Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jóslófájás pontosan hol és hogyan fáj? fórum

Jóslófájás pontosan hol és hogyan fáj? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. mongi
2009. júl. 9. 15:49

Én úgy tudom,hogy a haskeményedés és vele járó kellemetlen érzés,valamint a medence körüli szúrások,fájások,azok nem jóslófájások.A vége felé már igencsak tágul a medence,és ezt jól lehet is érezni.

A fiammal nekem sem voltak jóslófájásaim,sőt semmilyen fájásaim,csak infúzióval,de ma hajnalban erős görcsölésre ébredtem,az egész hasam görcsölt,és nem bírtam még feküdni sem.Másfél órát üldögéltem,figyeltem,hogy van-e rendszeresség(de nem volt),majd visszaaludtam,s reggel már semmi panaszom nem volt.

Szerintetek ezek jóslófájások voltak???

31. Ymanie (válaszként erre: 30. - H.editke)
2008. okt. 24. 15:36
szerintem már el is felejtette :)))
2008. okt. 24. 13:08
Ha jön, akkor fogod tudni, hogy az már az.
2007. dec. 14. 13:49
Nekem egyszer egy sokat látott öreg néni azt mondta, ha benn akar maradni az a baba, akkor csinálhatok bármit, akkor is benn marad. Ha meg ki akar jönni, feküdhetek mozdulatlanul, akkor is kijön. És ezt nem csak a saját bőrömön tapasztaltam!
2007. dec. 14. 13:46
A második terhességemnél, a 23.héttől keményedett a hasam, és a 30. héttől görcsöltem is. A méhszájam már nyitva volt. Az első babám koraszülött lett, pedig pihnetem, szedtem a magnéziumot, terhes vitamint, mégis meglett 33.hétre. Tehát benne volt, hogy a másodikal is előfordulhat. De úgy gondoltam, ha akar úgyis kibújik, bármit csinálhatok. Mint ahogy az első is. Ezért nem szedtem sem vitamint, sem magnéziumot, nem pihentem, mert éppen építkeztünk. Téglát pakoltam, és betont kevertem....( a védőnő tudta) A kisfiam a 39. hét utolsó napján, úgy született meg, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Persze azért vigyázz magadra, csak azért írtam le az esetemet, mert nem biztos, elég az, ha valaki vigyáz magára. Az úgy is úgy lesz,a hogy megvan írva!
2007. dec. 14. 01:09
Nekem 2 nappal szülés előtt voltak jóslófájásaim.Fél napig tartott,még a doki is azt hitte,hogy eljött a nagy nap.Amúgy a 6.hónaptól keményedett a hasam,de az nem igazi jóslófájás.Ja és 9 nappal túlhordtam.Mg és sok pihenés!
26. LoLiNa
2007. nov. 26. 06:02
nekem is voltak jósló fájások, kb egy hónappal a szülé elött kezdődtek. sokszor gondoltam, hogy "na most megyünk..:)", de nem voltak az igaziak. mikor viszont az igazi jött rögtön tudtam.. :))
2007. nov. 25. 22:43

Jóslófájás nekem kb. a 7 hónaptól volt, a hasam is keményedett.

Szülés előtt egy héttel már egész nap fájt, összekuporodva vártam a locsolókat. Aztán elmúlt.

A szülés napján este 8 felé kezdett fájni periódikusan, de nem nagyon. Nem is hittem szülés lsz belőle. Hajnalban megszületett fél 4-kor a babám.

2007. nov. 25. 22:33
Ez a combtői fájdalom a második terheségemnél volt,3.hónaptól egészen a szülés utáni 6.hétig.Nem birtam oldalt feküdni a két térdem közé kispárnát kellet tenem anyira fájt a combtövem.
2007. nov. 25. 22:29
Mostmár lehet igytelik majd el a hátralevő idő,ha érzed hogy fáj ülj le és pihenj,ne erőltesd meg magad.
2007. nov. 25. 22:27
Figyeld az órát amikor már rendszeres időközönként jelentkezik akkor már alakul valami.Nekem zsibadáshoz hasonló fájásaim voltak a derék részen,aztán jelentkezet a hasamalján.De neked még vagy három hetet kikellene bírni.
2007. nov. 25. 22:23
Nekem a másodikkal volt, de mire beértünk a kórházba elmúlt. 3 napig aludtam, úgy kifáradtam, egyszerűen túlhajtottam magam.
2007. nov. 25. 22:18

nekem több héttel előtte fájdogált,de mivel görcsöltem a vesém miatt is,nem mindíg tudtam mi is ez.amit irtam az jó volt,kivéve a nagy utsó indulásnál:)abból babó lett.

nekem hol keresztben a derekamnál fájt,hol alul szúródott,elég sokáig és rendszeresen,viszont elmult mindíg,és időben szültem

2007. nov. 25. 22:18
Ja és azt szokták mondani, hogy ha lefekszel pihenni és hamarosan elmúlik, akkor csak jósló, ha nem múlik, az már igazi fájás. :)
2007. nov. 25. 22:16
Nekem a másodikkal kb félidőtől voltak jóslófájások, sokat keményedett a hasam. Sokat kellett pihennem, nem volt szabad megerőltetni magam, sőt gyalogolni sem tudtam sokat egyhuzamban. Szedtem magnéziumot (de nem Magne B6-ot), és próbáltam minél kevesebbet emelgetni meg mászkálni. Végül a 37. hét elején született a lányom, de már korábban kezdett kinyílni a méhszáj. Gond nem volt.
2007. nov. 25. 22:16
Nálunk minden kismamival szedetik mert nagyon jó izom lazitó,nyugotan szedheted álltalában ilyen idős terhesen 3*2-őt lehet szedni.Nem keményedik a hasad és nem györcsölnek az izmok.Ha jön az igazi fájás akkor ugyis felismered.
16. 754c7e07c3 (válaszként erre: 12. - 7934d1ac97)
2007. nov. 25. 22:15

A vas és a magnézium, nem jó egyszerre, két órát ki kell hagyni egymás után.

Nekem voltak jóslók, 10 percesek, 3 napig, és onnan tudtam, gondoltam, hogy nem igaziak, hogy helyváltoztatásra elmúltak.

Este 8.kor szintén, tehát éjjel semmi. Amíg nem folyamatosan fáj, addig baj még nincs.

15. dus
2007. nov. 25. 22:15
Nekem a jósló fájás a szülés előtt 2 héttel kezdte megmutatni magát! Derék és alhasi görcs. De csak időszakos volt, nem állandó! Szülés előtt való nap fájt mindenem, aludtam egész nap és úgy néztem ki, mint egy holdkóros! Én is MagneB-6-ot és vasat szedtem.
2007. nov. 25. 22:12
Igazából arra lennék leginkább kíváncsi, hogy kinek milyen tapasztalata van/volt, meg köszönném ha leírnátok
2007. nov. 25. 22:12
azthiszem a simaizmokat is lazítja,tehát göcsoldó hatásu...velem nagyon szedették a görcseim miatt,nagy adagokban...
2007. nov. 25. 22:12
Ismerem a magne b6-ot, de mivel görcsölni nem görcsöltem ezért nem szedtem, a vasat szedem persze
11. 754c7e07c3 (válaszként erre: 6. - 4b2f94d8ef)
2007. nov. 25. 22:10
Nekem a derekamtól indult, de lehet, hogy másnál máshogy van. Nem vagyunk egyformák. Ezért jó dokival beszélni. :)))
2007. nov. 25. 22:08
Magne b6 a neve és recept nélkül adják,szerintem tágulsz csipőtájékon ,biztos helyezkedik a baba.
2007. nov. 25. 22:07

Igen, a magbnézium az egész terhesség alatt ajánlott. Görcsoldó többek közt.

Szerintem ne aggódj, készül a szervezeted a szülésre.

Azért beszélj az orvosoddal, addig is szedj magnéziumot.

Szedsz vasat?

2007. nov. 25. 22:03

MÁsodik baba, de az elsőnél a 37. héten elfolyt a magzatvíz és utánna is órákig nem történt semmi, így nem ismerem még hogy igazából ez milyen.


MOst a 33. hétet töltjük be épp, de már múlt héten jelentkezett olyan hogy igazából nem a derekamnál, hanem a csípőcsontnál fájt. És egész nap, a fürdés nekem is jó volt akkor nem fájt, de ahogy végeztem és leültem egyből.


Aztán ma reggel is arra ébredtem hogy nagyon fáj, nem sokkal később meg azt hittem hogy kiszakadnak a combcsontjaim a medencémből.


Nem szedek magnéziumot még nem írt fel az orvos. Az elmúlasztja?

2007. nov. 25. 22:02
ki lehet hordani,én is rengeteg magnéziumot szedtem,igaz én más miatt is görcsöltem sokat
2007. nov. 25. 21:59

A fájás a méh felől érkezik, és görcsös.

Az utolsó hetekben már van, ezek még kicsi jóslófájások, aztán amikor itt az idő, keményen beindul---de hiába,gyönyörű, még a fájdalom is:)

5. 754c7e07c3 (válaszként erre: 3. - 7934d1ac97)
2007. nov. 25. 21:59

Ki lehet hordani a végéig. Mindenképp szólj a dokidnak, és azt hiszem több magnéziumot kell szedni.

Én 4x2-vel szedtem, de ezt a doki tudja.

Ne aggódj.

Mennyi idős most a baba? Milyenek voltak a fájások? Első-második baba?

2007. nov. 25. 21:55
nekem több héttel előtte már elég keményen fájogatott,de általában vettem be magneb6ot,zuhanyoztattam kellemesen langyos-meleg vízzel a pocim,elmúlogatott...mikor nem múlt el,mentem szülni:)ne félj észrefogod venni melyk az "igazi"
3. 7934d1ac97 (válaszként erre: 2. - 754c7e07c3)
2007. nov. 25. 21:54
És ha elmúlik az mit jelent, jöhet korábban is a baba vagy azért ki lehet hordani a végéig?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook