek?
2009. aug. 11. 08:29
Volt egy óvónő ismerősöm, neki is polip keletkezett a hangszálain. Leszedték, de a hangszálat megsértették, elvesztette a hangját, így át kellett nyergelnie gyógyszerész asszisztensnek. De ha csak gondolatban beszélsz, akkor is mozognak a hangszálak: pl. gépírónők berekednek a nap végére, mert amit írnak, s olvasnak némán, a hangszalag akkor is végzi a rezgést. Reméljük, mára már jobban vagy?
24. vaczila (válaszként erre: 8. - Ancsyangel)
2009. aug. 11. 06:28
Gyógyszertárban, Ökonetnél, gyógynövény boltokban lehet kapni. Erős fertőtlenítő és gyulladás csökkentő hatása van. 1 dl vízbe vagy teába kell 10-15 csepp, azzal gargarizálni, és le is lehet nyelni.
2009. aug. 10. 22:11

Jobbulást kívánok és kitartást!

És tényleg kíméld a hangod! :)

22. ancsyangel (válaszként erre: 19. - Zebracsikó)
2009. aug. 10. 22:08
köszi neem hosszas gondolkodás után augmentint irt ki 2*1et remélem hatni fog
21. zebracsikó (válaszként erre: 20. - Ancsyangel)
2009. aug. 10. 22:04

a lányod már megérti.

A fiad még nem. Hát vele max. suttoghatsz.

20. ancsyangel (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2009. aug. 10. 22:04
párom csak hajnlba jön haza és reggel megy igy nem a vele való kommunikáció problémás hanem sokkal inkább a 17 hos fiammal és a 8 éves lányommal :S
2009. aug. 10. 22:03
2009. aug. 10. 22:02
A legfontosabb terápiás teendők; az ágynyugalom, a gégenyálkahártya kímélése, ezért beszédtilalom, folyékony, pépes étrend, gyulladáscsökkentők, oedemacsökkentők, köhögéscsillapítók adása, antibiotikumritkán, akkor javasolt ,ha bakteriális eredetű a fertőzés. inhalálás jót tesz, borogatás a nyakra inkább psyhésen hat.
17. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2009. aug. 10. 22:02
férjeddel válts papíron üzeneteket:)
16. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Ancsyangel)
2009. aug. 10. 22:01

szó szerint.

a legszükségesebbeket is csak suttogva, de legjobb még úgy sem.

Írj!

15. ancsyangel (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2009. aug. 10. 22:00

de az tényleg azt jelenti hogy nem szabad beszélni? szó szerint???

és miért jó a calcium?

14. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Ancsyangel)
2009. aug. 10. 21:58
ne vicceld el a hangszalagok pihentetését! Ha csomó keletkezik rajtuk, akkor bajban leszel!
13. ancsyangel (válaszként erre: 12. - Klarika5)
2009. aug. 10. 21:54

aha akkor ezért kell vigyázni mert azt mondta a doki hogy ha beszélek eböl lehet polip vagy csomo :S kedves mi?

elvileg egy hét mulva kontroll de reméli a doki hogy nem lesz rá szükség :D és akkor már énekelni fogok :D

2009. aug. 10. 21:44
Én azt tanultam, hogy a hangszalagpár nyálkahártyával fedett, csontfehér színű. Mivel hűvösebb a test hőmérsékleténél, a pára lecsapódik rajta, s ez nedves állapotban tartja, és rugalmas. Ha a nyálkahártya felszakadozik, a hangszalag átveszi a test hőmérsékletét, kiszárad, "kapar a torok", elveszítik a hangszalagok a rugalmasságot, és sérülhetnek.Így tanultam valamikor.
2009. aug. 10. 21:40
Hát igen, lehet az ilyen gyulladásra nem is jó a forró.Meg nem is bírná ki az ember a forrót, csípőset.Lehet, hogy nem jó tanács, nekem a számban lett gyulladás, 2x vettem be Algopirynt, az fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő is. Éreztem is, hogy javult. De ez nem biztos, hogy jó tanács, de én kurálhatom magam a saját felelősségemre.Lehet, hogy ezért mondják, néha a fagyi segít, hiszen a gyulladtat hűsíti, enyhíti. De ne fogadd meg a tanácsaimat! Én rémes beteg vagyok, kipróbálok mindent, csak a dokit elkerüljem. Lehet, hogy holnapra már enyhül is. Jobbulást és írd meg!
10. ancsyangel (válaszként erre: 9. - Klarika5)
2009. aug. 10. 21:23

a leletemen pontossan ezvan:

heveny gégegyulladás

(haragos vörös hangszalagok amiknek állitolag fehérnak kéne lenniük)

javaslat:

calcium pezsgőtabletta, beszéd tilalom, forró csipös ételek kerülése

9. klarika5 (válaszként erre: 7. - Ancsyangel)
2009. aug. 10. 20:46
Nekem egyébként nem járt fájdalommal. Neked nem más lehet ez?Ha a torkom fáj, akkor felteszek egy fazék vizet, és amikor forró, kellő elővigyázatossággal fölé hajolok, a fejemet beterítem egy törölközővel s inhalálom a gőzt, de ne legyen nagyon forró.Lehet egy marék kamillát beletenni, vagy valaki magkivonatot ajánlott. A fülemet is odafordítom, és általában ez felszaggatja a lerakódásokat. Többször ismétlem.Elég gyakran begyulladt korábban a fülem.Szoktam egy tömlőt is feltölteni meleg vízzel, s arra teszem a fülem. Rémesen tud fájni.De mindent kibírok, csak orvoshoz ne kelljen menni, mert onnan csak rokkantabban jön el az ember.
8. ancsyangel (válaszként erre: 4. - Vaczila)
2009. aug. 10. 20:23
olyat hol lehet kapni?
7. ancsyangel (válaszként erre: 5. - Klarika5)
2009. aug. 10. 20:20
köszi történeted meg válaszod a kellemetlen az hogy a torkom is egyre jobban fáj meg a fejem ami a fülemhez sugárzik ki :(
2009. aug. 10. 20:10

Páros izzadás:))))))))

Lehet hogy erre is jó:)

2009. aug. 10. 19:50
Hát ez fene nagy átok! Egyik nyáron megkínáltam a szomszédasszonyt házi fagylalttal, de tiltakozott, hogy érzékeny a torka. Na, az enyém nem, és lásd, másnapra begyulladt a torkom. Ez volt júniusban, de még novemberben is kinlódtam vele. Nekem sem szabadott beszélni, rámförmedt az orvos, mikor a munkámra hivatkoztam, hogy jó, akkor elmegy a hangja örökre. Aztán beecsetelt valami rémes dologgal, én meg hányni kezdtem, így aztán azt mondta, hogy ne menjek többet, ha ilyen érzékeny vagyok. Valami tablettát írt fel, köhécseltem, és valahogy elmúlt. Jobbulást!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook