Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jónás naptár:avagy fiú vagy lány:) fórum

Jónás naptár:avagy fiú vagy lány:) (beszélgetős fórum)


21. penguin05 (válaszként erre: 20. - Tercsi1)
2016. márc. 21. 14:10

Szia tercsi1!

Látom már nagyon régi a bejegyzésed, de akkor végül jónás naptár szerint fogant a babá? Bejött a neme?

20. tercsi1 (válaszként erre: 19. - NNN00)
2013. aug. 28. 10:54
nekem július 26.-ára írta a mensest és július 24.-ére meg a Jónás napot ez még furább mint amit neked írt és mégis terhes lettem ráadásul a fogantatást is 24.-e környékére írta uh lelet alapján a doki. Szóval semmi sem kizárt, egy próbát megér ez a Jónás naptár mi is csak egyszer próbáltuk és be is jött, pedig eleinte nem fűztem hozzá nagy reményeket, pláne így hogy a fix 30 napos ciklusaim 28. napjaira írta.
19. NNN00
2013. aug. 28. 08:58

Az egyik oldalon megcsináltam ezt a Jónás naptár dolgot, de fura dolgok jöttek ki. :O

A peteérésemet 20.-ára írja, aztán a jónás napot meg 30.-ára, a következő menszit meg szeptember 5-re. Ez így jó? Nekem fura!

18. M0ncsa (válaszként erre: 17. - Tercsi1)
2013. júl. 25. 22:42

Huuha, ez kimerito valasz volt :D Erdekeseket irtal, koszonom. Azt hiszem, en is hagyom a francba, es a szerencsere/sorsra bizom a dolgokat ;)


(mar elsore is kislanyt szerettem volna, de fiu lett, masodikra is, de lesz, ami lesz, vegulis ha az a sorsom, hogy 2 kis vadallattal szivjak, hat akkor jobb hijan szivok...)

17. tercsi1 (válaszként erre: 16. - M0ncsa)
2013. júl. 25. 15:47

A Jónás nap nem azt jelenti, hogy csak akkor eshetsz teherbe. Én megvettem Jónás doki könyvét (ami inkább marketing tájékozatató, ahhoz az uriemberhez aki Mo.-n ezzel foglalkozik pénzért) és ott leírja 4 fejezetben a kutatásinak eredményét.

Egyik fejezet arról szól ha minden rendben csak a baba nemét akarod befixálni, másik arról ha könnyen teherbe esel de gyakran elvetélsz, harmadik: ha nem jön össze a gyerek, negyedik meg fogamzásgátlás.

Egyérteműen leírja a szerző hogy ovuláció körül is teherbe eshetsz ami kp-idő plusz minusz 6 nap, szóval a jónás napon kívül van még 13 nap. meglehet hogy valakinek ebbe a 13napba beleesik a Jónás napja de az is meglehet hogy nem.

A másik a nemekre vonatkozó kérdés, ha valaki jónás nap alapján készül bébit gyártani és előzőleg már fogant benne magzat attól függetlenül hogy mi lett a terhesség vége, a következő terhességnél ha szintén Jónás nap alapján akar nemre gyúrni nem biztos hogy összejön, ugyanis befolyással van az előző gyermek születésének/vetélésének ideje a következő gyermekének nemére; persze ehhez fizetős naptárt kéne biztosítani és az is meg lehet hogy ha pl.: te már fiut szültél és most kislányt akarsz de a hold alapján Jónás nap szerint mindenképpen fiut fogsz szülni 2. gyereknek, de lehet úhy passziánszodzni, hogy úgy foganjon ez a kisfiu hogy a 3. gyerkőc biztosan lány legyen.

Szóval ha már meghatározza az előző gyermek a következő nemét jelen példában fiu után kislányt szeretnétek hiába gyúrtok ráa lányos napokra nem fog összejönni ha hold alapján mindenképpen fiu következne.

Ugyanez a helyzet azokkal a nőkkel akik gyakorta teherbe esnek mégis vetélés a vége ha csak azt nézik meg ezeken az ingyenes honlapokon mikor foganna gyermek, az nem lesz feltétlenül életképes így pár héten belül akár el is halhat

, ilyenkor az életerő faktort is kell nézni, amiért szintén sok pénz leakasztanak.


Én felhívtam a reklámozott pasit, mondta siessek mert augusztusban emel addig még csak 23000- egy naptár ami 1 évre szól...


Na ezek után hagytam is az egészet:-D

Pontosabban nem feltétlenül hagytam, mert az ingyenes honlapon megnéztem az ehavi Jónás napomat és előtte egy nappal is együtt voltunk (mert nem Jónás napon hanem előtte 1-2 nappal kell együtt lenni) hátha alapon, de nem erre alapoztuk ezt a hónapot hanem inkább a gyakoribb együttlétre.


Még egy utolsó megjegyzés a hosszú irományom végére; mivel a Jónás napon kívül, vagy valakinek azzal együtt létezik az a bizonyos 13 termékenynek mondható nap (ami ovuláció pliusz-minusz 6 nap) ez nem azt jelenti hogy mind a 13 nap játszik hanem abban van az a bizonyos kritikus időszak, így sokak nem kifejezetten csak Jónás nap körül vannak együtt és így lehet hogy már előtte megfogant magzatuk, mint mielőtt a Jónás naphoz értek volna természetesen erre a magzatra nem érvényes semmilyen szabály így nemre nézve is bármi lehet.

Ezen az alap gondolaton felbuzdulva én hagytam is az egész Jónás naptárra való rákészülést inkább szabadon és gyakran szerettük júliusban egymást a párommal.

16. M0ncsa (válaszként erre: 1. - 026876815c)
2013. júl. 24. 10:46

Kedves Andi,


a Jonas naptar is ir neha hulyesegeket. Fura is volt, hogy pont a menstruacios idoszakomra rakta a fogamzokepes idoszakot. A fiam 17-en fogant (egesz veletlenul 100%-os biztonsaggal tudom :D), pedig a naptar szerint 4-7-ig kellett volna "probalkozni".


A nemeket illetoleg a savasito-lugosito dieta szerintem meg a legbiztosabb (leszamitva persze a muvi modszereket.)

15. tercsi1 (válaszként erre: 6. - Vberni01)
2013. júl. 1. 07:59

Mit értesz az alatt hogy nem lehetett volna akkor pont peteérésed?

Csak azért kérdem, mert én is csak most találtam rá erre a jónás naptáros dologra és nekem menses előtt 1-2 napot ír, kicsit bizarr... De ha belegondolok hogy 2 hónapja próbálkozunk főleg az ovuláció körüli időszakra koncentrálva és nem jött össze, így hogy a most 1 éves kisfiamnál ezzel a módszerrel első hónapban összejött, egyre jobban kezdek ebben hinni. Utólag visszakerestem a kisfiamra az én ill a férjem Jónás naptárjában is és mindkettőnknek megegyeznek a termékeny napjaink akkor és idén is, sőt még a nemek is azzal a néhány kivétellel hogy valamikor valamelyikünknél nem jelöl meg nemet. Igaz a kisfiamnál nagyjából középidőre estek az aktív napok, de most kissé el van csúszva...

Júliusra férjemnek fiut, nekem kérdőjelet ír, ellenben augusztusra mindkettőnknek lányt - már nagyon kíváncsi vagyok ennek a módszernek az élesben való bevetésére, de nagyon belelkesedtem a kislányra való rákészülésre így megpróbálok augusztusig várni a megfelelő időzítéssel...

14. ÀGICA
2013. jan. 23. 11:17
Sziasztok!Segítsetek két fiùnk van szeretnénk egy kislànyt,de már nem vagyunk mai gyerekek:-PA Jónás naptàrròl olvastam nem megy ez a szàmolâs,aki profi segìtsen nekem.Üdv.és köszi:Âgi
2011. dec. 1. 16:57

Sziasztok, már rég nem járt itt senki. . . :(

Ha esetleg valaki mégis idetévedne, tudna nekem segíteni? Már van egy kisfiúnk, de most szeretnénk egy kislányt a Jónás módszer segítségével. Látom, sokaknak bejött a nem és a nap is, de én visszamenőleg kiszámoltam a kicsi fiamra, és lányt mutat. Nem tudom jól számoltam-e, az astro. com oldalon csináltam. 2010. január 10-én fogant, és október 6-án született 14:15-kor Budapesten. Én szintén Bp-en születtem 1989. április 30-án 04:15-kor. Légyszi segítsen valaki! :) Előre is köszönöm!!

2011. aug. 18. 15:05

Nekem mindkét fiamnál fiút mutatott,és azok is:)De lehet csak merő véletlen az egész.Sztm ebben is hinni kell,ami nem mindnekinek megy.Nekem pl nehezen mennek ezek a dolgok:P

De hát soha nem lehet tudni úgyhogy hajrá!!

11. MissHeart (válaszként erre: 10. - MissHeart)
2011. aug. 17. 19:05
Hát, a peteérést jól mutatta körülbelül, de most visszanéztem a két fiam fogantatása dátumával, és a naptár szerint mind a kétszer lányom fogant, de nekik határozottan kukijuk van. Ebből a szempontból szerintem nem lehet rá adni. Persze nem akarom senki kedvét elvenni.
2011. aug. 17. 18:20

Sziasztok!

Épp most készítettem el a naptárt, kíváncsiságból, amúgy nem hiszek ebben, mert ez a dolog a páromon és rajtam múlik, no meg a kromoszómákon szerintem, nem hiszem, hogy a holdnak van beleszólása. Bár az igaz, hogy a peteérést kb. ugyan akkorra teszi, mint ahogy kb. lennie kell. Hát majd kiderül, bár ez lutri, lehet ha most nem nézem meg, akkor is sikerülne aznap, lehet, hogy nem. Egy a lényeg...jöjjön már az a babóca!!!

2011. aug. 16. 10:02

Gratulálok!

Én többtől hallottam akiknél 2fiú volt és szerettek volna kislányt és a számolósdival bejött,vagy épp fordítva h 2lányuk volt de szerettek volna egy harmadik fiút és ott is ebjöt ez a dolog!

Biztos van benne igazság is hamisság is,mint minden másbab az életben!

8. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 1. - 026876815c)
2011. aug. 15. 16:51

én nem hiszek az ilyenekben!

Mi a sorsa bíztuk mikor jön a baba és hogy fiú lesz-e vagy lány!

most vagyok 10hetes terhes!


De sok olyat hallottam akinek bejött a jónás is meg a kínai is!

2011. aug. 15. 09:42

Köszönöm a hozászólásokat!

Berni utána olvasok köszi:)

2011. aug. 14. 20:44

Andi, próbáld ki:


[link]


itt részletesen le van írva minden. Sok sikert.


Ui: én úgy estem teherbe, hogy elméletileg akkor nem is lehetett volna peteérésem. A jónás naptár szerint pedig pont fiú fogant abban az időben. Igaza lett! :D

5. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - 026876815c)
2011. aug. 14. 15:02

Megjósolom: kb fele hozzászóló azt fogja írni hogy neki bejött, a másik fele meg azt hogy nem jött be.

Pontosabban...azok kicsit többen fognak írni akiknek bejött.

2011. aug. 14. 14:43
Nekem sem jött be amit a Jónás naptár irt. Nekem azt irta fiam lesz és lányom lett. (nagy örömömre, én lányt vártam)
2011. aug. 14. 14:12
Én utólag néztem meg, de azt mondta lány... és mégis fiú.
2. Trinitas (válaszként erre: 1. - 026876815c)
2011. aug. 14. 14:09

Én foglalkozom asztrológiával szóval egyáltalán nem vagyok szkeptikus.. de szerintem a Jónás módszer (legalábbis abban a formában amit a neten találsz) nem használható ahogy a kínai fogamzásnaptár is baromság.


Amúgy mi érdekelne pontosan? Még babaprojekt van vagy már a pocaklakó neme, hogy mennyire jön be a jónás által megjósolt?

2011. aug. 14. 13:57

Sziasztok!

Szeretném azok segítségét kérni akik értenek ehhez a híres módszerhez,és annak kiszámolásához:)

Sok helyen olvasgattam de annyi érv ellenérv szól adolog mellett,hogy arra jutottam kiírok egy fórumot és hát ha vannak olyanok akik otthon vannak ebben a témában és tudnak nekem segíteni a számolásban,éshozzá tudnak szólni a dologhoz.Kinek jött be,mennyire igaz,stb stb...érdekelne minden tapasztalat aki próbálta,ismeri!

Előre is köszönöm!!!

Üdv:Andy

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook