Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jótállás érvényesítése fórum

Jótállás érvényesítése (beszélgetős fórum)

6. pillango2004 (válaszként erre: 5. - Carpediem*)
2013. dec. 31. 12:43

Tudom mi is 34000 ft-ért vettük.

Mikor megállt egy porszívózásnál, én is rögtön kerestem a jótállásos papírt! Erre 24 hónap garancia van. És áprilisba járt volna le! Remélem még vagy 2 évet kihúzunk vele!

5. Carpediem* (válaszként erre: 4. - Pillango2004)
2013. dec. 31. 12:39

szia, Philips Fc 9060-01 es modell.

Arra gondoltam, ha itt sem járok sikerrel és a jótállás lejárta után baja lesz megint, akkor felhívom aztán megkérdezem a fogyasztóvédelmet, más ötletem nincs.


Elég sunyiknak tartom a szervízeket, csupán ezért vagyok olyan negatív velük.

És nem potom 10 ezer volt a gép annak idején :(

4. pillango2004 (válaszként erre: 1. - Carpediem*)
2013. dec. 31. 12:33

Milyen porszívóról beszélsz!

Mi ugyan így jártunk egy hónappal ezelőtt samsung 2400 w-os porszívónk van.

Motor cseréje volt, de a papírra csak javítást írtak a szervizbe, így a boltba M.markt azt mondták így csak annyi nappal több a jótállás ahány napot náluk volt!

2013. dec. 31. 11:57

Porszívóban nincs főalkatrész.. maga a motor a porszívó.. ha az nincs akkor nem megy. Autóban van főalkatrész, mint motor, váltó, futómű, fék.. ezek a FŐ alkatrészek. De a porszívóban nincs más, csak a motor :)

Szóval úgy van ahogy a szervízben mondták. De esetleg kérdezz rá a fogyasztóvédelemnél.

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Carpediem*)
2013. dec. 31. 11:55
Én is pont ezzel a kérdéssel fordultan a szervizhez, és ugyanezt a választ kaptam, annyi nappal tovább él a garancia, ahány napig a gép a szervizben volt.
2013. dec. 31. 11:42

Szasztok!

Nem igazán tudok eligazodni a netten ebben az ügyben, de hátha ti tudtok segíteni, vagy, hogy legalább hol kereshetek ennek utána, előre is köszönöm.

Nah akkor a léyeg: 20 hónapja vásároltam egy 30 ezer forintos porszivót.

Aminek még 4 hónapig van garanciája, jótállása.

Most ment tönkre, 23-án, szerencsémre.

El is vittem a szervízbe, 30-án meg is kaptam.

Kiderült teljes motor csere volt, mert tacsra ment a motorja.

Ezek után kérdeztem a szervíztől, hogy akkor így motor ( főalkatrész) csere után meddig jár a jotállás, vagy a garancia, azt a választ kaptam, hogy csak annyi nappal tovább ahány napig a szervízben volt.

Ez mind szép és jó, de mivan ha miután letelik a hivatalos idő kb két hétre rá bekrepál a motor megint, mert teszem fel egy használt motort raktak bele??

Én úgy tudtam, hogy főalkatrész cserénél a kicserélt alkatrészre megint hosszabb jótállás érvényesül vagyis a két év, nem az egészre csak a kicserélt alkatrésre??

Jól tudom, vagy nem?

Tudnátok ebben segíteni?

Nem igazodom el a törvényekben a netten :(

Köszönöm szépen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook