Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jön ma valaki strandolni a Balatonra? fórum

Jön ma valaki strandolni a Balatonra? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
757. Channa* (válaszként erre: 750. - Elkeseredett eszter)
tegnap 22:07

Nem, nem azért, mert nem jönne be, hanem azért, mert nem telik rá. Igen, jól olvastad, jól érted.

Szerintem ennél vannak fontosabb dolgok is. És nem, nincs kedvem másik 40 emberrel 1 csoportba kiutazni sehová és az egész nyaralásom alatt alkalmazkodni a csoporthoz, akik lehet, hogy egy kicsit sem szimpatikusak, érdektelenek számunkra. Én jobban szeretek beülni a saját kocsinkba, amit mi vezetünk. Akkor és ott állunk meg, amikor akarunk, nem vagyunk senkihez kötve. Nem vagyok hajlandó egy zsúfolt buszon zötykölődni 10 órát, mert gondolom a 70 körüli összegből max. egy rozzant buszra lehet felszállni, ami talán eljut a célhoz és talán vissza is hoz épségben...

Tehát, Balaton. Itthon vagyok, ismerem, jó a TB-m. A célnak megfelel.

És azt, amit egy külföldi útra költenék, inkább elköltöm másra, olyanra, ami fontosabb számunkra, egy telek a Velencei tónál, egy másik autó, lakás felújítás, sup deszka vagy bármi, ami épp eszembe jut...

756. Channa* (válaszként erre: 753. - Piroska52)
tegnap 22:01

Én még egyet sem. Életemben kétszer voltam külföldön. 1984-ben Pozsonyban 2 napot, 1985-ben Berlinben 7 napot.

Ja, olvasom, hogy nem tőlem akartad kérdezni, de most már elküldöm;)

tegnap 21:25
A Balaton utcán átmentem a múlt héten...
754. Piroska52 (válaszként erre: 753. - Piroska52)
tegnap 19:51
JAJ, NEM TŐLED AKARTAM KÉRDEZNI.
753. Piroska52 (válaszként erre: 749. - Channa*)
tegnap 19:46
Csak csendben kérdezném, hány tengert láttál már, én kettőt, meg a Balatont is.
tegnap 19:13
Mi Lellén szoktunk nyaralni, átlagos retro szállodában. idén ennyi volt 8400.-/nap/fő reggelivel. A part közel van,minden oké. Imádjuk
tegnap 18:59

[link]

Ilyen árak mellett pedig nincs miről beszélni...

750. elkeseredett eszter (válaszként erre: 749. - Channa*)
tegnap 18:57
Most ezt tényleg furcsán hangzik az eddigiek alapján a te szádból hallani, de még véletlen se akarok kötekedni, megértem, hogy valakinek a Balaton jön be. Amúgy a szervezett útban benne van az utazás ára csak mert írtátok az útiköltséget. Egy 4-5 napos buszos út Dalmáciába fp ellátással simàn 70 körül kijön. És oda egyedül is mehetek, talán ott nem szégyen egyedül lenni, ott jön egyedül más is. Na majd jövőre.
749. Channa* (válaszként erre: 747. - Elkeseredett eszter)
tegnap 14:59
Nincs összehasonlítási alapom. Még sosem tellett tengerparti nyaralásra, így én mindig Balatonra megyek.
tegnap 12:55
bocsánat, a Balatonéval.
747. elkeseredett eszter (válaszként erre: 740. - Channa*)
tegnap 12:54
Kinek a pap, kinek a ... Azért egy tenger hangulata, színe, morajlása sosem fog vetekedni a tengerével.
746. gyöngy:) (válaszként erre: 744. - Globus)
tegnap 09:26
Na, pont jellemezted eszterkét.
745. globus (válaszként erre: 740. - Channa*)
tegnap 09:23
Akkor még az euró beváltást nem említetted.
744. globus (válaszként erre: 742. - Gyöngy:))
tegnap 09:19
Hát ezt én sem értem...sokan sportot űznek abból, hogy folyton másokat figyelnek. Mit vett, mikor ér haza, mennyit keres, miből telik rá, új kocsit vettek, felújítottak stb. Semminek nem tudnak örülni, szánalmas embertípus. Ha valaki nem lát kis örömöket a mindennapjaiban, azon semmi nem segít.
nem
742. gyöngy:) (válaszként erre: 736. - Elkeseredett eszter)
tegnap 09:08

Mi közöd, hogy más mit csinál, mennyit fizet egy szállásért, mire költi a saját pénzét?

Ha megtehetik tegyék!

741. Channa* (válaszként erre: 736. - Elkeseredett eszter)
tegnap 09:05

Én képtelen vagyok ilyeneken háborogni.

Nem érdekel, hogy más mennyit képes kifizetni a nyaralásra. Nekem az a fontos, hogy én jól érezzem magam. Én bikinire is csak 2500-at adok a lidlben;)

Mi szoktuk azt is csinálni, hogy reggel korán leautózunk Balcsira és este haza.

Mint írtam a hosszú hétvégén körbe tekerjük a Velencei tavat. Reggel elindulunk autóval, leparkolunk valahol, onnan elindulunk bicajjal, valahol megállunk majd reggelizni, majd ebédelni, fürdeni, ha olyan lesz az idő, majd ha visszaértünk az autónkhoz, akkor beülünk és jövünk haza.

Nem fogunk szállást fizetni, mert nem vagyok hajlandó fizetni ennyit azért, hogy másnál aludjak.

Sokszor a Duna partra tekerünk ki és ott töltünk néhány órát. Jó, a Dunába nem fürdünk, de pl. a lábamat belelógatom.

És a strandokat már meg sem említem. Mi a Pünkösdfürdői strandra járunk. Nincs tömeg, nem túl drága. Ide is eltekerünk, egész nap strandolunk, majd haza tekerünk. Ha csak a belépőt fizetjük, akkor 4 eFt-ből kijövünk ketten, ha eszünk is, akkor 8-10 eft.

Tehát, minden megoldható úgy, hogy az az ésszerűség határain belül maradjunk...

740. Channa* (válaszként erre: 727. - Elkeseredett eszter)
tegnap 08:56

És az utazás?

Mert ugye Balatonra lemegyünk és haza jövünk 15 ezerből, amiben már benne van az autópálya matrica is, és kb. 2 óra az út, de ez esetben már útközben megálltunk kávézni.

Külföldre ez sokkal többe kerül és sokszor lutri, hogy mit kapsz a pénzedért. Fotón minden sokkal szebb.

Ja, és a Horvát tengerparti 75 eFt/fő/4 nap, kicsit több, mint 6 ezerrel drágább és 3 éjszakával kevesebb, illetve ha autóval megyünk, akkor legalább 6-8 óra utazás egy irányba.

Nekem ez nem érne annyit, hogy lecseréljem a Balatont.

Balatonon is tudok strandolni, pihenni, leégni, azt tudok enni, amit szeretek, stb.

739. Channa* (válaszként erre: 734. - Elkeseredett eszter)
tegnap 08:52

Ez nem igazi foglalás, mert ugye előleget majd csak akkor utalok, ha a következő márciusban azt mondom, hogy igen megyünk júliusba.

Azaz tulajdonképpen lefoglalom opcionálisan és tényleges a nyaralás előtt 4 hónappal.

Most is ezt tettem.

Ha úgy gondoljuk majd, hogy inkább máshová mennék, akkor már most megnézem a lehetőségeket, beszélek a szállás kiadóval, stb.

Mi így szoktuk.

738. Flóra76 (válaszként erre: 736. - Elkeseredett eszter)
tegnap 08:19
Ne fájjon neked ennyire látványosan, ha valaki többet ad ki a nyaralásra, szállásra, mint ami te szerinted normális.
737. unom (válaszként erre: 736. - Elkeseredett eszter)
tegnap 08:13
Van akinek ez nem sok, olyan, mint neked 3000 Ft
tegnap 08:09

[link]

Ez pedig most szombatra, 1 főre egy éjre 1 nyamvadt szoba , ELLÁTÁS NÉLKÜL .35 ezerért. Na nem is háborgok. És higgyétek el, lesz olyan idióta, aki lefoglalja, mert Balaton...hogy oda ne rohanjak. Sok hűhó semmiért. Milliószor szebb helyek vannak az országban, mint az a halom víz. És tizedennyiért!!

tegnap 08:05
Sőt, 79 000. Elírtam. Nonszensz.
734. elkeseredett eszter (válaszként erre: 732. - Channa*)
tegnap 08:01
Ez jól hangzik. Jó előre, 1 évvel le kell foglalni. Ennyi a titka.
733. Hmv.
tegnap 07:56
Sajnos több száz km!
732. Channa*
tegnap 07:34

Többször szoktunk menni úgy is nyaralni, hogy kibérelünk egy házat.

A két utolsó ilyen alkalommal ugyan azt béreltük ki 2 évben egymás után.

65 nm-es 2 szoba+nappali, konyha fürdő, teraszos házat. 4000 Ft/fő/éj. Ez kb. annyi, mint az ellátásos, mert amikor itt voltunk, akkor étteremben ettünk jellemzően, ami kb. 2 eFt/fő/kaja, meg még plusz a reggeli/fagyi, stb.

Tehát nem kell naponta több tízezret fizetni.

Én se teszem, mert annyit nem ér.

tegnap 07:17
Mert görög a nagy álmom. Remélem úgy alakul, hogy egyszer nekem is összejön valami ebben az életben...
tegnap 07:17
Nem célzol te semmit, max a piszoárt
tegnap 07:16
Akkor miért nem mész Horvátországba?
728. Channa* (válaszként erre: 727. - Elkeseredett eszter)
tegnap 07:13

Én amikor jöttünk haza 1 hete, lefoglaltam jövőre.

Márciusba felhívnak, ha még akarjuk, akkor elutalom az előleget.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2020, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook